Legalizacija kanabisa u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Rexi1
Posts: 208
Joined: 04/04/2015 15:56

#851 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Rexi1 »

japin_mutapi wrote:
Rexi1 wrote:
japin_mutapi wrote:meni se ne radi i ne ide na posao i bez pusenja canabisa, tako da ako i pocnem pusiti(zbog zdravstvenih problema) par jointa hefticno nece skoditi
Jbg onda ti je dobro ja kad bi napusen otisao na posao mislim da bi umro, dan mi nikad ne bi prosao, vrijeme mi prokleto sporo tece
ma, ne bi ni ja napušen išao na posao, već posle posla i vikendom, isključivo zbog zdravsvenih razloga - mislio sam da neće uticati na moje generalno raspoloženje i psihičko stanje
ova tema me ponukala da malo više istažim i saznam
moram priznati da nisam znao ništa o canabisu, osim onoga što svi "znaju" i imao sam mišljenje poput većine,
to je droga i ništa više, nikakve koristi samo šteta - znao sam samo da nije štetan kao alkohol, ali i da nije daleko od toga

koliko sam mogao pročitati i shvatiti, canabis bi mogao pomoći za olakšanje zdravstvenih tegoba koje imam i usporiti komplikacije koje nastaju kao poslijedica

ne znam još, nisam načisto sa tim, moram još istražiti i konsultovati se sa nekim ko zna više

a i strah me da se ne navučem :D
iskreno da ti kazem, nisam navucen ali planiram zapalit opet, sto se tice ovisnosti kako sam upoznat sa time da stvara blagu psihicku ovisnost ali jako rijetki slucajevi, ovisnost kao kod kafe ili cigareta...Mada volim ali ne mislim uopste da je pusenje zdravo, ali da alkohol je stetniji mnogo od jonita definitvno i ja ne pijem uposte jer u jutro nikakav, pa i u toku pijanstva povracanje, vrtoglavica nemam vise snage da se borim sa tim hahah o trave fino brate u jutro ustanem kao nov i mogu radit mogu sve...Uglavnom moze se probat malo i pusit neko vrijeme sa drustvom ali da to bude navika nikako ne bi preporucio.. :-D :-D :-D Kako Rambo Amadeus rece 20 godina sam je pusio, nekada cak i svaki dan i ne bi svojoj djeci preporucio da potrose to vrijeme na takvu bezveznu stvar, kad u principu sagledas i upravu je..Nije dobro biti rob u zivotu bilo cemu :-D :-D :-D
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#852 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by walk_M-A-N »

On Thursday, the U.S. Senate approved a bill to legalize hemp, an industrial crop that has been banned for decades.
In April, Senators Mitch McConnell (R-KY), Rand Paul (R-KY), Ron Wyden (D-OR), and Jeff Merkley (D-OR)
submitted a separate bill to legalize hemp, and those provisions were then incorporated into the broader farm
bill . The Senate Committee on Agriculture, Nutrition and Forestry approved that version before the upper house of Congress voted to approve it this week by a margin of 86-11. The bill would legalize the cultivation, processing, and sale of hemp.
" Consumers across America buy hundreds of millions in retail products every year that contain hemp ," McConnell said Thursday. " But due to outdated federal regulations that do not sufficiently distinguish this industrial crop from its illicit cousin, American farmers have been mostly unable to meet that demand themselves. It's left consumers with little choice but to buy imported hemp products from foreign-produced hemp ."
The bill still must be approved by the House, which has expressed opposition to hemp legalization, though McConnell is expected to campaign heavily in favor of the bill in the lower house of Congress. A list of concerns about the bill handed down from the White House reportedly did not include any objections to hemp legalization, meaning that if the bill makes it through the House, it’s likely President Trump will sign it into law.
Some states have passed legislation in recent years legalizing hemp, but the latest legislation would make it national policy.
Koliko smo društvo bez pameti, samo prepisujemo, to dugo traje.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#853 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ma mi smo najpametniji, najbolji, najmudriji, itd. naj...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#854 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by triconja »

Dozer wrote:Ma mi smo najpametniji, najbolji, najmudriji, itd. naj...
Najsmopametniji kad treba na skeli udarnicki radit, nemoj tako :lol: :lol: :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#855 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Nastasia »

walk_M-A-N wrote:Kada neko uleti na temu, ne znaš je li pročitao išta prije. Ali čini se da ne. I onda opet valja ponoviti.

