lexilium savjet

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#26 Re: lexilium savjet

Post by SmokingMan »

Hame_ wrote: 21/02/2020 17:07 SmokingMan, ispravi si lokaciju "Stick to the VPN rotocol." :thumbup:
:lol:

:thumbup: :bih:
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#27 Re: lexilium savjet

Post by Naslovnica »

Šose nedrogirate ko sav normalan svjet?!
8-)
User avatar
N.N.
Posts: 3011
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#28 Re: lexilium savjet

Post by N.N. »

i agree wrote: 21/02/2020 15:58
N.N. wrote: 21/02/2020 15:41 Strah od letenja, strah da ne uhvati panika u po' aviona, pa kud onda :mrgreen: hahaha
Sta popiti, lex, apaurin, xanax!? :mrgreen:
red bul,daje ti krila :lol:
bices brzi od aviona
Brz sam svakako, daj nesto da me uspori :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 9666
Joined: 06/07/2017 07:35

#29 Re: lexilium savjet

Post by nepass1 »

džakailibu wrote: 21/02/2020 09:28 koji ljudi koja mjesta? ja sam mislio da odem u vrazovu i kazem sta i kako.
hvala na odgovorima
Pa odi, ali ako hoces bas samo za spavanje onda uzmi sanval od 5mg, nemoj lex.
User avatar
nepass1
Posts: 9666
Joined: 06/07/2017 07:35

#30 Re: lexilium savjet

Post by nepass1 »

N.N. wrote: 21/02/2020 15:41 Strah od letenja, strah da ne uhvati panika u po' aviona, pa kud onda :mrgreen: hahaha
Sta popiti, lex, apaurin, xanax!? :mrgreen:
Xanax djeluje nakon 15ak dana, tako da nece pomoci :D
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#31 Re: lexilium savjet

Post by suit_up »

N.N. wrote: 21/02/2020 15:41 Strah od letenja, strah da ne uhvati panika u po' aviona, pa kud onda :mrgreen: hahaha
Sta popiti, lex, apaurin, xanax!? :mrgreen:
Za to se pije dimenhidrinat a ne benzodiazepini. Pojedini znaju imati poluvrijeme eliminacije od par dana, pa skontaj kako to može uticati na tvoje raspoloženje, koncentraciju i ponašanje na krajnjoj destinaciji. Nemoj nikada sebi dozvoliti da ti ta pošast bude prva linija izbora.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#32 Re: lexilium savjet

Post by MorningStar »

suit_up wrote: 21/02/2020 23:10
N.N. wrote: 21/02/2020 15:41 Strah od letenja, strah da ne uhvati panika u po' aviona, pa kud onda :mrgreen: hahaha
Sta popiti, lex, apaurin, xanax!? :mrgreen:
Za to se pije dimenhidrinat a ne benzodiazepini. Pojedini znaju imati poluvrijeme eliminacije od par dana, pa skontaj kako to može uticati na tvoje raspoloženje, koncentraciju i ponašanje na krajnjoj destinaciji. Nemoj nikada sebi dozvoliti da ti ta pošast bude prva linija izbora.
Uzmi onaj day and night syrup popij pola boce - nosit ce te iz aviona kad sleti neces ni znati da si letio :D ja bolestan jednom reko da malo ... pa jos malo ... po bocice pa blackout nisam ljepse u zivotu spavao :D posle vidjoh i 40% alkohola ima :lol:
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#33 Re: lexilium savjet

Post by suit_up »

nepass1 wrote: 21/02/2020 21:32
džakailibu wrote: 21/02/2020 09:28 koji ljudi koja mjesta? ja sam mislio da odem u vrazovu i kazem sta i kako.
hvala na odgovorima
Pa odi, ali ako hoces bas samo za spavanje onda uzmi sanval od 5mg, nemoj lex.
Definitivno potvrda, čisto jer se API zolpidem kod Sanvala izluči za 10-ak sati u potpunosti iz organizma za razliku od bromazepama. Mada kod nas je sve pušteno na (ne)milost doktora, ljudi neupućeni i 80% ih na Lekiju na kraju.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#34 Re: lexilium savjet

Post by neko_sa_strane »

Ja prije spavanja pijem ZMA i melatonin. Ne sjećam se kada zaspem. Ne izaziva ovisnost u odnosu na Sanval koji je i blag. Večeras ću probati Ashwagandhu.
User avatar
konektovan
Posts: 40544
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35 Re: lexilium savjet

Post by konektovan »

Lexić je jeftin, zato je i popularan.... :mrgreen:
A vidim, forumasi imaju poprilicno iskustva sa drogama, pardon lijekovima.... :mrgreen:
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#36 Re: lexilium savjet

Post by xoklix »

Meni od Lexa i Apaurina apsolutno ništa, nikakav efekat ne osjetim. Obično kad nmg zaspati pio.
Zato kad Rhinostop ili Tyol Hot popijem spavam po 10-11 sati.
Neki dan me malo prehlada uhvatila tj. Neka light varijanta.
Popijem Rhinostop u 18h , zaspem od cca. 19h do cca. 23h(taman kad je završila tekma ATM Liverpool).
Ustanem i opet u 1 zaspem, sve do pola 9 ujutro.
Kako sam taj dan raspoložen i naspavan bio da sam istraživao sastojke Rhinostopa i Tyol Hota.
Naletim na Klorifamin koji pripada grupi antihistamatika(valjda sam dobro napisao), a neki antihustamatici se stavljaju u tabletama za spavanje.
Uglavnom Lex i Apaurin 0 bodova dok me tablete za prehladu i gripu zakucaju za krevet.
Haman sam počeo mokre kose vani ići ne bil' se prehladio i malo naspavao :mrgreen:
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#37 Re: lexilium savjet

