Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4820
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#376 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Tvrtko II Kotromanić »

vendetta87 wrote: 09/07/2021 10:17
kox wrote: 07/07/2021 00:24 Da li je ziv Sefik Prgo, bivši profesor matematike u 2-oj gimnaziji ?
Nije više među živima kako sam ja čuo
umro je prije 4,5 godina
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#377 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Truba »

hopi wrote: 09/07/2021 10:06 Aha u ksc, predavala kroejšn jezik i književnost, u gimnaziji a mislim i u medicinskoj da je bila
Čuo sam I ja da je umrla nedavno
Zajebana je bila, a sjećam se govorila da za naučeno gradivo, koliko god dobro naučio, možeš maks dobiti 4,a 5 je samo pismene i slično, tj tvoj lični kao izražaj.
Ma kad skontas ko sve predaje i radi s djecom bože sačuvaj, ali valjda si dijete pa ne zapitaš se za kredibilitet nastavnika i njihove metode.
Znači I ona poludila, ko I jure što je geografiju predavao.
Jure je bio lud
A cuo sam da je Sakal pukla jbg
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#378 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by hopi »

Black swan wrote: 09/07/2021 11:58
hopi wrote: 09/07/2021 10:06 Aha u ksc, predavala kroejšn jezik i književnost, u gimnaziji a mislim i u medicinskoj da je bila
Čuo sam I ja da je umrla nedavno
Zajebana je bila, a sjećam se govorila da za naučeno gradivo, koliko god dobro naučio, možeš maks dobiti 4,a 5 je samo pismene i slično, tj tvoj lični kao izražaj.
Ma kad skontas ko sve predaje i radi s djecom bože sačuvaj, ali valjda si dijete pa ne zapitaš se za kredibilitet nastavnika i njihove metode.
Znači I ona poludila, ko I jure što je geografiju predavao.
Jure je bio lud
A cuo sam da je Sakal pukla jbg
Pa eto i mensur je to gore potvrdio, živio vrata do žene.
Dobro si jure vala nije bio baš čist i to dok je još radio u školi, moglo se vidjeti.
Imaš li kakvih info za njega još, ili za neke druge?
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#379 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Truba »

Mislim da je davno umro

Malta malta matezani
Maori maori maori
:zjev:
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#380 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by hopi »

Ne sjećam se to
Sjećam se brisanja stolice prije sjedanja
I volio je ako znaš nabrojati one japanske otoke, ne sjećam se svih BTW
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#381 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by cyprus »

BiBi911 wrote: 07/07/2021 00:43 Imal ko iz Dobrinjske gimnazije I "solid" objekta.
Prof. Ljerka I njen engleski, Vedran I njegova objasnjenja,
Prof Historije Ada?? i teorija evolucije( ono svi nastali od majmuna, I meni nedade djavo sutit na njeno, ja bogomi nisam, a meni izleti ti si od ovce). Jedini sam koji je pao historiju u historiji skole.

Il onaj kosonja sto je predavao likovno, 6mj smo od gline pravili čaše.

Prof. Muzickog(dirigent, mislim da je umro) razred je bio pun onih muzicara na baterije, neki fazoni I to. I digne nake rapere,rewere da kazu koja je razlika izmedju ta dva zanra. Joj tu njihovu muku necu zaboravit nikad.

Il Prof. Biologije na povracanje natjeram, trebali zabu secirat(ja je na rostilj okreno, upaljac).
Ako misliš na Ibru, nije ba umro, šta ti je :)

Nedavno je umrla profesorica bosanskog, Rusmina :sad:

PS U Solidu sam odradio drugi razred... Prvi u matičnoj, a treći i četvrti u B objektu :D
Last edited by cyprus on 09/07/2021 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#382 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Truba »

hopi wrote: 09/07/2021 14:39 Ne sjećam se to
Sjećam se brisanja stolice prije sjedanja
I volio je ako znaš nabrojati one japanske otoke, ne sjećam se svih BTW
Briso je jer mu je stoka stavljala svasta :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16249
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#383 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by sime_cipol »

