Letu Stuke

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#251 Re: Letu Stuke

Post by pirmin »

hadzinicasa wrote:iako cijenim Stuke.
Navodno se radi na tome da odrade koncert u W.
#justsayin 8-)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#252 Re: Letu Stuke

Post by hadzinicasa »

pirmin wrote:
hadzinicasa wrote:iako cijenim Stuke.
Navodno se radi na tome da odrade koncert u W.
#justsayin 8-)
:oops:
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#253 Re: Letu Stuke

Post by zomri »

Jedna od glavnih zamjerki narodnjacima je da imaju glupe tekstove.
Ovaj snimi narodnjak sa, 'ajde, ne baš izrazito pametnim, ali sigurno ne i glupim tekstom, opet ne valja.

Šta fulam?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#254 Re: Letu Stuke

Post by bunk »

Ne fulas nista ,trubanje i nabrajanje jednostavno ne valja :lol:
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#255 Re: Letu Stuke

Post by zomri »

Steta, mislio sam da ce mi neko od poznavalaca otkloniti dilemu :sad:
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#256 Re: Letu Stuke

Post by dale cooper »

zomri wrote:Steta, mislio sam da ce mi neko od poznavalaca otkloniti dilemu :sad:
Šta ti misliš o pjesmi? :zoka: :D
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#257 Re: Letu Stuke

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:Steta, mislio sam da ce mi neko od poznavalaca otkloniti dilemu :sad:
Šta ti misliš o pjesmi? :zoka: :D
Ne dezavuiraj :mrgreen: Ako imaš šta pametno reći na pitanje - reci, ako nemaš bolje zaobiđi :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#258 Re: Letu Stuke

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote:
zomri wrote:Steta, mislio sam da ce mi neko od poznavalaca otkloniti dilemu :sad:
Šta ti misliš o pjesmi? :zoka: :D
Ne dezavuiraj :mrgreen: Ako imaš šta pametno reći na pitanje - reci, ako nemaš bolje zaobiđi :mrgreen:
Pitanje je fer. Ja sam već spomenuo kako meni zvuči. A ti si sad počeo rastezati priču u drugom smjeru. :mrgreen:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#259 Re: Letu Stuke

Post by cassius »

a ovo vam je dobro ?

User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#260 Re: Letu Stuke

Post by beni-bu-man »

cassius wrote:a ovo vam je dobro ?

i ova


i Mjesto za dvoje i Paranoja.........itd. :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#261 Re: Letu Stuke

Post by zomri »

dale cooper wrote:Ko' Brega na steroidima. :| :roll: :D
Not sure if dobro il loše :|
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#262 Re: Letu Stuke

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote:Ko' Brega na steroidima. :| :roll: :D
Not sure if dobro il loše :|
Well...it sure ain't good. :|
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#263 Re: Letu Stuke

Post by zomri »

Pa ne znam, kod mene Brega automatski ne znači loše. Zato mi ovo tvoje zvuči kao high praise, da ne kažem hype.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#264 Re: Letu Stuke

Post by dale cooper »

zomri wrote:Pa ne znam, kod mene Brega automatski ne znači loše. Zato mi ovo tvoje zvuči kao high praise, da ne kažem hype.
Pa možda kod tebe, kod mene kotira drugačije, sa ovim isfuranim trubama i konstantnim i besramnim kranjem romske muzike.
Radije poslušam...ne znam...Šabana Bajramovića, Esmu Redžepovu ili Ljiljanu Petrović. You know...the real deal. Ovi hibridi mi
više idu na kurac.
User avatar
Lost_Found
Posts: 999
Joined: 31/08/2014 19:09
Location: Sarajevo

#265 Re: Letu Stuke

Post by Lost_Found »

Image

1. Bože zdravlja
2. Ne poznajem
3. Supermarket
4. Kreten
5. Zemlja gori (ft. Dubioza kolektiv)
6. Bočice
7. Topla voda
8. Kule
9. Žad

Kule i Zad mozda i sami vrh Saranov. Zad je prejaka pjesma, evo samo na jedno slusanje.
Dino car si :izet:
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#266 Re: Letu Stuke

Post by Amagon »

Cover je preodličan :thumbup:

Sad će na slušanje Topla voda, a dosada mi je najjača "Bože zdravlja", lirički i muzički baš jaka. "Bočice" su isto savim okej, a one dvije su bezveze: "Supermarket" mi je možda najlošija njihova (često bude na radio stanicama), a "Gori zemlja" je ono tipa Paranoja, kaže Šaran da svaki album mora imati bar 1 narodnjak :D

Baš me zanimaju te Kule i Žad :thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#267 Re: Letu Stuke

