Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#476 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by iamia »

ne smrdi govno kod austrijanca.
tako sam cuo.
oni imaju 14 plata :D
brko koji sjedi
Posts: 12
Joined: 01/02/2013 22:07

#477 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by brko koji sjedi »

Hajde ne preseravajte vi svi koji se hvalite! Ako neko iz Bosne (ko tamo zivi a nije okusio rada na zapadu) cita ovo, moze se steci dojam da i govno mirisi tamo. Licno sam kupio stan 2008 za €75000 a sad ga mogu prodat za €50000. E sad mi treba veci (skuplji) stan i ustvari mi je bolje da su cijene dole otisle nego da su se uduplale. Manji kredit moram uzeti. Inace ulaganje u nekretnine ako imas lovu na kamari je cista glupost. Bolje uloziti u neki biznis i obrtati lovu, a broj uspjesnih bosanaca bi bio jos veci. Poznajem ogroman broj nasih visoko obrazovanih ljudi (kao sto sam i sam) sto rade na dobrim pozicijama u svjedski poznatim firmama, a poznajem i onih manje obrazovanih (sto neznaci da su manje vrijedni) koji su zasukali rukave pa pokrenuli svoja preduzeca koja zaposljavaju 50-100 ljudi. Dizem kapu svima koji postenim radom i trudom steknu nesto.[/quote]

sta reci, koju posluku porati?
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#478 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by bosan »

:run:
I da imam odkud mi
Posts: 49
Joined: 17/02/2013 23:36

#479 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by I da imam odkud mi »

brko koji sjedi wrote:Hajde ne preseravajte vi svi koji se hvalite! Ako neko iz Bosne (ko tamo zivi a nije okusio rada na zapadu) cita ovo, moze se steci dojam da i govno mirisi tamo. Licno sam kupio stan 2008 za €75000 a sad ga mogu prodat za €50000. E sad mi treba veci (skuplji) stan i ustvari mi je bolje da su cijene dole otisle nego da su se uduplale. Manji kredit moram uzeti. Inace ulaganje u nekretnine ako imas lovu na kamari je cista glupost. Bolje uloziti u neki biznis i obrtati lovu, a broj uspjesnih bosanaca bi bio jos veci. Poznajem ogroman broj nasih visoko obrazovanih ljudi (kao sto sam i sam) sto rade na dobrim pozicijama u svjedski poznatim firmama, a poznajem i onih manje obrazovanih (sto neznaci da su manje vrijedni) koji su zasukali rukave pa pokrenuli svoja preduzeca koja zaposljavaju 50-100 ljudi. Dizem kapu svima koji postenim radom i trudom steknu nesto.

sta reci, koju posluku porati?
Nerazumijem sta si naposao, ali iz bold teksta mogu skontati da hoces reci da se hvalim. Ovo je forum na temu o uspjesnim ljudima iz BiH. Da kupis stan za jednu cijenu i prodas ga za vecu nije nikakav uspjeh. Uspjeh je zavrsiti visoke skole, probiti se na istaknute pozicije u drustvu gdje zivis da imas uticaja, pokrenuti velike firme itd. A najvici uspjeh je kada se sve to znanje, pamet i kapital donese nazad u BiH :bih:
brko koji sjedi
Posts: 12
Joined: 01/02/2013 22:07

#480 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by brko koji sjedi »

U stvari sam samo htjeo da pitam gdje si stekao to visoko obrazovanje?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#481 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by mO k3 »

brko koji sjedi wrote:Hajde ne preseravajte vi svi koji se hvalite! Ako neko iz Bosne (ko tamo zivi a nije okusio rada na zapadu) cita ovo, moze se steci dojam da i govno mirisi tamo. Licno sam kupio stan 2008 za €75000 a sad ga mogu prodat za €50000. E sad mi treba veci (skuplji) stan i ustvari mi je bolje da su cijene dole otisle nego da su se uduplale. Manji kredit moram uzeti. Inace ulaganje u nekretnine ako imas lovu na kamari je cista glupost. Bolje uloziti u neki biznis i obrtati lovu, a broj uspjesnih bosanaca bi bio jos veci. Poznajem ogroman broj nasih visoko obrazovanih ljudi (kao sto sam i sam) sto rade na dobrim pozicijama u svjedski poznatim firmama, a poznajem i onih manje obrazovanih (sto neznaci da su manje vrijedni) koji su zasukali rukave pa pokrenuli svoja preduzeca koja zaposljavaju 50-100 ljudi. Dizem kapu svima koji postenim radom i trudom steknu nesto.
sta reci, koju posluku porati?[/quote]
pa jarane ti si ga gubitku ...
I da imam odkud mi
Posts: 49
Joined: 17/02/2013 23:36

