Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
deer_hunter
Posts: 1021
Joined: 28/09/2012 15:46

#1326 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by deer_hunter »

Karikaturist wrote: 17/10/2023 10:27 De ba ne lazimo se, osim Fanatikosa mozda ovo su sve domace face.. :bih:
Kako rekoh, petina ih je mozda iz Zenice. Domaci jesu, ali iz Kladnja, Zavidovica, Maglaja i ostalih malih mjesta koja nemaju,ajmo reci relevantne fudbalske ekipe, a samim tim i navijacke skupine. Takvi se okupljaju oko BHF-a, nema tu Manijaka, Hordi, Robijasa, itd...
User avatar
Laplace
Posts: 10706
Joined: 19/11/2012 18:37

#1327 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Laplace »

sukis wrote: 17/10/2023 10:07 Samo se treba sjetiti da je Srbija pobijedila ovaj Portugal u direktnom ogledu za odlazak na SP i to u Portugalu, kada je Kristina na terenu plakala nakon utakmice, dok se nasi trce slikati sa njim i dovode djecu da se slikavaju. Poredim Srbiju jer nisu nista mnogo kvalitetniji od nase repke, isto su krenuli u utakmicu sa minusom, ali su se vratili i slobodno se moze reci bili bolji ured cijelu utakmicu, mi primili petardu u 40 minuta iako Portugalu ova utakmica nije nista predstavljala, da napomenem jos jednom Srbija nije nista mnogo kvalitetnija od nas, kada se sve sabere znaci da igraci nemaju volje da igraju, da je do strucnog staba koji je napravio losu strategiju i na kraju da je do saveza koji mijenja selektore kao na traci nakon dvije utakmice, uopste me ne bi cudilo da baraz igramo sa novim selektorom.
Njih je u gostima pobijedila i Albanija, mada im tad nije igrao Penaldo.

https://www.tportal.hr/sport/clanak/kak ... l-20140907
palermo
Posts: 22502
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1328 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by palermo »

Meni su najmanje krivi igrači. Ovo, ne bore se, ne zalažu se, idu u gostionice, meni je vala to smiješno.....ja ne vidim ni da se ne bore, ni da se ne trude, ni da neće, nego jednostavno su bačeni onako u bunar pa se nslazite sami kako znate i umijete.

Ako apstrahujemo savez kao najodgovorniji, mislim glupo je više o tome govoriti, mene nekako najviše impresionira ova nesposbnost naših selektora.
Ovaj Savo djeluje kao gotivan lik. Zna pričati, izgleda i pismen,civilizovan, vjerujem da i hoće nešto da uradi, ali brate mili kako može onakvu reprezentaciju poslati na teren. Pa ja sam znao da ne može vezni red biti Pjanić, Cimirot, Rahmanović....pa očitp je bilo da , recimo, Rahmanović nije za ove utakmice...i opet Savo njega na teren. I nekako vidiš tu razliku u kvaliteti trenera, sjetimo se Ćire kako je izmislio Muratovića, pa kako je njemu Sanel Jahić igrao veznog defanzivnog...pa i kod Peteva se naziralo to znanje.....

Valjda Savo nadođe....ja sam sinoć gledao do 2:0 i onda prestao, ne mogu biti toliki mazohista.....al ne odustajem od reprezentacije
sukis
Posts: 434
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1329 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by sukis »

Laplace wrote: 17/10/2023 10:47
sukis wrote: 17/10/2023 10:07 Samo se treba sjetiti da je Srbija pobijedila ovaj Portugal u direktnom ogledu za odlazak na SP i to u Portugalu, kada je Kristina na terenu plakala nakon utakmice, dok se nasi trce slikati sa njim i dovode djecu da se slikavaju. Poredim Srbiju jer nisu nista mnogo kvalitetniji od nase repke, isto su krenuli u utakmicu sa minusom, ali su se vratili i slobodno se moze reci bili bolji ured cijelu utakmicu, mi primili petardu u 40 minuta iako Portugalu ova utakmica nije nista predstavljala, da napomenem jos jednom Srbija nije nista mnogo kvalitetnija od nas, kada se sve sabere znaci da igraci nemaju volje da igraju, da je do strucnog staba koji je napravio losu strategiju i na kraju da je do saveza koji mijenja selektore kao na traci nakon dvije utakmice, uopste me ne bi cudilo da baraz igramo sa novim selektorom.
Njih je u gostima pobijedila i Albanija, mada im tad nije igrao Penaldo.