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:Pa ne znam, kod mene Brega automatski ne znači loše. Zato mi ovo tvoje zvuči kao high praise, da ne kažem hype.
Pa možda kod tebe, kod mene kotira drugačije, sa ovim isfuranim trubama i konstantnim i besramnim kranjem romske muzike.
Radije poslušam...ne znam...Šabana Bajramovića, Esmu Redžepovu ili Ljiljanu Petrović. You know...the real deal. Ovi hibridi mi
više idu na kurac.
Onda sigurno ne slušaš ni The Clash recimo jer su pokrali funk, reggae i dub od crnaca. :roll:
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#268 Re: Letu Stuke

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote:
zomri wrote:Pa ne znam, kod mene Brega automatski ne znači loše. Zato mi ovo tvoje zvuči kao high praise, da ne kažem hype.
Pa možda kod tebe, kod mene kotira drugačije, sa ovim isfuranim trubama i konstantnim i besramnim kranjem romske muzike.
Radije poslušam...ne znam...Šabana Bajramovića, Esmu Redžepovu ili Ljiljanu Petrović. You know...the real deal. Ovi hibridi mi
više idu na kurac.
Onda sigurno ne slušaš ni The Clash recimo jer su pokrali funk, reggae i dub od crnaca. :roll:
Nije isto i to ti vrlo dobro znaš. Pa jebote Šaban je tužio Bregovića zbog pizdarija koje mu je napravio. The Clash su bili pod uticajem
stvari koje si napisao i inkorporirali su dijelove toga u svoj zvuk, ali su uvijek bili prepoznatljivo The Clash. I imali su ogromno poštovanje
prema stvarima koje su uticale na njih.
User avatar
Lost_Found
Posts: 999
Joined: 31/08/2014 19:09
Location: Sarajevo

#269 Re: Letu Stuke

Post by Lost_Found »

Zad

Ljubis a ne volis
Morsku travu solis
Tvoje tijelo se spusta i ti mu se divis
U snovima zivis

Misli raznesene
Blijede uspomene
Poznata muzika poznatih razocarenja
I glas sto se vraca od stijena

I sad ko i tad

Kad si bila moj Zad
Kamen sto ucini da tuga i strahovi odu
Nisam shvatio tad
Da sam te trebao staviti pod hladnu vodu

Vrijeme drobi melje
Samo puste zelje
Ostanu da te odrze budnom i jasnom
Kad za sve je prekasno

I sad ko i tad

Kad si bila moj Zad
Kamen sto ucini da tuga i strahovi odu
Nisam znao dosad
Da sam te trebao baciti u hladnu vodu

Kad si bila moj Zad

U tvoj poderani grad
Donijecu iglu i konac
A ti zaboravi novac


Predivna pjesma, u rangu Bregoviceve Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin i sas, vec sad se moze reci jedna od najljepsih ljubavnih pjesama ikada napisanih na ovim prostorima. Saranu se moze svasta nesto prigovoriti, da nije neki pjevac, da lose zvuci uzivo, ali je najjaci poslijeratni autor bez ikakve sumnje,i to mu niko ne moze osporiti. I mozete se sad naglabati, siljiti, okretati pilu naopako, ali ovo su fakti.
Topla voda je odlican album, i Zemlja gori se savrseno uklapa u citavu cjelinu, ima svoju poentu i mjesto.

Dale potpuno si fulio sa odgovorom, pjesma je napisana u Dubiozinom folu, dakle naslonjena na njihov izricaj i djelo, njihov uticaj, tako da prica o Sabanu apsolutno ne stoji, ni o Clash-u koji respektira utjecaje, pa bas tu Saran odaje priznanje Dubiozinom komercijalnom uspjehu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#270 Re: Letu Stuke

Post by dale cooper »

Lost_Found wrote:
Dale potpuno si fulio sa odgovorom, pjesma je napisana u Dubiozinom folu, dakle naslonjena na njihov izricaj i djelo, njihov uticaj, tako da prica o Sabanu apsolutno ne stoji, ni o Clash-u koji respektira utjecaje, pa bas tu Saran odaje priznanje Dubiozinom komercijalnom uspjehu.
Pjesma jeste napisana u Dubiozinom folu koji se opet osjetno oslanja na Bregovićev romski folk hibrid. I ne mislim da je ovo odavanje
priznanja Dubiozinom komercijalnom uspjehu već više pokušaj da se skoči na taj bandwagon i prisvoji dio tog komercijalnog uspjeha. Zato sam
i rekao (na drugoj temi) da je ona Saranova izjava kombinovana sa ovom pjesmom ništa drugo nego slabo prikriveni oportunizam.

A ovo vezano za Šabana i Bregovića je dio druge priče, priče koja Bregu prati godinama u njegovom odnosu prema saradnicama, kao
i aproprijaciji romske muzike u svoju vlastitu korist i svrhe.

