Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
vaučer
Posts: 9236
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78626 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Okle ovog pokemona iskopaše?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4363
Joined: 02/10/2013 18:36

#78627 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Kakva je to atmosfera u klubu kad nas izbjegavaju i igraci i treneri? Mislim na top ljude.

Mozda ce i ovaj biti dobar, ali opet...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40874
Joined: 21/05/2012 22:46

#78628 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Ovo je gotovo:
Slot is understood to be enthusiastic about the prospect of building on Klopp's legacy. [@_ChrisBascombe]
Liverpool have identified Arne Slot as the man to replace Jurgen Klopp.

Liverpool will intensify their interest over the coming days. [@_ChrisBascombe]
Feyenoord technical director Dennis Te Kloese on contact between Liverpool and Feyenoord:

“We are waiting for it.”
I will be surprised if Arne Slot is not the manager of Liverpool next season.

[Marcel Van De Kraan from @telegraaf]
User avatar
no_sekirli
Posts: 4363
Joined: 02/10/2013 18:36

#78629 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Nadam se da ce dobiti priliku barem 2 sezone. A mozda je ovo malo takticki da zadrze barem Virgila.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40874
Joined: 21/05/2012 22:46

#78630 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

no_sekirli wrote: 23/04/2024 20:24 Kakva je to atmosfera u klubu kad nas izbjegavaju i igraci i treneri? Mislim na top ljude.
Na koga tačno misliš? Ne vidim da je iko odbio Liverpool. A ako jeste, to je pokazatelj da nemaju muda preuzeti kormilo od Kloppa. Što se tiče atmosfere i situacije u i oko kluba, ja stvarno ne vidim ništa loše. Štaviše, mlada i potentna ekipa koja još uvijek nije u potpunosti otključana, moderan trening centar, zdrave finansije, odlični ljudi u sportskom segmentu...što kaže @drug, ako ima neko ko neće, ko ga jebe... :D
User avatar
no_sekirli
Posts: 4363
Joined: 02/10/2013 18:36

#78631 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Pa ocigledno da je odbio i Alonso i Amorim, moguce i De Zerbi, ako je ovaj Nizozemac gotova stvar.

Ako me pitas za trenere...
User avatar
vaučer
Posts: 9236
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78632 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Mislim da su ovi otpepali Amorima a De Zerbi nije dobio ni intervju. Alonso ima svoj plan.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4363
Joined: 02/10/2013 18:36

#78633 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Citam da je Amorim trazio ugovor na 3 godine sa platom 10miliona funti, plus otkupna klauzula.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#78634 Re: Liverpool FC

Post by sve_ovo_ja »

Sto neko napisa, bolje i ovako nekog, nego Tuchela, Murinja, Kovaca i slicna imena sto se ne bi oporavili 5 godina poslije njih.

Nemam pojma ko je lik, niti sam jednu utakmicu odgledao, ove brojke i klinci nisu nikakvo mjerilo, jedno je trpati Zwolle, Volendam i slicnu buraniju, Engleska je nesto deseto skroz. U Engleskoj za godinu osijedis kao za 5 u Holandiji (doduse ovaj je celav :D).
User avatar
ismar2215
Posts: 758
Joined: 08/09/2010 17:19

#78635 Re: Liverpool FC

Post by ismar2215 »

Ma realno, Amorim i Slot su u slicnoj poziciji trenutno. Nije ni holandska ni portugalska liga nesto wow. Tu su negdje po uspjehu. Nijedan ni drugi nisu Xabi Alonso jbg. Ja isto mislim da je situacija u klubu, pa usudio bih se reci, nikad bolja. To sto je holandjanin i ćelav, ne znaci da je Ten Hag. Xabi je rekao da ostaje, Amorim ocigledno ili trazi previse ili ima neku manu preko koje nasi nece preci. Sigurno nije odbio Liverpool, pa isao pregovarat s West Hamom, to je smijesna prica. De Zerbija vjerujem nasi nisu puno ni razmatrali. Meni je trenutno bitno da Kloppa ne naslijedi De Zerbi, Tuchel ili Mourinho. De Zerbi jer je limitiran, Tuchel prije svega zbog ocajnog man managementa, pa i svega ostalog, a Mourinha zbog antipatičnosti, uniteda i činjenice da je unazadio 3 zadnja kluba koja je vodio.
User avatar
zomri
Posts: 12864
Joined: 03/05/2006 07:31

#78636 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Mislim da samo signaliziraju Amorimu da imaju zamjenu i da se neće upuštati u ucjenjivačke pregovore.
User avatar
drug_profi
Posts: 50687
Joined: 16/07/2012 16:00

#78637 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ja samo gledam kako će mi već ogaditi sljeecu sezonu.
Tj.mozda i nece. Necu imati nikakva ocekivanja. Ono ko da gledam utkamicu koja odlucuje o 10-tom mjestu. Lagano pivica, malo gledam, malo telefon drkam jer je tekma dosadna i takoto.
User avatar
zomri
Posts: 12864
Joined: 03/05/2006 07:31

#78638 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

realno. još se lik slot preziva...šale se same pišu :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40874
Joined: 21/05/2012 22:46

#78639 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

MATCHDAY

Image
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40874
Joined: 21/05/2012 22:46

#78640 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78641 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Gotov ovaj levat...

Eh hajmo kladionicu da ce Amorim imati bolju sezonu.

