LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
DicaTM
Posts: 470
Joined: 15/09/2007 18:18

#51 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by DicaTM »

Da ima administratora u Skenderiji, Bocka bi davno bio banovan
laku noć
Posts: 580
Joined: 09/04/2008 15:09
Location: ulica

#52 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by laku noć »

Eternal wrote:O kakvom vrijedjanju ti haluciniras? Covjek je samo prikazao realno cinjenicno stanje: cetnicka spodoba.
liječi se :D
Eternal
Posts: 2
Joined: 28/02/2008 02:38

#53 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by Eternal »

laku noć wrote:liječi se :D
Vrlo dubokoumno i argumentovano.. Siguran sam da ti je trebalo podosta vremena da sastavis ovakvu mudrost. Svaka cast. Dalje?

Uglavnom, dobro je da su ovi Milini cetnici izgubili ovu utakmicu jer sada se ne ide u Aleksandrovac sa imperativom pobjede, moze se igrati opustenije. A kada se ova cetnicka spodoba ovako ponasala u Sarajevu moze se tek pretpostaviti sta Bosnu ceka u Dodikovu.
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#54 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by LSD »

Zašto je ono Bocki trebalo?? Izgleda da srbin mora da pokaže svoje srpstvo sarajevskoj pubilici i kad je iskljucen iz igre...dokle više s tim,braco srbi??
laku noć
Posts: 580
Joined: 09/04/2008 15:09
Location: ulica

#55 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by laku noć »

Ne znam šta je uradio i ako je šta loše uradio ne opravdavam ga ali ovo vrijeđanje na forumu je stvarno više postalo ogavno :sad:
User avatar
karanana
Posts: 47486
Joined: 26/02/2004 00:00

#56 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by karanana »

laku noć wrote:Ne znam šta je uradio i ako je šta loše uradio ne opravdavam ga ali ovo vrijeđanje na forumu je stvarno više postalo ogavno :sad:
odakle si ti? iz w. mostara ili tako nesto cini mi se. nebitno. eh sad mi reci, da igra zrinjski igokea i da celavi cetnik sijevne tri prsta publici sa obje ruke, sta bi mu vi odgovorili? i da nisi iz mostara, reci mi sta bi se ovom cetniku desilo u zagrebu, splitu, zadru.....da li izasao ziv? sarajevo je najtolerantnije i zato nam se ovo desava. mi smo budale. sve dok jednom raja ne probije kordon onih beskorisnih zastitara i dobro ne izudara ovakve provokatore, ovo ce nam se stalno desavati.
User avatar
RIZVA
Posts: 20764
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#57 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by RIZVA »

nek zabije si ta tri prsta tamo gdje mu je odvod pozadi
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#58 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by cunga lunga »

laku noć wrote:Ne znam šta je uradio i ako je šta loše uradio ne opravdavam ga ali ovo vrijeđanje na forumu je stvarno više postalo ogavno :sad:
frajer pokazao 3 prsta u skenderiji da isprovocira publiku - dakle, decko je cetnik.
nema tu nikakvog vrijedjanja!
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#59 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by Mahalac »

Ja sad dosao sa Skenderije, bilo je dobro ali naravno braca su morala pokazati svoju pravu stranu..jednostavno me nista od tog niskorastinja ne moze iznenaditi.
Koliko covjek treba biti bolestan pa poslije svega sto nam se desilo onako provocirati publiku...jos neki sportista i .urac.
Dobro je proso, mogo je hladno nocas biti progutan. Bio sam tacno iza cetnicke klupeu parteru...uglavnom su trebe bile tu...kad se desilo "ono" raja je sa tribina drito po nama po ledjima skakala da ga zgomba...opet kazem dobro je proso. Smrdilo mi je odmah na "reziju", ali...

najmanje sto zasluzuju svi kazem svi (jer sam ih gledao i gledam u maloj dvorani) je prezir.
Last edited by Mahalac on 11/06/2008 00:10, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47486
Joined: 26/02/2004 00:00

