LGBT populacija trazi prava

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#2226 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by astrid »

Evo..mozda i Srbija napravi mali korak za ove ljude...
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/384839 ... artnerstva
..ili je bolje ovo :roll:
komentar sa istog portala...

Gej-u-godinama
Utorak, 28. 05. 2013. 20:48h
neregistrovan korisnik
Ja nemam toliko godina ispred sebe da bih imao tu privilegiju da cekam. Vec sam cekao do tridesete da me prihvate roditelji, do trideset i pete da me prihvate komsije, do cetrdesete da me prihvate kolege, do cetrdeset i pete da nadjem nekog slicnog meni i prvi put nacinim prvi korak, do pedesete sam jedva stekao nekolicinu prijatelja koji znaju sta sam. Sada imam 65 godina i cekam samo batine a treba mi da svog partnera mogu da vidim kada sam u bolnici a doktori mu ne daju da udje jer kazu samo najuza porodica...Koliko si ti cekao na svoju prvu ljubav, na vas zvanicni prvi izlazaka, na predstavljanje roditeljima i drustvu i na brak?! Imam cetvorostruki bajpas i ne mogu vise da cekam jer me cekanje(isteklo vreme) pregazilo.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2227 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by Vitezanin »

Za sve one koji kažu da pederi odaberu biti pederi, ti nemoralni vragovi koje treba baciti u vatru. :D :D :D :D

User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2228 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by Idemedosumom »

Oprostite sto se ovako naglo ubacujem u raspravu, nisam citao sve prethodne postove na ovoj temi, samo bih ostavio svoje misljenje/komentar :D

Prije nekad se u svijetu homoseksualnost smatrala bolešću, pa su pedere slali raznim doktorima, psihijatrima, svecenicima, hodzama, itd... na lijecenje.

Danas je situacija obrnuta u mnogim drustvima. Danas ako na zapadu tvrdis da su pederi bolesni ljudi, onda tebe samog proglasavaju bolesnim. Tu pojavu nazivaju homofobijom ili kako vec, pa sad te ljude treba slati na lijecenje...

Koliko sam upucen, sve tri velike religije osuđuju homoseksualnost, postoji prica o Sodomi i Gomori.

Ja isto smatram da je to jedna bolest i zao mi je takvih ljudi. Citao sam kako neki naucnici(?) brane pedere tvrdec da je to bioloski normalna pojava a ne poremecaj, da pederluk postoji i kod zivotinja (navodno postoji neka vrsta ribe tamo oko Japana, kod koje muzjak nakon sto se pari s zenkom pocne imitirati pokrete te zenke i na taj nacin privlaci paznju drugih muzjaka a pri tome odvlaci paznju od te zenke) -zaista smijesan argument :lol:

Uostalom, osnovni instinkt koji haman sva ziva bica dijele je nagon za reprodukcijom. Kada bi se pederluk omasovio, vrste / populacije bi brzo nestale, ovi opet tvrde da je to normalna pojava :lol:

Ja ne tvrdim da treba ic ulicom i ubijat pedere. Ali ako si peder, pa budi to unutar svoja 4 zida, zasto moras organizovat paradu zbog toga? Da li postoje heteroseksualne parade kod nas?
User avatar
vaučer
Posts: 9179
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2229 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by vaučer »

Idemedosumom wrote:Oprostite sto se ovako naglo ubacujem u raspravu, nisam citao sve prethodne postove na ovoj temi

Trebao si.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#2230 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by Great Cornholio »

Što se tiče nauke,izgleda da tu još uvijek nije sve "kako treba", jer istina bi trebala biti jedna, barem kad je u pitanju nauka, a nije, jedna naučna struja ne govori istinu, jer ne može biti da je seksualna orijentacija urođena,a i nije, istovremeno.

Evo pročitajte ovdje, ja više vjerujem ovim naučnicima koji kažu da seksualna orijentacija zavisi od mnogo faktora, da se niko ne rađa kao hetero, homo ili biseksualac.

http://www.studentnet.hr/znanost/show/2998/
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2231 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by miki.ba »

Great Cornholio wrote:Što se tiče nauke,izgleda da tu još uvijek nije sve "kako treba", jer istina bi trebala biti jedna, barem kad je u pitanju nauka, a nije, jedna naučna struja ne govori istinu, jer ne može biti da je seksualna orijentacija urođena,a i nije, istovremeno.