Dok je čovjek mlad i zdrav, ne treba mu marihuana, a još manje duhan i alkohol i lijekovi koji truju jetru.
Ali ako nije i mora nešto uzeti, bolje ovo od ostalog. Ako će lijek samo olakšati za skupe pare, a ne izliječiti, bolje uzeti kanabis, i jeftinije i vjerovatno bolje, bar radi jetre.
Svi su „narkomani“, od ovih koji redovno troše lopril, leksilijum, pa nadalje.

Nedavno sam stavio statistiku koliko u slučaju dostupnosti samo medicinske marihuane pada propisivanje lijekova, najviše lijekovi protiv boli, onda depresije, straha, svega.
Već je bilo govora o razlikama u sadržaju CBD i THC, kome šta treba.
Treba uzeti u obzir sve. I djecu kojoj treba zabraniti i starim i bolesnim kojim treba omogućiti. A punoljetni neka biraju.
Ma što bi nam legalizovali nešto što je jeftino i efikasno kada su određene bolesti u pitanju, kad te može navući na trazeme, leksiliume, pičke materine koje em što će naplatit, em što će ti uništit jetru, pa će ti onda naplaćivati i lijekove za jetru, pa će ti onda svi ti lijekovi uništiti želudac, pa ćeš i za to plaćat lijekove.

Da je divna, krasna, sjajna marihuana, jebiga baš i nije.

Da je nema, ja ne znam bi li jednom heftično zaspala.

Iz ličnog iskustva, trava mi je pomogla da bacim antidepresive, na koje sam se podobro bila navukla, ljekove poput trazema koje sam gutala k'o bobe, a da ne govorim da je pozitivni side effect što me izliječila blagog oblika frigidnosti :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#856 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by triconja »

Nastasia wrote: Iz ličnog iskustva, trava mi je pomogla da bacim antidepresive, na koje sam se podobro bila navukla, ljekove poput trazema koje sam gutala k'o bobe, a da ne govorim da je pozitivni side effect što me izliječila blagog oblika frigidnosti :lol:
Kae 23-24 godine a kljukala se sarenim pilulama za lilule, eee, a sta ces tek u ceterestim? :run:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#857 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Nastasia »

triconja wrote:
Nastasia wrote: Iz ličnog iskustva, trava mi je pomogla da bacim antidepresive, na koje sam se podobro bila navukla, ljekove poput trazema koje sam gutala k'o bobe, a da ne govorim da je pozitivni side effect što me izliječila blagog oblika frigidnosti :lol:
Kae 23-24 godine a kljukala se sarenim pilulama za lilule, eee, a sta ces tek u ceterestim? :run:
24 godine trico svega i svačega :)

Uostalom, ni depresija ni nesanica ne znaju za godine.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#858 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by triconja »

Nastasia wrote: 24 godine trico svega i svačega :)

Uostalom, ni depresija ni nesanica ne znaju za godine.
Pa eto da nije sve tako crno, cim legalizuju castim te kanabis cigarom :kiss:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#859 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Nastasia »

triconja wrote:
Nastasia wrote:
24 godine trico svega i svačega :)

Uostalom, ni depresija ni nesanica ne znaju za godine.
Pa eto da nije sve tako crno, cim legalizuju castim te kanabis cigarom :kiss:

