Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#126 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by mali_milojica »

Slo Burner wrote:Da vidimo, ako od ove tri ekipe zavrsimo prvi, sta je seljdece ?
Ako smo se kvalifikovali na EP,nista.
Ako se nismo kvalifikovali,onda igramo play off sa druge 3 prvoplasirane ekipe iz naše jakosne skupine za jedno mjesto koje vodi na EP.
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#127 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by spree »

ma hajde sta ste zakomplikovali svakako cemo se plasirati na ep kroz kvale, a ovo dodje kao bonus da ne igramo prijateljske s debilnim ekpama. doduse znali smo i ne igrati prijateljske, tako da je i sa te strane dobro. bilo bi predoro uletiti u ovu prvu grupu i igrati sa najboljm + imati skoro obezjedjen plasman kao island sad.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#128 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by phillie »

mali_milojica wrote:
Slo Burner wrote:Da vidimo, ako od ove tri ekipe zavrsimo prvi, sta je seljdece ?
Ako smo se kvalifikovali na EP,nista.
Ako se nismo kvalifikovali,onda igramo play off sa druge 3 prvoplasirane ekipe iz naše jakosne skupine za jedno mjesto koje vodi na EP.
Kako nista. Ako budemo prvi u ligi, a u redovnim kvalifikacijama se plasiramo na EP, pred slijedeci EP (2024) bicemo u ligi A.

PS. A kad je izvlacenje za kvalifikacije?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#129 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by mali_milojica »

phillie wrote:
mali_milojica wrote:
Slo Burner wrote:Da vidimo, ako od ove tri ekipe zavrsimo prvi, sta je seljdece ?
Ako smo se kvalifikovali na EP,nista.
Ako se nismo kvalifikovali,onda igramo play off sa druge 3 prvoplasirane ekipe iz naše jakosne skupine za jedno mjesto koje vodi na EP.
Kako nista. Ako budemo prvi u ligi, a u redovnim kvalifikacijama se plasiramo na EP, pred slijedeci EP (2024) bicemo u ligi A.
Kako ćeš biti prvi u ligi a nisi igrao play off. Ne vjerujem da 4 ispadaju iz jače lige,nego samo 1,a 1 ulazi.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#130 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by phillie »

mali_milojica wrote:
phillie wrote: Kako nista. Ako budemo prvi u ligi, a u redovnim kvalifikacijama se plasiramo na EP, pred slijedeci EP (2024) bicemo u ligi A.
Kako ćeš biti prvi u ligi a nisi igrao play off. Ne vjerujem da 4 ispadaju iz jače lige,nego samo 1,a 1 ulazi.
Biti prvi automatski znaci promovisanje u visi rang...playoff se igra za plasman na EP. 4 ekipe ispadaju, a 4 ulaze (naravno osim "zadnje" lige). Da nije tako, onda bi se trebao igrati i playout
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#131 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by mali_milojica »

phillie wrote:
mali_milojica wrote:
phillie wrote: Kako nista. Ako budemo prvi u ligi, a u redovnim kvalifikacijama se plasiramo na EP, pred slijedeci EP (2024) bicemo u ligi A.
Kako ćeš biti prvi u ligi a nisi igrao play off. Ne vjerujem da 4 ispadaju iz jače lige,nego samo 1,a 1 ulazi.
Biti prvi automatski znaci promovisanje u visi rang...playoff se igra za plasman na EP. 4 ekipe ispadaju, a 4 ulaze (naravno osim "zadnje" lige). Da nije tako, onda bi se trebao igrati i playout
A možda će se jakosne grupe za sljedeću Ligu Nacija praviti kao i ove,po rang listi UEFE :roll:
Ima dosta nagađanja,da je otići na EP,pa kako god
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#132 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by insaneinthebrain »

Nece se gledati renking. Nego ko ispadne iz divizije A igra sljedecu ligu nacija u diviziji B a pobjednici iz B igraju u A i tako sve redom. To ce biti raspored za sljedecu ligu nacija 2020. god
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#133 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by mali_milojica »

:thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31490
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#134 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by hrasno38 »

mali_milojica wrote:Kako ćeš biti prvi u ligi a nisi igrao play off. Ne vjerujem da 4 ispadaju iz jače lige,nego samo 1,a 1 ulazi.
Iz lige A ispadaju zadnja 4 a ulaze prva 4 iz Lige B!
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#135 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by Logovan »

Što vas više čitam, to manje shvatam. :mrgreen:

Neka neko napiše sva pravila, od "a" do "ž", sve u detaljima. :oops:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#136 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by phillie »

Ma ko da gledam da cemo biti drugi i da necemo ni gore ni dole :D :D :D tako da bezze ne objasnjavam.

