Letu Stuke

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#201 Re: Letu Stuke

Post by jedna »

Bi sinoc na koncertu u Tuzli. Izvrsno. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Par puta sam preslusala novi album. Dobar je, ali jos mi se nisu tekstovi uvrtili u glavu kao od prvog. Za sada, favoriti: Tesla (pa, ta mi se morala uvrtiti :D ), Paranoja :-D (apsolutni hit na sinocnjem koncertu), Glava u oblacima (jednostavno zarazna pjesma), Proteini i ugljikohidrati (takodje zarazna), Sami (u ovoj se pjesmi nadjoh :-) ), FGR (jos jedna zarazna), Pscyho (ubilo se za shiza 8) - al nikako da skontam sta govori "Pitala me raja prepelice jaja"? :lol: - kladim se da nije to )

De, de, ko je prekucao tekstove - neka postavi
Cristo Satanico
Posts: 2
Joined: 30/08/2008 18:13

#202 Re: Letu Stuke

Post by Cristo Satanico »

juce bila svirka kod nas .... odlicno bilo.. svaka im cast
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#203 Re: Letu Stuke

Post by metal_rules_cura »

Neko mi neki dan rece da ih je nedavno gledao uzivo i da su skroz razocarali.
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#204 Re: Letu Stuke

Post by jedna »

ako je rijec o svirci u tuzli - meni je bila odlicna. steta samo sto je iste veceri u gradu bilo nekoliko desavanja (prvenstveno unity na panonskom) pa publika bas i nije bila brojna. al mislim da onih stotinjak nije kuci otislo razocarano.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#205 Re: Letu Stuke

Post by Miki123 »

jedna wrote:Bi sinoc na koncertu u Tuzli. Izvrsno. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Par puta sam preslusala novi album. Dobar je, ali jos mi se nisu tekstovi uvrtili u glavu kao od prvog. Za sada, favoriti: Tesla (pa, ta mi se morala uvrtiti :D ), Paranoja :-D (apsolutni hit na sinocnjem koncertu), Glava u oblacima (jednostavno zarazna pjesma), Proteini i ugljikohidrati (takodje zarazna), Sami (u ovoj se pjesmi nadjoh :-) ), FGR (jos jedna zarazna), Pscyho (ubilo se za shiza 8) - al nikako da skontam sta govori "Pitala me raja prepelice jaja"? :lol: - kladim se da nije to )

De, de, ko je prekucao tekstove - neka postavi
kitova peraja, prepelice jaja
koga fešn guru fura na kulturu
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#206 Re: Letu Stuke

Post by alphonse kauders »

Miki123 wrote:
jedna wrote:Bi sinoc na koncertu u Tuzli. Izvrsno. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Par puta sam preslusala novi album. Dobar je, ali jos mi se nisu tekstovi uvrtili u glavu kao od prvog. Za sada, favoriti: Tesla (pa, ta mi se morala uvrtiti :D ), Paranoja :-D (apsolutni hit na sinocnjem koncertu), Glava u oblacima (jednostavno zarazna pjesma), Proteini i ugljikohidrati (takodje zarazna), Sami (u ovoj se pjesmi nadjoh :-) ), FGR (jos jedna zarazna), Pscyho (ubilo se za shiza 8) - al nikako da skontam sta govori "Pitala me raja prepelice jaja"? :lol: - kladim se da nije to )

De, de, ko je prekucao tekstove - neka postavi
kitova peraja, prepelice jaja
koga fešn guru fura na kulturu
..."bestežinske glave, 5 minuta slave
koga sada voli Angelina Jolie..";) :D
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#207 Re: Letu Stuke

Post by jedna »

u medjuvremenu sam i sama skontala :D
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#208 Re: Letu Stuke

Post by jedna »

skriven u utrobi dolazim sebi
kući se vraćaš umorna
ljubav je nova riječ, čak i kad blijedi
što da se lažemo, navika

ko mi to poruke šalje?
zar tako moramo dalje, ti i ja?
sami smo na svijetu, izgleda
sami, ti i ja
sami smo na svijetu
sami smo na svijetu, izgleda
sami, ti i ja draga

volim te najviše, najviše voliš
dodir sa onim što već znaš
kad imaš razlog da okreneš leđa
izbor se uvijek javi sam
kroz mene gledaš dok pričaš
nekog u mislima skidaš, skidam i ja


sami smo na svijetu, izgleda
sami, ti i ja
sami smo na svijetu
sami smo na svijetu, izgleda
sami, ti i ja
sami smo na svijetu

pencilin napada frižider, vrijeme prolazi
niti gdje idemo, nit’ nam ko dolazi
pencilin napada frižider, vrijeme prolazi
niti gdje idemo
peći se gase, svako je za se
pjevaju mase o tome da ni jedna ljubav nije sretna
Last edited by jedna on 06/09/2008 19:34, edited 1 time in total.
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#209 Re: Letu Stuke

Post by jedna »

:D naravno da je nekog. ocito greska u tipkanju :-D
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#210 Re: Letu Stuke

Post by terapija »

Stuke su PO MOM MISLJENJU OK (samo OK)

Tekstovi nisu losi, muzika takodjer.
Ali ja mislim da je mladji Saran i "Skroz" par kategorija iznad starijega.

