LGBT parada

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#1 LGBT parada

Post by raoul duke »

Last edited by raoul duke on 20/01/2019 12:33, edited 2 times in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2 Re: LGBT parada "jopet"

Post by seln »

raoul duke wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/lgbt-os ... /170511100

Ponovo u opticaju..

Koja su to prava koja LGBT skupina zahtjeva u drzavi u kojoj ionako nedostaje osnovnih ljudskih prava pa i gradjanskih..?
Koji je to problem ako zahtjevaju prava, ma kava ta prava bila?
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#3 Re: LGBT parada "jopet"

Post by raoul duke »

:D
Last edited by raoul duke on 20/01/2019 12:33, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: LGBT parada "jopet"

Post by karanana »

Nemam pojma koja prava traze. Ustvari zar nemaju osnovno pravo na trazenje prava ma koja to bila?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

raoul duke wrote:Super. Vrhunac demokratije. Samo reci koja su to prava? To je poenta topica..
Raspravljali smo već o tome i ja sam tada pitao koja su prava individualno oduzeta LGTB osobi? Ta osoba ima sva prava kao i pojedinac hetero te da Ustav BiH ne prepoznaje hetero osobu pa samim tim ni LGBT osobu. Ako se priznaju prava LGTB osobama da li to znači da treba i hetero i nekm drugim grupama priznati njihova prava?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#6 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

karanana wrote:Nemam pojma koja prava traze. Ustvari zar nemaju osnovno pravo na trazenje prava ma koja to bila?
Pa evo super bi bilo za početak da znamo koja su to prava i mislim da LGBT populacija propušta upoznati ostatak društva konkretno koja to prava traže. Ako je to da gologuzi hodaju gradom i javno izvode svoje igrokaze ja sam protiv. Sve ono što se dešava u 4 zida privatno to je njihova stvar i imaju puno pravo na to isto kao i dvije punoljetne osobe (muškarac i žena) u braku i izvan njega u privatnosti svog doma. Religija, intimni odnos muškarca i žene muškarca i muškarca, žene i žene treba po meni isključivo da ostanu u 4 zida.
Rizvan
Posts: 1282
Joined: 27/11/2013 09:25

#7 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Rizvan »

raoul duke wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/lgbt-os ... /170511100

Ponovo u opticaju..

Koja su to prava koja LGBT skupina zahtjeva u drzavi u kojoj ionako nedostaje osnovnih ljudskih prava pa i gradjanskih..?
Kako je navedeno u pozivu na protestni marš, tokom 2016. i početkom 2017. godine SOC je zabilježio više od 25 slučajeva krivičnih djela počinjenih iz mržnje, motivisanih seksualnom orijentacijom ili rodnim identitetom, a reakcije nadležnih institucija ili su izostale ili su bile neadekvatne. Emina Bošnjak je naglasila kako je sve više LGBT osoba izloženo raznim oblicima nasilja u BiH.
Ti nisi sve pročitao?

Ne protestvuje se samo da bi se ostvarila neka nova zakonodavna prava. Protestvuješ i kada se postojeća prava ne poštuju.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14643
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8 Re: LGBT parada "jopet"

Post by DaysleepeR »

raoul duke wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/lgbt-os ... /170511100

Ponovo u opticaju..

Koja su to prava koja LGBT skupina zahtjeva u drzavi u kojoj ionako nedostaje osnovnih ljudskih prava pa i gradjanskih..?
pa eto pravo da se okupe i prošetaju za početak. bez da ih iko napadne. zar je puno?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#9 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Nadzorna_ploca »

Hajmo i mi sa klixa paradirati..
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#10 Re: LGBT parada "jopet"

Post by karanana »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
karanana wrote:Nemam pojma koja prava traze. Ustvari zar nemaju osnovno pravo na trazenje prava ma koja to bila?
Pa evo super bi bilo za početak da znamo koja su to prava i mislim da LGBT populacija propušta upoznati ostatak društva konkretno koja to prava traže. Ako je to da gologuzi hodaju gradom i javno izvode svoje igrokaze ja sam protiv. Sve ono što se dešava u 4 zida privatno to je njihova stvar i imaju puno pravo na to isto kao i dvije punoljetne osobe (muškarac i žena) u braku i izvan njega u privatnosti svog doma. Religija, intimni odnos muškarca i žene muškarca i muškarca, žene i žene treba po meni isključivo da ostanu u 4 zida.
Evo nadodo je rizvan, nisam ni ja procito tekst prije. Ne traze se samo prava nego se ukazuje i na slucajeve nasilja i netolerancije prema drugacijem. Ne vidim problem. A i u trazenju prava sumnjam da bi isli u ekstreme tipa gologuzog hodanja.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#11 Re: LGBT parada "jopet"

Post by harač »

damn, propustena prilika da "vjera mira" i "Evropski Jerusalem" pokazu svoje pravo lice :D
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#12 Re: LGBT parada "jopet"

