LINKIN_PARK

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#476 Re: LINKIN_PARK

Post by So What! »

Historija grupe (1)
Počeci Linkin Parka sežu sve do 1996. godine, a sve je počelo u predgrađu Los Angelesa, Agoura Hills. Nakon što su maturirali u Srednjoj školi u Agouri Hills, prijatelji Brad Delson, Mike Shinoda i Dave Bourdon osnivaju grupu i daju joj ime SuperXero. Ranije ova trojica su imala nekog iskustva u muzici i svirali su u bendovima iz Agoure kao što su Relative Degree i The Pricks. Ipak SuperXero nije dugo potrajao jer su se momci razišli zbog odlaska na fakultet. Delson je studirao na UCLA dok je Shinoda studirao umjetnički dizajn u Pasadeni. Dok su boravili na fakultetu Delson i Shinoda su upoznali nove muzičare te ih kasnije doveli u SuperXero. Delson je bio cimer sa Daveom "Phoenixom" Farellom, a Shinoda je upoznao Joe Hahna. Nakon dolaska Farella i Hahna skraćuje ima na samo Xero.

Prvi vokalista grupe bio je Mark Wakefield. Sa njim su nedugo nakon njegovog dolaska snimili svoj prvi demo uradak, a zvao se kao i grupa, Xero. Demo snimak su slali na nekoliko izdavačkih adresa, ali nikada nisu uspjeli ništa potpisati. Ovo je bio uzrok što je Wakefield otišao.
Nakon Wakefieldovog odlaska grupa se posvetila traženju novog pjevača. Za to vrijeme Brad Delson je bio internista u jednom predstavništvu Warner Bros. Recordsa gdje radio za Jeffa Bluea. Delson mu je rekao da njegova grupa traži vokalistu, a Blue mu je preporučio Chester Benningtona bivšeg pjevača grupe Grey Daze koje bio iz Phoenixa u Arizoni. Shinoda i Delson su poslali instrumentale svojih pjesama Benningtonu i čula ga kako pjeva preko telefona, a zatim su ga pozvali na njihovu audiciju u Los Angeles. Na toj audiciji Chester je pomeo konkurenciju i zauzeo mjesto pjevača u grupi.

Poslije Benningtonovog dolaska grupa je odlučila napraviti drugi, ali veći demo snimak. Farell je bio prinuđen da napsuti privremeno bend zbog školovanja, a zamjenila su ga braća Christner. Također su htjeli da potpišu ugovor, ali nisu mogli jer je postojala australska grupa sa imenom Xero tako da su bili prinuđeni promijeniti ime. Novo ime grupe je bilo Hybrid Theory. Pod tim imenom su izdali i svoj drugi demo snimak na kojem je bas svirao Scott Koziol.

Zahvaljujući Jeffu Blueu bend potpisuje ugovor sa Warner Bros. Recordsom, ali se opet javio problem da su morali promijeniti ime zbog autorskih prava jer je već postojala britanska grupa sa imenom Hybrid. Grupa je ponova radila na novom imenu te je nakon dužeg odlučivanja, odlučeno da se grupa zove Lincoln Park po obližnjem mjestu. Grupa se i zvala Lincoln Park na nekoliko mejseci, ali prilikom registracije internet domene lincolnpark.com naišli su na problem. Naime domena je bila već zauzeta pa su uzeli slično ime Linkin Park te kupili domenu koju i danas koriste linkinpark.com
Image
Grupa Xero 1996. godine sa producentom Jeffom Blueom

Image
Prvi demo snimak benda, Xero

Image
Prvi EP benda, Hybrid Theory
Linkin Park Blog
kapljica kise
Posts: 66
Joined: 24/04/2017 19:38

#477 Re: LINKIN_PARK

Post by kapljica kise »

Ma vala vise i filozofiranja....
Meni dobro zvuce skroz i volim ih slusati.
Valjda je to najbitnije, da te muzika "dize", da te "odvede" negdje...
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#478 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

kako kome.. nekom je muzika samo soundtrack za vožnju, a nekom način života.. obje te krajnosti, kao i sve nijanse što leže između njih, su legitimne..
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#479 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

VenomousV wrote:Haman je neko ko radi na Klix-u veliki fan, 5 clanaka od Chesterove smrti...
pa ono.. ubije se haman centralna figura haman najpopularnijeg benda na svijetu.. ako to nije prilika za skupljanje klikova, ne znam šta jeste.. mada, naravno, nije isključeno da neki zagriženi fan radi na klixu..
User avatar
VenomousV
Posts: 13220
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#480 Re: LINKIN_PARK

Post by VenomousV »

medvjed23 wrote:
VenomousV wrote:Haman je neko ko radi na Klix-u veliki fan, 5 clanaka od Chesterove smrti...
pa ono.. ubije se haman centralna figura haman najpopularnijeg benda na svijetu.. ako to nije prilika za skupljanje klikova, ne znam šta jeste.. mada, naravno, nije isključeno da neki zagriženi fan radi na klixu..
Jest' tebi, Averusu, meni i jos nekima najdrazi bend (ne znam jel' tebi al' for the sake of the argument) ali da je najpopularniji, nije sigurno... Dosta ljudi koje imam na fejsu je objavljivalo nesto u vezi sa Chesterom a opet i to pripisujem tome da su to ljudi koji vole iste/slicne stvari koje ja volim, dok s druge strane veliki broj ljudi veze nema ko su i sto li ja to tulim u petak nakon sto je objavljeno da je izvrsio samoubistvo.
Bilo je clanaka kad je Bowie umro, ali se ne sjecam da ih je bilo toliko kada su u pitanju George Michael i Prince (a i njih pravo volim, dakle, primjetila bih... ili mozda nisam, ne znam)