Pa za nekih 20tak godina će ga možda i legalizovat.
A prema tvojim prognozama vjerujem da ću dotad i krepat.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#860 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ako ko ima kakve zemlje negdje, hajmo u biznis :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#861 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by triconja »

Dozer wrote:Ako ko ima kakve zemlje negdje, hajmo u biznis :D
Jesul to droze legalizovane?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#862 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ma ko te pita :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#863 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by triconja »

Dozer wrote:Ma ko te pita :D
Nemeres otic motorkom u drva bolan i nasjec sebi 10 metara za zimu da ne odes u zatvor, eee, a zamisli tri duluma marihuane posijat, eee, kako bi to odjeknulo, dobio bi 40godina zatvora ko od sale :lol:
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#864 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kiligonzales »

Nastasia wrote:
Ma što bi nam legalizovali nešto što je jeftino i efikasno kada su određene bolesti u pitanju, kad te može navući na trazeme, leksiliume, pičke materine koje em što će naplatit, em što će ti uništit jetru, pa će ti onda naplaćivati i lijekove za jetru, pa će ti onda svi ti lijekovi uništiti želudac, pa ćeš i za to plaćat lijekove.

Da je divna, krasna, sjajna marihuana, jebiga baš i nije.

Da je nema, ja ne znam bi li jednom heftično zaspala.

Iz ličnog iskustva, trava mi je pomogla da bacim antidepresive, na koje sam se podobro bila navukla, ljekove poput trazema koje sam gutala k'o bobe, a da ne govorim da je pozitivni side effect što me izliječila blagog oblika frigidnosti :lol:
Zovi da zajedno smotamo, ja ponesem ti motaj, mene je vazda mrzilo motati :D
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#865 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kiligonzales »

I ne spavam prije 4 godinama, a ustajem kako ustajem ujutro nekad na lijevu, nekad na glavu haha
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#866 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

Osim što dobro spavam, kod mene budi i kreativnost za bilo kakav posao, od krampanja do pisanja projekata. Isto tako, pomoglo mi je da poprilično ublažim probleme sa stomakom.

Nisam zapalio više od dva mjeseca i ne znam jesam li jednu noc spavao kako treba i bukvalno svaku noć sanjam neke ekstremne budalaštine. Probudim se umorniji nego što sam zaspao. Apetit diskutabilan.

Ovisnost se ne može porediti sa cigaretama. Kada ne bih zapalio cigaru 5 sati, mislim da bih ujedao ljude oko sebe. Ovisnost o marihuani se manifestuje samo u nekom blagom osjećaju tuge što neću pušiti naredni period, a i to traje dan, dva i onda više ni ne mislim o tome.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#867 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

Dozer wrote:Ako ko ima kakve zemlje negdje, hajmo u biznis :D
Imam zemlju, ali kakav sam peh, mislim da bih sutra osvanuo u novinama kao vođa narko kartela zeljaste materije koja podsjeća na marihuanu. :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#868 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ne se sekirati ;)
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#869 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

pemanapemani wrote:Osim što dobro spavam, kod mene budi i kreativnost za bilo kakav posao, od krampanja do pisanja projekata. Isto tako, pomoglo mi je da poprilično ublažim probleme sa stomakom.

Nisam zapalio više od dva mjeseca i ne znam jesam li jednu noc spavao kako treba i bukvalno svaku noć sanjam neke ekstremne budalaštine. Probudim se umorniji nego što sam zaspao. Apetit diskutabilan.

Ovisnost se ne može porediti sa cigaretama. Kada ne bih zapalio cigaru 5 sati, mislim da bih ujedao ljude oko sebe. Ovisnost o marihuani se manifestuje samo u nekom blagom osjećaju tuge što neću pušiti naredni period, a i to traje dan, dva i onda više ni ne mislim o tome.
Prepisano kao i kod mene.

Spavam ko beba, uvijek lijepo i odmoran ustajem. Sjeda mi baš. Smiruje i veseli u isto vrijeme, mogu da radim sve i svašta, a mogu i da ležim i uživam u društvu, mogu i da hodam negdje, najbolje u prirodu ili šetnja.

