lijecenje hronicnog umora

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#51 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Sarah24 »

Nisu ljudi dzaba rekli da je u nasoj drzavi jedini veci tabu od seksualnog zdravlja mentalno zdravlje.

Kad nas boli zub idemo zubaru, kad nas bole kosti ortopedu ili kome vec, nebitno, ali zato kad nas boli "dusa" nesto se ibretimo, nema lijeka za to, strasno je, smjesno je, nesto sramota reci da ides kod psihologa, psihijatra... :roll:

I sta ti mislis da ovi shiny people kako ih ti nazva, koji su odvojili svojih 5min da savjetuju nemaju svojih problema??
To stvarno mislite da postoji neko na planeti da nema problema? :mrgreen:

Preispitaj sve sto se fizickog zdravlja tice, ako je sve u normali, otidji brate psihologu, a zajedno sa njim ces osmisliti sta ces raditi kako bi povratio i snagu i volju, i motivisao se za nastavak zivota...
Sto rece, ovaj se nije ni probudio, zacudili bi se ljudi kad bi skontali sta zahvalnost cini nasem psihickom zdravlju..
Nocni Monni
Posts: 367
Joined: 06/10/2016 18:07

#52 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Nocni Monni »

Sarah24 wrote:Nisu ljudi dzaba rekli da je u nasoj drzavi jedini veci tabu od seksualnog zdravlja mentalno zdravlje.

Kad nas boli zub idemo zubaru, kad nas bole kosti ortopedu ili kome vec, nebitno, ali zato kad nas boli "dusa" nesto se ibretimo, nema lijeka za to, strasno je, smjesno je, nesto sramota reci da ides kod psihologa, psihijatra... :roll:

I sta ti mislis da ovi shiny people kako ih ti nazva, koji su odvojili svojih 5min da savjetuju nemaju svojih problema??
To stvarno mislite da postoji neko na planeti da nema problema? :mrgreen:

Preispitaj sve sto se fizickog zdravlja tice, ako je sve u normali, otidji brate psihologu, a zajedno sa njim ces osmisliti sta ces raditi kako bi povratio i snagu i volju, i motivisao se za nastavak zivota...
Sto rece, ovaj se nije ni probudio, zacudili bi se ljudi kad bi skontali sta zahvalnost cini nasem psihickom zdravlju..
I? Šta kada odu psihologu oni koji se loše osjećaju? Klik, biće im bolje?
Uzet će im brdo para, zivaca, a raspolozenje će biti još gore. Ja ne vidjeh nekoga ko je jednom bio sjeban da je postao nesjeban.
Odvojili svojih pet minuta da savjetuju, kakvi crni jebeni savjeti, pišu šarene budaleštine, prave se pametniji nego što jesu, zdrav zivot, vitamini, pizde materine.
Sjebanom čovjeku, tipa ovoga meteorita, treba godinu da ustane ujutro, jedina misao mu je vjerovatno da se ubije, ali nema energije ni za toga, kao da je njemu do bildanja i vitamina, potenciranju zdravog zivota.
ALI, zato ima gomila dobrih ljudi koji će ga natjerati i posavjetovati, blago se njemu, iz iskustva zna da su ljudi uvijek bili dobri i blagonakloni prema njemu, jadna mu mater kome ljudi pomazu.
Ako je zivot toliki problem, sranje, čemu onda zahvalnost kada se probudiš, ljubiš zmiju koja te ujeda, šta li?
Zdravi zivotaneri, vitamineri, teretana folovi, nisu zapravo svjesni da svojom pričom još više deprimiraju one kojima to upućuju, ali pijan trijeznog nikada nije razumio, pijani su promoteri zdravog zivota, jer su toliko pijani da ne vide da je zivot tako bezvezan i bespotreban, ne zele vidjeti, ubijedili su sebe da je lijep, kao pijanac što se ubijedi da mu je zena lijepa iako je grob.
Trijezni su ovi kao ja i meteorit, koji imaju tendenciju ka suicidu, ali nemaju muda, jer su spoznali da je zivot dolina jada i gomila suza ,iako im je tek 26. šta će tek biti kasnije jbt. Jučer bolje nego danas, danas bolje nego sutra.
Što kaze Flober veći grijeh je roditi čovjeka, nego ga ubiti, to ti je to moj meteorit. :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#53 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by wewa »