Fahrudin Herenda iz ŽIŠ, predavao matematiku.
Genijalac. Znam da je imao srcani, Jel ziv jos uvijek?
Kad kaze imamo lagani kontrolni, zadaci iz osnovne, za dvojku i trojku se borili najbolji matematičari i to Ljudi koji su kasnije diplomirali na ETF ili na Mašiinstvu. Mi ostali naravno kečevi svi od reda. :lol:
Nikada nisam vidio da neko rjesava zadatke kao on, a Isao sam na predavanja i na ETF i kasnije na Mašinstvu. Imao je Matematiku u malom prstu.
Poznata njegova recenica "Znate li kako matematika ulazi u glavu? Kroz desnu ruku."
Last edited by sime_cipol on 09/07/2021 15:26, edited 1 time in total.
suspect_zero
Posts: 25757
Joined: 11/10/2008 21:45

#384 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by suspect_zero »

Jeste vi dobijali kečeve sa postoljem?....prvo moraš ispravit postolje pa onda keca :oops:
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#385 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Filter »

suspect_zero wrote: 09/07/2021 15:24 Jeste vi dobijali kečeve sa postoljem?....prvo moraš ispravit postolje pa onda keca :oops:
to sam vidjao, dobijala su raja kod zeznutijih profesora. navodno je bio i kec sa postoljem i tockicima, da se kotrlja do popravnog... ali to je uglavnom bila prica nekog od nekog, vjerovatno bomba


btw. dobar izraz kec-kecina. kad kaze jedinica, nekako bezazleno, moze se podnijeti popravice se. kecina je znacila da si bas za5ro
suspect_zero
Posts: 25757
Joined: 11/10/2008 21:45

#386 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by suspect_zero »

Ja sam kod prof. Sabahete Kučanin dobila sa postoljem...kaže prvo ćeš pjevat da ispraviš postolje a onda recitovat da ispraviš keca...i onda mi dala maramicu da obrišem karmin :oops: :mrgreen:
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#387 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Filter »

:lol: :mrgreen: ma ja, mora biti nesto baska... jbga, ko djeca, padali na glupostima
prankster
Posts: 226
Joined: 04/12/2020 02:06

#388 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by prankster »

suspect_zero wrote: 09/07/2021 15:24 Jeste vi dobijali kečeve sa postoljem?....prvo moraš ispravit postolje pa onda keca :oops:
Husein Lojo kojeg smo iznad spominjali je govorio "Sad cessss dobitiiii keeeeecaaa, i tooo sa pooooostoljeeeeem". Lik institucija za latinsk jezik, sto je jes....
BiBi911
Posts: 2885
Joined: 09/12/2018 17:47

#389 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by BiBi911 »

cyprus wrote: 09/07/2021 14:46
BiBi911 wrote: 07/07/2021 00:43 Imal ko iz Dobrinjske gimnazije I "solid" objekta.
Prof. Ljerka I njen engleski, Vedran I njegova objasnjenja,
Prof Historije Ada?? i teorija evolucije( ono svi nastali od majmuna, I meni nedade djavo sutit na njeno, ja bogomi nisam, a meni izleti ti si od ovce). Jedini sam koji je pao historiju u historiji skole.

Il onaj kosonja sto je predavao likovno, 6mj smo od gline pravili čaše.

Prof. Muzickog(dirigent, mislim da je umro) razred je bio pun onih muzicara na baterije, neki fazoni I to. I digne nake rapere,rewere da kazu koja je razlika izmedju ta dva zanra. Joj tu njihovu muku necu zaboravit nikad.

Il Prof. Biologije na povracanje natjeram, trebali zabu secirat(ja je na rostilj okreno, upaljac).
Ako misliš na Ibru, nije ba umro, šta ti je :)

Nedavno je umrla profesorica bosanskog, Rusmina :sad:

PS U Solidu sam odradio drugi razred... Prvi u matičnoj, a treći i četvrti u B objektu :D
Ooooo B objekat, mozda smo generacija(je l tepih smrdio)