The Clash kao i drugi bendovi punk i post punk ere su odrasli u okruženju gdje je bilo normalno da se crni i bijeli klinci druže na
reggae dub zabavama 70-tih godina tako da je taj uticaj sasvim normalno pronašao put u zvukovima bendova kao što su The Clash
ili Public Image Limited. Ali i pored toga ni The Clash ni PIL nisi mogao nazvati reggae ili dub bendom jer su imali nešto svoje, jer
su sve svoje uticaje pretočili u samo njima svojstven zvuk. Punk i reggae su dijelili i taj buntovnički duh što je i sam Bob Marley
prepoznao u pjesmi Punky Reggae Party.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#271 Re: Letu Stuke

Post by insomnia78 »

Pa dobro. Oni svakako izgledaju ko da su iz okoline Šapca
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#272 Re: Letu Stuke

Post by cassius »


User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#273 Re: Letu Stuke

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
Lost_Found wrote:
Dale potpuno si fulio sa odgovorom, pjesma je napisana u Dubiozinom folu, dakle naslonjena na njihov izricaj i djelo, njihov uticaj, tako da prica o Sabanu apsolutno ne stoji, ni o Clash-u koji respektira utjecaje, pa bas tu Saran odaje priznanje Dubiozinom komercijalnom uspjehu.
Pjesma jeste napisana u Dubiozinom folu koji se opet osjetno oslanja na Bregovićev romski folk hibrid. I ne mislim da je ovo odavanje
priznanja Dubiozinom komercijalnom uspjehu već više pokušaj da se skoči na taj bandwagon i prisvoji dio tog komercijalnog uspjeha. Zato sam
i rekao (na drugoj temi) da je ona Saranova izjava kombinovana sa ovom pjesmom ništa drugo nego slabo prikriveni oportunizam.

A ovo vezano za Šabana i Bregovića je dio druge priče, priče koja Bregu prati godinama u njegovom odnosu prema saradnicama, kao
i aproprijaciji romske muzike u svoju vlastitu korist i svrhe.

The Clash kao i drugi bendovi punk i post punk ere su odrasli u okruženju gdje je bilo normalno da se crni i bijeli klinci druže na
reggae dub zabavama 70-tih godina tako da je taj uticaj sasvim normalno pronašao put u zvukovima bendova kao što su The Clash
ili Public Image Limited. Ali i pored toga ni The Clash ni PIL nisi mogao nazvati reggae ili dub bendom jer su imali nešto svoje, jer
su sve svoje uticaje pretočili u samo njima svojstven zvuk. Punk i reggae su dijelili i taj buntovnički duh što je i sam Bob Marley
prepoznao u pjesmi Punky Reggae Party.
Jel‘ to stvarno Saran izjavio da slusa Jalu? Jesam li dobro shvatila? Zar i ti sine Brutuse?
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#274 Re: Letu Stuke

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
Lost_Found wrote:
Dale potpuno si fulio sa odgovorom, pjesma je napisana u Dubiozinom folu, dakle naslonjena na njihov izricaj i djelo, njihov uticaj, tako da prica o Sabanu apsolutno ne stoji, ni o Clash-u koji respektira utjecaje, pa bas tu Saran odaje priznanje Dubiozinom komercijalnom uspjehu.
Pjesma jeste napisana u Dubiozinom folu koji se opet osjetno oslanja na Bregovićev romski folk hibrid. I ne mislim da je ovo odavanje
priznanja Dubiozinom komercijalnom uspjehu već više pokušaj da se skoči na taj bandwagon i prisvoji dio tog komercijalnog uspjeha. Zato sam
i rekao (na drugoj temi) da je ona Saranova izjava kombinovana sa ovom pjesmom ništa drugo nego slabo prikriveni oportunizam.

A ovo vezano za Šabana i Bregovića je dio druge priče, priče koja Bregu prati godinama u njegovom odnosu prema saradnicama, kao
i aproprijaciji romske muzike u svoju vlastitu korist i svrhe.

The Clash kao i drugi bendovi punk i post punk ere su odrasli u okruženju gdje je bilo normalno da se crni i bijeli klinci druže na
reggae dub zabavama 70-tih godina tako da je taj uticaj sasvim normalno pronašao put u zvukovima bendova kao što su The Clash
ili Public Image Limited. Ali i pored toga ni The Clash ni PIL nisi mogao nazvati reggae ili dub bendom jer su imali nešto svoje, jer
su sve svoje uticaje pretočili u samo njima svojstven zvuk. Punk i reggae su dijelili i taj buntovnički duh što je i sam Bob Marley
prepoznao u pjesmi Punky Reggae Party.
Jel‘ to stvarno Saran izjavio da slusa Jalu? Jesam li dobro shvatila? Zar i ti sine Brutuse?
Da. :| :roll:

https://www.klix.ba/magazin/muzika/dino ... /181018006
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#275 Re: Letu Stuke

Post by hadzinicasa »

Tnx. Svasta.
Post Reply