#60 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by karanana »

a moze li se ne otici tamo i da onda bude 1:1?
niko mi ne odgovori, ko ove godine ide iz BiH u nlb ligu? koliko timova i koji su to timovi? jeli sampion? spominju da ce siroki opet.
User avatar
srpanj
Posts: 459
Joined: 16/07/2007 18:53

#61 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by srpanj »

ja bih se samo malo osvrnuo na tekmu... jer Vi ste sve drugo podobro rekli...slazem se sa vama (sem sa ovim jednim nick-om) i za sinisu.. i za onog pakasha..(mada je i ovaj prvi kojeg sam spomenuo sigurno i veci od ovog drugog) i ovo vezano za bejlia...(po meni, igrac tekme)
znam (i znate) da je bila haos tekma...

dakle...igokea, uopce nije igracki losa ekipa... cak sta vise, veci dio tekme su vodili (mislim da tek sad shvacaju koju prednost bosna ima igrajuci dvije utakm. kao domacin, a veceras se sigurno u mislima oprastaju od titule...cak sam siguran da razmisljaju i o borcu koji ih je tukao, onako bratski i uzeo im prednost domaceg terena) igokea je od samog starta krenula agresivno i tu agresivnost platila osobnim greskama kljucnih igraca (naravno, zahvaljujuci bejliu, koji je jedini vecaras bio raspolozen ) tako da je trener bio prinudjen da ih odmara... da igrom slucaja, neki pojedinci u igokei nisu glupsoni...mislim da bi se tekma sasvim drugacije zavrsila
revans je nebitan...ljepo otici tamo sa drugim timom(vogosca) a onda pred punom SKD proslaviti titulu..nakon ovoga veceras nadam se punim tribinama
BOSNO IGRAJ-KOSEVE IM TRESI... :bih: :bih:
User avatar
van Basten
Posts: 7555
Joined: 21/09/2006 02:59

#62 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by van Basten »

opet dvostruki aršini... u mjestašcu zvanom Aleksandrovac (na pola puta selo - grad, čini mi se) dozovljeno je rasistički vrijeđati protivničkog igrača i pride mu pljunuti u facu bez da se izgubi mjesto na kojem se sjedi, dok ovdje na malo jači huk sa tribina traži se da se tribine isprazne :-)
možemo mi misliti o Širokom šta hoćemo, ali ljudi su kao rivali gospoda u odnosu na ove dodikove momke. Bosna realno svojim igrama nije zaslužila titulu ove sezone, ali (pored toga što bih kao nekakav njihov simpatizer ipak) volio bih da je osvoje i zato da ne bi otišla ovoj mafiji koja se krije pod imenom košarkaškog kluba. Ipak, ostaje žalosna činjenica da Bosna (već 2 put ove sezone) protiv 6 sastava partizana mora utakmicu kući riješavati u zadnjim sekundama
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#63 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by sesalmir »

Ma tamo ne treba ni pokusati pobjediti, nego odmoriti baileya koji ima problema sa povredom i sacuvati igrace da ne dodjemo u situaciju da neko bude isprovociran te da reaguje nepotrebno i da zaradi kakvu suspenziju, jer ipak smo pokazali da nemamo neku extra klupu i ne mozemo sebi dozvoliti izostanak ni jednog igraca iz petorke. A od saveza se mora traziti suspenzija za bocku, pod prijetnjom da ekipa nece ni otici na narednu utakmicu ako bocka ne bude suspendovan, jer ako prodje nekaznjeno za ono, onda djaba i titula i sve.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#64 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by fantom slobode »

Mafijaski tim iz Aleksandrovca.Bas tako.Fuj!
Siroki koliko los bio ove sezone je kosarkaski tim za ove mafijaske papke iz Aleksandrovca koji bi titulu na silu, treba im valjda za dalji razvoj mafijaske aktivnosti i unistavanje BiH kosarke.Fuj!
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#65 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by sesalmir »