I pozdrav ti, long time no see :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#481 Re: LINKIN_PARK

Post by Velkoski »

pa od 2000. godine samo su Linkin Park i Adele prodali preko 30 miliona kopija albuma :mrgreen:
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#482 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

VenomousV wrote:
medvjed23 wrote:
VenomousV wrote:Haman je neko ko radi na Klix-u veliki fan, 5 clanaka od Chesterove smrti...
pa ono.. ubije se haman centralna figura haman najpopularnijeg benda na svijetu.. ako to nije prilika za skupljanje klikova, ne znam šta jeste.. mada, naravno, nije isključeno da neki zagriženi fan radi na klixu..
Jest' tebi, Averusu, meni i jos nekima najdrazi bend (ne znam jel' tebi al' for the sake of the argument) ali da je najpopularniji, nije sigurno... Dosta ljudi koje imam na fejsu je objavljivalo nesto u vezi sa Chesterom a opet i to pripisujem tome da su to ljudi koji vole iste/slicne stvari koje ja volim, dok s druge strane veliki broj ljudi veze nema ko su i sto li ja to tulim u petak nakon sto je objavljeno da je izvrsio samoubistvo.
Bilo je clanaka kad je Bowie umro, ali se ne sjecam da ih je bilo toliko kada su u pitanju George Michael i Prince (a i njih pravo volim, dakle, primjetila bih... ili mozda nisam, ne znam)


I pozdrav ti, long time no see :D
ja imam utisak da su jako popularni, i ovdje i vani.. vrte se po mtv-u, slušani su na yt-u, dosta forumaša, kao i mojih poznanika mimo foruma, ih voli.. doduše, ne znam kako na fejsu stoje stvari..

pozdrav i sve :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#483 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

http://pulse.rs/povodom-cestera-i-linki ... moubistvo/
pomalo čudan osvrt, sa čestitkom zbog uspješnog suicida :-)
to jeste hrabar, al nije sasvim moralan čin i stoga ne zaslužuje čestitku :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13220
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#484 Re: LINKIN_PARK

Post by VenomousV »

medvjed23 wrote:
ja imam utisak da su jako popularni, i ovdje i vani.. vrte se po mtv-u, slušani su na yt-u, dosta forumaša, kao i mojih poznanika mimo foruma, ih voli.. doduše, ne znam kako na fejsu stoje stvari..

pozdrav i sve :D

moguce
mozda ne percipiram dobro kao prije...
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#485 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

žemsko..
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#486 Re: LINKIN_PARK

Post by So What! »

Fakat su bili slušani, dosta ljudi koji i ne gotivi nešto rock od moje raje, je izuzetno volilo Numb, Castle Of Glass, In The End, What I've Done pa kućeš dalje Adnan Ćatić a.k.a. Felix Sturm je Bleed It Out koristio kao pjesmu s kojom je ulazio u ring.

Od 2:08

User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#487 Re: LINKIN_PARK

Post by Sodom1 »

Moram i ja da kazem koju .
Pokusao sam ih slusati pre 15 tag godina , fino zvuce , sve u redu ,poslusam ja njih
ali svaka stvarka ista :sad:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#488 Re: LINKIN_PARK

Post by Tomahawk11 »

User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#489 Re: LINKIN_PARK

Post by Averus »



User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#490 Re: LINKIN_PARK

Post by spinel_ »

maj 2017

juni 2017


mjesec poslije band ne postoji:(((
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#491 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »



sad su tu, a u narednom trenu ih nema.. tako to ide.. to je život, to je smrt, to je taj ciklus tame i svjetla, tuge i sreće..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#492 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

I'm holding on
Why is everything so heavy?
Holding on
So much more than I can carry...
i....

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#493 Re: LINKIN_PARK

Post by Tito_i_Partija »

Velkoski wrote:pa od 2000. godine samo su Linkin Park i Adele prodali preko 30 miliona kopija albuma :mrgreen:
Il' se zajebavas, il' ne znas Krste. :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#494 Re: LINKIN_PARK

Post by Velkoski »

ne zajebavam, koristim se podacima s wikipedije, što znači da ne moraju biti tačni :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#495 Re: LINKIN_PARK

Post by Tito_i_Partija »

Pa evo i da gledamo Wikipediju, imas vise od jednog. Dje ces izostavit' Emin-a? :D

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_b ... _(century)

Eh sad, posto nisi rek'o "30 miliona po albumu", znaci da ih ima tu mnogo vise kad se sve sakupi. Britney, Usher, Taylor Swift, itd. :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#496 Re: LINKIN_PARK

Post by Velkoski »

ma mislio sam na samo jedan album, ne znam kako mi em promače :-? :mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#497 Re: LINKIN_PARK

Post by Averus »

Otići na Youtube, ukucati "Chester Tribute" i sjebat' se koliko muzičara - bez obzira na žanr, je uradilo tribute... :)

Tačno suze nadođu...
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#498 Re: LINKIN_PARK

Post by peepeep »

15.08. je memorijal u Sarajevu. Park kod Vrazove.

Moram priznati da je lijepo kada si dio nečega, pa čak i kada si dio nečega ovako lošega.
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#499 Re: LINKIN_PARK

Post by Averus »

peepeep wrote:15.08. je memorijal u Sarajevu. Park kod Vrazove.

Moram priznati da je lijepo kada si dio nečega, pa čak i kada si dio nečega ovako lošega.
Hastahana?

U koliko sati?
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#500 Re: LINKIN_PARK

Post by peepeep »

Averus wrote:
peepeep wrote:15.08. je memorijal u Sarajevu. Park kod Vrazove.

Moram priznati da je lijepo kada si dio nečega, pa čak i kada si dio nečega ovako lošega.
Hastahana?

U koliko sati?
https://www.facebook.com/events/216679568858578/
Post Reply