Monni, ja sam zbog ogromnih zivotnih izazova jedno vrijeme bila jako depresivna. nista me nije veselilo, nista mi se nije radilo, nigdje mi se nije islo. kuci ponajmanje. potrajalo je to tako dok nisam shvatila da sama sebi pomoci ne mogu.
pa sam potrazila pomoc. nista se nije promijenilo preko noci, ali sam jedno jutro na putu do posla (koji me ni danas ne veseli, ali mi placa racune) shvatila da se vise ne nerviram zbog guzvi i ljudi oko mene nego da primjecujem zelenilo u parkovima...

ja svoje okidace za lose raspolozenje znam, isto tako znam sta me lijeci. ali je trebalo vremena da to shvatim - sad mi je 38.
grehota je najljepse godine zivota, onaj period kad si u naponu snage, provesti u beznadju.

ima trenutaka u danu kad sam shiny happy person, ima dana kad sam anything but. razlika u odnosu na prije 10-15 godina je sto sad, koliko mogu, svjesno biram ovo prvo. jer uvijek ima bar jedan razlog za ustati iz kreveta. uvijek ima neko kome je gore nego nama i kome treba pomoci, ako nista drugo nije razlog za ustajanje... ima svijeta i mimo nas.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#54 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by sumirprimus »

joj jarane ja sam mislio da sam fukd ap, al ko sto vidim ima i gorih :lol: :skoljka:
moras nac ventil inace sagoris ko fosna.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#55 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Nepass »

bejbi91 wrote:Vidim da ima dosta depresivnih 26-togodišnjaka :oops:
Pratim temu, možda naleti neko sa konkretnim savjetima, ili da organizujemo neko druženje na kojem ćemo svi šutiti,pogledati se tužno tu i tamo jer smo previše deprimirani za bilo kakvu konverzaciju :roll: :|
Treba sam poraditi covjek na sebi, najlakse je sjesti i zaliti sam sebe.
Nisam ni ja nesta drustven, vecina ljudi mi ne odgovara i radije sjedem sam u kafic nego sa nekim takvim. Ne volim ni puno pricati, ne volim graju i buku uopste. Cak iz auta izvadio radio. Ali nmg da vjerujem da se nema 2-3 prijatelja ili neko od familije za povremene izlaske.
I meni se ujutro pretezno place kad moram na posao, mrsko mi raditi, sve isti ljudi. Nmg da promjenim mjesto, ni plata nije bajna. Evo kolegica 30g starija vise elana ima od mene.
Ali opet idem, radim, borim se za svoju buducnost, buducnost svoje djece. U ovih 10g staza imao sam 5 dana bolovanja kad mi je preminula mama.
Hocu da kazem da sebi treba zacrtati ciljeve, misliti na buducnost i pokusati biti pozitivan koliko je moguce.
Uhvati covjeka kolotecina, brz i naporan zivot i onda strelica ide konstantno prema dolje. Treba se trznuti dok nije kasno.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#56 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Dosadno mii »

Nocni Monni wrote:
Zdravi zivotaneri, vitamineri, teretana folovi, nisu zapravo svjesni da svojom pričom još više deprimiraju one kojima to upućuju, ali pijan trijeznog nikada nije razumio, pijani su promoteri zdravog zivota, jer su toliko pijani da ne vide da je zivot tako bezvezan i bespotreban, ne zele vidjeti, ubijedili su sebe da je lijep, kao pijanac što se ubijedi da mu je zena lijepa iako je grob.
Trijezni su ovi kao ja i meteorit, koji imaju tendenciju ka suicidu, ali nemaju muda, jer su spoznali da je zivot dolina jada i gomila suza ,iako im je tek 26. šta će tek biti kasnije jbt. Jučer bolje nego danas, danas bolje nego sutra.
Što kaze Flober veći grijeh je roditi čovjeka, nego ga ubiti, to ti je to moj meteorit. :lol:
za početak prestani gledati depresivne skandinavske filmove :D
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#57 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Sarah24 »

Nocni Monni wrote:
Sarah24 wrote:Nisu ljudi dzaba rekli da je u nasoj drzavi jedini veci tabu od seksualnog zdravlja mentalno zdravlje.

