Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#301 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by novi_korisnik »

kokuz_sa wrote:al vas sad paze u elektrotehnickoj

u moje vrijeme kod zlate da dobijes 3..morao si joj vracat video kasete u videoteku..
:-)

imal Slobodanke jos, Helene..
engleski sijalica predavao (lik celav..polozio vozacku u 40toj)


Fahro legenda..naslijedio direktora koji vodao pekinezera po skoli..
kod fahre pitanje
koji je predmet to da u ucionicu udje 30 ucenika..a poloze samo 2
IDT :D
ja jednom cistu 5 dobio..i on se iznenadio :-D



Kad Zlata radi Pasica u muriji zavrsi.. :D
inace moja razredna..
stalno price o tome kako trenirala karate..a noge ko R. Carlos imala :D

Ma i mi smo morali oko zlate igrati non stop, ko je htio 4 ili 5, jer druge šanse nije bilo :D .
Čuo sam da je Slobodanka u penziju otišla, meni nije nikad predavala :D
Jel' i prije Fahro spominjao svoje "jorgane" ? (Jorgani, ručno pisana pitanja i zadaci, ja msm 10 zadataka i pitanja je bilo, to je onda on nakopiravao i davao ovima sto su pali na polugodištu da se vade, i tako oni se vade za prvo polugodište nekad u junu )
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#302 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by man_464 »

Srednja medicinska Bjelave
Smjer: Farmaceutsko kozmeticki tehnicar
Generacija 2009-2013

Rahmetli prof. Emira Hrasnica
Kratko i jasno veliki naklon. Radili na praksi zadatke sa faksa. Naucila me hemiju.

Kaze kako si ovo nacrtala hladilo ko krme. Hehehehehehe.

Prof. Sabina Devic - molis Boga da joj se ne zamjeris. Latinski predaje i dan danas. Ali ko nauci naucio je... U mladjim danima popne se i hoda po stolovima. Kad je pismeni. Hehehehehehe.

Bosanski jezik... Prof. Zahida Hrustemovic. Heeeeeeeeeeeej bonaaaaaa kako to neeee znasssss. Kako te nije sramoootaaaa. Heeej imaa 3 iz lektireeee. Ma kraljica.

Fizika - Covjek nobelovac. Asim Djonlic. Zna fiziku ko 24338848484920162 fizicara zajedno. Ali to tako slatkorjecivo prica uz primjere. Kaze sjedimo ja i Max Plank tamo u kafani i pricamo.... Ali volio je naget hahaha. Kad nema dozu u krvi nije dobar...

Matematika prof. Dzemila Hukic. Otisla u penziju... Hahahaha. Ona i njene igre bez granica. Kaze gledaj umjetnickog klizanja... Izadjes mi na tablu i okreces taj trokut ko na klizanju. I famozna recenica hocemol se igrat skole...

Farmaceutska tehnologija i Industrijska tehnologija i Kozmetologija. Prof. Mirsad Sabaredzovic. Hladno obori 20 ucenika od 25. Noge na sto. Muzika na mobitelu gara gara garis li se sada i moj me hasim kao bubanj dere hahahahahaha. I ispituje kaze nemas ti poooojmaaaa SEDI. Imas sve trice cetvorke petice dodje zadnji cas da ti jedan i padas. Samo mu zadnja ocjena bila zakljucna. Naci 2232131342 i dobijes 5 i zakljucno pet i obratno 452515253 1 i padas.

Higijena mikrobiologija i dermatologija.

Zena je krovna institucija. Ne koristi papire samo dnevnik i olovka tj nalivpero. Za 4 godine papira nije uzela papira u ruke. Kao mati. Najbolja zena koju znam. Prof. Elvira Ramivic.

I magistra Zisko Zaneta.hahahahaha legenda. Haj ti sine kuci. Nisi ti meni za apoteke. Evo tebi jedan i cao. I otresa cigaru u dlan.

I razrednica Celjo Mirsada koja me je spasila fantoma i vjestica hemicarki. Ostale Hemicarke su ko neko drustvo vjestica. Secerkadic Koharic Nuhbagovic. Od zla oca od gore matere. Al moja razrednica jedna od pravih ljudi takodjer otisla u penziju.


Bilo je tu svega jos. Ali eto... Ukratko.
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#303 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by medjutim »

man_464 wrote:Srednja medicinska Bjelave
Smjer: Farmaceutsko kozmeticki tehnicar
Generacija 2009-2013

Rahmetli prof. Emira Hrasnica
Kratko i jasno veliki naklon. Radili na praksi zadatke sa faksa. Naucila me hemiju.

Kaze kako si ovo nacrtala hladilo ko krme. Hehehehehehe.

Prof. Sabina Devic - molis Boga da joj se ne zamjeris. Latinski predaje i dan danas. Ali ko nauci naucio je... U mladjim danima popne se i hoda po stolovima. Kad je pismeni. Hehehehehehe.

Bosanski jezik... Prof. Zahida Hrustemovic. Heeeeeeeeeeeej bonaaaaaa kako to neeee znasssss. Kako te nije sramoootaaaa. Heeej imaa 3 iz lektireeee. Ma kraljica.