Kad zapalim očekujem izostanak REM faze sna, tako znam da teško da ću sanjati nešto, tek sutradan možda budu intenzivniji snovi par dana, ali volim ih takve intenzivne. Nekad neću da zapalim jer su snovi baš dobri. :D

Normalno da ne treba pretjerivati, ne možeš napušen hodat okolo i mislit da možeš radit nešto korisno za druge. Sve ima mjesto i vrijeme :D

Nema nikakvih nus pojava barem meni.

Sve ove droge, cigare i alkohol, pa eto i travu zabraniti tamo do 21 godine al skroz na skroz kao npr Portugal. Nakon 21. godine, kad ti se dovoljno razvije svijest šta želiš i šta ti je cilj u životu, radi šta želiš i šta ti je volja. Nema te zakonske kazne koja će nekog spriječiti da konzumira droge. MOžda jedino smrtna ko na Filipinima, al neefikasno je to baš, opet im se raja drogira :)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#870 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Nastasia »

kiligonzales wrote:
Nastasia wrote:
Ma što bi nam legalizovali nešto što je jeftino i efikasno kada su određene bolesti u pitanju, kad te može navući na trazeme, leksiliume, pičke materine koje em što će naplatit, em što će ti uništit jetru, pa će ti onda naplaćivati i lijekove za jetru, pa će ti onda svi ti lijekovi uništiti želudac, pa ćeš i za to plaćat lijekove.

Da je divna, krasna, sjajna marihuana, jebiga baš i nije.

Da je nema, ja ne znam bi li jednom heftično zaspala.

Iz ličnog iskustva, trava mi je pomogla da bacim antidepresive, na koje sam se podobro bila navukla, ljekove poput trazema koje sam gutala k'o bobe, a da ne govorim da je pozitivni side effect što me izliječila blagog oblika frigidnosti :lol:
Zovi da zajedno smotamo, ja ponesem ti motaj, mene je vazda mrzilo motati :D
A i mene, al' eto hajd. :chmoljava:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#871 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Nastasia »

pemanapemani wrote:Osim što dobro spavam, kod mene budi i kreativnost za bilo kakav posao, od krampanja do pisanja projekata. Isto tako, pomoglo mi je da poprilično ublažim probleme sa stomakom.

Nisam zapalio više od dva mjeseca i ne znam jesam li jednu noc spavao kako treba i bukvalno svaku noć sanjam neke ekstremne budalaštine. Probudim se umorniji nego što sam zaspao. Apetit diskutabilan.

Ovisnost se ne može porediti sa cigaretama. Kada ne bih zapalio cigaru 5 sati, mislim da bih ujedao ljude oko sebe. Ovisnost o marihuani se manifestuje samo u nekom blagom osjećaju tuge što neću pušiti naredni period, a i to traje dan, dva i onda više ni ne mislim o tome.

Isto, cigare su ubitačne.
Ovisnost o travi, ako se uopšte može tako nazvati, je neka blaga psihička ovisnost. Ono, eto zapalio bi a znaš da zbog nečeg ne možeš pa ti krivo, al' kad prođe taj trenutak ni ne razmišljaš više o tome.

S' druge strane kad mi dođe da zapalim cigaru, sve što me duže nešto spriječava da to uradim, sve sam nervoznija i agresivnija :pisnula:
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#872 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kiligonzales »

Nastasia wrote:
kiligonzales wrote:
Nastasia wrote:
Ma što bi nam legalizovali nešto što je jeftino i efikasno kada su određene bolesti u pitanju, kad te može navući na trazeme, leksiliume, pičke materine koje em što će naplatit, em što će ti uništit jetru, pa će ti onda naplaćivati i lijekove za jetru, pa će ti onda svi ti lijekovi uništiti želudac, pa ćeš i za to plaćat lijekove.