Zaboravio sam mu ime, znam da je bio neki dirigent, vazda pikazivao nake snimke on diriguje.
RIP nju ne znam, vazda sam te predmete lufto.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4820
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#390 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Tvrtko II Kotromanić »

sime_cipol wrote: 09/07/2021 15:20 Fahrudin Herenda iz ŽIŠ, predavao matematiku.
Genijalac. Znam da je imao srcani, Jel ziv jos uvijek?
Kad kaze imamo lagani kontrolni, zadaci iz osnovne, za dvojku i trojku se borili najbolji matematičari i to Ljudi koji su kasnije diplomirali na ETF ili na Mašiinstvu. Mi ostali naravno kečevi svi od reda. :lol:
Nikada nisam vidio da neko rjesava zadatke kao on, a Isao sam na predavanja i na ETF i kasnije na Mašinstvu. Imao je Matematiku u malom prstu.
Poznata njegova recenica "Znate li kako matematika ulazi u glavu? Kroz desnu ruku."
to mi je dajdza, ziv je i zdrav, uziva u penziji :)
User avatar
sime_cipol
Posts: 16249
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#391 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by sime_cipol »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/07/2021 10:50
sime_cipol wrote: 09/07/2021 15:20 Fahrudin Herenda iz ŽIŠ, predavao matematiku.
Genijalac. Znam da je imao srcani, Jel ziv jos uvijek?
Kad kaze imamo lagani kontrolni, zadaci iz osnovne, za dvojku i trojku se borili najbolji matematičari i to Ljudi koji su kasnije diplomirali na ETF ili na Mašiinstvu. Mi ostali naravno kečevi svi od reda. :lol:
Nikada nisam vidio da neko rjesava zadatke kao on, a Isao sam na predavanja i na ETF i kasnije na Mašinstvu. Imao je Matematiku u malom prstu.
Poznata njegova recenica "Znate li kako matematika ulazi u glavu? Kroz desnu ruku."
to mi je dajdza, ziv je i zdrav, uziva u penziji :)
Pozdravi ga od njegovog e1 razreda generacija '96
Sjecam se, pobjegnemo mi sa casova, igra Zeljo na Grbavici. Sutra na nastavu, vidi ista ekipa pobjegla, odmah zna sta je u pitanju. Pita, koliko je Zeljo igrao? Ako je izgubio sve neopravdano, ako je pobjedio sve opravda. Kralj :D
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4820
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#392 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Tvrtko II Kotromanić »

sime_cipol wrote: 12/07/2021 12:14
Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/07/2021 10:50

to mi je dajdza, ziv je i zdrav, uziva u penziji :)
Pozdravi ga od njegovog e1 razreda generacija '96
Sjecam se, pobjegnemo mi sa casova, igra Zeljo na Grbavici. Sutra na nastavu, vidi ista ekipa pobjegla, odmah zna sta je u pitanju. Pita, koliko je Zeljo igrao? Ako je izgubio sve neopravdano, ako je pobjedio sve opravda. Kralj :D
porodicno smo za Zelju :D
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#393 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by TRANCE »

MensurM wrote: 09/07/2021 09:12
pritchard wrote: 08/07/2021 21:28

Bozana Sakal je bila legenda samo takva. Nedavno je preminula. :(
Jel to u Katoličkom?

Bila mi je donedavno prva komšinica, nakon odlaska u penziju je skroz skrenula, sama živjela, često je policija morala voditi u bolnicu.

Joj kad je meni došao prvi put drug i zvoni na moja vrata, a ona izlazi pored. "Nemoj mali nikad više da te vidim da postavljaš kablove po zgradi!" Gleda je frajer i uvjerava je da ga je pomiješala s nekim, al ne da se ona. I izlazim ja, da smirim situaciju kažem mu i ja: Mara, fakat nemoj više te kablove.

Aj, pogleda ona mene: A ti, narkomančino, sad ću ti policiju zvati! I zalupi vratima od straha.

Dobra je bila, prije desetak godina mi je i stan čuvala dok sam na moru, al ovo nakon odlaska u penziju je bio pakao.
Od upečatljivih profesora KŠC-a bih izdvojio:

- Jure, nosao antenu od tranzistora da pokazuje na karti, poštapalica mu bila "takorekuć". Najjača scena je kad nabraja "prekambrij, paleozoik, mezozoik, kenozoik koji se takorekuć dijele na arhaik, algonkij, kambrij, ordovicij, silur, devon, karbon, perm, trijas, jura, kreda, tercijar i kvaaaartar". I onda prozove nekog ko mu je išao na qrac tipa cure darkerke i kaže "e hajd sad to ponovi", da im dvicu na kraju :lol:
- Zorka, sa svojim hik hek hok nabrajalicama. Najjača scena bila kad je učenica imala smrtni slučaj u porodici, plače na času, a ova joj govori "sjeti se mudrosti Cicerona koji je rekao sumus omnium quae transit, svi smo mi prolazni" :lol:
- Matanovićka, predavala matematiku u gimnaziji, imala bipolarni poremećaj vjerovatno, jer dođe nasmijana, zbija šale, i odjednom joj prevrne, krene prozivati i davati zadatke iz veneove zbirke s dvije zvjezdice. Mrzila cure, muški svi prođu na kraju godine, a obori 5-6 cura. Srećom završila u ludari pa su umjesto nje doveli profu Grbavac koja je isto bila čvaka na svoj način.
- Valentić, imao seksualne zezancije koje većina i nije kontala, zakasne muško i žensko na čas, on promrmlja "gdje li ste se to vas dvoje zadržali" i krene se smijati ili drži učenik ruke u džepovima pred tablom, on komentariše "ti sigurno voliš igrati bilijara" :lol:

Od profa koji su zalutali na posao i nisu ispredavali nijednu lekciju u 4 godine bih izdvojio:
- Garić, predavao istoriju/povijest, 4 godine samo diktirao iz svoje birvaktilske teke, i to tempom da dobiješ upalu mišića pišući. Kad nije diktirao ili je pričao o sportu, bjelosvjetskoj politici i sl. ili je prozivao učenike, kaže im naslov lekcije i gleda ponudu za kladionicu uklopljenu u udžbenik dok oni pričaju :lol: Pošto nije nikog slušao, samo vidi druge ocjene, ko ima petice dobije pet, ko ima trice dobije tri, bez obzira kako naučio.
- Bevanda, predavala biologiju, samo dijelila referate štreberima i stavljala folije u grafoskop. Svaki čas se žalila kako mrzi taj posao, ali ga nije nipošto napuštala, jbg. mijenjaš folije u grafoskopu i plata milja plus topli, nije loše
- Meri, predavala geografiju, pola časa pričala o svom sinu Maku, pola časa učenici čitali lekcije iz knjige naglas za ocjenu.
Vidim na web stranici škole da taj trio ublehaša i dalje predaje, svi ili našli druge poslove ili otišli u penziju, samo oni 25 godina tu.

Od profa koji su neopisivo većini išli na onu stvar bih izdvojio:
- Lidija, predavala likovno, svaki čas uzdizala svoju diplomu likovne akademije kao neviđeno dostignuće, pa nam dijelila savjete kako da sjedimo na stolici ispred profesora na fakultetu, jer ne znamo mi šta nas čeka na strašnom fakultetu. A realnost bila da je većini fakultet bio lakši nego gimnazija sa 18 predmeta u godini gdje te svaki čas može prozvati da odgovaraš.
- Žontar, predavao sociologiju, psihologiju, solidan profesor, solidno znanje, ali imao neki nadmeni nastup na časovima kao da je pokupio pamet svijeta, a svi učenici mali debilčići. I obavezno naglašavao kako je on magistar mr. sc. Žontar.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#394 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by TRANCE »

I šta je još karakteristično za KŠC; predstavljaju se lafo kao privatna škola, nema nijednog profesora muslimana ili pravoslavca, a svake godine dobiju iz budžeta kantona 2,5 miliona KM za osnovnu i 900 hiljada KM za gimnaziju. Neka se skinu s budžeta, pa onda neka pričaju šuplju o privatnoj školi i provode HDZ politiku u zapošljavanju kadrova.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#395 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by musicman80 »

TRANCE wrote: 13/07/2021 12:37 I šta je još karakteristično za KŠC; predstavljaju se lafo kao privatna škola, nema nijednog profesora muslimana ili pravoslavca, a svake godine dobiju iz budžeta kantona 2,5 miliona KM za osnovnu i 900 hiljada KM za gimnaziju. Neka se skinu s budžeta, pa onda neka pričaju šuplju o privatnoj školi i provode HDZ politiku u zapošljavanju kadrova.
Privatni je zato sto se placa. Da li dobija subvencije od drzave, to be znam, a izbrojah 7 profesora muslimana na onim spiskovima profesora na njihovom sajtu.

http://www.ksc-sarajevo.com/

Ako cemo prebrojavati krvna zrnca, u KSC imas vise muslimana nego sto recimo u Prvoj bosnjackoj gimnaziji imas pravoslavnih i katolika.
suspect_zero
Posts: 25757
Joined: 11/10/2008 21:45

#396 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by suspect_zero »