Fizika - Covjek nobelovac. Asim Djonlic. Zna fiziku ko 24338848484920162 fizicara zajedno. Ali to tako slatkorjecivo prica uz primjere. Kaze sjedimo ja i Max Plank tamo u kafani i pricamo.... Ali volio je naget hahaha. Kad nema dozu u krvi nije dobar...

Matematika prof. Dzemila Hukic. Otisla u penziju... Hahahaha. Ona i njene igre bez granica. Kaze gledaj umjetnickog klizanja... Izadjes mi na tablu i okreces taj trokut ko na klizanju. I famozna recenica hocemol se igrat skole...

Farmaceutska tehnologija i Industrijska tehnologija i Kozmetologija. Prof. Mirsad Sabaredzovic. Hladno obori 20 ucenika od 25. Noge na sto. Muzika na mobitelu gara gara garis li se sada i moj me hasim kao bubanj dere hahahahahaha. I ispituje kaze nemas ti poooojmaaaa SEDI. Imas sve trice cetvorke petice dodje zadnji cas da ti jedan i padas. Samo mu zadnja ocjena bila zakljucna. Naci 2232131342 i dobijes 5 i zakljucno pet i obratno 452515253 1 i padas.

Higijena mikrobiologija i dermatologija.

Zena je krovna institucija. Ne koristi papire samo dnevnik i olovka tj nalivpero. Za 4 godine papira nije uzela papira u ruke. Kao mati. Najbolja zena koju znam. Prof. Elvira Ramivic.

I magistra Zisko Zaneta.hahahahaha legenda. Haj ti sine kuci. Nisi ti meni za apoteke. Evo tebi jedan i cao. I otresa cigaru u dlan.

I razrednica Celjo Mirsada koja me je spasila fantoma i vjestica hemicarki. Ostale Hemicarke su ko neko drustvo vjestica. Secerkadic Koharic Nuhbagovic. Od zla oca od gore matere. Al moja razrednica jedna od pravih ljudi takodjer otisla u penziju.


Bilo je tu svega jos. Ali eto... Ukratko.
Ja sam davno zavrsio srednju medicinsku na Bjelavama, smjer farmaceutski tehnicar. Zisko mi je predavala, Devic Sabina i Koharicka, Sabaredzovic isto. Ove ostale ne poznajem. Cak se i naziv smjera promijenio :D .
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#304 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by man_464 »

Ma to su nadodali. Kozmeticki... Prva generacija sa tim je moja. Dodali samo 2 predmeta.

Dermatologija i kozmetologija.

Ma ovo sto je meni predavalo otislo skoro sve u penziju.

Zlatu moras znati. Historija... Eh dodali su nam i geografiju...

I Enes fizicko. Legenda.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#305 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by KatarinaKosaca »

Black swan wrote:
PRO165 wrote:Prof. Pavle Valentić:




Prof. Pavla sam upoznao u maju 1991. kada je on vodio srednjoškolce na takmičenje a ja sam bio osnovac 8. razred. Sjećam se momka koji je bio 3. srednje i koji je osvojio 3. mjesto iz fizike u bivšoj Jugi. Na prvom času poslije Valentić mu je dao keca. Došli novinari, prave reportažu o uspjehu na takmičenju, nekako saznali da je ovome momku dao keca, ništa on kulerski odgovara da dečko nije naučio ono što je trebao po planu i programu i da je zato dobio keca. Niko više ni jedne.

Godina 1993. Rat! Trg Heroja...
Ja živio tu. Stari mi u vojsci tu na Trgu. Rekao mi stari viđa prof. Pavla, nešto se on tuda motao i tako oni u priču, i eto čovjek se mene sjeća. Kaže mi stari da će doći prof. Valentić da napuni akumulator ( ja imao agregat). Nakon par dana neko kuca na vrata. Ja otvaram i vidim profesora.
Kaže Vali : " Sa koje visine treba da padne kapljica vode da bi joj se temperatura podigla za 1 stepen Celzija. Hajd uradi zadatak, napuni mi ovaj akumulator, doći ću sutra po njega." Dade mi akumulator u nekom starom kožnom cekeru i niz stepenice. Zadatak sam riješio za 10 min a akumulator punio cijeli dan.
Legenda, veličina, šta reći...
nama je pričao da je keca dao kemijskom :D olovkom
Ono dobro što je imao u načinu ispitivanja je da je ispitivao gradivo od sve 4 godine. Meni je predavao u gimnaziji (drugoj) i u ćčetvrtom smo morali znati pitanje iz prvog, drugog, itd. Iako, ne šuplje, samo forumulu i definiciju. Nitko nije imao 5, samo jedan mislim 4, ostali smo imali 3 i 2.
Ipak, ne mogu reći da me taj sistem naučio fiziku, za razliku, na primjer, od profesorice Vlaste Lovrinčević koja me naučila latinski da bih sad mogla odgovarati barem za 4.
Tako, da nije meni Pavle Valentić takva legenda, naročito kad je bazdeći na alkohol sjedio na času. Pokoj mu duši.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#306 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Qler »

novi_korisnik wrote:
kokuz_sa wrote:al vas sad paze u elektrotehnickoj

u moje vrijeme kod zlate da dobijes 3..morao si joj vracat video kasete u videoteku..
:-)

imal Slobodanke jos, Helene..
engleski sijalica predavao (lik celav..polozio vozacku u 40toj)


