Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Armin2013
Posts: 441
Joined: 19/08/2013 15:37

#78401 Re: Liverpool FC

Post by Armin2013 »

Mi sebi trebamo jedno priznat a to je da City ima pare, i možemo mi njih zvati kako hoćemo ali ljudi kupuju vrhunske igrače, pa čak i da im sjede na klupi. Ako i pogriješe u transferu nije problem.
Mi se uzadamo u akademiju, osrednje igrače i možda buduće zvijezde, s vremena na vrijeme ubodemo nekog igrača.
Ne znam koliko je Klop kriv za ovo, ali koga god uvede u igru ništa, kao mrtvi konji su.

Moje mišljenje je da se ovako tankom klupom na može na više frontova gonit.
Da li je umor, zasićenje pojedinih igrača nemam pojma al ne razumjem kako baš da svi panu u istom trenutku, možda ima nešto što mi ne znamo.

Trenutno niti imamo odbrane, niti veznog reda, niti napada

Klopa krivim za prvu postavu protiv Atlante, jer ih je podcijenio, valjda odmarao igrače za nedjelju i eto zijanismo obje utkamice.
User avatar
drug_profi
Posts: 50655
Joined: 16/07/2012 16:00

#78402 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Igrao je CP slično kao i Atlanta. Jedan na jedan, plus presing. Teško smo iznosili loptu, teško dodavali naprijed. Istina otvaralo se radi toga kod CP, ali opet su markirali sve naše i samo u rijetkim situacijama se stvarao slobodan igrač.
Međutim džaba sve kad se fuli okvir.
User avatar
ismar2215
Posts: 757
Joined: 08/09/2010 17:19

#78403 Re: Liverpool FC

Post by ismar2215 »

Armin2013 wrote: 15/04/2024 07:33 Mi sebi trebamo jedno priznat a to je da City ima pare, i možemo mi njih zvati kako hoćemo ali ljudi kupuju vrhunske igrače, pa čak i da im sjede na klupi. Ako i pogriješe u transferu nije problem.
Mi se uzadamo u akademiju, osrednje igrače i možda buduće zvijezde, s vremena na vrijeme ubodemo nekog igrača.
Ne znam koliko je Klop kriv za ovo, ali koga god uvede u igru ništa, kao mrtvi konji su.

Moje mišljenje je da se ovako tankom klupom na može na više frontova gonit.
Da li je umor, zasićenje pojedinih igrača nemam pojma al ne razumjem kako baš da svi panu u istom trenutku, možda ima nešto što mi ne znamo.

Trenutno niti imamo odbrane, niti veznog reda, niti napada

Klopa krivim za prvu postavu protiv Atlante, jer ih je podcijenio, valjda odmarao igrače za nedjelju i eto zijanismo obje utkamice.
Ma ma to je alibi prica. U napadu Citya odskace jedino Haaland u odnosu na nase, po broju golova, al i mi smo Darwina platili 80 miliona. Nasa petorica u napadu vrijede 300 milona. Mađara smo platili 70, Mac Allistera 40, al znamo da vrijedi i duplo, Gravena 40 ... Ko je Kloppu i timu branio da pare za Caiceda usmjere u DMa i stopera recimo. Realno gledano, i ovo nam je overachiving u odnosu na ocekivanja jer se niodakle pojavilo nekoliko igraca tipa Bradleya, Quansaha, pa i ostalih ovih sto su po koju tekmu odigrali.

Ok, imaju oni pare, ali ne bi potrosili ni pola ovoliko da im je Klopp trener. Jednostavno kod Pepa nema emocija. Preko noci skontao da mu Cancelo vise ne pase, i sad hoda po posudbama. Zato nema emotivnog praznjenja kod igraca. Masinerija i rezim, nema stajanja, nema trpljenja nedovoljno dobrih. Nikad kod Pepa ovoliko dugo ne bi bio istrpljen Gomez, Jones, Matip, Thiago, pa i Darwin, a i oni prije sto su ostali koju godinu previse. Al opet kazem, nikad ne bih dao ovih 7 godina pod Kloppom za bilo sta.
User avatar
vaučer
Posts: 9220
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78404 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Ma sve ove utakmice možeš podvući pod istu crtu. Defanzivno nam nedostaje koncentracije i slično kao lani, otvaraju se gigantske rupe što u sredini, što na krilu iza beka, koje timovi planski koriste dugim loptama i brzim krilima (ili udvajanjem). To je prvi problem. Drugi je naravno realizacija koja je nikad gora i nemamo ni jednog igrača koji je u golgeterskoj formi. A treći je da je kombinacija ova dva problema kroz proteklih nekoliko utakmica ubila sve u pojam do te mjere da igraju sporije i opreznije nego mogu, što naravno umjesto da doprinese sigurnosti - ustvari doprinese većem broju grešaka iz kojih prime kontre.