A ove moram reci glupe izjave kako je zalosno sto se bosna muci sa 6. timom partizana, su krajnje smijesne jer je taj isti tim sa kojim se bosna muci da ostvari pobjedu, sa laganih 2-0 prosao aktuelnog prvaka drzave, isti taj tim ima igracki budjet u rangu sa bosnom i iza njega stoji najmocniji covjek trenutno u drzavi (htjeo to neko priznati ili ne) a danas je za dobar tim potrebno samo imati pare, jer jedino rezonovanje stranim igracima je da ce potpisati za klub koji ponudi vise, jer oni od toga zive i nista sentimentalno ih ne veze niti za bosnu ni za igokeu ni za siroki... Tako da govorit da je ovo neka bruka, mogu govoriti samo oni koji ne prate bosnu i koji se nisu u stanju sjetiti da smo prije nekih 5 sezona, slavili sto smo uopste u playoffu, i kada smo protiv leotara u polufinalu znali napuniti skenderiju i radovati se sto ulazimo u finale... Ali ne za neke je bruka jedva pobjediti. Pa ko pita kako si pobjedio, sto se mene tice neka sve pobjedimo po 1 razlike.
I razmisljati o bosni kao bivsem prvaku evrope i o tome kako smo ''nisko'' pali je jos jedna od logika nerealnih ljudi, koji nisu svjesni da je danas uspjeh moguc jedino uz pare, a bosna, kao klub iz manje sredine i ekonomski slabije, ne moze nikada i opet kazem nikada imati vise para od zvezde, partizana, olimpije, cibone i svaka pobjeda nad ovim klubovima je prava senzacija, ali ne mi govorimo o povratku bosne na krov evrope, ta vremena su prosla, lijepo ih se prisjetiti, ali od njih se ne moze zivjeti i sigurno se uskoro nece ponoviti.
I zato u utorak da napunimo skenderiju i da pokazemo da smo ipak najbolji u BiH.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#66 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by radeljas »

slozicu se sa dvije stvari:

1. incident je koristio igokei
2. bosna je igrala jako lose.

ostalo je nebitno toliko. mislim provokacija sa 3 prsta, to je nesto sto je ocekivano i maltene postalo legitimno sto se tice ljudi iz rs i srbije. mislim za njih. mozemo mi o tome misliti sta hocemo.
ako se vratimo sportu i utakmici cinjenice govore slijedece:
1. bosna ima sve u svemu 3 kvalitetna igraca
2. bosna nema nikakvu prepoznatljivu i organizovanu igru u napadu vec godinama
3. bosna ima jako losu selekciju igraca sa strane pogotovu amera
4. bosna ima korumpirane managere (konakovic, bukva, i drustvo)
5. bosna nema kvalitetan rad sa mladjim selekcijama

i da ne nabrajam dalje. kad se neko pozabavi svim ovim stvarima nadati se da se titula moze osvojiti igrom, a ne patnjom sa nekim "seoskim" timom iz aleksandrovca
laku noć
Posts: 580
Joined: 09/04/2008 15:09
Location: ulica

#67 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by laku noć »

cunga lunga wrote:
laku noć wrote:Ne znam šta je uradio i ako je šta loše uradio ne opravdavam ga ali ovo vrijeđanje na forumu je stvarno više postalo ogavno :sad:
frajer pokazao 3 prsta u skenderiji da isprovocira publiku - dakle, decko je cetnik.
nema tu nikakvog vrijedjanja!
Onda je i Isus Hrist četnik,eno ga pred katedralom u Sarajevu podigao tri prsta i ne spušta :lol:
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#68 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by paprica29 »