Post by suit_up »

Nije Hlorifamin nego Hlorfenamin (ili kako na zapadu vole reći Hlorfeniramin), i pripada grupi antihistaminika (kod nas najčešće sinonim za antialergijske lijekove). To što si osjetio nije ništa čudno, jer blokadom H1 receptora od strane neselektivnih antagonista najčešće se ispoljava jaka sedacija kao nusefekat, što se u tvom slučaju manifestovalo kroz duži san. Posebno se ta sedacija odnosila na antihistaminike I generacije u koju spada i Loratadin (Lostop, Flonidan) a koji inače promovira stvaranje snažnih veza sa H1 receptorima i na taj način uzrokuje sedaciju koja zna trajati i preko 12 sati. Upravo iz tog razloga su razvijani savremeniji antihistaminici (poznatiji kao II generacija) koji nemaju ni 10% sedativnih efekata antihistaminika I generacije i čija prodaja inače kod nas raste iz godine u godinu što je u svakom slučaju dobar pokazatelj.
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#38 Re: lexilium savjet

Post by krofnaa* »

džakailibu wrote: 20/02/2020 15:45 pozdravi,
potreban mi je savjet.
Na koji nacin mogu kupiti kutiju lexiliuma u sarajevu? Dakle treba bi mala kolicina koju koristim rijetku ali kada se nadjem u problemima polovina mi olaksava da bolje spavam. odnosno u takvim situacijama mi je najgore nespavanje. da li je jedina opcija ljekarski recept?
Hvala
Samo otidji doktoru i pozali se da ti je visok pritisak i da imas nervozu odma prepisuju lexilijum, apaurin itd... njima je u cilju kako se meni cini da stvaraju ovisnike. Nevjerovatno koliko jednostavno svakome ove gluposti daju a veliki broj starijih zena u bih guta tablete za smirenje, mnogo njih je navuceno na njih i imaju ozbiljan problem ali o tome sute
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#39 Re: lexilium savjet

Post by tamaricaaa »

neko_sa_strane wrote: 21/02/2020 23:41 Ja prije spavanja pijem ZMA i melatonin. Ne sjećam se kada zaspem. Ne izaziva ovisnost u odnosu na Sanval koji je i blag. Večeras ću probati Ashwagandhu.
Kakvo je iskustvo sa ashwagandhom? :)

I ja sam prije nekoliko dana pocela da je koristim, nadam se da ce biti efekta :D
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#40 Re: lexilium savjet

Post by jelleMania »

Meni je vala lexi pomogao kad sam prekinuo s curom :D , da mi smiri onu nervozu u stomaku i da mogu normalno jesti ... to je trajalo nekih 3 mj. i gle cuda nisam se navukao kako neki ovde pisu :zoka: ... u svakom slucaju bolje od opijanja :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41 Re: lexilium savjet

Post by JThomas »

nije niko odavde izmislio da se možeš (relativno brzo i jako) navući, nego to jeste tako. dobro si prošao onda, ali nemoj se zajebavati.

to i jeste primarni efekat, cijela grupa lijekova je prvenstveno za anksioznost, a ne za spavanje. naravno, kad umiri anksioznost posredno se lakše i zaspi, ali lošiji je kvalitet sna.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#42 Re: lexilium savjet

Post by jelleMania »

JThomas wrote: 11/03/2021 11:19 nije niko odavde izmislio da se možeš (relativno brzo i jako) navući, nego to jeste tako. dobro si prošao onda, ali nemoj se zajebavati.

to i jeste primarni efekat, cijela grupa lijekova je prvenstveno za anksioznost, a ne za spavanje. naravno, kad umiri anksioznost posredno se lakše i zaspi, ali lošiji je kvalitet sna.
Ma nisam ni rekao da je to neko izmislio , al po meni sve je do glave sto se tice navlacenja ...ako je insan jakog karaktera i rekne nece vise da koristi onda se tesko moze navuci ... navlacenje tog tipa je sve do glave vala i karaktera ...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#43 Re: lexilium savjet

Post by JThomas »

ako razviješ fizičku ovisnost nije. a ovdje to ima. može se i umrijeti ako si fizički ovisan, a baciš naglo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23241
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#44 Re: lexilium savjet

Post by Sanjarko »

JThomas wrote: 12/03/2021 11:05 ako razviješ fizičku ovisnost nije. a ovdje to ima. može se i umrijeti ako si fizički ovisan, a baciš naglo.
Ovo je tacno kako znam. Ja sam malo jace od 9 godina na apaurinu/bosaurinu u sklopu terapije za sizofreniju. Daju mi ih za spavanje iako nemam problem s tim i zaspem normalno i iako spavam po pola dana i vise pa cak sumnjam da sam sad dobio narkolepsiju jer iako toliko spavam dugo opet pospan i nenaspavan svaki dan.

Kako znam postepeno se s njih mora skidat.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#45 Re: lexilium savjet

Post by JThomas »

tako je. nemoj ni bacati bez ljekara, ako si već dotle.
Post Reply