LINKIN_PARK

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Ezekiel
Posts: 58
Joined: 27/02/2015 00:33

#401 Re: LINKIN_PARK

Post by Ezekiel »

dale cooper wrote:
medvjed23 wrote:
dale cooper wrote:Žao mi ga je ko' i svakog insana koji pati i oduzme sebi život. I neka počiva u miru.

Ali Linkin Park je bio i ostao karina od benda. Realno.
uz rizik da uđem u patetiku :D primijetiću da su našli put do mnogih srca i to na prilično pristojan način, ne udarajući, poput turbofolkera, na najniže strasti.. to je nešto što bi trebalo cijeniti..

a ako govorimo o strogo tehničkim stvarima; umijeću sviranja, pjevanja, komponovanja i sl. moguće je da imaš pravo :D
Ma ne govorim o tome. Govorim o bezličnosti i predvidljivosti same muzike. Mislim, ni prvi talas nu metala nije
bio nešto posebno (čast izuzetcima kao što su Deftones). Linkin Park su to samo dodatno razblažili i spojili
sa pop muzikom i, meni najiritantnije, povrh svega toga su pisali najpatetičnija moguća teenage angst sranja od tekstova.
Mislim, Kurt Cobain se sa tim konceptom teenage angsta sprdao, ali ovi su to shvatili krajnje ozbiljno i doveli pisanje
takvih pjesama do krajnjih granica podnošljivosti. Mislim, kako se neko nakon što izađe iz tih teenage godina može identificirati
sa tekstom tipa One Step Closer? Najozbiljnije pitam? Jer kad čujem tu pjesmu, ja vidim srednjoškolskog klinca, smrknutog,
nadrkanog i ljutog na cijeli svijet koji misli da su Linkin Par vrh buntovništva i srednji prst establišmentu i roditeljima.
Hajde i to mi je ok, jebiga takve su godine, osjetljive i nisi još sazreo ni u bilo kojem smislu pa ti se može i podmetnuti
Linkin Park kao neki dobar bend. Ali jebote, imati dvadesetak pa i tridesetak godina u nekim slučajevima i slušati
ovo i smatrati Linkin Park vrhunskim bendom. WTF? :| :zoka: I kakav je osjećaj bio Chesteru, koji je koliko sam skontao
zagazio u četrdesete, svaku noć pjevati takve pjesme? I ja bih bio depresivan. :mrgreen: To je isto ko' da si i sam ostao zarobljen
u tim teen godinama. :-?

Ne znam, možda ću ispasti kao nadrkani matorac koji soli mlađariji pamet :zzzz: , ali njihova popularnost i fenomen mi
nikada nije bio jasan.

Rant over! :mrgreen:
Covjek je seksualno zlostavljan ko dijete i stosta jos, ne znam sta ga imas suditi po vlastitom stanju uma a da ne znas njegovu zivotnu pricu? Malo istrazi o depresiji, jer nije to tako jednostavno ko "oh ja sam tuzni srednjoskolac bla bla bla" , depresija je pogodila robin williams-a, chris cornell-a i jos mnoge.
A to sto su pisali takve pjesme je nacin da se suocis sa depresijom, da iskazed emocije i tako to.
Nije to nista toliko razlicito kada nasi balkanci placu i piju uz ljubavne pjesme, to ti je balkanski "teenage angst" :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#402 Re: LINKIN_PARK

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
medvjed23 wrote:aha, sad je jasno.. što odmah ne kažeš da si ono što i ja polako postajem: nadrkani đuturum koji ronda protiv furki današnje omladine :D
Ma nije samo to. :mrgreen: Jebiga, ja sam imao 22 godine kada je izašao Hybrid Theory i moglo bi se reći da
sam spadao u tu neku njihovu ciljnju dobnu skupinu u to vrijeme. Ali su mi se i tada gadili. :mrgreen: Čovjek bi pomislio da bi današnja
mlada raja trebala biti još pametnija. :D A možda sam ja rođen star. :mrgreen:
Pazi, i oni su bili svjesni (ne)kvalitete njihove muzike. I sam Chester je jednom izjavio da kad vidi druga imena sa kojima sviraju na nekom festivalu da se osjeca kao da je u Backstreet Boysima.