Fahro legenda..naslijedio direktora koji vodao pekinezera po skoli..
kod fahre pitanje
koji je predmet to da u ucionicu udje 30 ucenika..a poloze samo 2
IDT :D
ja jednom cistu 5 dobio..i on se iznenadio :-D



Kad Zlata radi Pasica u muriji zavrsi.. :D
inace moja razredna..
stalno price o tome kako trenirala karate..a noge ko R. Carlos imala :D

Ma i mi smo morali oko zlate igrati non stop, ko je htio 4 ili 5, jer druge šanse nije bilo :D .
Čuo sam da je Slobodanka u penziju otišla, meni nije nikad predavala :D
Jel' i prije Fahro spominjao svoje "jorgane" ? (Jorgani, ručno pisana pitanja i zadaci, ja msm 10 zadataka i pitanja je bilo, to je onda on nakopiravao i davao ovima sto su pali na polugodištu da se vade, i tako oni se vade za prvo polugodište nekad u junu )

Meni u prvom i drugom Taip (Taib?!) bio razrednik, a 3. i 4. Zaim Seherec ( rahmetli cujem)... Sijalica engleski, Vrcko VF tehniku i Mjerenja meni se cini, Vjeverica ( nikad joj ime nisam znao) TV tehniku, Dzigal OET, Kadusic praksu onaj visoki celavi, Mahmutovic meni se cini tako nekako, IDT i TTK a Mute radio tehniku :)....

Slino odbranu :)
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#307 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Dead Man Walking »

Nije valjda Zaim umro? :sad: To mi je bio jedan od omiljenih profesora.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#308 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Qler »

99% sam siguran da jeste... nije bio los..."Sapces, a!?" :) i onaj nokat i brkovi TM :)
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#309 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by sparky »

Kad je vec oživila tema.
O. Š. E. Mulabdić
B. Jezik Dalila (prezime zaboravio)
Matematika i Informatika Emira Babić
Fizika Sejo (prezime zaboravio)
Peta gimnazija
Mamuti Fahro na pustom ostrvu (Mahmut biologija, Fahro matematika)
Fizičko Šucro Bavčić
B. Jezik Marijana Previšić
Fizika Azra (prezime zaboravio)
Bilo je još par prva liga profa, ali ovi su ono baš raja.
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#310 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by šatirana_ljubičica »

sparky wrote:Kad je vec oživila tema.
O. Š. E. Mulabdić
B. Jezik Dalila (prezime zaboravio)
Matematika i Informatika Emira Babić
Fizika Sejo (prezime zaboravio)
Peta gimnazija
Mamuti Fahro na pustom ostrvu (Mahmut biologija, Fahro matematika)
Fizičko Šucro Bavčić
B. Jezik Marijana Previšić
Fizika Azra (prezime zaboravio)
Bilo je još par prva liga profa, ali ovi su ono baš raja.
Srela sam prof.Marijanu prošle godine, pred penziju bila, a prof.Ćamila mi sama prišla :D, kaže ''jeste li vi ta i ta'' sjećaš se kako nas je persirala uvijek :) Legenda je i ona.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#311 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by S4mpion »

sparky wrote:Kad je vec oživila tema.
O. Š. E. Mulabdić
B. Jezik Dalila (prezime zaboravio)
Matematika i Informatika Emira Babić
Fizika Sejo (prezime zaboravio)
Peta gimnazija
Mamuti Fahro na pustom ostrvu (Mahmut biologija, Fahro matematika)
Fizičko Šucro Bavčić
B. Jezik Marijana Previšić
Fizika Azra (prezime zaboravio)
Bilo je još par prva liga profa, ali ovi su ono baš raja.
Azra je otišla već prije nekih 5-6 godina. Fahro je baš ono čovjek iz naroda :mrgreen:

Što niko ne spomene profesoricu Zlatu ili Habibu? :mrgreen:
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#312 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by sparky »

šatirana_ljubičica wrote:
sparky wrote:Kad je vec oživila tema.
O. Š. E. Mulabdić
B. Jezik Dalila (prezime zaboravio)
Matematika i Informatika Emira Babić
Fizika Sejo (prezime zaboravio)
Peta gimnazija
Mamuti Fahro na pustom ostrvu (Mahmut biologija, Fahro matematika)
Fizičko Šucro Bavčić
B. Jezik Marijana Previšić
Fizika Azra (prezime zaboravio)
Bilo je još par prva liga profa, ali ovi su ono baš raja.
Srela sam prof.Marijanu prošle godine, pred penziju bila, a prof.Ćamila mi sama prišla :D, kaže ''jeste li vi ta i ta'' sjećaš se kako nas je persirala uvijek :) Legenda je i ona.
Camila, matematika? Bjež ba, po života nam je skratila za polugodište :)