https://www.tportal.hr/sport/clanak/kak ... l-20140907
Eto, i ta utakmica je bila pocetak kvalifikacija i za niih je bila bitna, takmicarska. Ovo sinoc nije bila bitna utakmica za njih jer su se plasirali i dobijemo petardu, sreca sto su stali u drugom poluvremenu mogli smo jos pet komada da primimo.
DonieBrasco
Posts: 16027
Joined: 31/08/2016 16:09

#1330 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by DonieBrasco »

palermo wrote: 17/10/2023 10:51 Meni su najmanje krivi igrači. Ovo, ne bore se, ne zalažu se, idu u gostionice, meni je vala to smiješno.....ja ne vidim ni da se ne bore, ni da se ne trude, ni da neće, nego jednostavno su bačeni onako u bunar pa se nslazite sami kako znate i umijete.

Ako apstrahujemo savez kao najodgovorniji, mislim glupo je više o tome govoriti, mene nekako najviše impresionira ova nesposbnost naših selektora.
Ovaj Savo djeluje kao gotivan lik. Zna pričati, izgleda i pismen,civilizovan, vjerujem da i hoće nešto da uradi, ali brate mili kako može onakvu reprezentaciju poslati na teren. Pa ja sam znao da ne može vezni red biti Pjanić, Cimirot, Rahmanović....pa očitp je bilo da , recimo, Rahmanović nije za ove utakmice...i opet Savo njega na teren. I nekako vidiš tu razliku u kvaliteti trenera, sjetimo se Ćire kako je izmislio Muratovića, pa kako je njemu Sanel Jahić igrao veznog defanzivnog...pa i kod Peteva se naziralo to znanje.....

Valjda Savo nadođe....ja sam sinoć gledao do 2:0 i onda prestao, ne mogu biti toliki mazohista.....al ne odustajem od reprezentacije
Mene nervira kako su kod nas ljudi ograniceni da je 90% do selektora a 10% do igraca a ne da je obrnuto.

I eto to je kljuc uspjeha i rezultata, pomirite se ljudi da nemamo vise tim, igrarc, to se vidi iz kvlafikacija u kvalfikacije.

Naravno Savez je prica koju ne treba ponavljati sve se zna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67509
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1331 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by _BataZiv_0809 »

darius_maximus wrote: 17/10/2023 10:41
_BataZiv_0809 wrote: 17/10/2023 08:21 Kaze djecacic od 8-9 godina na tv da navija za Portugal jer cemo mi svakako izgubiti.

Smjena generacija se desila. 2011. godine je raja na fb sherovala psovke na portugalskom, a Ronaldu se skandiralo "Messi, Messi"... :lol:
Portugal nije došao na nekakav "okršaj", niti su se postavili neprijateljski.
Došli ljudi, slikali se sa svima, odigrali prijateljsku utakmicu i čak stali u drugom, koje se moglo i preskočiti, jer mi ni tad nismo znali/mogli ništa.
Hajd' što su zabili pet, nego što kad su povukli ručnu ni to nismo mogli iskoristiti da ublažimo.

Pola ljudi koji su došli na stadion došli su da gledaju Portugal, ne naše balerine.
Ja lično ne volim Ronalda, ali čovjek ima više žara u 40. godini života, u nebitnoj utakmici za Portugal, nego igračine od 20 i kusur godina kod nas.
Kad je Bernabeu aplaudirao Ronaldinhu, preživjet će i Zenica Siu.
Nisam davao vrijednosni sud, iznio sam deskripciju uz opazanje da su se vremena promijenila.