#482 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by I da imam odkud mi »

Ženski Dr.Med wrote:
I da imam odkud mi wrote:Hajde ne preseravajte vi svi koji se hvalite! Ako neko iz Bosne (ko tamo zivi a nije okusio rada na zapadu) cita ovo, moze se steci dojam da i govno mirisi tamo. Licno sam kupio stan 2008 za €75000 a sad ga mogu prodat za €50000. E sad mi treba veci (skuplji) stan i ustvari mi je bolje da su cijene dole otisle nego da su se uduplale. Manji kredit moram uzeti. Inace ulaganje u nekretnine ako imas lovu na kamari je cista glupost. Bolje uloziti u neki biznis i obrtati lovu, a broj uspjesnih bosanaca bi bio jos veci. Poznajem ogroman broj nasih visoko obrazovanih ljudi (kao sto sam i sam) sto rade na dobrim pozicijama u svjedski poznatim firmama, a poznajem i onih manje obrazovanih (sto neznaci da su manje vrijedni) koji su zasukali rukave pa pokrenuli svoja preduzeca koja zaposljavaju 50-100 ljudi. Dizem kapu svima koji postenim radom i trudom steknu nesto.
pa jarane ti si ga gubitku ...
Mislim da je vecina ljudi tvog misljenja, ali jednostavna matematika ce pokazati suprotno. Nije uvijek rast cijena nekretnina pozitivna za vlasnike, npr kada hoces da kupis skuplji stan ili kucu. Nadam se da ce mi moderator oprostiti sto skrecem sa teme, ali evo ti ocigledan primjer.

A) Imam stan za koji sam dao €75000. Sad mu je cijena €50000, znaci gubim €25000 ili 1/3 od sume koju sam dao kad ga prodam. U istom gradu i podrucju gdje zivim sad hocu veci stan koji trenutno kosta €100000. U vrijeme kada sam kupovao moj stan, znaci prije pet godina, isti je kostao oko €150000, znaci sada mu je cjena spala za 1/3. Mene ce taj stan kostati €125000 (znaci 100 plus 25 hiljada gubitka)

B) Recimo sada da su cijene otisle gore za 1/3, znaci moj stan za koji sam platio €75000 kosta sada €100000. Znaci ja kofol zaradio, a stan koji hocu da kupim je isto otisao gore 1/3, sa €150000 na €200000. Mene ce taj stan kostati €175000 (znaci 200 minus 25 hiljade zarade)

Koja je tebi opcija bolja, da idem u banku posuditi ili dati u kesu A) €125000 ili B) €175000 ?
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#483 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by bubavi1 »

pitanje. koliko od nas ima toliki cash i koliko mu vremena treba da ostvari taj isti cash?
I da imam odkud mi
Posts: 49
Joined: 17/02/2013 23:36

#484 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by I da imam odkud mi »

bubavi1 wrote:pitanje. koliko od nas ima toliki cash i koliko mu vremena treba da ostvari taj isti cash?
Pa svi mi koji smo na listi uspjesnih bosanaca imamo to :D sica..
User avatar
seno_bh
Posts: 154
Joined: 25/05/2012 22:56
Location: BiH

#485 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by seno_bh »

Ima li uspjesnih bosanaca u Turskoj, jel se javio ko iz te zemlje, da cujemo kako su se tamo snasli ?
User avatar
matic.ivan
Posts: 272
Joined: 19/02/2012 14:24

#486 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by matic.ivan »

seno_bh wrote:Ima li uspjesnih bosanaca u Turskoj, jel se javio ko iz te zemlje, da cujemo kako su se tamo snasli ?
Jedan od uspjesnijih je Mrsic Damir, mislim da je zaradio preko 20tak miliona dugogodisnjim igranjem kosarke u Turskoj'

Sada se vratio da zivi u Bosni i Hercegovini.
User avatar
Almir_93
Posts: 231
Joined: 02/02/2013 21:47

#487 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by Almir_93 »

