Letu Stuke

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#176 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

odlicnii :=)) meni su predobri

potvrdili su već prihvačeno :) barem kod mene :))

odlični su :))) dopadaju mi se nove stvari, različite su, imaju poruke... ima svega, malo jazza, malo popa, malo punka :))))


Coloseum... ok... nije najbolje mjesto.... ali ...kad je dobra energija na sceni to postane nebitno :))

:)))
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#177 Re: Letu Stuke

Post by Orhanowski »

alphonse kauders wrote:
Miki123 wrote:Fino bilo. Nije bilo stolova, a ni gužve. Malo su djelovali neuštimano na početku, ali kasnije su se popravili.
Užasno je bilo, eto ja koji fakat volim slušat Štuke mogu reći da je baš gadno bilo. Jedini put kada su zvučali dobro (a, da ja znam) je koncert na Fis-festu prošle godine, dok su sinoć imali i loše ozvučenje i lošeg tonca. Šarana ne razumiješ šta pjeva iako čovjek urla na mikrofon, opet ga ovi iz benda nadglasaju (doduše i on malo mrljavi, ali vjerovatno zato što sam sebe ne čuje), činele i doboš imali baš ružan zvuk, a druga gitara pretiha... A, djelovali su neuštimano, moj drug reče - "evo ih k'o kakav malo jači garažni bend".
Definitivno sam odustao od bilo kojeg koncerta u Coloseumu, nije ono prostor ni zašta osim za kockanje i kabare :D
Nije do prostora, jer lose su zvucali i u Domu Mladih prosle godine. Neustimani su, lose sviraju, mrljave... Pravi sarajevski bend :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#178 Re: Letu Stuke

Post by van Basten »

Orhanowski wrote:
alphonse kauders wrote:
Miki123 wrote:Fino bilo. Nije bilo stolova, a ni gužve. Malo su djelovali neuštimano na početku, ali kasnije su se popravili.
Užasno je bilo, eto ja koji fakat volim slušat Štuke mogu reći da je baš gadno bilo. Jedini put kada su zvučali dobro (a, da ja znam) je koncert na Fis-festu prošle godine, dok su sinoć imali i loše ozvučenje i lošeg tonca. Šarana ne razumiješ šta pjeva iako čovjek urla na mikrofon, opet ga ovi iz benda nadglasaju (doduše i on malo mrljavi, ali vjerovatno zato što sam sebe ne čuje), činele i doboš imali baš ružan zvuk, a druga gitara pretiha... A, djelovali su neuštimano, moj drug reče - "evo ih k'o kakav malo jači garažni bend".
Definitivno sam odustao od bilo kojeg koncerta u Coloseumu, nije ono prostor ni zašta osim za kockanje i kabare :D
Nije do prostora, jer lose su zvucali i u Domu Mladih prosle godine. Neustimani su, lose sviraju, mrljave... Pravi sarajevski bend :D
iako ni dom mladih nije baš najsretnije urađen za takvih događanja te iako se na prste jedne ruke mogu nabrojati koncerti koji su ličili na to u Domu mladih, moram se složiti sa @orhanowski - vrlo loše zvuče uživo
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#179 Re: Letu Stuke

Post by Miki123 »

Meni su bili najbolji na prvom koncertu u Fisu uprkos kiši koja je lila. Mislim da je tad Laka prije njih nastupo.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#180 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

sjecam se togaaa :)) mi mokri a ide pjesma: Kisa je padala.. stajali smo..mokri do koze...

a iduci dan je Rundek bio :)))

recimo da nakon prvog slusanja prvog albuma neekaaaad daaavnoo i prvog susanja drugog albuma vise mi se primilo na ovom drugom nakon tog prvog slusanja ako kontate sta sam htjela reci hh
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#181 Re: Letu Stuke

Post by Tisina »

[url]http://treca_smena.mojblog.co.yu/p-proteini-i-ugljenohidrati/133194.html[/url]

Konačno je ovih dana posle dosta čekanja izašao drugi album sarajevske grupe "Letu štuke" pod nazivom "Proteini i ugljikohidrati".

Mora se priznati da album ima vrlo glup naziv "Proteini i ugljikohidrati", koji bi na prvu mogao odbiti nekog neupućenog slušatelja. Mnogi 'padaju' na drugom albumu, ali Letu štuke su uspjeli izdati bolji i zanimljiviji album nego što im je bio debi, a to već i samo po sebi nešto govori. (Muzika.hr)

Prvi album je, bar na mene, skrenuo pažnju, kao jedno od originalnijih izdanja poslednjih godina u zavidnoj (hiper)produkciji svega i svačega što se smatra rockom, popom i slično. Odličnim tekstovima, dobrom muzikom i uopšte konceptom - pristupom i shvatanju sopstvene uloge u tome, dokazali su da je moguće biti dovoljno dobar i osoben i posle Azre i Hastora, na primer, a ne ličiti previše na to. Ima tu i rock-a i punk-a i pop-a i sprdačkog etna, ali ne s onim komercijalnim lajtmotivnom : za svakog ponešto.

