LG G6

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#26 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

taricco wrote:Imamo li jos nekih novih korisnika G6, da napišu svoje utiske i recenzije? Ja imam G3 vec 2 godine, radi fantasticno, prezadovoljan sam. Sad planiram da predjem na G6 ili S7 edge, sta je bolja varijanta?
Ja mislim da ti je S7 edge generalno bolja opcija . Ali trenutno polovan s7 edge kosta gotov kao nov g6.
A posto je novo ipak novo, preporuka g6 (naravno, ako mislis na nov g6)
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#27 Re: LG G6

Post by Quaresma »

G6 je bolja opcija, ponajvise zbog novog omjera 18:9 koji je sad trend, a u buducnosti ce biti standard.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#28 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

Quaresma wrote:G6 je bolja opcija, ponajvise zbog novog omjera 18:9 koji je sad trend, a u buducnosti ce biti standard.
Meni se licno to ne svidja .... sta me briga sta je trend ako mi ne valja. ISto da sada oblacis one krpe neke na sebe, a ni na sta nalik...al jbg trend .
Druga je stvar ako se i njemu to svidja, onda okej ...
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#29 Re: LG G6

Post by Quaresma »

18:9 meni je dobra stvar, imas veci display, a opet ugodno telefon lezi u ruci.

na stranu sto sto imas crne trake sa strana kod gledanja videa, no i to ce uskoro biti rijeseno.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#30 Re: LG G6

Post by diablobih »

Quaresma wrote:18:9 meni je dobra stvar, imas veci display, a opet ugodno telefon lezi u ruci.

na stranu sto sto imas crne trake sa strana kod gledanja videa, no i to ce uskoro biti rijeseno.
A i vecina mobitela i to rjesava samo pinch to zoom i preko citavog ode.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#31 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

diablobih wrote:
Quaresma wrote:18:9 meni je dobra stvar, imas veci display, a opet ugodno telefon lezi u ruci.

na stranu sto sto imas crne trake sa strana kod gledanja videa, no i to ce uskoro biti rijeseno.
A i vecina mobitela i to rjesava samo pinch to zoom i preko citavog ode.
Tako izgubis dio slike hahabhahaha
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#32 Re: LG G6

Post by Sarayman »

taricco wrote:Imamo li jos nekih novih korisnika G6, da napišu svoje utiske i recenzije? Ja imam G3 vec 2 godine, radi fantasticno, prezadovoljan sam. Sad planiram da predjem na G6 ili S7 edge, sta je bolja varijanta?
G6 je sigurno bolja odluka. Mobitel radi tako fluidno da je prava uzivancija bilo kakav rad s njim. Opcija wide angle kamere sa 125° je tako dobra stvar da se odsad ovakva kamera podrazumijeva na svim buducim mobitelima koje cu kupiti. Baterija najizdrzljivija od svih flagship mobitela koje sam do sada imao, a recimo S7 edge ne bih ni džaba. Kolegi se razbio ekran (koji je tako osjetljiv na padove da je to posebna priča) i dao je 540 KM za zamjenu, druga dvojica nisu ni pokušavali da zamijene, eno i dan danas imaju razbijen ekran. G6 je popriličo otporan na padove (argumentovano), uz to i vodootporan. Iz svega navedenog, ne znam zašto uopšte razmišljaš oko izbora.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#33 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

Sarayman wrote:
taricco wrote:Imamo li jos nekih novih korisnika G6, da napišu svoje utiske i recenzije? Ja imam G3 vec 2 godine, radi fantasticno, prezadovoljan sam. Sad planiram da predjem na G6 ili S7 edge, sta je bolja varijanta?
G6 je sigurno bolja odluka. Mobitel radi tako fluidno da je prava uzivancija bilo kakav rad s njim. Opcija wide angle kamere sa 125° je tako dobra stvar da se odsad ovakva kamera podrazumijeva na svim buducim mobitelima koje cu kupiti. Baterija najizdrzljivija od svih flagship mobitela koje sam do sada imao, a recimo S7 edge ne bih ni džaba. Kolegi se razbio ekran (koji je tako osjetljiv na padove da je to posebna priča) i dao je 540 KM za zamjenu, druga dvojica nisu ni pokušavali da zamijene, eno i dan danas imaju razbijen ekran. G6 je popriličo otporan na padove (argumentovano), uz to i vodootporan. Iz svega navedenog, ne znam zašto uopšte razmišljaš oko izbora.
Pa i s7 je vodootporan . G6 je nula izrada, a s druge strane s7 je predobra . g6 ima dosta problema, izmedju ostalog, staklo na kameri se vvrlo lahko izgrebe pa onda ima problem s kamerom. S7 nema ni jedan velik problem . Jedino je baterija malo slabija, ako se moze problemom nazvati.