Neprijateljski docek Portugala 2009 i 2011 sam takodjer smatrao stupidnim i odrazom cinjenice da smo svjesni da na terenu ne mozemo pobijediti.

Oba puta smo ih docekali nedoraslo.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1332 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by darius_maximus »

DonieBrasco wrote: 17/10/2023 10:56
palermo wrote: 17/10/2023 10:51 Meni su najmanje krivi igrači. Ovo, ne bore se, ne zalažu se, idu u gostionice, meni je vala to smiješno.....ja ne vidim ni da se ne bore, ni da se ne trude, ni da neće, nego jednostavno su bačeni onako u bunar pa se nslazite sami kako znate i umijete.

Ako apstrahujemo savez kao najodgovorniji, mislim glupo je više o tome govoriti, mene nekako najviše impresionira ova nesposbnost naših selektora.
Ovaj Savo djeluje kao gotivan lik. Zna pričati, izgleda i pismen,civilizovan, vjerujem da i hoće nešto da uradi, ali brate mili kako može onakvu reprezentaciju poslati na teren. Pa ja sam znao da ne može vezni red biti Pjanić, Cimirot, Rahmanović....pa očitp je bilo da , recimo, Rahmanović nije za ove utakmice...i opet Savo njega na teren. I nekako vidiš tu razliku u kvaliteti trenera, sjetimo se Ćire kako je izmislio Muratovića, pa kako je njemu Sanel Jahić igrao veznog defanzivnog...pa i kod Peteva se naziralo to znanje.....

Valjda Savo nadođe....ja sam sinoć gledao do 2:0 i onda prestao, ne mogu biti toliki mazohista.....al ne odustajem od reprezentacije
Mene nervira kako su kod nas ljudi ograniceni da je 90% do selektora a 10% do igraca a ne da je obrnuto.

I eto to je kljuc uspjeha i rezultata, pomirite se ljudi da nemamo vise tim, igrarc, to se vidi iz kvlafikacija u kvalfikacije.

Naravno Savez je prica koju ne treba ponavljati sve se zna.
I jedno i drugo.
Dobri igrači u lošoj formaciji će dati loš rezultat, baš kao i loši igrači u dobroj formaciji.
Selektor je tu da skonta kakvu formaciju hoće da igra i koji igrači su mu potrebni za tu formaciju u datom trenutku.

Generalno jeste dosta do selekcije igrača i koje im uloge daš.
Ako vidiš da Pjanić ne može, to je do tebe kao selektora, nije do Pjanića.

Međutim, isto tako znam da bih ja na terenu izginuo barem, bez obzira na kojoj poziciji me trener postavi.
Možda bih griješio, ali bi se vidio trud i to je do igrača.
Nama je psiha urušena totalno i ne znamo se nositi više s ozbiljnim repkama.
To kada bi se riješilo, barem bi jedan segment otčepio.

Ovako, niti imaš selektore koji znaju iskoristiti i postaviti igrače, niti su igrači više mentalno tu.
Igramo reda radi.
palermo
Posts: 22502
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1333 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by palermo »

DonieBrasco wrote: 17/10/2023 10:56
palermo wrote: 17/10/2023 10:51 Meni su najmanje krivi igrači. Ovo, ne bore se, ne zalažu se, idu u gostionice, meni je vala to smiješno.....ja ne vidim ni da se ne bore, ni da se ne trude, ni da neće, nego jednostavno su bačeni onako u bunar pa se nslazite sami kako znate i umijete.

Ako apstrahujemo savez kao najodgovorniji, mislim glupo je više o tome govoriti, mene nekako najviše impresionira ova nesposbnost naših selektora.
Ovaj Savo djeluje kao gotivan lik. Zna pričati, izgleda i pismen,civilizovan, vjerujem da i hoće nešto da uradi, ali brate mili kako može onakvu reprezentaciju poslati na teren. Pa ja sam znao da ne može vezni red biti Pjanić, Cimirot, Rahmanović....pa očitp je bilo da , recimo, Rahmanović nije za ove utakmice...i opet Savo njega na teren. I nekako vidiš tu razliku u kvaliteti trenera, sjetimo se Ćire kako je izmislio Muratovića, pa kako je njemu Sanel Jahić igrao veznog defanzivnog...pa i kod Peteva se naziralo to znanje.....