Imao si tad 22 godine :-) . Star si ti tad bio za njihove muzike jer njihova ciljana publika su bili tinejdzeri. Ja sam ih gotivio tada, znam i sad nekad sa vremena na vrijeme pustiti neku njihovu stvar u cast nekim proslim vremenima. Pa se onda sjebem kad vidim da je proslo skoro 20 godina od tada :-) .
Jebi ga ne mozes sa 16 godina slusat Einstuzende Neubauten i Nick Cavea. :-)

Sjetim se sada i Hutchensa Michaela. On je tu noc kad se ubio sjedio sa svojim prijateljima i rekao da ode u wc da ce se brzo vratiti, on ode u hotelsu sobu i objesi se.

I sta napravis sa samoubistvom? Zamisljam scenu, ulaze u sobu njegova zena ili djeca i zaticu muza/oca objesenog. To je prizor koji ce ti unistiti ostatak zivota. Sebi oduzmes zivot ali usput si sjebao i zivote drugih. Ali neke ruzne stvari iz proslosti su ga pratile.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#403 Re: LINKIN_PARK

Post by dezurni_ucenik »

Ezekiel wrote:

Nije to nista toliko razlicito kada nasi balkanci placu i piju uz ljubavne pjesme, to ti je balkanski "teenage angst" :D
Kad se cuga uz narodnu to je merak i ljepota, kad neko se pronadje u Linkin tekstovima znaci da si pedercina. Ejs sad.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#404 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

Ezekiel wrote:
Covjek je seksualno zlostavljan ko dijete i stosta jos, ne znam sta ga imas suditi po vlastitom stanju uma a da ne znas njegovu zivotnu pricu? Malo istrazi o depresiji, jer nije to tako jednostavno ko "oh ja sam tuzni srednjoskolac bla bla bla" , depresija je pogodila robin williams-a, chris cornell-a i jos mnoge.
A to sto su pisali takve pjesme je nacin da se suocis sa depresijom, da iskazed emocije i tako to.
Nije to nista toliko razlicito kada nasi balkanci placu i piju uz ljubavne pjesme, to ti je balkanski "teenage angst" :D
Spomenuo sam da mi ga je žao i zbog samoubistva i zbog svega što je prolazio prije toga.

Ovo je samo iskrena kritika nekoga ko nije fan benda i koji se za svog života naslušao i sjajnih i manje sjajnih tekstova.
Chesterovi (ako ih je on sve i pisao) ruku na srce su bili preočigledni teenage angst i to na nivou pisanja dnevnika
prosječnog srednjoškolca (možda je i to razlog dodatnog identifikovanja sa bendom te populacije)
Po tom pitanju ne može sa spomenutim Cornellom ni u istu rečenicu. Cornellovi tekstovi su bili i teški i mračni, ali
nikad preočigledni.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#405 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:
medvjed23 wrote:aha, sad je jasno.. što odmah ne kažeš da si ono što i ja polako postajem: nadrkani đuturum koji ronda protiv furki današnje omladine :D
Ma nije samo to. :mrgreen: Jebiga, ja sam imao 22 godine kada je izašao Hybrid Theory i moglo bi se reći da
sam spadao u tu neku njihovu ciljnju dobnu skupinu u to vrijeme. Ali su mi se i tada gadili. :mrgreen: Čovjek bi pomislio da bi današnja
mlada raja trebala biti još pametnija. :D A možda sam ja rođen star. :mrgreen:
Pazi, i oni su bili svjesni (ne)kvalitete njihove muzike. I sam Chester je jednom izjavio da kad vidi druga imena sa kojima sviraju na nekom festivalu da se osjeca kao da je u Backstreet Boysima.