@šampion
Habibe se ne sjećam, a ako misliš na Rimpapu, ona mi je pravo bezveze bila. Pogotovo sa onom kuknjavom kad upisuje keca.
Sad se sjetih prof Dobrile. Sto je ono fina i vesela žena bila. Smješko pravi :)
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#313 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by šatirana_ljubičica »

sparky wrote:
šatirana_ljubičica wrote:
sparky wrote:Kad je vec oživila tema.
O. Š. E. Mulabdić
B. Jezik Dalila (prezime zaboravio)
Matematika i Informatika Emira Babić
Fizika Sejo (prezime zaboravio)
Peta gimnazija
Mamuti Fahro na pustom ostrvu (Mahmut biologija, Fahro matematika)
Fizičko Šucro Bavčić
B. Jezik Marijana Previšić
Fizika Azra (prezime zaboravio)
Bilo je još par prva liga profa, ali ovi su ono baš raja.
Srela sam prof.Marijanu prošle godine, pred penziju bila, a prof.Ćamila mi sama prišla :D, kaže ''jeste li vi ta i ta'' sjećaš se kako nas je persirala uvijek :) Legenda je i ona.
Camila, matematika? Bjež ba, po života nam je skratila za polugodište :)

@šampion
Habibe se ne sjećam, a ako misliš na Rimpapu, ona mi je pravo bezveze bila. Pogotovo sa onom kuknjavom kad upisuje keca.
Sad se sjetih prof Dobrile. Sto je ono fina i vesela žena bila. Smješko pravi :)
Ma nemoj Ćamilicu, na kraju je uvijek bila fer :)

A Dobrilica moja, razredna mi bila, ime joj pristaje kao malo kome :)
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#314 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by sparky »

šatirana_ljubičica wrote:
Ma nemoj Ćamilicu, na kraju je uvijek bila fer :)

A Dobrilica moja, razredna mi bila, ime joj pristaje kao malo kome :)
Ljubičice koja si generacija?
Nas mlađe je Ćamy isprepadala onim svojim vojničkim stavom :)
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#315 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by W0rM »

novi_korisnik wrote:Eh ovako posto sam procitao ovo, da i ja bacim retrospektivu o profesorima iz Elektrotehničke škole Sarajevo.

Pocet cu od prvog pa do 4tog razreda :D

Pašić - historija. Koristis 4 knjige historije i gotovo sve se pređe :D . Na casu je uvijek bio mir, što zvog priča starije generacije sto zbog toga sto je odma prvi cas uvalio trojici keca ( prvu u svoju svesku , pa im je onda upisao u dnevnik, jer nismo bili upisani u dnevnik). Imao je ponovca kojeg je on oborio na godinu, i njega je gotovo svaki cas slao ili u apoteku ili na trafiku da kupi "preporod". Njegov sistem je bio takav da ispredaje lekciju u 10 minuta, pusti 20 minuta da ucite i onda prozove 2 ucenika koji kazu po broj i onda on nekom svojom logikom dobije broj koji treba da odgovara iako taj broj nema nikakve veze sa brojevima koji su me rekli ovi ucenici. Ukoliko kreneš dobro i biflaš sve po spisku ide petica u 10 sekundi, ako zapneš donji si, kec ne gine. "Odma uci, Odma pitam" , "Sljedeci cas pitam sve od Ilira" su bile njegove dobro poznate recenice. Meni pravo zanimljiv lik, steta što više ne predaje. Osto mi je u lijepim sjecanjima imao sam 5 :izet: .

Zlata - Fizika. Isto stroga. Ako dođeš bolestan na čas, otjera te u zadnju da je ne zaraziš. Ako slucajno ispustis neki nearitkulisani zvuk (zijevanje, cudno kihanje) , ne gine ti odgovaranje, ako neces da izadjes, pita citav red :D . Kontrolni su bili katastrofa, 2-3 ucenika pozitivno ostalo sve jedinice. Na istom pitanju podjeli 10 jedinica pred tablom. Na hodniku se pozravlja sa "ćao" . Pošto čisto na fiziku se nije mogla imati petica, petice su se fatale na multimediju. Doneses joj neke slike za takmičenje, snimiš video, ili odeš i izradiš 2-3 slike daš 2-3 marke i sigurna petica. Isto u lijepom sjecanju zahvaljujuci sliakma :D , petica na kraju drugog, dvica u prvom :D . :-D

Švraka - Željovac. Pošto navijam za želju bio je zanimljiv :D . Pomalo ters na odgovaranju, al ise mogla 3ca imati lagano :D . Imao je par dobrih šala na racun sarajeva i niti jedan čas nije mogao proci bez toga da citav razred crkne od smjeha :D .