Post by raoul duke »

:D :D
Last edited by raoul duke on 20/01/2019 12:33, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: LGBT parada "jopet"

Post by karanana »

raoul duke wrote:U sustini ne traze nikakva prava, vec samo protestna setnja jer se osjecaju ugrozeno u BiH? To je to?
Izgleda da je to-to. A i sama zabrana okupljanja potvrdjuje da su u pravu sto se tice osjecaja ugrozenosti.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#14 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Pandakonda »

Prvo što mi pada na pamet je pravo braka i usvajanje djece.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#15 Re: LGBT parada "jopet"

Post by kakavdanakneiskustvu »

taj lobi,lgbt osoba je svugdje jak,tako ako ne ove ,odrzace oni to za godinu,dvije,tri
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16 Re: LGBT parada "jopet"

Post by insomnia78 »

harač wrote:damn, propustena prilika da "vjera mira" i "Evropski Jerusalem" pokazu svoje pravo lice :D
Pa ne bi se bas ninu onom originalnom, bliskoistocnom Jerusalemu proslavili. Ni jedna religija ne gleda blagonaklono na tu pojavu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Tomahawk11 »

Zabranama i neodobravanjem se stvara kult zrtve. Nek paradiraju, sta koga boli briga?!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#18 Re: LGBT parada "jopet"

Post by seln »

Potrebno je tako malo... mrvica... pa da tolerantni Bosnjo odbaci kozu, kao zmija kad se presvlaci i da pokaze svu raskos ksenofobije, provincijalizma i kenjicluka.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#19 Re: LGBT parada "jopet"

Post by seln »

insomnia78 wrote:
harač wrote:damn, propustena prilika da "vjera mira" i "Evropski Jerusalem" pokazu svoje pravo lice :D
Pa ne bi se bas ninu onom originalnom, bliskoistocnom Jerusalemu proslavili. Ni jedna religija ne gleda blagonaklono na tu pojavu
Nema to veze s religijom i ja ne bih prozivo islam... kao sto si rekao, ni jedna vjera ne odobrava homoseksualizam.
No, ovo nije u domenu vjerskog, vec civilnog prava.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#20 Re: LGBT parada "jopet"

Post by kakavdanakneiskustvu »

seln wrote:Potrebno je tako malo... mrvica... pa da tolerantni Bosnjo odbaci kozu, kao zmija kad se presvlaci i da pokaze svu raskos ksenofobije, provincijalizma i kenjicluka.
:thumbup:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#21 Re: LGBT parada "jopet"

Post by harač »

insomnia78 wrote:
harač wrote:damn, propustena prilika da "vjera mira" i "Evropski Jerusalem" pokazu svoje pravo lice :D
Pa ne bi se bas ninu onom originalnom, bliskoistocnom Jerusalemu proslavili. Ni jedna religija ne gleda blagonaklono na tu pojavu
malo guglanja mi pokazuje da se gay parada u jerusalimu odrzava svake godine od 2002., a u tel avivu vec dugo. ovaj u jerusalimu je cesto meta incidenata, vjerovatno jer govorimo o epicentru vjerskog mira, selama, shaloma i sl :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#22 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Tomahawk11 »

Da li bi se odbilo da se udruzenje plavusa prijavi za protestni mars?
Udruzenje demobilisanih boraca? Udruzenje motorista?
Ali, kako se vidi iz onog teksta, nije im ni odgovoreno sto je svakako do ''odgovorne'' i ''radne'' vlasti i ocekivati.
Cu tamo neki pederi i lezbe poslali za neki mars...ma mars tamo :mrgreen: reci Fata sto radi na kompjuteru na bolovanju :oops:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#23 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Pandakonda »

Najluđi su ovi na fb komentarima "treba da vas djeca vide", ono u fazonu ako djete vidi lgbt osobu i ono će postati isto takvo :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: LGBT parada "jopet"

Post by Truba »

znači

sad je vrijeme da sarajevo i forumaši pokažu kako su liberalni i da nisu desničari i fašisti
pridjeve koje rado dijele mostaru i banja luci i tako dalje ostalim gradovima u regiji i šire

hic rodus hic salta

manite se šuplje
acta non verba

:D
kakabanja213
Posts: 2112
Joined: 10/12/2012 22:16

#25 Re: LGBT parada "jopet"

Post by kakabanja213 »

Black swan wrote:znači

sad je vrijeme da sarajevo i forumaši pokažu kako su liberalni i da nisu desničari i fašisti
pridjeve koje rado dijele mostaru i banja luci i tako dalje ostalim gradovima u regiji i šire

hic rodus hic salta

manite se šuplje
acta non verba

:D
Sarajevo i forumasi su mozda zatucani i konzervativni ali nisu desnicari i fasisti. Za ta dva druga grada (u jednom od njih i sam zivim) mogu povezati bar jedan epitet koji si naveo u u svom postu, pored ovih mojih.
Post Reply