LINKIN_PARK

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#426 Re: LINKIN_PARK

Post by Tomahawk11 »

Velkoski wrote:Meni je Linkin Park vazda bio dobra muzika, koja mi sjela na prvo slušanje. Nisam nikada bio depresivan niti se pronalazio u tekstovima, al' sam volio vrištat' uz Lying From You npr. I danas imam LP only plejlistu za teretanu, jer me fakat 'hajpa' njihov zvuk...

Odrast'o sam uz njih, nisam iNdolentan na ovu smrt k'o na xy drugih, jebiga. :( Vjerovatno mi ovakav osjećaj može izazvat' još samo Eminem
Problem je što ljudi gledaju stereotipno, tekst pjesme depresivan i gotovo, i rezultat na konzumenta je depresivan. Ili kaže tehno slušaju samo narkomani. Jah.

@dale cooper
možda ću ispasti kao nadrkani matorac koji soli mlađariji pamet
aha, ispadaš :mrgreen: i mislio sam da si više cool :( :mrgreen:
Ja sam 30+ i slušam ih, ali ne iz tih bunt razloga i slično. Nisam se nikad furao na to.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#427 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

Ma pusti Coopera šta priča.Samo još fali da nam kaže kako trebamo slušati klasičnu muziku. :P

Šala,dobar je Coop. :thumbup:

LP uvijek dobar zas slušati i sa +30. :wink:
Last edited by SmokingMan on 21/07/2017 07:56, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#428 Re: LINKIN_PARK

Post by Tomahawk11 »

SmokingMan wrote:Ma pusti Coopera šta priča.Samo još fali da nam kaže kako trebamo slušati klasičnu muziku. :P

Šala,dobar je Coop. :thumbup:
Naravno, dobar je. I pošteno, prvo je rekao da mu se to nikad nije sviđalo, pa shvatam otkud sve onda ono što je poslije napisao.

A ima dobrih stvari i klasika.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#429 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

Tomahawk11 wrote:
SmokingMan wrote:Ma pusti Coopera šta priča.Samo još fali da nam kaže kako trebamo slušati klasičnu muziku. :P

Šala,dobar je Coop. :thumbup:
Naravno, dobar je. I pošteno, prvo je rekao da mu se to nikad nije sviđalo, pa shvatam otkud sve onda ono što je poslije napisao.

A ima dobrih stvari i klasika.
Rado volim s vremenom poslušati klasiku,ali i ostale žanrove i izvđači ,Sepultura,Cash,Barry White,Brown,etc,nikada ne znaš gdje možeš pronaći inspiraciju.

Pokoj duši Chesteru,on je i sa svojih 41 godinu bio dijete u duši,i ja u potpunosti razumijem zašto je to kod njega tako bilo u zadnjih 30+ godina.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#430 Re: LINKIN_PARK

Post by Tomahawk11 »

SmokingMan wrote:
Rado volim s vremenom poslušati klasiku,ali i ostale žanrove,Cash,Barry White,Brown,etc,nikada ne znaš gdje možeš pronaći inspiraciju.

Pokoj duši Chesteru,on je i sa svojih 41 godinu bio dijete u duši,i ja u potpunosti razumijem zašto je to kod njega tako bilo u zadnjih 30+ godina.
:thumbup:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#431 Re: LINKIN_PARK

Post by Dope_Man »

Bez obzira na zadnji album (i fule na zadnjih par) LP je bio na veoma kratkoj listi muzicara na ciji koncert zaista zelim otici, i bas sam pratio kada ce negdje dovoljno blizu biti.. i onda ovo. Sad i ako bend nastavi sa radom, nece to biti to na vokalima.

Steta, imao je mocan glas i covjek bi pomislio da je prosla i depresija s kojom se dugo borio.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#432 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

Dope_Man wrote:....LP je bio na veoma kratkoj listi muzicara na ciji koncert zaista zelim otici....
Izgleda da na žalost nikada neću ni otići,a planirao sam slijedeće godine,ako opet budu svirali u Poljskoj,Austriji ili Mađarskoj.NIko njega neć moći nadomjestiti.