1) Stuke po meni dupliciraju "Skroz" tekstove i poruke, s tim da ih ublaze i ucine razumljivijim sirim "narodnim masama" i onima koji sebe nazivaju "ozbiljna raja". (Sada skontajte namjenu i ciljnu grupu :P :P)

2) Svako ima ukuse, ali ja sam se nasao potvrdjem od strane vise ljudi i poznanika kada sam rekao sa Stuke uzivo ne znaju da nastupaju. Lose su ustimani a Dino nikako da zapjeva. Kao da se boji necega.

3) Na onu stvar mi idu svi koji u razgovoru o Stukama, kad im kazem hej a sto ne poslusas Adnana Sarana, odvrate sa "onog narkomana da slusam"???.
Koja ignorantnost i predrasude :) :).

Ali eto svakom svoje ;)
DiplMach
Posts: 27
Joined: 24/09/2007 18:33
Location: Mostar

#211 Re: Letu Stuke

Post by DiplMach »

Slazem se s Terapijom, samo ja bih prije rek'o "dosadna raja", nego "ozbiljna raja", iz licnog iskustva.
I nervira me sto je postalo neko pravilo od te "dosadne raje", da ako kazes da ti se ne svidjaju Letu Stuke (znaci, ne da ih mrzis, nego ti se jednostavno ne svidjaju, ne stimaju ti, nisu u tvom filmu), pocnu da se cude, ono k'o: svako "urban" ih mora volit, pa kako ti se ne svidjaju, cuj tekstova, cuj svirke, itd. Sve je to OK, al za nekoga ko nije sluso nista u zivotu ili je sluso malo, bez obzira sto misli suprotno. Gledo sam ih u Mostaru jednom iz ciste radoznalosti i uzas je bilo. Jedan od najlosijih koncerata koje sam ikad gledo, a konkurencija je, vjerujte, jaka. Isto ko kad neko na maturskoj veceri se dohvati mikrofona i pocne pjevati domace hitove uz tezgaroski bend, misleci da ima talenta. Jos ove posvete Stulicu, sta on to sebe poredi s njim?
Sad ce ovi fanovi Saranovi da napadnu, ko oni fanovi Dine Merlina, ali to je samo moje misljenje. :-D
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#212 Re: Letu Stuke

Post by jedna »

Ja vas necu napadati :D
Stvar ukusa. Isto kao sto su vama "Stuke" Ok, ali nista posebno i meni je tako "Skroz" OK, ali nista posebno (dakle, mogu slusat ali "Stuke" vise volim). Da Dino nije neki pjevac- i nije (ali u kompletu - dobro zvuce). Ne znam za ostale koncerte, al meni je ovaj u Tuzli bio dobar
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#213 Re: Letu Stuke

Post by terapija »

jedna wrote:Ja vas necu napadati :D
Stvar ukusa. Isto kao sto su vama "Stuke" Ok, ali nista posebno i meni je tako "Skroz" OK, ali nista posebno (dakle, mogu slusat ali "Stuke" vise volim). Da Dino nije neki pjevac- i nije (ali u kompletu - dobro zvuce). Ne znam za ostale koncerte, al meni je ovaj u Tuzli bio dobar
Ma zvuce oni OK na radiju, CD-u ono usput kad se slusa :) Neka ih, svako neka pjeva ha ja :)

Ali u okviru proslog SFF-a je bio zajednicki koncert (ili pretproslog, ne sjecam se) Gdje su isle Stuke pa Skroz.
Dok su nastupale Stuke, sve dure, ali ljudi uglavnom stoje, neko malo pjevusi, sve ono kulturno, tiho, maltene mrtvo :)
Onda je dosao mali buraz, i pomeo salu s nogu... Bilo je tu i "stare ozbiljne raje" koji si se odjednom preobrazili u skacucu masu :)
...
Dino je OK, samo da se malo potrudi brate, ubi ovako kako sad nastupa
shatro angie
Posts: 11
Joined: 02/09/2008 16:00
Location: Sarajevo

#214 Re: Letu Stuke

Post by shatro angie »