Na ovom izdanju nema na prva slušanja zapaljivih hitova, ali album deluje ujednačeno i kompaktno, iako žanrovski raznoliko: od zanimljive polufolk zezalice "Paranoje" koja otvara album, semplovima među kojima se našao i Palma sa sve Betovenom, ali i gostovanja Remi iz zagrebačkog hip-hop benda Elemental u odličnoj "Poljubi je dok spava".

Stihovi na albumu "Proteini ugljikohidrati" inspirisani su "stanjem opće svijesti i realnom socijalno političkom situacijom u regionu, a Boga mi i šire" - priznaje frontman Dino Šaran. Drugim riječima, "Proteini i ugljikohidrati" recept su jednog društva koje je izgleda na trajnoj dijeti. Možda ne toliko na tjelesnoj, koliko na umnoj i emocionalnoj, sugeriraju Štuke na svojoj novoj ploči. (Funkhauseuropa.de)

Moja iskrena preporuka za slušanje.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#182 Re: Letu Stuke

Post by tranquil »

Ne kontam šta je to glupo u nazivu albuma, i inače ime albuma nije nešto u šta se može ugurati neka velevažna pametna misao, a ovo je sasvim OK. Bitno je samo da bude prepoznatljivo i to je to.
User avatar
Nirka
Posts: 69
Joined: 08/04/2007 13:51
Location: sarajevo

#183 Re: Letu Stuke

Post by Nirka »

bila u coloseumu, definitvno nije prostor za štuka..ovo mi je bio 5 put da slušam štuke uživo.. i najlošiji..šaran se uopće nije čuo.. atmosfera 0...
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#184 Re: Letu Stuke

Post by groar »

Kada su muzičari dobri, sav razglas i prostor nema nekog pretjeranog utjecaja. Koloseum je kao prostor očajan, razglas je ispod granica tolerancije, ali opet prije dvadesetak dana Vlatko Stefanovski trio je održao nnajbolju svirku u gradu u zadnjih par godina 8) govori li vam to nešto... :)

Štukama svaka čast, ali kao live bend su zaista prosječni.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#185 Re: Letu Stuke

Post by strong69 »

Ne kontam po cemu ja naziv albuma glup? Ne samo ovog nego i ostalih bandova? Svasta...
Jos slusam album i nakon par slusanja izdvojio bih (kao i vecina); Sami, Poljubi je dok spava i Bella Donna. Ono sto mogu reci je da je prvi album mnogo bogatiji i "jaci".

P.S. Kupio original :bih:
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#186 Re: Letu Stuke

Post by Miki123 »

Letu štuke - Bella Donna
http://youtube.com/watch?v=HxLZ-6X1aM0

Letu štuke - F.G.R.
http://www.youtube.com/watch?v=BSqNTcBvHDI


djelić atmosfere za one koji nisu bili.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#187 Re: Letu Stuke

Post by Better Man »

Moj drug novinar na konferenciji za štampu pred koncerte u Colloseumu pitao je Dinu zašto nisu napravili jedan koncert u Domu mladih umjesto ova dva u Colloseumu. Dino mu je rekao da je glavni razlog loše ozvučenje u Domu mladih. Sam koncert je imao dobru atmosferu. Publika je bila maksimalno nabrijana. E sad uštimanost Štuka i ozvučenje u Colloseumu je druga stvar. Neko spomenu Vlatka i Trio i slažem se sa njim da je to bila čista perfekcija od svirke i zvuka. Zvuk na Štukama u areni je bio puno bolji od onog izvan arene. Generalno problem je što mi nemamo prave profesionalce po pitanju zvuka, koji bi znali ozvučiti prostor gdje treba da se održi svirka po vrhunskim standardima. Uzmimo Koševo i katastrofalno ozvučeno Bijelo Dugme, kao Dinu Merlina na istom mjestu (Dinu nisam gledao, jer me ne zanima, ali mi je drug koji je bio tu po službenoj dužnosti bio pričao), dok s druge strane na istom mjestu U2 je zvučao savršeno, jer imaju prave profesionalce u ekipi koji su znali ozvučiti Koševo i jedini su koji su ga ozvučili kako treba. Sjetim se koncerta Massive Attack u Zagrebu na Šalati 2003. godine i savršenstva zvuka. Bilo da ste bili ispred bine ili skoroz na kraju ili u negdje u sredini zvuk je isti. Nema gubljenja jačine zvuka, svaki ton i svaki otpjevani stih se kristalno jasno čuju i razumiju i što je najinteresantnije možete normalno da s nekim prokomentarišete koncert bez nadvikivanja. Evo dvije slike sa prvog koncerta Šuka u Colloseumu održanog u petak 16.05.2008. godine.

Image

Image
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#188 Re: Letu Stuke

Post by alphonse kauders »

A, evo i spota za Teslu (prezentiran je bio na koncertu u Coloseumu) - Letu štuke - Tesla.