Pa ima li ih još iz Turske ?
Ja sam planirao tamo da odem i nešto pokušam
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#488 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by Zviz »

vazi wrote:previse generalizujete :D

americki zakoni ne vazu u cijeloj evropi i vice versa :)

nas stan je na jednom od najljepsih mjesta francuskog juga (hocete da vam budem izvjestac iz kana - cannes :D )

deset godina smo u njemu stanovali da nismo skoro nista pipnuli, lakirali parket , zamijenili bojler i postavili radojatore jer je zatvoreno centralno i preslo se na individualno grijanje, to je bilo sve. Otplatili kredit za deset godina i polako onda sredili kuhinjicu pa kupatilo pa prozore a nismo morali nista od toga jer nista nije bilo "propalo"

imali smo srecu pri kupovini da je prodavala nasljednica sa sjevera koja nikad stan nije vidjela ocima, isla je preko agencije i eto agencija nam bila naklonjena :D

vazno je stan kupovati od nasljednika a ne od onoga ko je npr kucu pravio/stan kupovao jer taj tesko spusta cijenu :D I naravno, nista promjenjiva kamata, samo fiksna..Mi smo poceli s promjenjivom jer nije moglo drugacije i nakon dvije godine , tj cim smo mogli, presli na fiksnu

nakon otplate kredita smo htjeli prodati stan da kupimo veci ali nismo mogli naci nista ovako dobro pozicionirano i ovako lijepu zgradu, mala zgradica, nema buke a nije ni 100 m od mora. Agencija je tada procijenila stan na 190 000 eura ali eto rekoh ne mora najveca moze najniza cijena a najniza je 150 000 (Bh :) )

vazno je da je covjek zdrav i sretan u zivotu, ko hoce neka kupuje ko nece ne mora, svakom njegov izbor i sretno svakome u svemu:thumbup:

Otplatili kredit za 10 godina tezak 150.000€ Alal vam vera sto bi rekli oni iz Beograda ili halal vam pura sto bi ja reko! To vam je 1.250€ mjesecno bez kamate. Sto i nije strasno da su u pitanju skandinavski standardi plate ali francuske?
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#489 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by detroit-mercy »

Zviz wrote:
vazi wrote:previse generalizujete :D

americki zakoni ne vazu u cijeloj evropi i vice versa :)

nas stan je na jednom od najljepsih mjesta francuskog juga (hocete da vam budem izvjestac iz kana - cannes :D )

deset godina smo u njemu stanovali da nismo skoro nista pipnuli, lakirali parket , zamijenili bojler i postavili radojatore jer je zatvoreno centralno i preslo se na individualno grijanje, to je bilo sve. Otplatili kredit za deset godina i polako onda sredili kuhinjicu pa kupatilo pa prozore a nismo morali nista od toga jer nista nije bilo "propalo"

imali smo srecu pri kupovini da je prodavala nasljednica sa sjevera koja nikad stan nije vidjela ocima, isla je preko agencije i eto agencija nam bila naklonjena :D

vazno je stan kupovati od nasljednika a ne od onoga ko je npr kucu pravio/stan kupovao jer taj tesko spusta cijenu :D I naravno, nista promjenjiva kamata, samo fiksna..Mi smo poceli s promjenjivom jer nije moglo drugacije i nakon dvije godine , tj cim smo mogli, presli na fiksnu

nakon otplate kredita smo htjeli prodati stan da kupimo veci ali nismo mogli naci nista ovako dobro pozicionirano i ovako lijepu zgradu, mala zgradica, nema buke a nije ni 100 m od mora. Agencija je tada procijenila stan na 190 000 eura ali eto rekoh ne mora najveca moze najniza cijena a najniza je 150 000 (Bh :) )

vazno je da je covjek zdrav i sretan u zivotu, ko hoce neka kupuje ko nece ne mora, svakom njegov izbor i sretno svakome u svemu:thumbup:

Otplatili kredit za 10 godina tezak 150.000€ Alal vam vera sto bi rekli oni iz Beograda ili halal vam pura sto bi ja reko! To vam je 1.250€ mjesecno bez kamate. Sto i nije strasno da su u pitanju skandinavski standardi plate ali francuske?
Nije bitno znati procitati nesto nego razumjeti napisano. Ljudi su 10 godina u stanu, stan je sada procijenjen na 190k a oni bi ga dali i za 150k jer kada su kupovali prije deste godina od nasljednika, cijena je bila puno bolja :D . Hebem ga jes tesko skontat da nisu platili ni 150k prije 10 godina jer bi sada bili zadovoljni i sa tom cijenom. Irelevantno za zemu ali ipak treba citati sa razumijevanje prije nego se komentarise.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#490 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by Zviz »

detroit-mercy wrote:
Zviz wrote:
vazi wrote:previse generalizujete :D

americki zakoni ne vazu u cijeloj evropi i vice versa :)