Kako se finansira Bošnjačka gimnazija?....znam da roditelji jedan dio finansiraju, ostatak Ministarstvo jel?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#397 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by TRANCE »

musicman80 wrote: 13/07/2021 13:28
TRANCE wrote: 13/07/2021 12:37 I šta je još karakteristično za KŠC; predstavljaju se lafo kao privatna škola, nema nijednog profesora muslimana ili pravoslavca, a svake godine dobiju iz budžeta kantona 2,5 miliona KM za osnovnu i 900 hiljada KM za gimnaziju. Neka se skinu s budžeta, pa onda neka pričaju šuplju o privatnoj školi i provode HDZ politiku u zapošljavanju kadrova.
Privatni je zato sto se placa. Da li dobija subvencije od drzave, to be znam, a izbrojah 7 profesora muslimana na onim spiskovima profesora na njihovom sajtu.

http://www.ksc-sarajevo.com/

Ako cemo prebrojavati krvna zrnca, u KSC imas vise muslimana nego sto recimo u Prvoj bosnjackoj gimnaziji imas pravoslavnih i katolika.
Nije tačno da se plaća, to misli većina ljudi jer oni pričaju šuplju da su privatna škola, išao sam u tu školu i ni marke nisam platio kao ni ostali učenici, osim knjiga što smo kupovali u knjižarama na početku godine. U prevodu školu finansira kanton kao i sve ostale škole.
Što se tiče krvnih zrnaca, ne volim ih ni ja prebrojavati, ali je li normalno da u KŠC-u i Bošnjačkoj gimnaziji nema nijednog nekatolika ili nijednog nemuslimana, a obje škole dobijaju milione iz budžeta kojeg pune svi građani?
Kažeš da ih ima? Evo spisak profesora u gimnaziji, 1 nekatolkinja, predaje islamski vjeronauk:
http://www.ksc-sarajevo.com/index.php/g ... -gimnazija
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#398 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by TRANCE »

suspect_zero wrote: 13/07/2021 13:34 Kako se finansira Bošnjačka gimnazija?....znam da roditelji jedan dio finansiraju, ostatak Ministarstvo jel?
Ne znam za bošnjačku da li roditelji išta plaćaju, u KŠC-u ne plaćaju, ali i Bošnjačka dobije 2,2 miliona KM iz budžeta kantona svake godine.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#399 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by musicman80 »

TRANCE wrote: 13/07/2021 13:42
musicman80 wrote: 13/07/2021 13:28

Privatni je zato sto se placa. Da li dobija subvencije od drzave, to be znam, a izbrojah 7 profesora muslimana na onim spiskovima profesora na njihovom sajtu.

http://www.ksc-sarajevo.com/

Ako cemo prebrojavati krvna zrnca, u KSC imas vise muslimana nego sto recimo u Prvoj bosnjackoj gimnaziji imas pravoslavnih i katolika.
Nije tačno da se plaća, to misli većina ljudi jer oni pričaju šuplju da su privatna škola, išao sam u tu školu i ni marke nisam platio kao ni ostali učenici, osim knjiga što smo kupovali u knjižarama na početku godine. U prevodu školu finansira kanton kao i sve ostale škole.
Što se tiče krvnih zrnaca, ne volim ih ni ja prebrojavati, ali je li normalno da u KŠC-u i Bošnjačkoj gimnaziji nema nijednog nekatolika ili nijednog nemuslimana, a obje škole dobijaju milione iz budžeta kojeg pune svi građani?
Kažeš da ih ima? Evo spisak profesora u gimnaziji, 1 nekatolkinja, predaje islamski vjeronauk:
http://www.ksc-sarajevo.com/index.php/g ... -gimnazija
Nije normalno.
suspect_zero
Posts: 25757
Joined: 11/10/2008 21:45

#400 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by suspect_zero »

TRANCE wrote: 13/07/2021 13:46
suspect_zero wrote: 13/07/2021 13:34 Kako se finansira Bošnjačka gimnazija?....znam da roditelji jedan dio finansiraju, ostatak Ministarstvo jel?
Ne znam za bošnjačku da li roditelji išta plaćaju, u KŠC-u ne plaćaju, ali i Bošnjačka dobije 2,2 miliona KM iz budžeta kantona svake godine.
Komšimica namjerava upisati slijedeće godine sina i ona mi reče da jedan dio roditelji finansiraju....koliko ne znam, bilo mi glupo pitati.
Post Reply