Valjda Savo nadođe....ja sam sinoć gledao do 2:0 i onda prestao, ne mogu biti toliki mazohista.....al ne odustajem od reprezentacije
Mene nervira kako su kod nas ljudi ograniceni da je 90% do selektora a 10% do igraca a ne da je obrnuto.

I eto to je kljuc uspjeha i rezultata, pomirite se ljudi da nemamo vise tim, igrarc, to se vidi iz kvlafikacija u kvalfikacije.

Naravno Savez je prica koju ne treba ponavljati sve se zna.
Bogami je mnogo do selektora, nekad dobri igrači mogu izvući lošeg selektora ( imali smo mi te slučajeve) ali kad imaš prosječne igrače kao što je sada naša reprezentacija onda uloga selektora dobija na važnosti.

Ovaj Luksemburg je primio 9 komada od Portugala, ali je igrao ravnopravno i sa nama ( šta ravnoprvno, rasturio nas) i sa Islandom, a bogami i sa Slovačkom. Nije da mi to ne možemo.
DonieBrasco
Posts: 16027
Joined: 31/08/2016 16:09

#1334 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by DonieBrasco »

I samo da dodam da je nasim igracima okupljanje reprezentacije izlet i posjeta familiji sto je rekao Lulic svojevremeno.

Nema opravadnja iz kvalifikacija u kvalifikacije imamo 90% istih igraca, samo mjenjamo selektore, forma njihova u klobovima također.
palermo
Posts: 22502
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1335 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by palermo »

darius_maximus wrote: 17/10/2023 11:08
Igramo reda radi.
ovo mi se svidjelo, baš tako. Imaš osjećaj da igraju reda radi, ali ne zato što oni tako žele, nego jednostavno ne znaju kako drugačije, kako izaći iz toga.

Mislim, čitav post je dobar
User avatar
xoklix
Posts: 2522
Joined: 16/01/2018 16:07

#1336 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by xoklix »

Ali koja degradacija samog sebe je slanje sinova da se slikaju sa Ronaldom prije utakmice. Pa onda "Siuanje" publike , tačno me neki stid obuzeo.
User avatar
Logovan
Posts: 94848
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1337 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Logovan »

https://www.klix.ba/sport/nogomet/dzeko ... /231017036

Ma neka su ih usrećili, sve im se mora obezbijediti. Nemoj da im nešto zafali ne daj Bože.
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1338 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Dimu1927 »

Seljacine pohlepne sramota
User avatar
konektovan
Posts: 41356
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1339 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by konektovan »

Eto vi ne bi svoju izveli da mozete.. :-)
User avatar
Truba
Posts: 82691
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1340 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Truba »

Logovan wrote: 17/10/2023 11:41 https://www.klix.ba/sport/nogomet/dzeko ... /231017036

Ma neka su ih usrećili, sve im se mora obezbijediti. Nemoj da im nešto zafali ne daj Bože.
kako je mog starog ovaj dzeko od samog pocetka nervirao

tek sad mi je jasno kako starim neke stvari

a nisam tada kontao
User avatar
Logovan
Posts: 94848
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1341 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Logovan »

Za sta god da uputis kritiku, ide odgovor "eto ti ne bi..."

