Letu Stuke

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#76

Post by štzngrm »

mjesto za dvoje što ljube se u mraku- šta je ovo, crvena jabuka?
ima ok pjesama, ali većina pjesama ne donosi osvježenje i zvuči staromodno.
u pojedinim trenucima podsjećaju na flaming lips/solo u grad bez boje/
ne znam da li je to slučajno ili svjesno, ali kad bi se naslušali ovog najboljeg popa na svijetu- bili bi sigurno još bolji-
lalemali
Posts: 169
Joined: 03/07/2006 13:31

#77

Post by lalemali »

letu stuke 0 bodova. stari saran je olicenje idiota!
lalemali
Posts: 169
Joined: 03/07/2006 13:31

#78

Post by lalemali »

halo, nemojte skidat negativne komentare. ovo je ascare kolko gurate ovu grupu. nije moguce da nema negativnih komentara. sve sami superlativi. a znamo da grupa nije ni blizu tako dobra. to steti i vama i njima!
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#79

Post by Tisina »

lalemali wrote:halo, nemojte skidat negativne komentare. ovo je ascare kolko gurate ovu grupu. nije moguce da nema negativnih komentara. sve sami superlativi. a znamo da grupa nije ni blizu tako dobra. to steti i vama i njima!
ko zna?ti :) nemam apsoltno licno nikakvog razloga da ih volim, ni ne znam doro bracu sarane ali grupa je odlicna, stvari su super :) a Hemonov tekst je apsolutno najbolja recenzija njihovog albuma :)
marimahunar
Posts: 130
Joined: 12/12/2005 17:16

#80

Post by marimahunar »

ma znao je hemon i gore :D

off topic
valjda iz razloga sto imamo iste afinitete vazda naletim na tvoje topike :) .. nema važno nego daj pogledaj ovaj od prije godinu.dvije sto si postirao o sarajevo drum-orchestra ... šaran & pastrmka & somovi sorry
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#81

Post by alphonse kauders »

lalemali wrote:halo, nemojte skidat negativne komentare. ovo je ascare kolko gurate ovu grupu. nije moguce da nema negativnih komentara. sve sami superlativi. a znamo da grupa nije ni blizu tako dobra. to steti i vama i njima!
Ok, navedi jedan bolji poslijeratni album izašao u BiH od onog kojeg su izdale Štuke.
Ja ga nisam čuo, meni je album predobar, ne zbog Hemona, nego jednostavno zato što je takav.
Ako smatraš da Štuke ne valjaju onda to argumentovano i pojasni.

Btw. 22.08 Heineken Stage na Grbavici, Letu Štuke&Skroz, pa bujrum..:)

Toliko.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#82

Post by Tisina »

alphonse kauders wrote:
lalemali wrote:halo, nemojte skidat negativne komentare. ovo je ascare kolko gurate ovu grupu. nije moguce da nema negativnih komentara. sve sami superlativi. a znamo da grupa nije ni blizu tako dobra. to steti i vama i njima!
Ok, navedi jedan bolji poslijeratni album izašao u BiH od onog kojeg su izdale Štuke.
Ja ga nisam čuo, meni je album predobar, ne zbog Hemona, nego jednostavno zato što je takav.
Ako smatraš da Štuke ne valjaju onda to argumentovano i pojasni.

Btw. 22.08 Heineken Stage na Grbavici, Letu Štuke&Skroz, pa bujrum..:)

Toliko.
ofkors da dolazim ;) bicee superr
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#83

Post by PITARKA_SA »

To je sve stvar ukusa i pogleda na zivot ,tacnije na situaciju..
Kako se moze ocekivati da neko voli pjesmu:..pero papacoder,mirso motorola ,napokon su sretni sad su kompetentni...
kada se i sami nalaze u tom tekstu.Naravno da je ne mogu voliti,jer vjerovatno i sami zive ,nacinom zivota tipa:...a curice skacu i zvakace zvacu...
ko je shvatio poentu,shvatio je,ko nije ,nek uziva uz Cecu i Seku.
:-) :D
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#84

Post by jusuff »