Nunez je do te mjere indisponiran i sjeban da bi ga bez problema klupirao do kraja sezone i igrao Dannsa koji ima nos za gol a nije puno manje brz od Nuneza. Salah također je toliko neefektivan da treba ubaciti Diaza na desno krilo hitno. Po ovom što gledamo, idealan napad bi bio Gakpo lijevo, Danns/Jota u vrhu i Diaz desno. Elliota igrati u veznom redu s McAlisterom i bilo kim drugim. Nije idealno ali je bome bolje od ovog sranja koje gledamo.

Naravno Klopp neće mjenjati ništa, osim zbog ozljeda.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40865
Joined: 21/05/2012 22:46

#78405 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
no_sekirli
Posts: 4356
Joined: 02/10/2013 18:36

#78406 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Prije nekog vremena su nas protivnici karali niskim blokom i brzim kontrama, većinom po desnoj strani naše obrane. Sad su skontali da im je bolje kad se brane skoro na našoj polovici, tako da priprema za svaki naš napad traje barem minutu, a za to vrijeme oni stignu pokriti sve u obrani jedan na jedan, namjestiti offside, i onda iskoristiti ogromnu rupu između stopera.

Jučer gledam 80 i neka minuta, nama trebaju 2 gola kao kruh i umjesto stvaranja kaosa u njihovih 16 metara nekakvim dugim loptama, zabijanjem, duplim pasom, naši iz protivničke polovice, vrate nazad na stopere, i tako 5 puta.

Jednostavno smo u fazi kad se ne može zabiti gola nikome, a prima se lako.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40865
Joined: 21/05/2012 22:46

#78407 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Nešto se radikalno mora promijeniti, bar u napadu. Nazad ne znam više ni ima li pomoći ikakve, ali naprijed se mora shuffle neki napraviti. Protiv Atalante će nadam se Jota dobiti malo više minutaže da izgradi neki ritam, i bio bi mi apsolutni starter ispred Nuneza. Također je Gakpo bio jako dobar u četvrtak, kao i jučer kada je ušao napravio je par finih poteza.

Šanse nam se rapidno smanjuju, ali svakako dok smo tu još uvijek u bod-dva ne treba skidati gaće i nabijati na štap, ali svakako da ne treba ni statično posmatrati kada vidiš da ne ide.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#78408 Re: Liverpool FC

Post by sve_ovo_ja »

Jebo mater bolje smo izgledali sa onom djecom od 16 godina nego kad su se “svi” vratili pa imali neku sirinu na klupi.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25841
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78409 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Meni i dalje ta energija ne ide u glavu... Opet cu se na to vratiti, 20 jebenih minuta do kraja utakmice, tebi Virgil, Konate i Alisson razmijene 160 pasova dan te jebo.
Nema onog anfieldskog uragana, nema onog ludila kada se melje protivnik! O ulasku u utakmice da ne pricam... Pogledajte jednostavno govor tijela, gegenpressing koji se (nije) radio, ma sve je mrtvo bilo od pocetka do kraja utakmice. Nikakva reakcija, sramotno. Hajde kontas razdrmat ce ih gol, pa sansa za 0:2, ma kurko... Ja ne znam sta se treba desiti da ova ekipa vrati se na igranje pressinga, trku... To vec protiv Atalante mora biti bolje, kako bi se uzeo zamah za ostatak sezone.
Nije jebeno nista gotovo, pricamo o 2 boda 6 kola do kraja. Moraju se trznuti.

Zasto je to tako? Spominju se dvije jebene utakmice sa Unitedom! Pa je li to kraj svijeta? Halo, pricamo o jednoj kiks utakmici dan te jebo, kakav ba sjeb imas jos 7 kola nakon toga da igras.
Sta mi to govori? Da jednostavno ekipa nije mentalno na nivou i da nije pripremljena. Klopp, izvini, ali je tako!

Pa sta bi bilo da su oni prozivjeli dvije godine ono sto je City? Ispadanje od Reala na onakav nacin u LP i od Tottenhama, kada imas gol, pa nemas. I sta bi nakon toga? Opet prekucali ligu.
Eh to su mentalna cudovista i mozemo mi svi kurcu svirati, pare, Arapi, sejkovi, kurcu, palci, ali te stvari se ne mogu kupiti novcem, to je trener!

Ove sjebao jebeni X protiv Uniteda, na 7 kola prije kraja. Ma daj ba...

Napad je gromorozan, ono u zivotu nisam vidio, takvu neefikasnost. Ja bih stvarno razumio da si neku kataklizmu dozivio, pa sjebe se ekipa, neko trgicno ispadanje, ali radi X-a na Traffordu i ispadanja iz fucking FA kupa, ma ne mogu to da pojmim Boga mi. Znaci da nisu mentalno ni spremni bili.

Napad bi u narednim utakmicama meni bio Gakpo lijevo, Jota spic, Diaz desno. Nek jebu sebi mater i Salah i Nunez.