Kad nas boli zub idemo zubaru, kad nas bole kosti ortopedu ili kome vec, nebitno, ali zato kad nas boli "dusa" nesto se ibretimo, nema lijeka za to, strasno je, smjesno je, nesto sramota reci da ides kod psihologa, psihijatra... :roll:

I sta ti mislis da ovi shiny people kako ih ti nazva, koji su odvojili svojih 5min da savjetuju nemaju svojih problema??
To stvarno mislite da postoji neko na planeti da nema problema? :mrgreen:

Preispitaj sve sto se fizickog zdravlja tice, ako je sve u normali, otidji brate psihologu, a zajedno sa njim ces osmisliti sta ces raditi kako bi povratio i snagu i volju, i motivisao se za nastavak zivota...
Sto rece, ovaj se nije ni probudio, zacudili bi se ljudi kad bi skontali sta zahvalnost cini nasem psihickom zdravlju..
I? Šta kada odu psihologu oni koji se loše osjećaju? Klik, biće im bolje?
Uzet će im brdo para, zivaca, a raspolozenje će biti još gore. Ja ne vidjeh nekoga ko je jednom bio sjeban da je postao nesjeban.
Odvojili svojih pet minuta da savjetuju, kakvi crni jebeni savjeti, pišu šarene budaleštine, prave se pametniji nego što jesu, zdrav zivot, vitamini, pizde materine.
Sjebanom čovjeku, tipa ovoga meteorita, treba godinu da ustane ujutro, jedina misao mu je vjerovatno da se ubije, ali nema energije ni za toga, kao da je njemu do bildanja i vitamina, potenciranju zdravog zivota.
ALI, zato ima gomila dobrih ljudi koji će ga natjerati i posavjetovati, blago se njemu, iz iskustva zna da su ljudi uvijek bili dobri i blagonakloni prema njemu, jadna mu mater kome ljudi pomazu.
Ako je zivot toliki problem, sranje, čemu onda zahvalnost kada se probudiš, ljubiš zmiju koja te ujeda, šta li?
Zdravi zivotaneri, vitamineri, teretana folovi, nisu zapravo svjesni da svojom pričom još više deprimiraju one kojima to upućuju, ali pijan trijeznog nikada nije razumio, pijani su promoteri zdravog zivota, jer su toliko pijani da ne vide da je zivot tako bezvezan i bespotreban, ne zele vidjeti, ubijedili su sebe da je lijep, kao pijanac što se ubijedi da mu je zena lijepa iako je grob.
Trijezni su ovi kao ja i meteorit, koji imaju tendenciju ka suicidu, ali nemaju muda, jer su spoznali da je zivot dolina jada i gomila suza ,iako im je tek 26. šta će tek biti kasnije jbt. Jučer bolje nego danas, danas bolje nego sutra.
Što kaze Flober veći grijeh je roditi čovjeka, nego ga ubiti, to ti je to moj meteorit. :lol:
Prvo, nece im za klik biti bolje, jer nisu se ni razboljeli za klik. Vidim, novac tebi nije problem, radis a nemas nikakav socijalni zivot, znaci ne trosis. Uostalom i za ljude koji nemaju novca ima pomoci, sto bi bio problem za one s novcem?
Drugo, po tebi ljudi ovdje lafinaju jer bi vjerovatno ti usao da prosipas nekom lafinu, ja vjerujem da je svako iz svog iskustva napisao nesto zato sto je zelio, jer bih i ja tako uradila.
Trece, lik je otvorio temu jer ima problem, nazovimo ga tako, ti si se javio jer se slicno osjecas, kad je raja pocela da te etiketira nije ti se svidjelo pa si poceo da ismijavas ove koji traze ali i koji nude pomoc.
Suma sumarum, moje strucno misljenje jeste da je tebi (to jeste takvima kao ti, da se ne obracam bas direktno, ne poznajemo se) najvise potrebna pomoc. 100% sam uvjerena da ce momak koji je otvorio temu, cak i ovaj sto ga prozvase genije, pronaci pomoc i to vrlo brzo, naravno nece se oporaviti preko noci, ali korak po korak, ali sve dok nekom moras da objasnjavas sta je zahvalost, na njemu ima mnogo rada...