Ma eto bi, ne treba se ni na sta zaliti. Ne treba prigovarati ni savezu. I mi bi bili isti, mozda i gori.
palermo
Posts: 22502
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1342 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by palermo »

Truba wrote: 17/10/2023 11:48
Logovan wrote: 17/10/2023 11:41 https://www.klix.ba/sport/nogomet/dzeko ... /231017036

Ma neka su ih usrećili, sve im se mora obezbijediti. Nemoj da im nešto zafali ne daj Bože.
kako je mog starog ovaj dzeko od samog pocetka nervirao

tek sad mi je jasno kako starim neke stvari

a nisam tada kontao


baš me čudi što ga je nervirao.....frapiran sam...
DonieBrasco
Posts: 16027
Joined: 31/08/2016 16:09

#1343 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by DonieBrasco »

Isto nas ovo ceka protiv Lux, slovaka, ... i mi neki baraz cekamo.
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#1344 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by irac300 »

Kad vidim ove nase ''zvijezde'' kalesijsku prevaru i Amrinog kloca kako guraju svoju odabranu mladez na ustrb obicne buranije, sjetim se ovog snimka. Zlatan je bukvalno Bog za ove papke. I da, manite mi da je Dzeko nas najbolji igrac, strijelac... zaboli me, kad je supak, onda je supak.
[yt]https://youtu.be/rLNAytHPFqw?si=ynyMAvIXAZL89h5Y[/yt]
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1345 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Dimu1927 »

konektovan wrote: 17/10/2023 11:46 Eto vi ne bi svoju izveli da mozete.. :-)
To i jeste problem cuj moze. Gdje si vidio da neko svoju djecu izvodi ??? Fuj balije pohlepne daj samo meni.

Osim kad je npr zadnja tekma u sezoni family day nesto pa svi povedu svoju djecu...
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#1346 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Kamper »

xoklix wrote: 17/10/2023 11:31 Ali koja degradacija samog sebe je slanje sinova da se slikaju sa Ronaldom prije utakmice. Pa onda "Siuanje" publike , tačno me neki stid obuzeo.
Pokusavam zamisliti u kojem univerzumu bi Zlatan molio Ronalda da se slika s njegovim sinom. :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47360
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1347 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by Edin H. »

palermo wrote: 17/10/2023 11:51
Truba wrote: 17/10/2023 11:48

kako je mog starog ovaj dzeko od samog pocetka nervirao

tek sad mi je jasno kako starim neke stvari

a nisam tada kontao


baš me čudi što ga je nervirao.....frapiran sam...
Kaže se osupnut
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1348 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by darius_maximus »

Logovan wrote: 17/10/2023 11:49 Za sta god da uputis kritiku, ide odgovor "eto ti ne bi..."

Ma eto bi, ne treba se ni na sta zaliti. Ne treba prigovarati ni savezu. I mi bi bili isti, mozda i gori.
Ja dan čekam kada će se Džeko oprostiti od fudbala i repke, pa da onda krene na bolje.
Nisu problem neplanski rad s djecom u državi, nepostojanje dugoročne strategije i saradnje s klubovima, (ne)razvoj domaće lige, nacionalni ključevi, nesposobni i neškolovani kadrovi, korupcija, igrači koji izbjegavaju repku, itd. problem je u Džeki.

Najlakše je na njega zvono staviti, jer tako imamo nekoga na koga se možemo istresati, umjesto da se nešto sistemski rješava.
To nam je ipak prekomplikovan zadatak, kao što se da vidjeti.
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#1349 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by irac300 »

xoklix wrote: 17/10/2023 11:31 Ali koja degradacija samog sebe je slanje sinova da se slikaju sa Ronaldom prije utakmice. Pa onda "Siuanje" publike , tačno me neki stid obuzeo.
Iskreno, meni je to veci poraz od 5 komada. Primili smo i od Spanije petardu, ali smo imali kicmu, igrali, borili se, stvarali sanse i na kraju im zabili dva gola. Ali ono sinoc je meni takva bruka, kako igraca, tako i publike. Mozda i neki pokazatelj koliko se drustvo u cjelini srozalo. Podanicki, poltronski, ulizivacki mentalitet.
palermo
Posts: 22502
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1350 Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post by palermo »

Edin H. wrote: 17/10/2023 12:04
palermo wrote: 17/10/2023 11:51

baš me čudi što ga je nervirao.....frapiran sam...
Kaže se osupnut
:thumbup: fala na korekciji....da, osupnut sam
Post Reply