Odbrana je tragikomicna isto. Halo ba, imas brojcanu prednost kod gol situacije, tebi ljudi visak prave na desnoj strani pored 4 tvoja igraca i jos igrac sam samcat ostane na 5 metara. Allaha mi ono u kadetima da se desi - to bi bilo za tjeranje te djece, kamo li na profesionalnom nivou.
User avatar
vaučer
Posts: 9220
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78410 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

To zbog čega ti hvališ Guardiolu, je meni razlog radi kojeg nikad ne bi upalio da gledam njihovu utakmicu. Guardiola postavlja ekipu na način da želi kontrolirati svaki detalj, svakog napada, svake odbrane, svako kretanje svakog igrača. Samo kontrola ga zanima - ništa drugo. Boli ga kurac kakve su prirodne aspiracije igrača, šta on može i zna - samo ga zanima jeli radi ono šta mu je on rekao. Nema nikakve improvizacije, samo ponavljanje uhodanih šablona dok negdje ne otvore prostor i onda ponavljanje uhodanih opcija gdje se zna tko gdje napada. Zato obično fasuju i gube kad im se protivnik izbije tu kontrolu iz ruka, jer ne znaju i nisu navikli igrati bez kontrole - odjednom ne znaju šta da rade i kako da se postave.

Ne bi nikad htio gledati takav Liverpool, pa da osvajaju na traci trofeje - jer je dosadno. Oni nisu mentalna čudovišta nego su jebeni roboti. Mentalitet je da ne misliš nego da radiš ta ti je rečeno, kako ti je rečeno i kad ti je rečeno. Meni je to sranje. Rafa je bio takav trener i užasno je frustriralo gledati dobre igrače kako nose taktičke okove oko noga.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4356
Joined: 02/10/2013 18:36

#78411 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Krah je krenuo od Kupa sa Unitedom, to se mora priznati. Od tada, ekipa više ne liči na sebe.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25841
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78412 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Dobro, ti imas drugaciju viziju. Zivot je previse kratak da bih ja trazio i efikasnost, uspjesnost i ljepotu. Iskreno boli me kurac kako igraju dok god osvajaju i konkurentni su. Ne trebaju umirati u ljepoti sto se mene tice.

Ljepotu trazim u utakmicama u kojima sam totalno neutralan, onda gledam da je to za oko lijepo, a tim koji simpatisem, tu me savrseno zaboli hasimaga, neka uzmu Ligu, boli me kurac na koji nacin.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40865
Joined: 21/05/2012 22:46

#78413 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Tyler Morton and Fabio Carvalho will likely be given the chance to impress the new manager in pre season.

[@LewisSteele_]
Liverpool would likely not stand in Kelleher's way this summer should he choose to pursue a No1 position move, with Nottingham Forest retaining an interest.

[@LewisSteele_]
User avatar
no_sekirli
Posts: 4356
Joined: 02/10/2013 18:36

#78414 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Vala, ako ima merak prijeci u Forrest koji je jednom nogom u championshipu, onda svaka mu cast. Selam, bok, dovidjenja i zivio.
convict
Posts: 2998
Joined: 10/02/2008 01:20

#78415 Re: Liverpool FC

Post by convict »

Kucamo na vrata zaboravljenih asova

https://www.klix.ba/sport/nogomet/skand ... /240415139
User avatar
no_sekirli
Posts: 4356
Joined: 02/10/2013 18:36

#78416 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Jao, citao sam za uhljeba. Hahahha, vrh, Elme mi.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#78417 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Sta sad ovo pisu nece ni ovaj iz Sportinga? Ponudit ce Carragheru na kraju.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25841
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78418 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Roy Hodgson slobodan... :oops:
User avatar
no_sekirli
Posts: 4356
Joined: 02/10/2013 18:36

#78419 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Kako nas izbjegavaju igraci, izgleda ista pjesma.i sa trenerima. Cudno.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#78420 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

BHF_Manijak wrote: 15/04/2024 21:06 Roy Hodgson slobodan... :oops:
Ako je istina ovo sto pisu da nece ni ovaj, Roy me ne bi znenadio :D
Ono sto pisu za Kovaca ne zelim vjerovati.
User avatar
vaučer
Posts: 9220
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78421 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Čime se vi zamarate. 😁
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#78422 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Cime cu se zamarati drugo? :D Sezona gotova.
User avatar
drug_profi
Posts: 50655
Joined: 16/07/2012 16:00

#78423 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ma kad bih čitao sve što neki novinar objavi iz povjerljivih izvora.... :lol:
User avatar
vaučer
Posts: 9220
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#78424 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Mustang1 wrote: 15/04/2024 21:41 Cime cu se zamarati drugo? :D Sezona gotova.
Ni blizu gotova. :P
User avatar
drug_profi
Posts: 50655
Joined: 16/07/2012 16:00

#78425 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Najgore što će s ena kraju desiti da će kiksati i Arsenal i Siti, ali ce i Liverpul bar još jednom...

Od sezone gdje je za titulu trebalo 94 boda, doći ćemo do titule sa 88-89 bodova.
Post Reply