Lifestyle: Jeste li NUDISTI?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked

Ne stidim se svoga tijela...

... i jesam nudista.
2
25%
... ali nisam nudista.
4
50%
... mozda jednog dana na nekoj plazi.
2
25%

Total votes: 8

Über Bosanac

Lifestyle: Jeste li NUDISTI?

Post by Über Bosanac » 09/09/2011 22:56

Ja licno nisam nudista, ali razmisljam da mozda postanem.

Naturizam ili nudizam je kulturni i politički pokret zasnovan na ideji promoviranja i podržavanju društvenog nudizma u privatnosti i javnosti. Naturizam može biti i "način života" (tj. životni stil) zasnovan na privatnom, obiteljskom i/ili društvenom nudizmu.U novije vrijeme, nudističke plaže i druge vrste anonimnih nudističkih aktivnosti služe onima koji žele sudjelovati u naturizmu bez nužnog sudjelovanja u određenom klubu.Naturizam ne uključuje erotiku ili vulgarnu seksualnost, iako je ovo neki puta povezano s naturizmom u medijima i javnom mišljenju.

Da li praktikujete nudizam u svojim domovima i planirate li da prosirite teritoriju na dvoriste i dalje?

Da li, koliko, i gdje postoje nudisticki klubovi u BiH?

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Lifestyle: Jeste li NUDISTI?

Post by karanana » 09/09/2011 23:06

moje pitanje je sljedece: ako sexualnost i erotika nisu osnove nudizma, zaista ne znam sta je onda poenta nudizma?
dakle, ako ja skinem gacice, zasto sam ih skinuo? jeli da pocrnim ravnomjerno na svim dijelovima tijela, da pokazem nekome sta imam dole ili nesto trece?
ja ipak mislim da je sexualnost, odnosno sloboda gledanja drugih tjelesa, osnova ovog "pokreta". nemam nista protiv njega, da se razumijemo.

Ja_Ja
Has thanked: 15 times
Been thanked: 9 times

Post by Ja_Ja » 09/09/2011 23:10

Apsolutno karanana. To ti dodje nesto kao kada se djevojka napuca, utegne i nabije na neke cipelice (sve neudobno da te bog sacuva). Ne radi to zato sto joj je dobro vec zato sto izgleda dobro i zeli da je drugi vide kao takvu. Sto opet dovodi do toga da se ne moze zaliti kada ja blehnem ko tele u nju, jer nije do mene do nje je:)..Isto vazi i za nudizam, ako hos go hodat po kuci hodaj. Ako izadjes vani i hodas go, znaci da ja imam pravo da gledam u tebe i da uzivam ili se zgrazam.

Über Bosanac

Post by Über Bosanac » 09/09/2011 23:14

Mislim da to nema veze sa fizickim izgledom jer na takvim plazama se moze vidjeti i lijepog i ruznog, vec se radi o slobodi, prirodnosti, i osjecaju pripadnosti necemu.

karanana

Post by karanana » 09/09/2011 23:19

to sam bas i ja htio napisati. dosta nudista, ustvari velika vecina su neatraktivni i ja mislim da oni znaju da nisu privlacni, sa ili bez kupacih. ali mislim da je njima bitno da se sve karte otvore i da svi pokazu sve, sto smanjuje i nelagodu i stid od svoga tijela. to je ok, ali sta je glavni cilj svega toga? jeli nabitnije gledati tudja gola tijela? gledajuci te neke kampove cini se da niko ne gleda polne organe. a meni bi to bio prioritet.

zemo_online

Post by zemo_online » 09/09/2011 23:21

Zdravo je suncat muda i penis jer su cijele godine bez sunca. za dupe nisam siguran. :D

Über Bosanac

Post by Über Bosanac » 09/09/2011 23:24

karanana wrote: gledajuci te neke kampove cini se da niko ne gleda polne organe. a meni bi to bio prioritet.
Pa tebe bi odma izbacili iz kampa ako bi poceo zavirivati :lol:
Polni organi nisu poenta nudizma.

Hemel

Post by Hemel » 09/09/2011 23:39

moj fetish se vidi i bez nudisticke tako da mi je svejedno hoce li se skidati ili ne... :-) :D

alica.k
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 09/09/2011 23:43

karanana wrote:a meni bi to bio prioritet.
mozda ispocetka, al bi ti vjerovatno vremenom postalo svejedno.

ja to nekako vidim kao...imas ljude koji nose jednodjelne kupace, muski nose sorceve il one gacice, neki ne nose nista...stvar izbora koja veze nema sa seksualnoscu. jer ti mozes nekom tijelo vidjet kakvo je i u kupacem i bez njeg, ako to gledas.