Odavno gluplji komentar nisam pročitao :roll:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#69 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by Comrad »

laku noć wrote:
cunga lunga wrote:
laku noć wrote:Ne znam šta je uradio i ako je šta loše uradio ne opravdavam ga ali ovo vrijeđanje na forumu je stvarno više postalo ogavno :sad:
frajer pokazao 3 prsta u skenderiji da isprovocira publiku - dakle, decko je cetnik.
nema tu nikakvog vrijedjanja!
Onda je i Isus Hrist četnik,eno ga pred katedralom u Sarajevu podigao tri prsta i ne spušta :lol:
Ili nisi iz bih, ili nisi bio ovdje u ratu, ili ti je 6-7 godina. :-?
User avatar
hrasno38
Posts: 31600
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#70 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by hrasno38 »

U Aleksandrovcu publika je vrijedjala nase crne igrace i Bejli je krenuo da se obracuna sa njima sto je apsolutno pogresan potez, prekid utakmice i igraci Bosne su izvedeni u svlacionicu. U Skenderiji Bocka dobio petu licnu digao tri prsta, sto moze da uradi samo klasicni idiot, publika opravdano skocila na klupu Igokee i igraci izvedeni u svlacionicu. I u jednom i u drugom slucaju sasvim opravdano su igraci odvedeni u svlacionicu da se ne bi desili tezi icidenti. Ove utakmice su 50% sport a 50% nacionalisticka prepucavanja i uvlacenje na sportske terene svega onoga sto nema veze sa sportom. Tacno je da je publika u Aleksandrovcu beskrupulozno bezobrazna, nacionalisticki nastrojena i vjerna kopija bahatosti Milorada Dodika ali ni publika u Sarajevu nije bas operisana od nacionalizma i nije malo primjera bilo kada se skenderijom orilo "gazi ustase", "gazi cetnike", jebavanje ustaskih i cetnickih majki samo zato sto je neko pogadjao kos i radio svoj posao. Na zalost to je redovan folklor na vecini sportskih takmicenja u BiH i tu ne postoje nevini nego samo oni koji su ultra-nacionalisti i oni puno umjereniji. Za ovakva desavanja najkrivlji je kosarkaski savez jer gestove publike u Aleksandrovcu, obracun Bejlija sa publikom i dizanje tri prsta ovog celavog idiota treba zestoko da kazni.
Sto se tice same utakmice Igokea je juce pokazala puno vise kosarkaskog znanja od Bosne i samo su nas vile pronosale da ne dobijemo sinoc po guzovima. Bosna ima katastrofalnu ekipu sa samo 4 igraca na koje se moze osloniti: Williamsa, Bejlija, Ikonica i Sehovica. Svi ostali su ugalvnom promaseni slucajevi. Imamo dva crna igraca koji su dovedeni kao "zestoka" pojacanja i koji u pet utakmica sve skupa daju 10 koseva. Pod hitno se u Bosni moraju odstraniti ljudi koji godinama dovode pogresne igrace i na tome zaradjuju lijepe svote. Bejliju treba dici spomenik jer covjek sa jednom nogom igra skoro cijelu utakmicu i uradi 100 puta vise nego ostalih 5 igraca sa klupe. Iz utakmice u utakmicu Bosna ima ocajan sut sto je neobjasnjivo ikome tko prati kosarku. Tek sada se vidi sta je recimo bio jedan Gilbert u odnosu na danasnja pojacanja. Najbolje bi bilo sljedecu utakmicu u Aleksandrovc prespavati jer tamo se nece imati ista lijepoga vidjeti a onda lijepo napuniti Skenderiju do vrha i to da uprava omoguci besplatan ulaz i uzeti tu sampionsku titulu onako kako bog zapovjeda, na terenu sa makar jednom normalnom i furioznom pobjedom. Omoguciti Bosninim igracima da imaju dvorani 24 sata na raspolaganju i da vjezbaju sut do iznemoglosti kako je nekada radio i pokojni Drazen Petrovic i nakon toga i zmireci pogadjao kos.
Najveci samar protivniku je kada ga rasturis kao zvecku u finalu pred krcatom dvoranom i bez ikakvih izgreda i fino ga ispratis kuci sa pljesko i skandiranjem "idite kuci"i "sad adio".
sabanss
Posts: 4701
Joined: 13/08/2006 11:20

#71 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by sabanss »

Jes' vala, kad nekog pismeno ispratis sa 30 razlike i samo ga potapses "prijateljski" po ramenu.