nas stan je na jednom od najljepsih mjesta francuskog juga (hocete da vam budem izvjestac iz kana - cannes :D )

deset godina smo u njemu stanovali da nismo skoro nista pipnuli, lakirali parket , zamijenili bojler i postavili radojatore jer je zatvoreno centralno i preslo se na individualno grijanje, to je bilo sve. Otplatili kredit za deset godina i polako onda sredili kuhinjicu pa kupatilo pa prozore a nismo morali nista od toga jer nista nije bilo "propalo"

imali smo srecu pri kupovini da je prodavala nasljednica sa sjevera koja nikad stan nije vidjela ocima, isla je preko agencije i eto agencija nam bila naklonjena :D

vazno je stan kupovati od nasljednika a ne od onoga ko je npr kucu pravio/stan kupovao jer taj tesko spusta cijenu :D I naravno, nista promjenjiva kamata, samo fiksna..Mi smo poceli s promjenjivom jer nije moglo drugacije i nakon dvije godine , tj cim smo mogli, presli na fiksnu

nakon otplate kredita smo htjeli prodati stan da kupimo veci ali nismo mogli naci nista ovako dobro pozicionirano i ovako lijepu zgradu, mala zgradica, nema buke a nije ni 100 m od mora. Agencija je tada procijenila stan na 190 000 eura ali eto rekoh ne mora najveca moze najniza cijena a najniza je 150 000 (Bh :) )

vazno je da je covjek zdrav i sretan u zivotu, ko hoce neka kupuje ko nece ne mora, svakom njegov izbor i sretno svakome u svemu:thumbup:

Otplatili kredit za 10 godina tezak 150.000€ Alal vam vera sto bi rekli oni iz Beograda ili halal vam pura sto bi ja reko! To vam je 1.250€ mjesecno bez kamate. Sto i nije strasno da su u pitanju skandinavski standardi plate ali francuske?
Nije bitno znati procitati nesto nego razumjeti napisano. Ljudi su 10 godina u stanu, stan je sada procijenjen na 190k a oni bi ga dali i za 150k jer kada su kupovali prije deste godina od nasljednika, cijena je bila puno bolja :D . Hebem ga jes tesko skontat da nisu platili ni 150k prije 10 godina jer bi sada bili zadovoljni i sa tom cijenom. Irelevantno za zemu ali ipak treba citati sa razumijevanje prije nego se komentarise.

Meni je vise zvucilo da su dobili stan jeftinije ali zbog kamate dostigo je neku odredjenu cifru te zbog same krize i naravno kojoj ciljnoj grupi se obraca njihov stan oni bi bili zadovoljni sa 150.000€ sto moze da znaci da prokrije troskove ili da ima minimalnu zaradu - naravno to oni najbolje znaju. Tako sam ja razumio sto sam procito, ali sto to moje misli nisu iste kao tvoje, pa drug meni su ipak moja tumacenja i moje misli ljepse :kakoste:
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#491 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by muminovic »

Evo jedne uspjesne:
Berlusconi platio Sabini Beganović 1,5 miliona eura u zamjenu za šutnju?


FOTO: Agencije
Berlusconi platio Sabini Beganović 1,5 miliona eura u zamjenu za šutnju?

Kako piše "Telegraph", protiv Silvija Berlusconija pokrenuta je istraga zbog navodnog plaćanja djevojkama kako ne bi iznosile u javnost detalje o prostituciji na njegovim zabavama.

Među njima je, kako piše britanski list, i Njemica bosanskih korijena Sabina Beganović ili poznatija kao Sabina Began.

Bivši italijanski premijer je Sabini, navodno, platio 1,5 miliona eura kako bi šutjela o tome da je dovodila prostitutke na zabave.

Sabina je bla zadužena za dovođenje prostitutki na Berlusconijeve zabave, a ranije je izjavila kako je istetovirala S. B. zbog ljubavi koju gaji prema Silviju.

Istražiteljima je rekla da je novac bio poklon, te da nije slala prostitutke na Berlusconijeve zabave.

Italijanski novinari su pronašli bankarske zapise koji sugerišu da je novac uplaćen tokom 2011. i 2012. godine.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#492 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by Zviz »

muminovic wrote:Evo jedne uspjesne:
Berlusconi platio Sabini Beganović 1,5 miliona eura u zamjenu za šutnju?


FOTO: Agencije
Berlusconi platio Sabini Beganović 1,5 miliona eura u zamjenu za šutnju?