Evo pročitajte ovdje, ja više vjerujem ovim naučnicima koji kažu da seksualna orijentacija zavisi od mnogo faktora, da se niko ne rađa kao hetero, homo ili biseksualac.

http://www.studentnet.hr/znanost/show/2998/
Ljudi su u stanju odgojiti ubicu, špiuna, fašistu, nacistu, rasistu pa tako i homoseksualca.
Ne kažem da su odgoj i okolina jedini faktori koji uticu na homoseksualnost, al sam siguran da imaju veliki uticaj.
Samo treba odrediti da li je homoseksualnost dobra ili nije, kao recimo što je dobro imati porodicu, dobro je raditi ,a ne ljenštariti, dobro je biti pošten...
Znam da je homoseksualnost normalna pojava, al mislim da je ipak potrebno definisati da li je ta pojava dobra.
Nije sve što je normalno dobro. :)
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2232 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by harač »

miki.ba wrote:
Great Cornholio wrote:Što se tiče nauke,izgleda da tu još uvijek nije sve "kako treba", jer istina bi trebala biti jedna, barem kad je u pitanju nauka, a nije, jedna naučna struja ne govori istinu, jer ne može biti da je seksualna orijentacija urođena,a i nije, istovremeno.

Evo pročitajte ovdje, ja više vjerujem ovim naučnicima koji kažu da seksualna orijentacija zavisi od mnogo faktora, da se niko ne rađa kao hetero, homo ili biseksualac.

http://www.studentnet.hr/znanost/show/2998/
Ljudi su u stanju odgojiti ubicu, špiuna, fašistu, nacistu, rasistu pa tako i homoseksualca.
Ne kažem da su odgoj i okolina jedini faktori koji uticu na homoseksualnost, al sam siguran da imaju veliki uticaj.
Samo treba odrediti da li je homoseksualnost dobra ili nije, kao recimo što je dobro imati porodicu, dobro je raditi ,a ne ljenštariti, dobro je biti pošten...
Znam da je homoseksualnost normalna pojava, al mislim da je ipak potrebno definisati da li je ta pojava dobra.
Nije sve što je normalno dobro. :)
@great cornholio - vidim napokon si počeo davati i citate za navode; istina izvori su još na razini expressa i trna, ali idemo u dobrom pravcu

@miki.ba - kod odgovora na to pitanje ključno je da li to nešto "normalno" ili "prirodno" nekome šteti? ukoliko ne šteti onda je svaka moralna rasprava (u demokratskom i sekularnom društvu) besmislena.
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2233 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by miki.ba »

harač wrote: @miki.ba - kod odgovora na to pitanje ključno je da li to nešto "normalno" ili "prirodno" nekome šteti? ukoliko ne šteti onda je svaka moralna rasprava (u demokratskom i sekularnom društvu) besmislena.
Da li šteti?
lolipopy1
Posts: 2
Joined: 29/05/2013 00:26

#2234 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by lolipopy1 »

Image

Gays are some of the nicest, kindest, most loving people in the world.
-Joel Osteen

My hope is that gays will be running the world, because then there would be no war. Just a greater emphasis on military apparel.
-Roseanne Barr

There are gays and lesbians in every country, so there should be no discrimination against them just because of their klix.
-Hun Sen


“We’re sick of hearing people say, “That band is so gay,” or “Those guys are fags.” Gay is not a synonym for shitty. If you wanna say something’s shitty, say it’s shitty. Stop being such homophobic assholes.”
Pete Wentz

“I know I will never be happy but I know I can be gay!”
-Marilyn Monroe

Image

Image

Image

Image

Image


If gay people go to Hell, Hell must be a fabulous place.

“If homosexuality is a disease, let’s all call in queer to work: “Hello. Can’t work today, still queer.”
— Robin Tyler

Image
User avatar
kupačica
Posts: 223
Joined: 14/03/2013 13:58

#2235 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by kupačica »

Nekada mi se čini da bi mi bolje bilo u Pakistanu ili Iranu nego u zemlji gdje se ovakve gadosti serviraju kao nešto normalno.
U pravu su Iranci kada čak ni dugu kosu ne dopuštaju muškarcima. Tako to krene, mic po mic i evo do čega smo mi došli.
Hoće prava. Pas mater bolesnu...
User avatar
Horasio_Sarajlic
Posts: 347
Joined: 01/05/2013 19:02
Location: Južna longitudinala

#2236 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by Horasio_Sarajlic »

Image
Image
Image
User avatar
kupačica
Posts: 223
Joined: 14/03/2013 13:58

#2237 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by kupačica »

Nije meni što je peder, muka je to golema i bolest.
Nego je meni što je to bezobrazno, previše bezobrazno i agresivno i hoće svoju boleštinu da postave kao pravilo zdravima.
Toliko su agresivni u svim sferama života da su svo moje sažaljenje prema njima pretvorili u gnjev i neviđen prezir.
Samo zato što su agresivni. Pojedinačno ih nema nigdje, miševi, a čim se okupe u grupu postanu borbena formacija, isto hijene.
lolipopy1
Posts: 2
Joined: 29/05/2013 00:26