Stuke su, po meni, jedan od najboljih, ako ne i najbolji bend u Bosni i Hercegovini. Prvenstveno zbog tekstova. Sto se tice svirki, bila sam na tri. U Domu mladih je doslovno nemoguce napraviti dobru svirku, jer je ozvucenje katastrofa, pa je tako ona proslogodisnja svirka u Domu malo razocarala, ali ove godine u Gorazdu su bili fantasticni. Sto se tice Skroz, i oni su jako dobri, svidja mi se novi album, mada meni vise odgovaraju Stuke. Na komentar da neko nece da slusa Skroz zato sto je "Adnan Saran narkoman" mogu reci da te osobe imaju opasnih rupa u glavi, provjeravaju li oni tako svakog muzicara prije nego sto pocnu slusati njegovu muziku?

Novi album Stuka je dobar, ali stari je, po meni, bolji. Isto kao sto mi je novi album Skroz bolji od onih ranije.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#215 Re: Letu Stuke

Post by tranquil »

Pošto je prebrojavanje u toku, samo da se upišem kao jedan od onih koji vole "Štuke", al "Skroz" mi ipak bolje sjeda.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#216 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

Glasajte za Radiohead Reckoner remix by Djani Pervan na: http://www.radioheadremix.com/remix/?id=1681
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#217 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

Nakon uspješnog nastupa popularnog sarajevskog benda Letu Štuke u Tuzli dana 28.11. 2008 u Domu Mladih-Palma, gdje su pred prepunim klubom izveli pjesme sa svog drugog studijskog albuma „Proteini i ugljikohidrati“, ovaj popularni bend nastavlja sa nastupima u susjedstvu!

Splitska publika će imati mogućnost da ih čuje 22.12. u klubu Quasimodo, dok su 25.12. gosti na rođendanskoj proslavi istarskog benda Gustafi- koji će se već tradicionalno desiti na Pulskom Forumu!
Gustafi svake godine datuma -25.12. tradicionalno održavaju koncert u nekom od istarskih gradova, s obzirom da su 25.12.1980. održali svoj prvi istarski koncert!

Ulaz je potpuno besplatan jer je koncert rodjendanski poklon Gustafa njihovim fanovima, ove godine su pored Letu Štuka gosti i mladi porečki bend Cirkus.
Prethodnih godina gosti su bili Rambo Amadeus, Los Caballeros, Edo Maajka, Sho Mazgoon, i drugi..

http://www.letustuke.com
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#218 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

Darko Rundek i “Cargo orkestar” održaće koncert 17. decembra u Sava centru u Beogradu, gdje će publika imati izuzetnu privilegiju da prva i jedina uz kupljenu ulaznicu dobije novi živi album "Live in Dom omladine", koga potom neće biti u redovnoj prodaji. Koncert u Sava centru najaviće i kraj rada ove postave “Cargo orkestra”, čiji neki članovi žele da se posvete drugim projektima.

Cargo orkestar je za Rundeka "počeo kao avantura", kada je raspustio bend skupljen za rad na albumu "Apokalipso" (1997) i krenuo u potragu za novim saradnicima nastanjenim kao i on u Parizu, sa kojima je odatle mogao kontinuirano raditi i kreirati…
Poslednji album je izašao 2006. godine pod nazivom "Mhm a-ha oh yeah da-da".

Pored stalnog, dugogodišnjeg člana Cargo orkestra- bubnjara i producenta -Djanija Pervana, koji je inače jedan od temeljnih članova benda “Letu Štuke”, kao specijalni gost ovog koncerta pojaviti će se i Dino Šaran lider i pjevač “Štuka”.

Darko Rundek je gostovao na prvom albumu “Štuka” gdje je u duetu sa Dinom Šaranom otpjevao Dininu pjesmu “Sunce”!
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#220 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

Sarajevski bend “Letu Štuke” će za proslavu novogodišnje noći, na veliku radost mnogobrojnih fanova, svirati na centralnom dočeku Nove Godine ispred Vječne vatre u Sarajevu!

Ovaj sarajevski bend garantira dobar provod i kvalitetnu svirku gdje će skupa sa svojim sugrađanima pjevati pjesme sa oba studijska albuma!


Organizator centralne proslave je agencija “Stage Art”,a pored benda “Letu Štuke” , sve prisutne će tu noć zabavljati još i Laka, “Irina & Storm”, bend “Bosnian Aquarel” te “Sarajevo Drum Orchestra “, koji će u stilu nekadašnjih telala uz svirku svim Bosancima i Hercegovcima poželjeti sve najljepše u 2009. godini!