Zidane, Amorim, Mourinho, Xabi... Pa i Emery su treneri koje bih prije Slota vidio na klupi.
Onaj covjek iz Girone isto je OK.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40874
Joined: 21/05/2012 22:46

#78642 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Ja sve mislio ti trolaš sa Mourinhom :lol:

Nego,
Holandski trener Arne Slot sada je iskočio u prvi plan i glavni je kandidat da zameni Jirgena Klopa na kraju sezone.

Ovu vest preneli su najprovereniji izvori u Engleskoj i Holandiji, uz napomenu da su pregovori već započeli i da je posle prvih razgovora, u Liverpulu upravo Slot dobio najviše pozitivnih kritika.

Osim toga, izvori napominju da je Slot postao glavni kandidat ne samo zbog svojih taktičkih ideja, već i izraženih liderskih crta, što je preko potrebno za poziciju u tako velikom klubu kao što je Liverpul.

U Holandiji odavno hvale njegovu harizmu, uticaj na svoje igrače i sposobnost da ojača ekipu i na mentalnom planu, što će biti takođe preko potrebno u eri posle Jirgena Klopa, jednoj od najznačajnijih u istoriji Liverpula.

Slot preferira formaciju 4-3-3, poput Jirgena Klopa, a takođe i perfektno zna engleski jezik, što je naravno bio i još jedan od preduslova za klupu Liverpula.
Kristališe se to da su obavljeni razgovori sa potencijalnim kandidatima koji su objedinjeni sa analizama samog fudbala i na tabeli je izbio na vrh.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78643 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ja sam budalice ozbiljan za Mourinha. :mrgreen:
User avatar
vaučer
Posts: 9236
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78644 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

BHF_Manijak wrote: 24/04/2024 12:22 Zidane, Amorim, Mourinho, Xabi... Pa i Emery su treneri koje bih prije Slota vidio na klupi.
Onaj covjek iz Girone isto je OK.
Mislim da ne gledaš presudni dio zbog kojeg je ovaj tip isplivao kao najoptimalniji kandidat u očima ljudi koji imaju milion puta više informacija od svih nas + svih novinara zajedno. Kontinuitet. Svi ti treneri koje si naveo gaje u različitim omjerima i razinama drugačiji stil nogometa i trenerski pristup od onog što smo uhodali u zadnjih 10 godina. Neki potpuno drugačiji, neki su slični u intenzitetu ali ne formaciji itd. Ne znači da trebamo tražiti Klopp klona i da neka razina promjene nije izvediva, ali ako ti treba studija kako sjebati klub šaltajući menadžerski pristup svakom promjenom trenera - pogledaj pod Manchester United. Kontinuitet nam omogućuje da iskoristimo tim koji imamo bez da izgubimo previše igrača koji odjednom neće imati poziciju. Mislim da nas čeka brutalno ljeto, da ćemo dovesti nekoliko ubojitih trkača u vezni red i napad i da će nas napustiti nekoliko manje 'gladnih' igrača. Ne zna nitko ima li ovaj tip kapacitet za naslov, to je nemoguće znati - ali mislim da će imati ekipu za naslov, a to je nešto.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78645 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ja mislim da mijenjanje stilova nije toliki problem.
Real je mijenjao ljude sa razlicitim filozofijama, pa su jednako uspjesni.

Xabi na kraju krajeva, kojeg je 99% populacije prizeljkivalo, ima totalno drugaciji stil fudbala od trenutnog Liverpoolovog.

Bojim se da i ovaj, kao i vecina trenera Holandjana, ne nakupi nakvih Holandeza u ekipu iz domace lige, a koji su vrlo upitnog kvaliteta. To sto prekucavaju holandski ligu, ne mora nista znaciti. Vidjeli smo na vise primjera.
User avatar
vaučer
Posts: 9236
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78646 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

To ćemo odmah vidjeti ovo ljeto. Ako krene kao Rodgers kupovati raznorazne 'znam ja njega' igrače, to je odmah za zabrinuti se. Ali iskreno ne mogu vidjeti scenario u kojem mu Edwards kupuje neke igrače da ga umiri, ne jebe Edwards živu silu. Trener Liverpoola mora biti u stanju nositi se izazovom treniranja najvećih talenata i ne samo nositi se, nego uživati u tom izazovu i to smatrati nečim najnormalnijim. To što je iz Nizozemske ne znači apsolutno ništa. Bitno je kakav je kao čovjek i kako će se nositi s pritiskom i fokusom koji će sad biti na njemu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40874
Joined: 21/05/2012 22:46

#78647 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Hejtate lika samo zato što nije udarno ime, da se ne lažemo :mrgreen:

I možda neko zato što je ćelav :mrgreen:
User avatar
vaučer
Posts: 9236
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78648 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Nizozemac + ćelav = Ten Haag
To je otprilike argument.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4363
Joined: 02/10/2013 18:36

#78649 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Mozda su ga bas izabrali, jer je pristao da ce uprava ipak imati zadnju u vezi pojacanja.

Meni je samo krivo sto se ne moze dovesti nikakvo zvucno ime, koje moze povuci i kakvo zvucno pojacanje. Ovako, svi nas pomalo zaobilaze, isto da je ebola u klubu.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78650 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

AmiĐa_Idriz wrote: 24/04/2024 15:09 Hejtate lika samo zato što nije udarno ime, da se ne lažemo :mrgreen:

I možda neko zato što je ćelav :mrgreen:
Pa da, nedokazan lik. :mrgreen:
Post Reply