Suvada -Hemicarka. Bude cesto na tvu, ima doktorat. Casovi su prolazili o njenim pricama sa putovanja. O dobitku u kasinu na krstarenju , o vožnji ferarija ( onog iz visokog FF-a), pa jahanju slonova, pa podmornici. Ma nema cega nema. Jedina dobra stvar je bila sto kad igra reprezentacija, nemamo hemiju :D .

Trivun - Bosanski. Legenda, ne moras nista uciti lagano imaš peticu. Prozove te i kaže, slobodno otvori svesku i pomaži se. Vecina sve procita i dobije pet.

Alihodžić - IDE / Direktor- Potežak ko profesor, dobar ko čojk. Uvijek je imao neke šale, dosta tih šala je išlo na njegov racun ( težina i hrana), pa je onda bistabile i monostabile poredio sa mašinom za mljevenje mesa. Poznate uzrecice su mu bile " Defakto " i "Krajnje trivijalno" . Obarao je dosta, umalo i ja ne padoh :D .

Dželo - Računarstvo dobar profa, ko jaran. Obraca ti se ko drug a ne ko profesor, uvijek bilo tema za razgovor, o autima, mobitelima, fudbalu... Cesto igra igrice na casu i pratio kladionicu :D .

Zaimovic- Programiranje. Covjek prije svega veliki strucnjak, koji je ne znam iz kojeg razloga radio u srednjoj. Kažem radio jer mi rekoše da je otišao negdje u stranu zemlju da radi. Došo nakav mutavi, da ga mjenja :D

Imšir - Zanimljiv lik dok ne pocne pitati :D . Price iz života, pa kako su ameri dužni kinezima... Velica njemačku i sve njihove proizvode posebno opela :D . Test se radi tako da ako želis 4ku ili 5cu moraš napisati dvije velike dvolisnice komplet ( 8 stranica ) . Pregledanje testova traje otprilike mjesec dana, i tu osim grešaka u vezi predmeta ispravi i sve pravopisne greške uz svoje strašne komentare ( "Užano" , "Koja glupost" , "Ne bi baš reko" , "pogrešno mislis" ) . Predmet po malo dosadan, ali u maju radiš test i dođe ti lekcija iz septembra :-D

Daguda- TZO. Sve zna, sve mu ide od ruke. borilački sportovi, planinarenje ( popeo se na par vrhova na Alpima) , pisanje ( ima cojk knjigu). Zanimljive su i njegove price sto prica, jedino ters na ocjenama, pa sam imao uvijek 4ku :D
Pored ovih extra su bili i : Dženita , Šlaki, Šalaka, Kurtovic....

Išao u navedenu srednju skolu. Sto se tice samih profesora mislim da imaju kvalitetan i relevantan kadar koliko to može biti. Mislim da su rijetki al baš rijetki napustili onu ustanovu bez ikakvog usvojenog znanja. Eh sad malo o profama :-D

Što se tiče Pašića, samo ću potvrditi tvoje navode.

Zlata mi nije predavala, jest zato Taip Kočan. Dobar profa, mada vjerujem da on može i bolje.

Švraka je legenda. Postavi grafoskop, predaje neku stručnu temu i sad u dnu slajda grb Zelje. Onda on kaže: " Sve prepišite/precrtajte sem grba, to ne morate, to se u srcu nosi" :lol: :lol: :lol:

Suvade se iskreno slabije i sjećam, Predavala samo prvi razred i to je to.

Dželu znam kako je došao u školu xD Vrcko mu bio mentor. Predavao predmet računarstvo. Mi mu iz prezimena izveli nadimak - Džej Lo xD

Imao sam tu sreću da mi ne predaje Imšir, nego Akšamović. Koji je to gigant :lol: Nešto je rekao u ovom smislu jednom "Ja bih vas sve na livadu pa da kopate i sadite krompir, i vama dobro i školi dobro" xD Mislim da je bio tu u pravu, jer realno ono što je on predavao je bilo korisno.

Daguda ko Rambo :lol: Lik je za ultimate survivora. Sad fkt, lik je u kondiciji.

Amra Trivun. Kod nje ko je samo malo na času pazio i čitao lektire bio je odličan. Da se razjasnimo ne zato što poklanja ocjene, nego nekako razumljivo i interesnatno predaje. Ima tako nekako finu narav, Kad mi je ona Bos predavala imao 5. Jednostavno upijes nanje i to je to.

Marina Cvitanovic mi predavala bos. Imao dijapazon ocjena od 2-4. Pravi se stroga, iako kad stvari izmaknu kontroli ne zna procijeniti situaciju i postaviti se u istoj.

Alihodzic Fahrudin, direktor skole. Dobar profa, sjecam se kad si na rubu izmedju 1 i 2, a kraj je polugodista, radis popularni "jorgan". Test na stranci A3 formata, sa 10 pitanja. msm da je 6 bilo za prolaz.

Muhterema Muharemović, znači legendarna profesorica. Ova žena je za mene heroj, jer kakve je ona živce imala. Svaka joj čast. Dobar predavač od koga se može pokupiti (ko želi i hoće) dosta znanja.