Znaci, Liga Nacija ce se igrati od septembra do novembra ove godine, od marta do novembra 2019 idu normalne kvalifikacije, pa onda u martu 2020 ide playoff Lige Nacija, i konacno u junu 2020 Evropsko Prvenstvo.
Last edited by phillie on 24/01/2018 15:07, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31490
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#137 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by hrasno38 »

Logovan wrote:Što vas više čitam, to manje shvatam. :mrgreen:

Neka neko napiše sva pravila, od "a" do "ž", sve u detaljima. :oops:
Vrlo jednostavno imas 4 Lige poredane za prvi put prema FIFA rang listi. Iz svake lige prva cetiri idiu u dodatne kvalifikacije gdje igraju sa prvim iz svoje lige a zatim opet iz te 4 grupe prvih 4 idu na EURO.

Image

Dalje iz A. B i C lige iz svih grupa zadnji ispadaju a iz B, C i D prvoplasirani upadaju u rang vise. Oni koji su u sredinu ostaju tu gdje jesu.

E sad sto se tice samih kvalifikacija za EP posto ce se vjerovatno vecina iz Lige A plasirati na EP kroz kvalifikacije znaci uskakat ce oni koji idu po redu. Na primejer ako se svih 15 reprezentacija iz Lige A plasira kroz kvalifiakcije sve se pomjera za jednu kompletnu ligu tj. na mjesto A uskacu oni iz Lige B itd itd. Ovo zadnje nisam ni ja 100% siguran ali mislim da je ovako.....iam animacija tacno kako ide na onim videima ranije postavljenim. Uglavnom 100% se lotovoi popunjavaju sljedecim
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#138 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by phillie »

U ligama A i B ima po 12 ekipa. Primjer iz Lige A ode 11 ekipa (ostao samo Island), njemu se pridodaju tri ekipe iz grupe B i to tek nakon: odvoje se ekipe koje su se plasirale na EP kroz kvalifikacije, 4 ekipe koje formiraju playoff za ligu B...Dakle teoretski je moguce da Island bude igrao play of za nekim iz lige C.
User avatar
hrasno38
Posts: 31490
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#139 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by hrasno38 »

https://www.uefa.com/uefanationsleague/ ... eo/2502798

Na trecem videu ima sve lijepo objasnjeno kroz animaciju!
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#140 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by leškarenje »

U sustini,ova Liga nacija je druga sansa ovima sto se ne kvalifikuju :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31490
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#141 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by hrasno38 »

leškarenje wrote:U sustini,ova Liga nacija je druga sansa ovima sto se ne kvalifikuju :thumbup:
Tako je :thumbup:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#142 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by phillie »

Problem je samo sto se liga nacija igra prije samih kvalifikacija, ali playoff se igra poslije kvalifikacija :D :D

Mene muci ovaj play-off. Primjer: Mi, Rusi, Cesi i Danci budemo prvoplasirani u svojim grupama. Jel sad mi idemo na turnir na neutralnom terenu gdje ce se igrati polufinale pa finale (po jedna utakmica) ili ce ici na dvije utakmice (jedna u gostima jedna kao domacin) ?
hrasno38 wrote:https://www.uefa.com/uefanationsleague/ ... eo/2502798

Na trecem videu ima sve lijepo objasnjeno kroz animaciju!
Drug, jesu lijepo objasnili, ali malo je vjerovatno da ce neko iz lige D proci na EP kroz kvalifikacije ili tri iz lige C. Vise je vjerovatno da ce skoro cijela Liga A i ostatak iz lige B proci kroz kvalifikacije, i tu se onda stvara jaz. Kao sto gore rekoh moguce je da da u playoffu Island (ili Portugal :D ) bude igrao protiv nekoga iz lige C.
Last edited by phillie on 24/01/2018 15:37, edited 1 time in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#143 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by mali_milojica »

phillie wrote:Problem je samo sto se liga nacija igra prije samih kvalifikacija, ali playoff se igra poslije kvalifikacija :D :D

Mene muci ovaj play-off. Primjer: Mi, Rusi, Cesi i Danci budemo prvoplasirani u svojim grupama. Jel sad mi idemo na turnir na neutralnom terenu gdje ce se igrati polufinale pa finale (po jedna utakmica) ili ce ici na dvije utakmice (jedna u gostima jedna kao domacin) ?
Domacin 1/2 finala je ekipa koja je imala više bodova.
Domaćin finala se bira zrijebom
Valjda :lol:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#144 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by phillie »

mali_milojica wrote:
phillie wrote:Problem je samo sto se liga nacija igra prije samih kvalifikacija, ali playoff se igra poslije kvalifikacija :D :D