Eo gledam njihov kalendar,imali su još,ako se ne varam,38 koncerata do kraja godine.
Last edited by SmokingMan on 21/07/2017 08:45, edited 1 time in total.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#433 Re: LINKIN_PARK

Post by Jack Be Nimble »

Ja mislio ovi se raspali jos davne 2003. Kao vecina samo slusao prvi album ljeta 2000, patetika + solidna glazba. Backstreet/Nysync + Nirvana/System Of a Down.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#434 Re: LINKIN_PARK

Post by Dope_Man »

SmokingMan wrote:
Dope_Man wrote:....LP je bio na veoma kratkoj listi muzicara na ciji koncert zaista zelim otici....
Izgleda da na žalost nikada neću ni otići,a planirao sam slijedeće godine,ako opet budu svirali u Poljskoj,Austriji ili Mađarskoj.NIko njega neć moći nadomjestiti.

Eo gledam njihov kalendar,imali su još,ako se ne varam,38 koncerata do kraja godine.
Bili u Pragu prosli mjesec, ja bio sav nafuran da odem samo zbog njih (OK, mozda malo zbog alkohola) i posao me sprijeci. A realno sad ne vrijedi, ipak je Chesterov glas davao prejak pecat LP-u. Sa drugim pjevacem, koliko god on bio dobar, to ce ipak zvucati drugacije. Mada bi i u tom slucaju otisao, ali negdje blize tipa ZG, ili BG.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#435 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

Realno,on je i najviše doprinjeo popularnosti benda nego svi ostali članovi zajedno.Oduvijek je bio upadljiv lik,koji,kao naelektrisan,skače po bini. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#436 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

Tomahawk11 wrote:
Velkoski wrote:Meni je Linkin Park vazda bio dobra muzika, koja mi sjela na prvo slušanje. Nisam nikada bio depresivan niti se pronalazio u tekstovima, al' sam volio vrištat' uz Lying From You npr. I danas imam LP only plejlistu za teretanu, jer me fakat 'hajpa' njihov zvuk...

Odrast'o sam uz njih, nisam iNdolentan na ovu smrt k'o na xy drugih, jebiga. :( Vjerovatno mi ovakav osjećaj može izazvat' još samo Eminem
Problem je što ljudi gledaju stereotipno, tekst pjesme depresivan i gotovo, i rezultat na konzumenta je depresivan. Ili kaže tehno slušaju samo narkomani. Jah.

@dale cooper
možda ću ispasti kao nadrkani matorac koji soli mlađariji pamet
aha, ispadaš :mrgreen: i mislio sam da si više cool :( :mrgreen:
Ja sam 30+ i slušam ih, ali ne iz tih bunt razloga i slično. Nisam se nikad furao na to.
BUT WHYYYYYYYYYYYY????!!!!!! :| :mrgreen:

Šalim se, boli me kita, slušajte šta hoćete, ja sam rekao ono što mislim. :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8482
Joined: 15/04/2015 11:26

#437 Re: LINKIN_PARK

Post by Thorgerson »

Moze bend nastaviti, naravno nece to biti to, ali jbg realno i zadnji albumi su im ono...fule. Ko zna u kakvom su stanju bili, ako je Chester bio u gabuli.

Mislim, oni su veliki bend, pa jedan AC/DC zamjeni pjevaca i ma koliko cudno mi je bilo na prvu da slusam Axl Rosea kao pjeaca AC/DC, fakat ne zvuci lose i fanovima se svidja. A valjda svi znamo ko je i kakav je specifican vokal Brian Johnson. Pa ga ljudi zamjene.