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 09/09/2011 23:53

voljela bi probat :D
bez zezancije :D
inace sam stidna i ne volim previse otkrivati...ali nudizam...to bi mi bio bas challenge :D
nesto kao skakanje iz aviona :D

...sto sumnjam da ce se i desiti :lol: ...kao i skakanje iz aviona :D

Über Bosanac

Post by Über Bosanac » 09/09/2011 23:53

Da li ste kada bili goli u javnosti i kako ste se osjecali?

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 09/09/2011 23:55

Über Bosanac wrote:Da li ste kada bili goli u javnosti i kako ste se osjecali?
ne nikada..
sem u snu...a to je vec bila nocna mora :cry: :lol:

karanana

Post by karanana » 09/09/2011 23:57

ne nisam. sem par puta u slabo ogradjenim tus kabinama fitnes klubova, sto znaci samo pred muskarcima. a i tada mi misli prolaze u razmisljanju o tome da li je moj polni organ veci ili manji od onog kojeg sam vidio.

alica.k

Post by alica.k » 09/09/2011 23:58

Ma.Le.Na wrote:voljela bi probat :D
inace sam stidna i ne volim previse otkrivati...ali nudizam...to bi mi bio bas challenge :D

ma cuj, nadjes se na plazi gdje su svi goli....ak se skines sigurno neces pokazati nesto sto vec drugi ne pokazuju :S

ja bi se skinula na nudistickoj plazi, a znam skinuti gornji dio i na obicnoj ako ima vec cura sto su skinute. ipak, ne bi pred rodbinom i prijateljima :S.

sjela bi pored neke debele babe pa bi izgledala mrsavo i zgodno :D hahahah (salim se naravno :S men svejedno. al imam osjecaj da je to ono sto ljude i koci).
Last edited by alica.k on 10/09/2011 00:00, edited 1 time in total.

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 10/09/2011 00:00

alica.k wrote:
Ma.Le.Na wrote:voljela bi probat :D

ma cuj, nadjes se na plazi gdje su svi goli....ak se skines sigurno neces pokazati nesto sto vec drugi ne pokazuju :S

ja bi se skinula na nudistickoj plazi, a znam skinuti gornji dio i na obicnoj ako ima vec cura sto su skinute. ipak, ne bi pred rodbinom i prijateljima :S.

sjela bi pored neke debele babe pa bi izgledala mrsavo i zgodno :D hahahah
:lol: :lol:
ma upravo tako
mene inace vec godinama ubjeduju da biti gol i nositi bikini nije isto...meni to bas nekako tesko ulazi u glavu..jer sta to pobogu bikini toliko pokriva :-)
ne vidis parcad necega sto svakako u glavi mozes sklopiti...ta nisi zamotan o glave do pete...3 trokutica i nista vise..

a i ja bi sjela pored neke babe :lol:

alica.k

Post by alica.k » 10/09/2011 00:02

ma upravo to, znas kako je...krenule mi onako neplanski do mostara u sred maja i govori ova prijateljica ajmo ba do mora kad smo dovde...
i ja bi se kupala.
al nemam kupaci.

i kontam :S a koje je razlika izmedju gradnjaka i gacica i izmedju kupaceg kostima?
a na kraju krajeva, taj komadic platna nista ne moze sakriti, eto ko biva niko ne zna kako izgledaju bradavice i to sve ostalo :S mislim plizzzz

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 10/09/2011 00:06

alica.k wrote:ma upravo to, znas kako je...krenule mi onako neplanski do mostara u sred maja i govori ova prijateljica ajmo ba do mora kad smo dovde...
i ja bi se kupala.
al nemam kupaci.

i kontam :S a koje je razlika izmedju gradnjaka i gacica i izmedju kupaceg kostima?
a na kraju krajeva, taj komadic platna nista ne moze sakriti, eto ko biva niko ne zna kako izgledaju bradavice i to sve ostalo :S mislim plizzzz
:lol: bas tako
a to za ves i kupaci...jaaaooo koliko puta mi s do sada desilo da pomijesam u prodavnici to dvoje :lol:
nekad majkemi da ne pise...ja ne bi znala sta je sta :cry:

a kako rekoh ..ni ja zaista ne vidim razliku izmedju gol i kupaci..kad se vec skida :D
mislim..ja stvarno ako zelim sve mogu jako dobro "zamisliti" :lol:
...al djaba...jos uvijek me ljudi cudno gledaju kada prezentujem ovu "moju" lokgiku :D

Locked