Mene muci ovaj play-off. Primjer: Mi, Rusi, Cesi i Danci budemo prvoplasirani u svojim grupama. Jel sad mi idemo na turnir na neutralnom terenu gdje ce se igrati polufinale pa finale (po jedna utakmica) ili ce ici na dvije utakmice (jedna u gostima jedna kao domacin) ?
Domacin 1/2 finala je ekipa koja je imala više bodova.
Domaćin finala se bira zrijebom
Valjda :lol:
Ma kontam posto planiraju polufinala da se odigraju od 26-28. marta, a finala od 29-31. marta. Nek nadju 4 stadiona na kojima ce se igrati i to je to.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#145 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by insaneinthebrain »

phillie wrote:Problem je samo sto se liga nacija igra prije samih kvalifikacija, ali playoff se igra poslije kvalifikacija :D :D

Mene muci ovaj play-off. Primjer: Mi, Rusi, Cesi i Danci budemo prvoplasirani u svojim grupama. Jel sad mi idemo na turnir na neutralnom terenu gdje ce se igrati polufinale pa finale (po jedna utakmica) ili ce ici na dvije utakmice (jedna u gostima jedna kao domacin) ?
hrasno38 wrote:https://www.uefa.com/uefanationsleague/ ... eo/2502798

Na trecem videu ima sve lijepo objasnjeno kroz animaciju!
Drug, jesu lijepo objasnili, ali malo je vjerovatno da ce neko iz lige D proci na EP kroz kvalifikacije ili tri iz lige C. Vise je vjerovatno da ce skoro cijela Liga A i ostatak iz lige B proci kroz kvalifikacije, i tu se onda stvara jaz. Kao sto gore rekoh moguce je da da u playoffu Island (ili Portugal :D ) bude igrao protiv nekoga iz lige C.
Koliko sam ja skontao iz videa samo 4 ekipe iz lige A igraju ta polufinala i finala. Jer se oni bore za pehar, logicno. A ovi ostal pobjednici samo prelaze u ligu iznad
User avatar
denny84
Posts: 158
Joined: 22/09/2006 00:53
Location: U šumarku skrivenom

#146 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by denny84 »

A kolko mi predstavnika imamo u ovoj Ligi nacija obzirom da imamo 3 konstitutivne nacije?
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#147 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by phillie »

insaneinthebrain wrote:
phillie wrote:Problem je samo sto se liga nacija igra prije samih kvalifikacija, ali playoff se igra poslije kvalifikacija :D :D

Mene muci ovaj play-off. Primjer: Mi, Rusi, Cesi i Danci budemo prvoplasirani u svojim grupama. Jel sad mi idemo na turnir na neutralnom terenu gdje ce se igrati polufinale pa finale (po jedna utakmica) ili ce ici na dvije utakmice (jedna u gostima jedna kao domacin) ?
hrasno38 wrote:https://www.uefa.com/uefanationsleague/ ... eo/2502798

Na trecem videu ima sve lijepo objasnjeno kroz animaciju!
Drug, jesu lijepo objasnili, ali malo je vjerovatno da ce neko iz lige D proci na EP kroz kvalifikacije ili tri iz lige C. Vise je vjerovatno da ce skoro cijela Liga A i ostatak iz lige B proci kroz kvalifikacije, i tu se onda stvara jaz. Kao sto gore rekoh moguce je da da u playoffu Island (ili Portugal :D ) bude igrao protiv nekoga iz lige C.
Koliko sam ja skontao iz videa samo 4 ekipe iz lige A igraju ta polufinala i finala. Jer se oni bore za pehar, logicno. A ovi ostal pobjednici samo prelaze u ligu iznad
Nije drug...ta polufinala i finala su ustvari taj play of i pobjednik tog finala je putnik na EP. Tako ce se dobiti 4 preostala ucesnika iz 4 lige (A,B,C,D). Dakle svaka liga ce imati svoja polufinala i finala.
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#148 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by El_comadante »

mene interesuje još nešto pošto je ovdje cilja da se neigraju prijateljske utakmice. pošto ima 3 ekipe znaći svako kolo je jedna ekipa viška. šta če oni raditi? opet moraju ugovarati prijateljsku utakmicu?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#149 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by Muhamed Đakmić »

El_comadante wrote:mene interesuje još nešto pošto je ovdje cilja da se neigraju prijateljske utakmice. pošto ima 3 ekipe znaći svako kolo je jedna ekipa viška. šta če oni raditi? opet moraju ugovarati prijateljsku utakmicu?
Da, to je to. U periodu dok se igra liga nacija, (septembar - novembar), imat ćemo mogućnost da odigramo dvije prijateljske utakmice.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#150 Re: Liga nacija: Liga B (BiH) / EURO 2020

Post by phillie »

plus sto imaju lige sa 4 ekipe, dakle neke ce imati 4 a neke sest utakmica lige nacije, tako da cemo imati jos dva termina za prijateljske (u novembru)
Post Reply