Imao si tad 22 godine :-) . Star si ti tad bio za njihove muzike jer njihova ciljana publika su bili tinejdzeri. Ja sam ih gotivio tada, znam i sad nekad sa vremena na vrijeme pustiti neku njihovu stvar u cast nekim proslim vremenima. Pa se onda sjebem kad vidim da je proslo skoro 20 godina od tada :-) .
Jebi ga ne mozes sa 16 godina slusat Einstuzende Neubauten i Nick Cavea. :-)

Sjetim se sada i Hutchensa Michaela. On je tu noc kad se ubio sjedio sa svojim prijateljima i rekao da ode u wc da ce se brzo vratiti, on ode u hotelsu sobu i objesi se.

I sta napravis sa samoubistvom? Zamisljam scenu, ulaze u sobu njegova zena ili djeca i zaticu muza/oca objesenog. To je prizor koji ce ti unistiti ostatak zivota. Sebi oduzmes zivot ali usput si sjebao i zivote drugih. Ali neke ruzne stvari iz proslosti su ga pratile.
Ma to nikada nije jednostavno za objasniti. Ne vjerujem da u tim momentima ima i trunke racionalnog razmišljanja.
Grozno je kada čovjek dođe pred takvu odluku i ponor. :-?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#406 Re: LINKIN_PARK

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
Ma to nikada nije jednostavno za objasniti. Ne vjerujem da u tim momentima ima i trunke racionalnog razmišljanja.
Grozno je kada čovjek dođe pred takvu odluku i ponor. :-?

I naravno da ne mozes porediti crnjacke tekstove jednog Peter Steela ili Roberta Smitha sa Linkin Parkom. Ali sta ces, takva muzika bila. Kompletan nu metal pokret je bio namijenjen teen populaciji.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#407 Re: LINKIN_PARK

Post by SmokingMan »

Možeš se naučiti nositi sa svojom prošlošću ali nikada nećeš uspjeti sastaviti ono što je već davno slomljeno.Preteško je kada ti se roditeljska ljubav uskrati onda kada ti je najviše potrebna,dovoljno je da ona bude uskraćena samo od jednog roditelja i da se to odrazi na tvoj život,a pogotovo tvoj karakter.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#408 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

ma jesu oni prvenstveno teen angst bend.. međutim, (sad ću zvučati kao general poslije bitke) ja sam uvijek osjećao da ta negativna energija koju je chester unosio u pjesme seže dosta dublje od nezadovoljstva zbog roditelja koji mu ne daju da obuče omiljenu majicu.. bilo je tu nečega zaista mračnog i iskrenog i zato sam ih volio slušati, prvo jako, kasnije nešto manje.. a danas.. danas bih rekao da mi nisu mrski..

ovo mi je bila i ostala njihova najupečatljivija pjesma:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#409 Re: LINKIN_PARK

Post by dezurni_ucenik »

Reanimation remix album im je bio :thumbup: .
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#410 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:
Ma to nikada nije jednostavno za objasniti. Ne vjerujem da u tim momentima ima i trunke racionalnog razmišljanja.
Grozno je kada čovjek dođe pred takvu odluku i ponor. :-?

I naravno da ne mozes porediti crnjacke tekstove jednog Peter Steela ili Roberta Smitha sa Linkin Parkom. Ali sta ces, takva muzika bila. Kompletan nu metal pokret je bio namijenjen teen populaciji.
I Peter i Robert su imali i dosta humora u tekstovima. :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#411 Re: LINKIN_PARK

Post by dezurni_ucenik »

Je li mislis na onu my girlfriend's girlfriend :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#412 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

Između ostalog, ali kompletan Peterov nastup i imidž je nosilo i jednu dozu ironije. Što bi rekli
Englezi bilo je nešto "tongue in cheek" u svemu tome, što se moglo vidjeti i iz Peteovih intervjua.
Bio je duhovit tip. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#413 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

ja kad slušam morrisseya, uvijek imam osjećaj da je tužan, al da se istovremeno zajebava sa tom emocijom :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#414 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

medvjed23 wrote:ja kad slušam morrisseya, uvijek imam osjećaj da je tužan, al da se istovremeno zajebava sa tom emocijom :D
Ima istine u tome. Englez je to. :D