Kako piše "Telegraph", protiv Silvija Berlusconija pokrenuta je istraga zbog navodnog plaćanja djevojkama kako ne bi iznosile u javnost detalje o prostituciji na njegovim zabavama.

Među njima je, kako piše britanski list, i Njemica bosanskih korijena Sabina Beganović ili poznatija kao Sabina Began.

Bivši italijanski premijer je Sabini, navodno, platio 1,5 miliona eura kako bi šutjela o tome da je dovodila prostitutke na zabave.

Sabina je bla zadužena za dovođenje prostitutki na Berlusconijeve zabave, a ranije je izjavila kako je istetovirala S. B. zbog ljubavi koju gaji prema Silviju.

Istražiteljima je rekla da je novac bio poklon, te da nije slala prostitutke na Berlusconijeve zabave.

Italijanski novinari su pronašli bankarske zapise koji sugerišu da je novac uplaćen tokom 2011. i 2012. godine.
Dovesti prostitutke na neki party nije krivicno djelo a ako te neko pocasti zato sto si mu uljepso parti sa 1,5 mil. plati porez na poklon i opro si svoje ruke zakonskim sapunom :D
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#493 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by muminovic »

Zato i jeste BiH uspjesna dama, za 1 dan zaradi sto drugi ne mogu za zivota.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#494 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by Zviz »

Volio bi i ja da tog finog coika Silvija upoznam, meni pravo dobar :D Vidis da nije skritica baksis nista manje 1,5 mil. €.
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#495 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by bubavi1 »

Kada citam ove gore komentare uspjeh se skracuje u 13-14 plata (iako neznaju da od ih 13-14 plata se u vecinu slucejva placaju ogromne takse), ili u "kupio stan ili dobro auto" vani...tako isto na kredit.

Ako uspjeh je materijalno onda svi koji su otisli iz BIH su uspjesni jer bi se vratili u BIH da im je losije.

Prvo dajte postenu definiciju uspjeha pa onda cemo na boljoj bazi napredovati.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#496 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by Zviz »

Najuspjesnij su bih politicari jer imaju - ima se moze se :lol: Moj uspjeh je moja fina porodica da vidim i da mogu djeci svojoj pruzti sve najnormalnije uslove. A da li imam ferarija ili ne briga me i kad bi imao viska opet bi razmislio bil ga kupio ili ne, jer sa prodoicom se fino provesti se nemoze procijeniti u nikou valutu ili vrijednost cifrenu. To je za mene definicija uspjeha. Imati uljudan zivot, zavrsiti skolu, imati neko znanje, moc se nasmijati i na racun sebe, voliti svoje roditelje, zenu, djecu, njene roditelje. Onda u sebi imas kez od uha do uha.
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#497 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by bubavi1 »

Zviz wrote:Najuspjesnij su bih politicari jer imaju - ima se moze se :lol: Moj uspjeh je moja fina porodica da vidim i da mogu djeci svojoj pruzti sve najnormalnije uslove. A da li imam ferarija ili ne briga me i kad bi imao viska opet bi razmislio bil ga kupio ili ne, jer sa prodoicom se fino provesti se nemoze procijeniti u nikou valutu ili vrijednost cifrenu. To je za mene definicija uspjeha. Imati uljudan zivot, zavrsiti skolu, imati neko znanje, moc se nasmijati i na racun sebe, voliti svoje roditelje, zenu, djecu, njene roditelje. Onda u sebi imas kez od uha do uha.
Zviz, bravo!
ParadigmaMogUma
Posts: 70
Joined: 28/06/2014 11:07

#499 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by ParadigmaMogUma »

Zapis o uspješnim: Senad Delić - Kemo povratnik poduzetnik iz Glogove kod Bratunca


http://istocnabosna.com/myjoomla/index. ... &Itemid=49
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#500 Re: Lista uspjesnih Bosanaca i Hercegovaca

Post by razonoda »

iamia wrote:ja iskreno mislim da ljudi koji pricaju o cijeni stanova i kuca koje su kupili za 50 hiljada i prodali za 150, jednostavno nikad nisu imali ni kucu ni stana.
ne znaju osnovne zakone ekonomije.
cuj,, on ce nekoga izlevatiti za stan od 50 hiljada i prodati ga godinu dana kasnije za 150 ??
ovaj intternet je cudo.
svakakva djeca dolaze na njega.
Tacno je u usa 2005-2008. Bila je ludnica , ali je sve propalo 08, i sada se polako vraca taj market, ali se nece zadugo ponoviti kako je bilo tih god.
Post Reply