Vrsalović Zdravko - Vrcko lik u po dana u po noći da mu se obratis, cini mi se pomoci ce ti, objasniti sta nije jasno, itd. Veoma realan, predaje dobro, ali i trazi znanje. Samo rijeci hvale za njeg kao profesora.

Kovac Safet, pofesor kod kojeg je u dnevniku rubrika matematika izgledala vie kao kladionica nego kao djacke ocjene. Mislim da smo većina kod njeg imali 1 ili 2. Ko je imao 3 smatrao se vrsnim matematicarem a ko je ima 4 i 5, to ne trebam ni govoriti, ti su rasturali matematiku.

Alija Dzigal, to je jedna legenda kakve nema u sirem regionu. Izveo on jednog od nas pred tablu, i prvo pitanje onako pomalo pospanim glasom (tako prica covjek, niej pospan) "Haj nam ti... pjevaj" pokocili se mi od smijeha. Onda jednom nekog izveo pred tablu i rekao mu "et, hajd pitanje po zelji", a ovaj ce "profesore moze li sta lakse" :lol: :lol: :lol:

Nezz kako se ona stara profesorica engleskog zvala, bila je zute kose. Imala je postapalicu u smilsu zavrsi recenicu pa onda ovako kaze: "right? right? riiiight." xD
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#316 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by W0rM »

Btw. ima li iko da je išao u O.Š "Džemaludin Čaušević"...

Mislim da nisam mogao imati ljepse djetinstvo i bolje nastavnike, pocev od nastavnika matematike rahmetli Bećira Brkana, pa dalje Baličevac Arslana, Mire Bošnjak, nastavnika geografije Sulje, nastavnika demokratije Šenderovića, Tinjaka Muamera, Čorbo Branke, Dijane Mršo itd. Sve vrsni nastavnici, ovim putem zelim da im zahvalim i pozelim sto vise srece i uspjeha i u narednim godinama sa buducim generacijama.
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#317 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by šatirana_ljubičica »

sparky wrote:
šatirana_ljubičica wrote:
Ma nemoj Ćamilicu, na kraju je uvijek bila fer :)

A Dobrilica moja, razredna mi bila, ime joj pristaje kao malo kome :)
Ljubičice koja si generacija?
Nas mlađe je Ćamy isprepadala onim svojim vojničkim stavom :)
Generacija....čekaj da se sjetim :lol: maturirali 99-e.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#318 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by sparky »

šatirana_ljubičica wrote:
sparky wrote:
šatirana_ljubičica wrote:
Ma nemoj Ćamilicu, na kraju je uvijek bila fer :)

A Dobrilica moja, razredna mi bila, ime joj pristaje kao malo kome :)
Ljubičice koja si generacija?
Nas mlađe je Ćamy isprepadala onim svojim vojničkim stavom :)
Generacija....čekaj da se sjetim :lol: maturirali 99-e.
Znam da je godinu prije moje mature povaljala maturante ko kurbane. Ja sam 99/03.
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#319 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by šatirana_ljubičica »

sparky wrote:
Znam da je godinu prije moje mature povaljala maturante ko kurbane. Ja sam 99/03.
Jao nisam znala za to, ali vjerujem da se njoj može desiti :D

Ti došao kad sam ja otišla :)
senadd
Posts: 166
Joined: 04/08/2005 12:06
Location: vares

#320 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by senadd »

ih,pa i ja
nookey
Posts: 1019
Joined: 13/10/2010 21:42

#321 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by nookey »

W0rM wrote:
novi_korisnik wrote:Eh ovako posto sam procitao ovo, da i ja bacim retrospektivu o profesorima iz Elektrotehničke škole Sarajevo.

Pocet cu od prvog pa do 4tog razreda :D

Pašić - historija. Koristis 4 knjige historije i gotovo sve se pređe :D . Na casu je uvijek bio mir, što zvog priča starije generacije sto zbog toga sto je odma prvi cas uvalio trojici keca ( prvu u svoju svesku , pa im je onda upisao u dnevnik, jer nismo bili upisani u dnevnik). Imao je ponovca kojeg je on oborio na godinu, i njega je gotovo svaki cas slao ili u apoteku ili na trafiku da kupi "preporod". Njegov sistem je bio takav da ispredaje lekciju u 10 minuta, pusti 20 minuta da ucite i onda prozove 2 ucenika koji kazu po broj i onda on nekom svojom logikom dobije broj koji treba da odgovara iako taj broj nema nikakve veze sa brojevima koji su me rekli ovi ucenici. Ukoliko kreneš dobro i biflaš sve po spisku ide petica u 10 sekundi, ako zapneš donji si, kec ne gine. "Odma uci, Odma pitam" , "Sljedeci cas pitam sve od Ilira" su bile njegove dobro poznate recenice. Meni pravo zanimljiv lik, steta što više ne predaje. Osto mi je u lijepim sjecanjima imao sam 5 :izet: .