Da ne govorim o cijeni telefona za par mjeseci/godina.

Ali budimo realni, nece pogrijesiti ni sa jednim .
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#34 Re: LG G6

Post by bersK »

Ovi što se žale na LG-ovo otključavanje pozadi ne znaju kakav je neopisivo lijep osjećaj vidjet kad familija i prijatelji se drkaju sat vremena tražeći dugmad sa strane i misleći da smo budale jer otključavamo nekako drugačije. Uostalom, LG me nikada izdao nije. Niti će. U svim poljima.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#35 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

Hah pa ako je iko imao kikseva, to je LG.

Zadnji sto je u svoje vrijeme bio kompletan je g2, a on je imao problema sa displejom(zute mrlje). Ovo sve poslije imalo neke generalne probleme(npr crkavanje ploce). Rizik je bio kupiti bez originalne garancije.

Zato i nisu na nivou samsunga, apple-a, a sada Boga mi i Huawei-a....

Uostalom, nov kosta priblizno kao galaxy s7, a noviji.kodel. To ti sve govori.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#36 Re: LG G6

Post by Sarayman »

skafiskafsnjak wrote: Pa i s7 je vodootporan . G6 je nula izrada, a s druge strane s7 je predobra . g6 ima dosta problema, izmedju ostalog, staklo na kameri se vvrlo lahko izgrebe pa onda ima problem s kamerom. S7 nema ni jedan velik problem . Jedino je baterija malo slabija, ako se moze problemom nazvati.

Da ne govorim o cijeni telefona za par mjeseci/godina.

Ali budimo realni, nece pogrijesiti ni sa jednim .
S7 itekako ima pregolem problem jer kao vlasnik ne smiješ jesti grah pa ukoliko pustiš zvonimira, garantujem da puca staklo istog trena. Toliko je osjetljiv na padove da se garantovano razbija ekran kod svakog pada na čvrstu podlogu. S8 nije ni izašao a već je proglašen najlomljivijim mobitelom na tržištu.. Da zamjena ekrana košta neke normalne pare, pa hajde, ali znajući da su totalno nenormalne, zašto da iko normalan rizikuje? Osim toga, gledati filmove i videa kao i slike na Edge ekranu za mene je prava uvreda. Platio si masno a dobio deformacije i izobličenja po rubovima slike, gdje je tu ljepota? Ne bih ga džaba!
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#37 Re: LG G6

Post by Sarayman »

skafiskafsnjak wrote: Pa i s7 je vodootporan . G6 je nula izrada, a s druge strane s7 je predobra . g6 ima dosta problema, izmedju ostalog, staklo na kameri se vvrlo lahko izgrebe pa onda ima problem s kamerom. S7 nema ni jedan velik problem . Jedino je baterija malo slabija, ako se moze problemom nazvati.

Da ne govorim o cijeni telefona za par mjeseci/godina.

Ali budimo realni, nece pogrijesiti ni sa jednim .
U vezi kvalitete izrade G6 je zaista odličan, evo link sa recenzijom od prije 8 dana gdje u zadnjoj recenici u testu DESIGN AND BUILD stoji - No gimmicks, no leather, no risks – just incredible build quality that positively affects daily use.
https://www.techadvisor.co.uk/review/hi ... w-3655114/
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#38 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

Da ti nisi zamjeno sa iphone x?
Hahhha.

Tvoj odgovor i potvrdjuje da nema vecih problema. Nece sam od sebe puknuti... ako tebi telefon ispada svaki dan, ne valja ti nijedan :lol:

Neka uzme LG...pa nek strahuje. Hoce li se izgrebati staklo kamere, hoce li crknuti ploca..
Itd itd.