Sa srecom svima, nije niko usao u ovu temu dzaba, a nije ni sve onako kako izgleda spolja.. :thumbup:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#58 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by sumirprimus »

ako na vrijeme ne spoznas da imas problem,i sam nesto ne ucinis po tom pitanju jebo si jeza u ledja.
elem, depra je najmanji problem,dok ne klizne u dublja podrucja stejt of majnd.
razogovri tu ne pomazu,jer ne mogu rijesit uzrok problema.
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#59 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Sarah24 »

Upravo tako! :thumbup:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#60 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by sumirprimus »

vidi se iskustvo jele :D
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#61 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Sarah24 »

sumirprimus wrote:vidi se iskustvo jele :D
Ma da nam nije iskustva, sta bi.. :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#62 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by sumirprimus »

zivli normalno.
al doduse u nenormalnoj drzavi s nenormalnim sistemom vrijednosti,normalni su nenormalni,a nenormalni normalni...
dakle egal :lol: :izet:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#63 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Sarah24 »

8-) :mrgreen:
Nocni Monni
Posts: 367
Joined: 06/10/2016 18:07

#64 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Nocni Monni »

Dosadno mii wrote:
Nocni Monni wrote:
Zdravi zivotaneri, vitamineri, teretana folovi, nisu zapravo svjesni da svojom pričom još više deprimiraju one kojima to upućuju, ali pijan trijeznog nikada nije razumio, pijani su promoteri zdravog zivota, jer su toliko pijani da ne vide da je zivot tako bezvezan i bespotreban, ne zele vidjeti, ubijedili su sebe da je lijep, kao pijanac što se ubijedi da mu je zena lijepa iako je grob.
Trijezni su ovi kao ja i meteorit, koji imaju tendenciju ka suicidu, ali nemaju muda, jer su spoznali da je zivot dolina jada i gomila suza ,iako im je tek 26. šta će tek biti kasnije jbt. Jučer bolje nego danas, danas bolje nego sutra.
Što kaze Flober veći grijeh je roditi čovjeka, nego ga ubiti, to ti je to moj meteorit. :lol:
za početak prestani gledati depresivne skandinavske filmove :D
Tako to krene, prestani gledati skandinavske filmove, pa kasnije ode naveliko.
Zabrani mi se čitanje Rusa, uvede obavezno čitanje Louise Hay i njenih mudrolija, bolje mi je odmah prošetati do prve vrbe nego to. :D
btw nisam odavno gledao skandinavski film, mrsko mi traziti, ali zato imam obezbjeđenu dozu crnjaka u black mirroru.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#65 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by SmokingMan »

Mogu te razumjeti 100%,a i sam sam prošao kroz veoma teške faze anksioznosti,ali ona je svakako naš stalni saputnik,samo je pitanje koliko istoj otvoriš svoja vrata,ako joj se olahko prepustiš zna biti poput smrtonosnog zagrljaja Udava.Opet to je stvar o kojoj ne pričam ni pod pseudonimom,to je moja stvar i sa njome se jedino ja mogu nositi.Prihvati takvo stanje kakvo je treutno kod tebe (a ono će se sigurno postepeno popravljati a da ti toga nećeš biti svejstan,ali ne očekuj niakakva čuda) i obavezno se obrati psihologu.Ne bori se protiv onoga što jesi,jer će te to gurnuti dublje u provaliju,iz koje se sigurno nećeš izbaviti.Već daj sebi vremena,a to zna dugo trajati,i upoznaj istinskog sebe.Pronađi ono što te usrećuje,neku fizičku aktivnost mimo obaveza,piši dnevnik,izađi u šetnju pa makar i sam,samo izađi.Razgovaraj sa užim članovima porodice,a oni su jedini koji te mogu razumjeti.Nije to nimalo lagan proces,ali ko će to sve pokrenuti sa mrtve tačke ako nećeš ti sam.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#66 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Dosadno mii »

Nocni Monni wrote:
Tako to krene, prestani gledati skandinavske filmove, pa kasnije ode naveliko.
Zabrani mi se čitanje Rusa, uvede obavezno čitanje Louise Hay i njenih mudrolija, bolje mi je odmah prošetati do prve vrbe nego to. :D
btw nisam odavno gledao skandinavski film, mrsko mi traziti, ali zato imam obezbjeđenu dozu crnjaka u black mirroru.
Ruse ne branim :D Šta čitaš trenutno?
Black Mirror je također dozvoljena kategorija :D

Louisa Hay, ona sa Janine boce :D
“Svakoj negativnoj misli koja se pojavi u mom umu kažem „van“! Niti jedna osoba, mjesto ili stvar nema nikakvu moć nada mnom, jer ja sam jedini mislilac u mojoj glavi. Sama stvaram svoju realnost i svaku osobu u njoj.”