PITARKA_SA wrote:To je sve stvar ukusa i pogleda na zivot ,tacnije na situaciju..
Kako se moze ocekivati da neko voli pjesmu:..pero papacoder,mirso motorola ,napokon su sretni sad su kompetentni...
kada se i sami nalaze u tom tekstu.Naravno da je ne mogu voliti,jer vjerovatno i sami zive ,nacinom zivota tipa:...a curice skacu i zvakace zvacu...
ko je shvatio poentu,shvatio je,ko nije ,nek uziva uz Cecu i Seku.
:-) :D
a ti sama skontala sta je pisac htio da kaze... :D
helem, toliko hvale albumu stuka dolazi iskljucivo stoga sto nemamo nikakvu scenu, barem ne u pop-u, tako da je i ovaj, po svemu dobar uradak, pokupio sve superlative, a nije da se radi o superlativnom materijalu...
helem, prodaje se lijepo upakovan miks rundeka, pusenja i pipsa... nemam nista protiv, ali ne vidim nista originalno niti veliko u stukama... sreca njihova pa nema kakve konkurencije...
helem, u iscekivanju necega svjezeg i, ipak, malo originalnijeg, ni stuke nisu lose :D
Smith17
Posts: 59
Joined: 13/04/2006 23:59

#85

Post by Smith17 »

Meni je cd odličan....dugo nisam nešto ovoliko slušao...

jest da su sranje pjesme kredenci i gorile ,a ako uzmemo i to da su minimalizam i sunce isfurale zbog prečestog pojavljivanja na tv-u ipak ostane deset jako jako dobrih pjesama....

svaka čast dino !
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#86

Post by Latina »

trag wrote: Smijesno mi je kada se Stuke porede sa Azrom il mozda EKV-om. Prosjecni bend koji ima solidnu bazu ali bilo kakva aluzija da posjeduje sirovost i revolucionarnu snagu jedne Azre ili poetsku mistiku EKV-a je smijesna.
Potpisujem.

Nakon citanja tekstova ovdje, poslusala sam "Grad bez boje" i za moj pojam ta pjesma se ne dotice cak ni prosjeka. A o rimovanju tipa "to nije minimalizam, al' ne zna primitivizam sta je minimalizam..." zaista ne bih. :-?

Hemona je malo ponijelo... :-D
Jedini bend koji me je u zadnjih 10 godina podsjetio da postoji nesto poslije Azre, EKV-a je Laufer koji je trajao i vise nego kratko.
Nisam ih slusala. Ima li nesto njihovo negdje na Netu ?
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#87 štuke

Post by palestinka »

L
Last edited by palestinka on 22/04/2015 16:36, edited 2 times in total.
sasomange
Posts: 28
Joined: 04/05/2005 14:23

#88

Post by sasomange »

meni je album u dure, narocito tepsija i tuga su dobre pjesme. Bez obzira na to dal postoji konkurencija album je solidan. Bilo je par bendova od kojih sam ocekivo' vise naprimjer Punkt, Knock Out il erogene zone, al sad su i oni zatanjili. Predgrupa mi je stvarno mocan kolektiv. Ma vazno je da raja pokusava, samo da se dzigara ugasi to treba da bude cilj broj jedan. Sto se tice komsija Flamingosi im nisu losi.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#89

Post by alphonse kauders »

Zna li iko kako doći do karata za ovaj koncert prekosutra?
User avatar
video
Posts: 6851
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#90

Post by video »

e u redu je "LATINICE",veze ti nemaš(a šta i komentarišeš kad nisi ni slušala album!!!).Tekstovi su PRAVI,posebno pjesma "tepsija".
Čovjek je posvetio gotovo cijeli album o ratu,a ti očito nisi bila tada u Sarajevu pa i nemaš POJMA o čemu se tu radi.
Sve u svemu Dino svaka čast o prvencu.Čekam naredni album.Toliko od mene.
User avatar
video
Posts: 6851
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#91

Post by video »

e u redu je "LATINICE",veze ti nemaš(a šta i komentarišeš kad nisi ni slušala album!!!).Tekstovi su PRAVI,posebno pjesma "tepsija".
Čovjek je posvetio gotovo cijeli album o ratu,a ti očito nisi bila tada u Sarajevu pa i nemaš POJMA o čemu se tu radi.
Sve u svemu Dino svaka čast o prvencu.Čekam naredni album.Toliko od mene.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#92

Post by alphonse kauders »

Ti si najbolja kad si slobodna,
u tvom svijetu sve radi za tebe.
U visine put, siguran i brz,
daće Supermen sav raspamećen za tobom.