Samo dabogda da je Bosna za to sposobna.
Patriota_TZ
Posts: 33
Joined: 27/05/2008 18:41

#72 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by Patriota_TZ »

ma svaka cast SARAJLIJE.....nek dizu tri prsta po svojim selima mamu im chetnicku.....

sinoc sam na hayatu gledao,e jesu me iznervirali.....navijao sam za BOSNU ko da mi je DITA igrala.....

ne dajte da trofej ode u neko selo....samo naprijed...
User avatar
JohnnyS
Posts: 14081
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#73 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by JohnnyS »

al... wrote:
karanana wrote:a moze li se ne otici tamo i da onda bude 1:1?
niko mi ne odgovori, ko ove godine ide iz BiH u nlb ligu? koliko timova i koji su to timovi? jeli sampion? spominju da ce siroki opet.
Kratko, naredna ti je u Aleksandrovcu i obzirom na pritisak, ja ne očekujem pobjedu Bosne tamo. Dakle, 1:1, a majstorica u naredni utorak u Sarajevu. Široki ni teoretski ne može u NLB ligu - u nju ide samo šampion države, dakle Bosna ili Igokea. Bosna ima i dodatni bonus, a to je "open invitation" za naredni ULEB kup koji se pominjao zbog dobrih rezultata ove godine u istom, ali da li je to 100% sigurno, to ne znam.

U NLB ligu idu prvak i postoji mogućnost pozivnice jer je u Hrvatskoj na 4. mjestu Zagreb i on se nada pozivnici. U slučaju da Bosna bude druga, ona garant dobiva pozivnicu (lani nisu jer je Jugoplastika bila 4. u Hrvatskoj pa su "žuti" bili pozvani na račun trofejnije povijesti...), a ako bude Bosna prvak onda će se vidjet kome će pozivnica, tj. čiji je lobi jači, Partizanov (pa da progura Igokeu) ili Hercegovački (koji vlada i Cibonom :D) pa da ipak progura Široki. Tablica je maltene beznačajna jer je ovo privatno natjecanje, presedan je već bio kad je petoplasirani Split upao, a četvrtoplasirana Šibenka nije...
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#74 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by Mikado »

Masa raje je dosla na ovu utakmicu samo zbog onih desavanja u Aleksandrovcu i vecina je sjedila na parteru iz klupe Igokee. Cijelo vrijeme smo dobacivali klupi Igokee i prvo je reagovao Sinisa Kovacevic koji je podigao 3 prsta, a nakon toga i onaj celo kojem je nakon 5.licne greske cijela dvorana skandirala napolje, a dok je sjedio na klupi, bio je na repertoaru raje koja je sjedila iz klupa

Sto se tice Bosne, onaj Tomovic je zalutao u ovaj sport. Svi ostali mogu dobit prolaznu ocjenu, ako ni zbog ceg drugog, onda zbog borbenosti. Ikonic i Viliams su bili najbolji.
Shonfon
Posts: 61
Joined: 25/05/2008 19:46

#75 Re: LIGA 8 ZA KOŠARKAŠE

Post by Shonfon »

Ljudi Bosna ima solidnu ekipu, ali sto ima 2 kloca Tomovica i Pasalica to se vise ne radja! Neznam jeste li primjetili, da je Kovacevic prvi trazio od svoje klupe da napuste parket... Treba ga protjerat iz BiH i oduzet mu BH drzavljanstvo! :x :x :x :x :x
Post Reply