Ja ne znam jel Chester bio autor pjesama, muzike? Nisam toliko upucen u LP. To je sjebada. Kad ti umre autor, lider, pisac, pjevac...on kad ode, gotovo je, lik npr poput Kurt Cobaina. Tom bendu nema povratka, nema sanse.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#438 Re: LINKIN_PARK

Post by Russki »

Ma ne govorim o tome. Govorim o bezličnosti i predvidljivosti same muzike. Mislim, ni prvi talas nu metala nije
bio nešto posebno (čast izuzetcima kao što su Deftones). Linkin Park su to samo dodatno razblažili i spojili
sa pop muzikom i, meni najiritantnije, povrh svega toga su pisali najpatetičnija moguća teenage angst sranja od tekstova.
Mislim, Kurt Cobain se sa tim konceptom teenage angsta sprdao, ali ovi su to shvatili krajnje ozbiljno i doveli pisanje
takvih pjesama do krajnjih granica podnošljivosti. Mislim, kako se neko nakon što izađe iz tih teenage godina može identificirati
sa tekstom tipa One Step Closer? Najozbiljnije pitam? Jer kad čujem tu pjesmu, ja vidim srednjoškolskog klinca, smrknutog,
nadrkanog i ljutog na cijeli svijet koji misli da su Linkin Par vrh buntovništva i srednji prst establišmentu i roditeljima.
Hajde i to mi je ok, jebiga takve su godine, osjetljive i nisi još sazreo ni u bilo kojem smislu pa ti se može i podmetnuti
Linkin Park kao neki dobar bend. Ali jebote, imati dvadesetak pa i tridesetak godina u nekim slučajevima i slušati
ovo i smatrati Linkin Park vrhunskim bendom. WTF? :| :zoka: I kakav je osjećaj bio Chesteru, koji je koliko sam skontao
zagazio u četrdesete, svaku noć pjevati takve pjesme? I ja bih bio depresivan. :mrgreen: To je isto ko' da si i sam ostao zarobljen
u tim teen godinama. :-?

Ne znam, možda ću ispasti kao nadrkani matorac koji soli mlađariji pamet :zzzz: , ali njihova popularnost i fenomen mi
nikada nije bio jasan.

Rant over! :mrgreen:[/quote]


Pečat na ovo.


Ali, gotivio ja bend ili ne, nije mi drago vidjeti da se oduzima život.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#439 Re: LINKIN_PARK

Post by Tomahawk11 »

dale cooper wrote:
BUT WHYYYYYYYYYYYY????!!!!!! :| :mrgreen:

Šalim se, boli me kita, slušajte šta hoćete, ja sam rekao ono što mislim. :D
Nisam tražio da razumiješ :)

Naravno, i poštujem, ti si to od do :thumbup:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#440 Re: LINKIN_PARK

Post by dezurni_ucenik »

medvjed23 wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Velkoski wrote:i baj d vej, imena pjesama na zadnjem albumu... :run:

Evo gledam im spotove sa zadnjeg albuma. Poprlicno vesela pop muzika sa morbidnim tekstovima :shock: .
nije tu chester puno autorskog učešća uzeo.. samo se u dvije pjesme pojavljuje kao koautor, a jedna od njih kaže:
Kid, you're going way to fast
You burn too bright, you know you'll never last
mogu se složiti sa dobrim dijelom kritika na račun chestera i linkin parka, s tim da bih dodao da muzičari po pravilu nisu sjajni tekstopisci.. većina ljudi razvijenog poetskog senzibiliteta piše uglavnom poeziju.. tek manji dio se u značajnoj mjeri posveti muzici..

sljedstveno, ja od muzičara ne očekujem ili jako rijetko očekujem poetske bravure.. no, očekujem iskrenost.. nemoj mi, radi šake dolara, prodavati šuplje priče, nego piši i pjevaj ono što misliš i osjećaš.. u tom smislu, chester nije podbacio.. dao je dosta sebe, svojih emocija, svoje duše muzici i fanovima..

nisam ga, naravno, poznavao, al eto, priča se da nije bio loš čovjek :D nadam se da je na boljem mjestu i da će ljudi koji su ga voljeli naći način da se nose sa gubitkom..