Zlata - Fizika. Isto stroga. Ako dođeš bolestan na čas, otjera te u zadnju da je ne zaraziš. Ako slucajno ispustis neki nearitkulisani zvuk (zijevanje, cudno kihanje) , ne gine ti odgovaranje, ako neces da izadjes, pita citav red :D . Kontrolni su bili katastrofa, 2-3 ucenika pozitivno ostalo sve jedinice. Na istom pitanju podjeli 10 jedinica pred tablom. Na hodniku se pozravlja sa "ćao" . Pošto čisto na fiziku se nije mogla imati petica, petice su se fatale na multimediju. Doneses joj neke slike za takmičenje, snimiš video, ili odeš i izradiš 2-3 slike daš 2-3 marke i sigurna petica. Isto u lijepom sjecanju zahvaljujuci sliakma :D , petica na kraju drugog, dvica u prvom :D . :-D

Švraka - Željovac. Pošto navijam za želju bio je zanimljiv :D . Pomalo ters na odgovaranju, al ise mogla 3ca imati lagano :D . Imao je par dobrih šala na racun sarajeva i niti jedan čas nije mogao proci bez toga da citav razred crkne od smjeha :D .

Suvada -Hemicarka. Bude cesto na tvu, ima doktorat. Casovi su prolazili o njenim pricama sa putovanja. O dobitku u kasinu na krstarenju , o vožnji ferarija ( onog iz visokog FF-a), pa jahanju slonova, pa podmornici. Ma nema cega nema. Jedina dobra stvar je bila sto kad igra reprezentacija, nemamo hemiju :D .

Trivun - Bosanski. Legenda, ne moras nista uciti lagano imaš peticu. Prozove te i kaže, slobodno otvori svesku i pomaži se. Vecina sve procita i dobije pet.

Alihodžić - IDE / Direktor- Potežak ko profesor, dobar ko čojk. Uvijek je imao neke šale, dosta tih šala je išlo na njegov racun ( težina i hrana), pa je onda bistabile i monostabile poredio sa mašinom za mljevenje mesa. Poznate uzrecice su mu bile " Defakto " i "Krajnje trivijalno" . Obarao je dosta, umalo i ja ne padoh :D .

Dželo - Računarstvo dobar profa, ko jaran. Obraca ti se ko drug a ne ko profesor, uvijek bilo tema za razgovor, o autima, mobitelima, fudbalu... Cesto igra igrice na casu i pratio kladionicu :D .

Zaimovic- Programiranje. Covjek prije svega veliki strucnjak, koji je ne znam iz kojeg razloga radio u srednjoj. Kažem radio jer mi rekoše da je otišao negdje u stranu zemlju da radi. Došo nakav mutavi, da ga mjenja :D

Imšir - Zanimljiv lik dok ne pocne pitati :D . Price iz života, pa kako su ameri dužni kinezima... Velica njemačku i sve njihove proizvode posebno opela :D . Test se radi tako da ako želis 4ku ili 5cu moraš napisati dvije velike dvolisnice komplet ( 8 stranica ) . Pregledanje testova traje otprilike mjesec dana, i tu osim grešaka u vezi predmeta ispravi i sve pravopisne greške uz svoje strašne komentare ( "Užano" , "Koja glupost" , "Ne bi baš reko" , "pogrešno mislis" ) . Predmet po malo dosadan, ali u maju radiš test i dođe ti lekcija iz septembra :-D

Daguda- TZO. Sve zna, sve mu ide od ruke. borilački sportovi, planinarenje ( popeo se na par vrhova na Alpima) , pisanje ( ima cojk knjigu). Zanimljive su i njegove price sto prica, jedino ters na ocjenama, pa sam imao uvijek 4ku :D
Pored ovih extra su bili i : Dženita , Šlaki, Šalaka, Kurtovic....

Išao u navedenu srednju skolu. Sto se tice samih profesora mislim da imaju kvalitetan i relevantan kadar koliko to može biti. Mislim da su rijetki al baš rijetki napustili onu ustanovu bez ikakvog usvojenog znanja. Eh sad malo o profama :-D

Što se tiče Pašića, samo ću potvrditi tvoje navode.

Zlata mi nije predavala, jest zato Taip Kočan. Dobar profa, mada vjerujem da on može i bolje.

Švraka je legenda. Postavi grafoskop, predaje neku stručnu temu i sad u dnu slajda grb Zelje. Onda on kaže: " Sve prepišite/precrtajte sem grba, to ne morate, to se u srcu nosi" :lol: :lol: :lol:

Suvade se iskreno slabije i sjećam, Predavala samo prvi razred i to je to.

Dželu znam kako je došao u školu xD Vrcko mu bio mentor. Predavao predmet računarstvo. Mi mu iz prezimena izveli nadimak - Džej Lo xD

Imao sam tu sreću da mi ne predaje Imšir, nego Akšamović. Koji je to gigant :lol: Nešto je rekao u ovom smislu jednom "Ja bih vas sve na livadu pa da kopate i sadite krompir, i vama dobro i školi dobro" xD Mislim da je bio tu u pravu, jer realno ono što je on predavao je bilo korisno.

Daguda ko Rambo :lol: Lik je za ultimate survivora. Sad fkt, lik je u kondiciji.