Iako kako stari postaje sve veća budaletina.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#415 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

ima ih, odnosno bilo ih je još takvih.. spomeno si cobaina koji je takođe, što iz lijenosti što iz zajebancije, svoje negativne emocije predstavljao na neozbiljan, donekle duhovit način.. al morrissey mi je baš vrhunac muzičke ironije, čvrst spoj duboke tuge i komedije :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#416 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

Tuga, ironija, humor, melodrama i čista mizerija su ključne riječi kada se priča o Morrisseyevim tekstovima. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#417 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

Girlfriend in a coma, I know
I know, it's serious
Girlfriend in a coma, I know
I know, it's really serious
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#418 Re: LINKIN_PARK

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: Ma ne govorim o tome. Govorim o bezličnosti i predvidljivosti same muzike. Mislim, ni prvi talas nu metala nije
bio nešto posebno (čast izuzetcima kao što su Deftones). Linkin Park su to samo dodatno razblažili i spojili
sa pop muzikom i, meni najiritantnije, povrh svega toga su pisali najpatetičnija moguća teenage angst sranja od tekstova.
Mislim, Kurt Cobain se sa tim konceptom teenage angsta sprdao, ali ovi su to shvatili krajnje ozbiljno i doveli pisanje
takvih pjesama do krajnjih granica podnošljivosti. Mislim, kako se neko nakon što izađe iz tih teenage godina može identificirati
sa tekstom tipa One Step Closer? Najozbiljnije pitam? Jer kad čujem tu pjesmu, ja vidim srednjoškolskog klinca, smrknutog,
nadrkanog i ljutog na cijeli svijet koji misli da su Linkin Par vrh buntovništva i srednji prst establišmentu i roditeljima.
Hajde i to mi je ok, jebiga takve su godine, osjetljive i nisi još sazreo ni u bilo kojem smislu pa ti se može i podmetnuti
Linkin Park kao neki dobar bend. Ali jebote, imati dvadesetak pa i tridesetak godina u nekim slučajevima i slušati
ovo i smatrati Linkin Park vrhunskim bendom. WTF? :| :zoka: I kakav je osjećaj bio Chesteru, koji je koliko sam skontao
zagazio u četrdesete, svaku noć pjevati takve pjesme? I ja bih bio depresivan. :mrgreen: To je isto ko' da si i sam ostao zarobljen
u tim teen godinama. :-?

Ne znam, možda ću ispasti kao nadrkani matorac koji soli mlađariji pamet :zzzz: , ali njihova popularnost i fenomen mi
nikada nije bio jasan.

Rant over! :mrgreen:
Potpisujem od A do Z. :thumbup:

Bukvalno citav katalog im je jedno te isto sranje: teen angst, depresija, na rubu sloma, rebeliranje, i sve ostale glupe picke materine koje spadaju u tu eru tzv. muzike koja je hvala Bogu davno prosla. Tipicni americki "gimmick", t.j. nasli su nesto sto su mogli prodat', i samo su to furali sto su duze mogli. I sve su to ista govna: Linkin Park, Limp Bizkit, Papa Roach, itd itd.

Ovo je nevezano za njega k'o osobu. Zao mi ga je, al' mi je neizmjerno vise zao ono sestero djece sto je ostavio iza sebe.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#419 Re: LINKIN_PARK

Post by Velkoski »

Meni je Linkin Park vazda bio dobra muzika, koja mi sjela na prvo slušanje. Nisam nikada bio depresivan niti se pronalazio u tekstovima, al' sam volio vrištat' uz Lying From You npr. I danas imam LP only plejlistu za teretanu, jer me fakat 'hajpa' njihov zvuk...