Mudra žena.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#67 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by wewa »

LH je zena koja je prozivjela 3 zivota, prezivjela ono sto mnoge ubije. bome, ima pravo da govori i savjetuje, pa ko hoce nek poslusa, ko nece, nek trazi srecu drugdje.
SmokingMan wrote:Mogu te razumjeti 100%,a i sam sam prošao kroz veoma teške faze anksioznosti,ali ona je svakako naš stalni saputnik,samo je pitanje koliko istoj otvoriš svoja vrata,ako joj se olahko prepustiš zna biti poput smrtonosnog zagrljaja Udava.Opet to je stvar o kojoj ne pričam ni pod pseudonimom,to je moja stvar i sa njome se jedino ja mogu nositi.Prihvati takvo stanje kakvo je treutno kod tebe (a ono će se sigurno postepeno popravljati a da ti toga nećeš biti svejstan,ali ne očekuj niakakva čuda) i obavezno se obrati psihologu.Ne bori se protiv onoga što jesi,jer će te to gurnuti dublje u provaliju,iz koje se sigurno nećeš izbaviti.Već daj sebi vremena,a to zna dugo trajati,i upoznaj istinskog sebe.Pronađi ono što te usrećuje,neku fizičku aktivnost mimo obaveza,piši dnevnik,izađi u šetnju pa makar i sam,samo izađi.Razgovaraj sa užim članovima porodice,a oni su jedini koji te mogu razumjeti.Nije to nimalo lagan proces,ali ko će to sve pokrenuti sa mrtve tačke ako nećeš ti sam.
+1

s tim sto nemaju svi srecu imati zdravu porodicu. nekad su nam blizi oni koje sami izaberemo da nam budu porodica, bilo partneri i/ili prijatelji.

nije lako suociti se sa samim sobom, prepoznati i priznati sve mane i vrline, pa jos ih i prihvatiti i zavoljeti takve. ali vrijedi, bude lakse poslije, mada izazovi ostaju isti.
Nocni Monni
Posts: 367
Joined: 06/10/2016 18:07

#68 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Nocni Monni »

Dosadno mii wrote: Ruse ne branim :D Šta čitaš trenutno?
Black Mirror je također dozvoljena kategorija :D

Louisa Hay, ona sa Janine boce :D
“Svakoj negativnoj misli koja se pojavi u mom umu kažem „van“! Niti jedna osoba, mjesto ili stvar nema nikakvu moć nada mnom, jer ja sam jedini mislilac u mojoj glavi. Sama stvaram svoju realnost i svaku osobu u njoj.”
Mudra žena.
Trenutno ništa majke mi, prošle čitao prvi dio "Mrtvih Duša" (drugog nemam, nemam vremena za otići u biblioteku, tako da sam u kurcu što se tiče nastavljanja čitanja istoga, još jednom sam pročitao prvi dio, nikada drugi, jel ovo tema šta čitate? :-D ), Flobera, Crnjanskog, ove knjige nisam taknuo, neću ni noćas, ali sutra ću pokušati sa Sioranom, "Krik Beznađa", treba njegove poruke mećati na Janu. :-D
Rusi bogovi, a Louise Hay, to je duboka umjetnost u koju nisam sposoban proniknuti, priznajem.
Louise je za mene kao apsint, preteška i kompleksna za svariti, drzim se prostije knjizevnosti.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#69 Re: lijecenje hronicnog umora

Post by Dosadno mii »

Nocni Monni wrote: Trenutno ništa majke mi, prošle čitao prvi dio "Mrtvih Duša" (drugog nemam, nemam vremena za otići u biblioteku, tako da sam u kurcu što se tiče nastavljanja čitanja istoga, još jednom sam pročitao prvi dio, nikada drugi, jel ovo tema šta čitate? :-D ), Flobera, Crnjanskog, ove knjige nisam taknuo, neću ni noćas, ali sutra ću pokušati sa Sioranom, "Krik Beznađa", treba njegove poruke mećati na Janu. :-D
Rusi bogovi, a Louise Hay, to je duboka umjetnost u koju nisam sposoban proniknuti, priznajem.
Louise je za mene kao apsint, preteška i kompleksna za svariti, drzim se prostije knjizevnosti.
nije tema, al' usput tražim preporuke kad smo kod rusa već :D

osim ako nisi očekivao pa počenem pisat kako se trebaš liječiti i to, dobio si i previše savjeta :D
Post Reply