:thumbup:
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#189

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 24/05/2015 11:30, edited 2 times in total.
User avatar
stapic
Posts: 13
Joined: 16/05/2008 11:55

#190 Re:

Post by stapic »

maximilijana wrote:hehehe ja ih slusala gotovo na svakoj probi u jednom kaficu gdje su i poceli sve to..legende..opusteni totalno...dugo nisam uzivala u necijoj muzical ovo je oki za sad...cak mozda i na koncert odem...

zna li iko gdje je to ? pretpostavljam da sada spadaju u pro ;-) i nema vise toga :roll: al ako ima volio bih to vidjeti
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#191 Re: Letu Stuke

Post by La_Forge »

ima li link za download novog albuma ?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#192 Re: Letu Stuke

Post by suncica24 »

La_Forge wrote:ima li link za download novog albuma ?
Ima...odes u Buybook i kupis...

ccc, cuj download...
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#193 Re: Letu Stuke

Post by suncica24 »

PS: Svrike im bas i ne idu od ruke. Ja...izbjegavam...
Da li je do predobre produkcije, ili nedovoljne usviranosti, ali fali atmosfera, naboj, zvuk.
Koje ima CD. Koji ce, nadam se, kao i prosli, barem godinu imati mjesto u mp3.

PPS: I dafinitivno, najbolji tekstovi od svih domacih i nedomacih bendova!
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#194 Re: Letu Stuke

Post by alphonse kauders »

suncica24 wrote:PS: Svrike im bas i ne idu od ruke. Ja...izbjegavam...
Da li je do predobre produkcije, ili nedovoljne usviranosti, ali fali atmosfera, naboj, zvuk.
Koje ima CD. Koji ce, nadam se, kao i prosli, barem godinu imati mjesto u mp3.

PPS: I dafinitivno, najbolji tekstovi od svih domacih i nedomacih bendova!
E, to je već stvar ukusa, meni je Zoster 10x bolji live band od Štuka, a podjednako su mi draga oba benda.
SilentWhisper
Posts: 320
Joined: 05/06/2006 17:16
Location: Happy place!!!!

#195 Re: Letu Stuke

Post by SilentWhisper »

suncica24 wrote:
La_Forge wrote:ima li link za download novog albuma ?
Ima...odes u Buybook i kupis...
ccc, cuj download...
cekaj, kad se je na ovom forumu prestala dijeliti ilegalno muzika... :? :?
zamjeri covjeku sto ne potrazi malo na forumu jer ima pet-sest linkova...
ja sam odmah album skinuo, preslusao, uzivao u njemu, a kad je cd dosao u grad koji se nalazi 50 km od mog grada, onda ga i kupio.... i evo sad kuckam tekstove da ih imam na kompu... :bih: :bih:
... e sad, kad bih ja za svako malo nesto sto me zanima od muzike isao u "Buybook"-ove, kruha ne bi im'o...
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#196 Re: Letu Stuke

Post by suncica24 »

Alfonse: ukusi su definitivno razliciti i ne treba o njima raspravljat :D
Meni su Stuke, tekstovima i senzibilitetom, blize.
Onda bi dosao Zoster, ili Dubioza, ne mogu se odlucit.
S tim da drugo i treceplasirani imaju daleko bolje svirke od laureata.
Na zalost :roll:
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#197 Re: Letu Stuke

Post by buzzer »

preslusah novu plocu par puta i od srca cestitam dini i ekipi. odlican potez je izbor dine vatrenjaka za gitaristu. momak vrlo pametno svira gitaru. gledajuci sve artisticke projekte u bih, vide se crvene kuce bosanske pokraj puta. ova kuca je najblize fasadi. jos jednom cestitam!
didajla
Posts: 16
Joined: 28/07/2007 12:32

#198 Re: Letu Stuke

Post by didajla »

ja bih samo da dodam :D da mene nekako istovremeno i rastuzi i razveseli novi album....toliko i .
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#199 Re: Letu Stuke

Post by suad-sarajevo »

La_Forge wrote:ima li link za download novog albuma ?
Letu Stuke- Proteini i ugljikohidrati
http://rapidshare.com/files/112403612/P ... _YOWAN.rar
User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#200 Re: Letu Stuke

Post by rossoner »

SilentWhisper wrote:
suncica24 wrote:
La_Forge wrote:ima li link za download novog albuma ?
Ima...odes u Buybook i kupis...
ccc, cuj download...
cekaj, kad se je na ovom forumu prestala dijeliti ilegalno muzika... :? :?
zamjeri covjeku sto ne potrazi malo na forumu jer ima pet-sest linkova...
ja sam odmah album skinuo, preslusao, uzivao u njemu, a kad je cd dosao u grad koji se nalazi 50 km od mog grada, onda ga i kupio.... i evo sad kuckam tekstove da ih imam na kompu... :bih: :bih:
... e sad, kad bih ja za svako malo nesto sto me zanima od muzike isao u "Buybook"-ove, kruha ne bi im'o...

ee pa hoces biti ljubazan molim te pa postaviti tekstove na stranicu ili barem za Psycho i Mali... :bih:
Post Reply