Šutiš svaki put kad zovem te sa druge obale,
nijema si i gluha, oči su sve tajne odale.

Da promijeniš lik, ti si umjetnik,
kad sam svoj na svom, nebeski sam grom.
Ljubav, to je glad, neutaživa,
plemenita, moćna i samoživa.

Šutiš svaki put kad zovem te sa druge obale,
nijema si i gluha, oči su sve tajne odale.
Šutiš svaki put kad zovem te sa druge obale,
nijema si i gluha, ove ruke sve su probale.

Noći su preduge, suze od stakla,
sigurno ne znaš da tvoje su baš,
dok ti se nemir u snovima vraća,
ti uživaš, ti uživaš.


Ova im je najjača!

BTW. koncert u FIS-u bio super, Rundek gostovao na "Suncu". Ma trenutno su najjači.
chupson
Posts: 33
Joined: 02/02/2003 00:00

#93 . . .

Post by chupson »

Bili u Travniku nedavno.... Nakon sto sam ih slusao u CDA (na nakom festu) gdje je Dino uzasno lose pjevao (sto nije umanjilo dozivljaj) u mnooogo intimnijoj atmosferi u sali pozorista u Tr su BILI ODLICNI!!! Nevjerovatni!!!

Svaka cast.

Malo im pjesama.[/img]
molson
Posts: 8
Joined: 18/08/2005 01:28

#94

Post by molson »

evo upravo slusam Letu Stuke...nisam bas citao sta je ekipa prethodno pisala...tekstovi i sama zika nisu losi, dobri su...ne znam kako se zove tip koji pjeva, zaboravio sam, al glas mu je malo iritantan, vuce na narodnjacki...sam album me podsjeca na rundeka i ono sto on pravi zadnjih godina, pa haman i ovi pokusavaju da prodaju nesto slicno tome...
moj dojam...nista protiv albuma, al kontam da odpjeva ove pjesme neko s boljim glasom bilo mi more bit jos bolje...tolko
Flex
Posts: 17
Joined: 24/08/2006 14:02

#95

Post by Flex »

bio sam ja na koncertu u zagrebu, atmosfera je bila odlična, ljudi ih vole, pun aquarius je bio. Ali, koncert je objektivno bio loš, od ozvučenja pa do njihove izvedbe. Pjevač je pola koncerta imao na mikrofon zavezane riječi pjesama i čitao je skoro sve osim Mjesto za dvoje i Minimalizma...to me se i nije bas dojmilo....
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#96

Post by _STOKA_OD_OKA »

alphonse kauders wrote:
lalemali wrote: Ako smatraš da Štuke ne valjaju onda to argumentovano i pojasni.
, a ako ti smatraš da Štuke valjaju onda to argumentovano i pojasni.
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#97

Post by _STOKA_OD_OKA »

btw nemam nista protiv ove grupe, ali cujem da moj rodjak govori kako je grupa prejaka, predobra i sve PRE i NAJ
ja posluso njegove pjesme, pa i nije nesto NAJ niti PRE

i ako se neko lozi na pjesme koje govore o stanju poslije rata, slobodno poslusajte i EDO MAAJKU , i on isto pjeva o tome, samo sebi malo daje slobode dok pjeva i ne smeta mu da psuje da bi nekome docarao stvarnu sliku danasnjice u BIH
Zvucnjak
Posts: 63
Joined: 06/12/2006 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#98

Post by Zvucnjak »

ako je ta grupa "letu stuke" sve naj naj naj ... zasto onda sviraju po nekim vukojebinama i zabitima .... po cumezima i podrumuma ... pred 50 - 100 ljudi ... moze li neko da objasni ...
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#99

Post by vedderedi »

Mojne tisra Zvucnjak svega ti.

Zna li neko hoce li biti kakvih nastupa Stuka oko Nove godine?
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#100

Post by alphonse kauders »

vedderedi wrote:Mojne tisra Zvucnjak svega ti.

Zna li neko hoce li biti kakvih nastupa Stuka oko Nove godine?
16.12. u Coloseum-u.
Post Reply