Odrast'o sam uz njih, nisam iNdolentan na ovu smrt k'o na xy drugih, jebiga. :( Vjerovatno mi ovakav osjećaj može izazvat' još samo Eminem
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#420 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

medvjed23 wrote:Girlfriend in a coma, I know
I know, it's serious
Girlfriend in a coma, I know
I know, it's really serious
Taj tekst je i smiješan i uznemirujući u isto vrijeme. :D

There were times when I could
Have murdered her
but you know, I would hate
Anything to happen to her


I onda na kraju:

Let me whisper my last goodbyes
I know - it's serious


:mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#421 Re: LINKIN_PARK

Post by Velkoski »

i baj d vej, imena pjesama na zadnjem albumu... :run:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#422 Re: LINKIN_PARK

Post by dezurni_ucenik »

Velkoski wrote:i baj d vej, imena pjesama na zadnjem albumu... :run:

Evo gledam im spotove sa zadnjeg albuma. Poprlicno vesela pop muzika sa morbidnim tekstovima :shock: .
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#423 Re: LINKIN_PARK

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: Ma ne govorim o tome. Govorim o bezličnosti i predvidljivosti same muzike. Mislim, ni prvi talas nu metala nije
bio nešto posebno (čast izuzetcima kao što su Deftones). Linkin Park su to samo dodatno razblažili i spojili
sa pop muzikom i, meni najiritantnije, povrh svega toga su pisali najpatetičnija moguća teenage angst sranja od tekstova.
Mislim, Kurt Cobain se sa tim konceptom teenage angsta sprdao, ali ovi su to shvatili krajnje ozbiljno i doveli pisanje
takvih pjesama do krajnjih granica podnošljivosti. Mislim, kako se neko nakon što izađe iz tih teenage godina može identificirati
sa tekstom tipa One Step Closer? Najozbiljnije pitam? Jer kad čujem tu pjesmu, ja vidim srednjoškolskog klinca, smrknutog,
nadrkanog i ljutog na cijeli svijet koji misli da su Linkin Par vrh buntovništva i srednji prst establišmentu i roditeljima.
Hajde i to mi je ok, jebiga takve su godine, osjetljive i nisi još sazreo ni u bilo kojem smislu pa ti se može i podmetnuti
Linkin Park kao neki dobar bend. Ali jebote, imati dvadesetak pa i tridesetak godina u nekim slučajevima i slušati
ovo i smatrati Linkin Park vrhunskim bendom. WTF? :| :zoka: I kakav je osjećaj bio Chesteru, koji je koliko sam skontao
zagazio u četrdesete, svaku noć pjevati takve pjesme? I ja bih bio depresivan. :mrgreen: To je isto ko' da si i sam ostao zarobljen
u tim teen godinama. :-?

Ne znam, možda ću ispasti kao nadrkani matorac koji soli mlađariji pamet :zzzz: , ali njihova popularnost i fenomen mi
nikada nije bio jasan.

Rant over! :mrgreen:
Potpisujem od A do Z. :thumbup:

Bukvalno citav katalog im je jedno te isto sranje: teen angst, depresija, na rubu sloma, rebeliranje, i sve ostale glupe picke materine koje spadaju u tu eru tzv. muzike koja je hvala Bogu davno prosla. Tipicni americki "gimmick", t.j. nasli su nesto sto su mogli prodat', i samo su to furali sto su duze mogli. I sve su to ista govna: Linkin Park, Limp Bizkit, Papa Roach, itd itd.

Ovo je nevezano za njega k'o osobu. Zao mi ga je, al' mi je neizmjerno vise zao ono sestero djece sto je ostavio iza sebe.
I to što kažeš, šestoro djece ostalo bez oca i sa vječitim pitanjem zašto. :sad:

Nevezano za ovo samoubistvo, ali vezano za traumu gubitka voljene osobe. Sinoć sam pogledao onaj Nick Caveov
dokumentarac One More Time with Feeling koji je snimio uporedo sa zadnjim albumom Skeleton Tree koji je
nastao nakon smrti njegovog sina Arthura. Čovječe, kakav potresan i tužan film. Svaka čast i njemu i ženi na načinu
na koji se nose sa gubitkom. Izgubio sam oca i znam kakva je trauma gubitak bliske osobe (iako se ni to ne može
mjeriti sa gubitkom djeteta), tako da sam se na neki način prepoznao u konfliktnim emocijama koje izranjaju
i koje Cave ispoljava tokom filma. Ima jedna strašna scena u kojoj opisujući Arthurovu smrt kao centralni događaj
koji će obilježiti ostatak njegovog života i od kojeg nema bijega kaže: “Time is elastic. We can go away from the event
but at some point the elastic snaps and we always come back to it.”
Naježio sam se koliko je to tačno i precizno
opisao. I kako se takve emocije vrate i pogode te kada se najmanje nadaš. Izvini na digresiji, ali preporučujem
ti da pogledaš film, iako nije baš lagan za pogledati, ali je pokazuje jednog čovjeka ogoljenog i potpuno humanog
u svojoj boli, sa čime se mislim svako od nas može identificirati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#424 Re: LINKIN_PARK

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
I to što kažeš, šestoro djece ostalo bez oca i sa vječitim pitanjem zašto. :sad:

Nevezano za ovo samoubistvo, ali vezano za traumu gubitka voljene osobe. Sinoć sam pogledao onaj Nick Caveov
dokumentarac One More Time with Feeling koji je snimio uporedo sa zadnjim albumom Skeleton Tree koji je
nastao nakon smrti njegovog sina Arthura. Čovječe, kakav potresan i tužan film. Svaka čast i njemu i ženi na načinu
na koji se nose sa gubitkom. Izgubio sam oca i znam kakva je trauma gubitak bliske osobe (iako se ni to ne može
mjeriti sa gubitkom djeteta), tako da sam se na neki način prepoznao u konfliktnim emocijama koje izranjaju
i koje Cave ispoljava tokom filma. Ima jedna strašna scena u kojoj opisujući Arthurovu smrt kao centralni događaj
koji će obilježiti ostatak njegovog života i od kojeg nema bijega kaže: “Time is elastic. We can go away from the event
but at some point the elastic snaps and we always come back to it.”
Naježio sam se koliko je to tačno i precizno
opisao. I kako se takve emocije vrate i pogode te kada se najmanje nadaš. Izvini na digresiji, ali preporučujem
ti da pogledaš film, iako nije baš lagan za pogledati, ali je pokazuje jednog čovjeka ogoljenog i potpuno humanog
u svojoj boli, sa čime se mislim svako od nas može identificirati.
Zvuci interesantno, potrazit' cu kad mognem. Nazalost nisam neki veliki ljubitelj muzike Nick Cave-a, mada mi je se strasno svidio njegov film, The Proposition.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#425 Re: LINKIN_PARK

Post by medvjed23 »

dezurni_ucenik wrote:
Velkoski wrote:i baj d vej, imena pjesama na zadnjem albumu... :run:

Evo gledam im spotove sa zadnjeg albuma. Poprlicno vesela pop muzika sa morbidnim tekstovima :shock: .
nije tu chester puno autorskog učešća uzeo.. samo se u dvije pjesme pojavljuje kao koautor, a jedna od njih kaže:
Kid, you're going way to fast
You burn too bright, you know you'll never last
mogu se složiti sa dobrim dijelom kritika na račun chestera i linkin parka, s tim da bih dodao da muzičari po pravilu nisu sjajni tekstopisci.. većina ljudi razvijenog poetskog senzibiliteta piše uglavnom poeziju.. tek manji dio se u značajnoj mjeri posveti muzici..

sljedstveno, ja od muzičara ne očekujem ili jako rijetko očekujem poetske bravure.. no, očekujem iskrenost.. nemoj mi, radi šake dolara, prodavati šuplje priče, nego piši i pjevaj ono što misliš i osjećaš.. u tom smislu, chester nije podbacio.. dao je dosta sebe, svojih emocija, svoje duše muzici i fanovima..

nisam ga, naravno, poznavao, al eto, priča se da nije bio loš čovjek :D nadam se da je na boljem mjestu i da će ljudi koji su ga voljeli naći način da se nose sa gubitkom..
Post Reply