Amra Trivun. Kod nje ko je samo malo na času pazio i čitao lektire bio je odličan. Da se razjasnimo ne zato što poklanja ocjene, nego nekako razumljivo i interesnatno predaje. Ima tako nekako finu narav, Kad mi je ona Bos predavala imao 5. Jednostavno upijes nanje i to je to.

Marina Cvitanovic mi predavala bos. Imao dijapazon ocjena od 2-4. Pravi se stroga, iako kad stvari izmaknu kontroli ne zna procijeniti situaciju i postaviti se u istoj.

Alihodzic Fahrudin, direktor skole. Dobar profa, sjecam se kad si na rubu izmedju 1 i 2, a kraj je polugodista, radis popularni "jorgan". Test na stranci A3 formata, sa 10 pitanja. msm da je 6 bilo za prolaz.

Muhterema Muharemović, znači legendarna profesorica. Ova žena je za mene heroj, jer kakve je ona živce imala. Svaka joj čast. Dobar predavač od koga se može pokupiti (ko želi i hoće) dosta znanja.

Vrsalović Zdravko - Vrcko lik u po dana u po noći da mu se obratis, cini mi se pomoci ce ti, objasniti sta nije jasno, itd. Veoma realan, predaje dobro, ali i trazi znanje. Samo rijeci hvale za njeg kao profesora.

Kovac Safet, pofesor kod kojeg je u dnevniku rubrika matematika izgledala vie kao kladionica nego kao djacke ocjene. Mislim da smo većina kod njeg imali 1 ili 2. Ko je imao 3 smatrao se vrsnim matematicarem a ko je ima 4 i 5, to ne trebam ni govoriti, ti su rasturali matematiku.

Alija Dzigal, to je jedna legenda kakve nema u sirem regionu. Izveo on jednog od nas pred tablu, i prvo pitanje onako pomalo pospanim glasom (tako prica covjek, niej pospan) "Haj nam ti... pjevaj" pokocili se mi od smijeha. Onda jednom nekog izveo pred tablu i rekao mu "et, hajd pitanje po zelji", a ovaj ce "profesore moze li sta lakse" :lol: :lol: :lol:

Nezz kako se ona stara profesorica engleskog zvala, bila je zute kose. Imala je postapalicu u smilsu zavrsi recenicu pa onda ovako kaze: "right? right? riiiight." xD
Maloprije vidim Fahru u Electronic centru u Titovoj, isti kao prije nije se promijenio i dalje ima cca 150 kila :)
I naravno kupuje neku skalameriju kako je on zove :lol:
User avatar
minderpuza
Posts: 114
Joined: 27/05/2011 19:27
Location: Na minderlucima

#322 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by minderpuza »

timurv123 wrote:
fantom slobode wrote:
minderpuza wrote:Za OS Razija Omanovic, kako se zvala ona sijeda sto je matematiku predavala??? ne mogu se sjetiti....Strike se dooobro sjecam kad pukne dnevnikom od katedru kad se naljuti :D Kanite i njenih macaka isto dobro se sjecam...Lijepi dani mog djetinjstva
Sijeda bi mogla biti Tahira...Tu je bila i Ozrenka (sad ne znam dokad)...Striko car, uvijek dobar i neurozan, inace bio je dervis. Tu je i nastavnik njemackog, Dervisevic...
Ima li nas jos iz Mula Mustafe (ex Razija Omanovic)? Ima li mladjih? Ja sam relativno nedavno zavrsio tu skolu, i jedino o kome mogu sa vama razgovarat je, izgleda, Bahrija Cehajic, ako i nju znate...
Prije 20 godina sam zavrsila Razija Omanovic, tako da mi je memorija poprilicno slaba, plus ratne godine ovo ono, al se isto sjecam one sijede, lijepe sto je predavala muzicko, bas nekako izgledala uvijek odmjereno. Uciteljica mi je bila Mirjana Cerovina, a nastavnika se sve manje sjecam :sad:
kolektor
Posts: 78
Joined: 04/08/2014 23:24

#323 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by kolektor »

nookey wrote:Maloprije vidim Fahru u Electronic centru u Titovoj, isti kao prije nije se promijenio i dalje ima cca 150 kila :)
I naravno kupuje neku skalameriju kako je on zove :lol:
Kad smo kod Fahre(po meni pozitivna licnost), meni je bila interesantna IDT-a(barem se tako zvala), i nije bio problem imati na kraju 5 iz toga.

Sta je sa Nusretom?Predavala je matematiku.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#324 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by KENJAC »

A samo ce prava raja znat ko su Bajro i Slavko ?
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#325 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Filter »

minderpuza wrote: Prije 20 godina sam zavrsila Razija Omanovic, tako da mi je memorija poprilicno slaba, plus ratne godine ovo ono, al se isto sjecam one sijede, lijepe sto je predavala muzicko, bas nekako izgledala uvijek odmjereno. Uciteljica mi je bila Mirjana Cerovina, a nastavnika se sve manje sjecam :sad:
muzicko? hmmm, mislim da se zvala Merjema.
Post Reply