:lol:
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#39 Re: LG G6

Post by jarobot »

skafiskafsnjak wrote:
Sarayman wrote:
taricco wrote:Imamo li jos nekih novih korisnika G6, da napišu svoje utiske i recenzije? Ja imam G3 vec 2 godine, radi fantasticno, prezadovoljan sam. Sad planiram da predjem na G6 ili S7 edge, sta je bolja varijanta?
G6 je sigurno bolja odluka. Mobitel radi tako fluidno da je prava uzivancija bilo kakav rad s njim. Opcija wide angle kamere sa 125° je tako dobra stvar da se odsad ovakva kamera podrazumijeva na svim buducim mobitelima koje cu kupiti. Baterija najizdrzljivija od svih flagship mobitela koje sam do sada imao, a recimo S7 edge ne bih ni džaba. Kolegi se razbio ekran (koji je tako osjetljiv na padove da je to posebna priča) i dao je 540 KM za zamjenu, druga dvojica nisu ni pokušavali da zamijene, eno i dan danas imaju razbijen ekran. G6 je popriličo otporan na padove (argumentovano), uz to i vodootporan. Iz svega navedenog, ne znam zašto uopšte razmišljaš oko izbora.
Pa i s7 je vodootporan . G6 je nula izrada, a s druge strane s7 je predobra . g6 ima dosta problema, izmedju ostalog, staklo na kameri se vvrlo lahko izgrebe pa onda ima problem s kamerom. S7 nema ni jedan velik problem . Jedino je baterija malo slabija, ako se moze problemom nazvati.

Da ne govorim o cijeni telefona za par mjeseci/godina.

Ali budimo realni, nece pogrijesiti ni sa jednim .
Da li si ti ikad koristio G6.
U zadnjih osam mjeseci imao sam LGG6, sgs8+i sad huawei mate 10.
Daleko najopasniji ( takodakažem) bio mi je S8+.
Telefon je bez maske dodatne toliko sklizak da je nemoguće za koristiti. Imao sam osjećaj da će se raspasti u ruci. Uprkos odličnom radu displeju i bateriji sam ga se riješio iz straha da se ne raspadne.
G6 vrhunska izrada kao i mate 10. I jedan i drugi se mogu koristiti bez raznorazni oklopa. Iako su stakleni nisu ni blizu tako krhki ka S8+.
E sad G6 starija generacija procesora.
Da G6 ima optiku od mate 10 a mate 10 foto softver od G6 bili bi najbolji u foto na mobitelu.
U svakom slučaju i jedan i drugi su daleko izdržljiviji id S8+ iako je S8+sami vrh.
Moje subjektivno mišljenje zato što sam ima sva tri. Imam i sad mate 10+
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#40 Re: LG G6

Post by Sarayman »

skafiskafsnjak wrote:Da ti nisi zamjeno sa iphone x?
Hahhha.

Tvoj odgovor i potvrdjuje da nema vecih problema. Nece sam od sebe puknuti... ako tebi telefon ispada svaki dan, ne valja ti nijedan :lol:

Neka uzme LG...pa nek strahuje. Hoce li se izgrebati staklo kamere, hoce li crknuti ploca..
Itd itd.

:lol:
G6 kojeg koristim je u upotrebi 6 mjeseci i staklo kamere je novo novcato, ni najmanje ogrebano, ni tragova tackici a kamo li ogrebotini. Drzim ga u dzepu jakne samo sa novcanikom a u drugom dzepu su kljucevi od stana i auta, dakle pazim i ne samo na G6 vec na sve mobitele koje sam imao. Maticna ploca je bio problem na G3 i pogotovo na G4, ali od G5 da li je iko cuo da je nekome otisla? I meni je G6 prije 10 dana trehnuo iz dzepa jakne dok sam trcao, spucavsi gornjim coskom od beton. Posto imam gumenu zastitnu masku, od siline udarca ipak je ostala mala tačka ostecenja ali telefon upalim, radi savrseno i bez ikakve posljedice, ekran netaknut. Da je bio S7/S8 automatski steta od min. 500 KM pa navise za zamjenu ekrana. Koliko maticnih za te pare mogu zamijeniti na bilo kom LG-u sve i da rikne? Ponavljam, nije bilo slucajeva da je na G6 otisla maticna, ljudi su to morali rijesiti, inače bi zavrsili kao Nokia.
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#41 Re: LG G6

Post by edys »

skafiskafsnjak wrote:
Neka uzme LG...pa nek strahuje. Hoce li se izgrebati staklo kamere, hoce li crknuti ploca..
Itd itd.