Kada su u pitanju koncerti nastupi benda “Letu Štuke” pored navednog koncerta za najluđu noć bend će 22.12. nastupiti u Splitu -klub “Quasimodo”, 24.12. Kino Una u Bihaću, te 25.12. kao specijalni gosti na rođendanskom koncert istarskog benda “Gustafi” u Puli!
Više informacija uvijek možete pronaći na oficijenlnom site-u benda: http://www.letustuke.com
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#221 Re: Letu Stuke

Post by jedna »

Skoro su ponovo svirali u Tuzli. Mislim da su bili odlični. Mnogo vas je izjavilo da nisu dobri uživo, ali ja sam ih dva put gledala i oba puta bili su ekstra
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#222 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

Sarajevski bend Letu Štuke nakon što je početkom godina na rtržište izbacio drugi studijski album “Proteini I ugljikohidrati” nastavlja osvajati radijske top liste!

Mnoge pjesme su već postale hitovi , poput “Tesle” za koju je snimljen i spot, te “Beladone”, “Paranoje”..

Pjesma “F.G.R.” sa navedenog albuma , već od ove sedmice, možese naći na top listi emisije BH Radija 1 “Top 15” koju uređuje Tarik Ramić a voditelj je Dario Petrović,
TOP 15 BH Radija 1 je emisija koja već 6 mjeseci prezentira najaktuelnije singlove avangardnih pop-rok izvođača iz zemalja regiona.
Emisija ima za cilj promovirati umjetnike koji prate aktuelne svjetske muzičke trendove, kao i održati kontakt nove publike sa izvođačima koji su odavno zaradili epitet legende.
Učešće u emisiji slušaoci mogu uzeti putem maila [email protected] ili na SMS broj 061-165-224 u toku trajanja emisije Termin emisije je srijedom od 17:30 - 19:00!

“F.G.R.” će takođe biti uvrštena i na top listu jedne od najslušanijih emisija renomiranog Radija Stari Grad- RSG Top HiT, koju vodi i uređuje Lejla Pašalić.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#223 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

Dugometražni igrani rediteljski prvijenac Namika Kabila „Čuvari noći“ svjetsku premijeru je doživio na internacionalnom filmskom festivalu u Veneciji.



“Čuvari noći" je film koji govori o telepatskim vezama među ljudima, o daljinskoj komunikaciji između Mahira, noćnog čuvara u salonu namještaja, i njegove supruge Žeraldine. Film prati Mahira u toku jedne noći, dok dijeli trenutke tišine i zamišljenosti s Brizlom, čuvarom u susjednom salonu sanitarija.

Film "Čuvari noći" je film o tome kako nevidljive kopče postaju vidljive. Ta vidljivost nevidljivog trenutak je u kojem se film raspetljava, ali telepatske veze ostaju i onda kada ih postanemo svjesni, čime njihova misterioznost ne jenjava. Naprotiv.

Namik Kabil rođen je u Tuzli 1968. godine. Završio je studij filma na Santa Monica Collegu i Los Angelesu City Collegu u Los Angelesu, u SAD-u. Trenutno u Sarajevu radi kao pisac, scenarist i filmski reditelj.
Napisao je nekoliko scenarija za TV projekte, te za igrani filma "Kod amidže Idriza", reditelja Pjera Žalice. Njegov dokumentarni film "Informativni razgovori" dobitnik je nagrade "Srce Sarajeva" za najbolji dukumentarni film Sarajevo film festivala 2007. godine. "Čuvari noći" je njegov prvi dugometražni igrani film.

SCCA/Pro.ba je nedavno uradila i spot za pjesmu iz filma “Minute” benda Letu Štuke, a ovo je samo uspješan nastavak autorske suradnje Dine Šarana I Namika Kabila koja se pokazala dobitnom kombinacijom u dokumentarnom filmu “Informativni razgovori”, gdje muziku potpisuje Dino Šaran!
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#224 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

MINUTE

Misli peku i grizu
Rijeci u zivom blatu
Otkucaj srca u mlijeku
Beskrajno nista na satu

Bivsi poznati dragi
Leze pod humkom i sute
Divlji su pojeli blage
Bebe u utrobi slute

Minute, minute, minute
Minute, minute, minute

I mjesec i zvijezde
Su pali na nas
Mi cekamo zoru
Da pustimo glas

A snovi, svi novi
Bas su nas prepali
Slobodu smo znali
Jos dok smo tepali...
KraFT
Posts: 4
Joined: 16/09/2007 20:45

#225 Re: Letu Stuke

Post by KraFT »

Letu Stuke su najbolji bend u zadnjih 9g.
Jer moze neko da uplouduje njihov prvi "promotivni cd" ?
Ima nekoliko linkova ali svi su 128kbps (55MB) i kvalitet je katastrofalan.
Sve iznad 192kbps je ok.
Hvala puno i pozdrav is Skoplja.
K
Post Reply