#2238 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by lolipopy1 »

kupačica wrote:Nije meni što je peder, muka je to golema i bolest.
Nego je meni što je to bezobrazno, previše bezobrazno i agresivno i hoće svoju boleštinu da postave kao pravilo zdravima.
Toliko su agresivni u svim sferama života da su svo moje sažaljenje prema njima pretvorili u gnjev i neviđen prezir.
Samo zato što su agresivni. Pojedinačno ih nema nigdje, miševi, a čim se okupe u grupu postanu borbena formacija, isto hijene.
Jel imaš nešto pametno za napisati?
-Nemaš-
Ćao onda ;-)
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2239 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by Avetinho »

kupačica wrote:Nije meni što je peder, muka je to golema i bolest.
Nego je meni što je to bezobrazno, previše bezobrazno i agresivno i hoće svoju boleštinu da postave kao pravilo zdravima.
Toliko su agresivni u svim sferama života da su svo moje sažaljenje prema njima pretvorili u gnjev i neviđen prezir.
Samo zato što su agresivni. Pojedinačno ih nema nigdje, miševi, a čim se okupe u grupu postanu borbena formacija, isto hijene.
Nije tebi dobro.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2240 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by exliberal-ex »

kupačica wrote:Nije meni što je peder, muka je to golema i bolest.
Nego je meni što je to bezobrazno, previše bezobrazno i agresivno i hoće svoju boleštinu da postave kao pravilo zdravima.
Toliko su agresivni u svim sferama života da su svo moje sažaljenje prema njima pretvorili u gnjev i neviđen prezir.
Samo zato što su agresivni. Pojedinačno ih nema nigdje, miševi, a čim se okupe u grupu postanu borbena formacija, isto hijene.
Isto ko i oni sto su ih napali prije par godina....jel tako...
:kiss:
certified_fascist
Posts: 226
Joined: 06/04/2013 12:32

#2241 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by certified_fascist »

Evo neki u Hrvatskoj hoće da dodaju u ustav da je brak isključivo zajednica muškarca i žene: http://uimeobitelji.net/

U tome slučaju predlažem da u ustav isto dodaju rečenicu: "Hrvatska je nezavisna država predviđena za bigotne seljačke papke i slične vrste stoke."

Da slučajno nema neke sumnje, jer da ono upišu u ustav, sav civilizovan svijet će to svejedno pomisliti.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2242 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by Idemedosumom »

lolipopy1 wrote:
kupačica wrote:Nije meni što je peder, muka je to golema i bolest.
Nego je meni što je to bezobrazno, previše bezobrazno i agresivno i hoće svoju boleštinu da postave kao pravilo zdravima.
Toliko su agresivni u svim sferama života da su svo moje sažaljenje prema njima pretvorili u gnjev i neviđen prezir.
Samo zato što su agresivni. Pojedinačno ih nema nigdje, miševi, a čim se okupe u grupu postanu borbena formacija, isto hijene.
Jel imaš nešto pametno za napisati?
-Nemaš-
Ćao onda ;-)
Vidim ti si toliko pametno pisao pa su te vjerovatno banovali. Sad si napravio novi profil i dosao trollati :lol:
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#2243 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by vivace »

hijene :? :? :?
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#2244 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by dorkcic »

kupačica wrote:Nekada mi se čini da bi mi bolje bilo u Pakistanu ili Iranu nego u zemlji gdje se ovakve gadosti serviraju kao nešto normalno.
U pravu su Iranci kada čak ni dugu kosu ne dopuštaju muškarcima. Tako to krene, mic po mic i evo do čega smo mi došli.
Hoće prava. Pas mater bolesnu...
:lol: ti si baš fenomen. :sax:
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#2245 Re: LGBT populacija trazi prava

Post by odr0n »

lolipopy1 wrote:Image

Gays are some of the nicest, kindest, most loving people in the world.
-Joel Osteen

My hope is that gays will be running the world, because then there would be no war. Just a greater emphasis on military apparel.
-Roseanne Barr

There are gays and lesbians in every country, so there should be no discrimination against them just because of their klix.
-Hun Sen


“We’re sick of hearing people say, “That band is so gay,” or “Those guys are fags.” Gay is not a synonym for shitty. If you wanna say something’s shitty, say it’s shitty. Stop being such homophobic assholes.”
Pete Wentz

“I know I will never be happy but I know I can be gay!”
-Marilyn Monroe

Image

Image

Image

Image

Image


If gay people go to Hell, Hell must be a fabulous place.

“If homosexuality is a disease, let’s all call in queer to work: “Hello. Can’t work today, still queer.”
— Robin Tyler

Image
:thumbup:
Locked