:lol:
Ploce su crkavale samo na G4 koliko ja znam i to do odredjene serije. Posle su i to rijesili
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#42 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

Samo kazem da ne mozes navoditi manu telefona pucanje stakla. Jbt pa ne puca samo od sebe ....
Ja sam imao G2 , ispao mi sa 30cm na pod, i to na tepih , i razbije se ekran. I sta, da kazem da mu je to mana bila ?

I meni S7 ispao, sa metra visine na beton.... nista mu nije bilo jer sam imao zastitu .

Jesi se raspitao koliko kosta displej za g6 u servisu ? garant je 100 km :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#43 Re: LG G6

Post by Qler »

Ili uzmes Samsunga i nadas se da neće explodirati :) ničim izazvan... following the logic...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#44 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

Qler wrote:Ili uzmes Samsunga i nadas se da neće explodirati :) ničim izazvan... following the logic...
Druze pricamo o S7 , a taj nije imao tih problema.
Note 7 je proslost.

Kao i windows phone :D :D :D :D :D
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#45 Re: LG G6

Post by Qler »

Pa pricamo i o G6 a ne G4 pa se spominju ploče...

A Windows phone bar radi kako treba :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#46 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

Qler wrote:Pa pricamo i o G6 a ne G4 pa se spominju ploče...

A Windows phone bar radi kako treba :)
To je bio jedan telefon, desio se i vjerovatno nece nikad vise. g2, g3 i g4 su imali probleme...

Elem nejse , nebitno . Nek kupi G6 .

Kad taj windows radi kako treba, gdje je sad ?
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#47 Re: LG G6

Post by Qler »

G2 i G3 nisu imali probleme.. G3 eno staroj sam dao na poklon prezadovoljna... radi ko doxa. G4 je imao problem i to je to. Sad mozemo izvuci za svaki samsung neki issue da ima (zelene linije po display-u) ali to nije poenta price...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#48 Re: LG G6

Post by skafiskafsnjak »

Qler wrote:G2 i G3 nisu imali probleme.. G3 eno staroj sam dao na poklon prezadovoljna... radi ko doxa. G4 je imao problem i to je to. Sad mozemo izvuci za svaki samsung neki issue da ima (zelene linije po display-u) ali to nije poenta price...
Ma g2 je imao problem zute mrlje , meni se pojavio . NIsam rekao da su svi imali sa plocama, bilo je drugih sranja.
A puno edge modela ima taj problem i to je razlog sto nikad ne bih edge. Ali ovdje se prica o obicnom S7 koji nema nikakav problem. Osim eto, kako kazu, lomi se staklo lahko... Hah inace bacam telefon svako malo :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#49 Re: LG G6

Post by aditon »

CrniSA wrote:Sta ce mi ovo pored Samsung S7? Da moram nisanit prstom i napipavat pozadi nebil ga otkljuco... :zoka:
haha upravu si..nego šta onda tražiš na ovoj temi


btw, otključavanje telefona kod LG-a je omogućeno tapkanjem po ekranu, nema potrebe da "napipavaš" ili "nišaniš" pozadinsko power dugme
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#50 Re: LG G6

Post by aditon »

SONY_91 wrote:Nakon mnogih "kineza" i u zadnje vrijeme par Samsunga odlučih se da kupim G6. Svima koji ga razmatraju savjetovao bih da gledaju dalje. Ja nisam zadovoljan, pokajao sam se što nisam uzeo Xiaomi Mi6. Prvi LG i vjerovatno i za mene i posljednji :D .
ma poslušat ćemo tvoj savjet, bez obzira što nisi obrazložio zbog čega ne bi trebalo kupiti G6 :lol:
Post Reply