Evo vidim i ja da nije Chester jedini pisao tekstove. Heavy pisalo cak 5 ljudi. :-)

A svi oni iz linkin park izgedaju da su nice guys.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#441 Re: LINKIN_PARK

Post by Velkoski »

ma jašta su, shinodi na čehri vidiš da je ljudina :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#442 Re: LINKIN_PARK

Post by dezurni_ucenik »

Velkoski wrote:ma jašta su, shinodi na čehri vidiš da je ljudina :mrgreen:
Vozi yugA i salje kevi redovno pare. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#443 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

Shinoda barata klavijaturom i tamburom,dobar čoik.Dosta su toga njih dvojica išvrljali na papiru u studiju,ako nesha nije dobr Shinoda prebriše,i tako to i idu dalje sa idejom. :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#444 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

Russki wrote:

Pečat na ovo.


Ali, gotivio ja bend ili ne, nije mi drago vidjeti da se oduzima život.
Naravno, to sam i spomenuo malo prije ovog posta. Žao mi ga je kao čovjeka i patnje kroz koju
je vjerovatno prolazio i koja ga je dovela do ovoga. A što Tito reče žao mi je vala i porodice i
djece koju je ostavio iza sebe. Ovo što sam pisao se odnosilo na Chestera kao muzičara ne Chestera
kao čovjeka. Brojni tributi koji se pojavljuju ukazuju da se radilo o dobrom liku.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#445 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

Njegove žene i djeca će biti dobro zbrinuta što se tiče naslijeđivanja. :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#446 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

SmokingMan wrote:Djeca će biti dobro zbrinuta što se tiče naslijeđivanja. :thumbup:
Ma joj ba, nije sve u parama. Chester je vjerovatno to dobro znao. :sad:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#447 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

dale cooper wrote:
SmokingMan wrote:Djeca će biti dobro zbrinuta što se tiče naslijeđivanja. :thumbup:
Ma joj ba, nije sve u parama. Chester je vjerovatno to dobro znao. :sad:
Potpuno sam uvjeren da njemu novac nikada nije bio tako bitan.Ali sam samo htio reći da njegova žena i djeca neće biti ni gladni ni bosi,ni bez krova.Oni su mu bili i ostali najbolja stvar koja mu se desila u životu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#448 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

SmokingMan wrote:
dale cooper wrote:
SmokingMan wrote:Djeca će biti dobro zbrinuta što se tiče naslijeđivanja. :thumbup:
Ma joj ba, nije sve u parama. Chester je vjerovatno to dobro znao. :sad:
Potpuno sam uvjeren da njemu novac nikada nije bio tako bitan.Ali sam samo htio reći da njegova žena i djeca neće biti ni gladni ni bosi,ni bez krova.Oni su mu bili i ostali najbolja stvar koja mu se desila u životu.
Znam to, ali će djeca odrastati bez oca što je njima vjerovatno bitnije nego bilo kakva lova. Na to sam mislio.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#449 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

kad su u pitanju djeca samodestruktivaca, prva asocijacija su mi cobainove riječi:
Please keep going Courtney, for Frances. for her life will be so much happier without me. I LOVE YOU. I LOVE YOU
ne znam koliko istine može biti u njima..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#450 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

dale cooper wrote:
Znam to, ali će djeca odrastati bez oca što je njima vjerovatno bitnije nego bilo kakva lova. Na to sam mislio.
Neupitno,još kada se uzmu u obzir njihove godine,u kojima im je on bio najpotrebniji,...ali takav je život.Nadam se da će oni stasati u dobre ljude prije svega,vjerujem da je to i on sam želio.
Post Reply