Da je divna, krasna, sjajna marihuana, jebiga baš i nije.

Da je nema, ja ne znam bi li jednom heftično zaspala.

Iz ličnog iskustva, trava mi je pomogla da bacim antidepresive, na koje sam se podobro bila navukla, ljekove poput trazema koje sam gutala k'o bobe, a da ne govorim da je pozitivni side effect što me izliječila blagog oblika frigidnosti :lol:
Zovi da zajedno smotamo, ja ponesem ti motaj, mene je vazda mrzilo motati :D
A i mene, al' eto hajd. :chmoljava:
Vazda sam se divio raji koja ga je znala u jednoj ruci smotat :lol:
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#873 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

studiorum_tuzlaensis wrote:
pemanapemani wrote:Osim što dobro spavam, kod mene budi i kreativnost za bilo kakav posao, od krampanja do pisanja projekata. Isto tako, pomoglo mi je da poprilično ublažim probleme sa stomakom.

Nisam zapalio više od dva mjeseca i ne znam jesam li jednu noc spavao kako treba i bukvalno svaku noć sanjam neke ekstremne budalaštine. Probudim se umorniji nego što sam zaspao. Apetit diskutabilan.

Ovisnost se ne može porediti sa cigaretama. Kada ne bih zapalio cigaru 5 sati, mislim da bih ujedao ljude oko sebe. Ovisnost o marihuani se manifestuje samo u nekom blagom osjećaju tuge što neću pušiti naredni period, a i to traje dan, dva i onda više ni ne mislim o tome.
Prepisano kao i kod mene.

Spavam ko beba, uvijek lijepo i odmoran ustajem. Sjeda mi baš. Smiruje i veseli u isto vrijeme, mogu da radim sve i svašta, a mogu i da ležim i uživam u društvu, mogu i da hodam negdje, najbolje u prirodu ili šetnja.

Kad zapalim očekujem izostanak REM faze sna, tako znam da teško da ću sanjati nešto, tek sutradan možda budu intenzivniji snovi par dana, ali volim ih takve intenzivne. Nekad neću da zapalim jer su snovi baš dobri. :D

Normalno da ne treba pretjerivati, ne možeš napušen hodat okolo i mislit da možeš radit nešto korisno za druge. Sve ima mjesto i vrijeme :D

Nema nikakvih nus pojava barem meni.

Sve ove droge, cigare i alkohol, pa eto i travu zabraniti tamo do 21 godine al skroz na skroz kao npr Portugal. Nakon 21. godine, kad ti se dovoljno razvije svijest šta želiš i šta ti je cilj u životu, radi šta želiš i šta ti je volja. Nema te zakonske kazne koja će nekog spriječiti da konzumira droge. MOžda jedino smrtna ko na Filipinima, al neefikasno je to baš, opet im se raja drogira :)
Definitivno da utiče na mozak mlade osobe i treba strogo zabraniti konzumiranje ispod 21 godinu.

Ja sam prvi joint ispušio kad sam imao 23 godine. Za ovih 12 godina, ne znam da sam jednom izašao u "javnost" napušen.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#874 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

Dozer wrote:Ne se sekirati ;)
Bježi bolan. :)

Eto, sad ne pušim zato što je prijatelj (čiko od 50 i kusur) prestao uzgajati. Čovjek godinama sadio na vikendici nekoliko biljaka. Konzumirao on koji ima PTSP, njegov jaran koji je RVI i moja malenkost. Znači, nikakav diler i pizde materine. U životu nikome nije prodao gram marihuane.

Prije dva, tri mjeseca njegove kolege policajci, koje zna iz rata, ga upozorili da batali uzgoj da ne bi imao problema, jer ga je neko kao prijavio. :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#875 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by triconja »

Nastasia wrote: A i mene, al' eto hajd. :chmoljava:
Eee, da vidis kako ja smotam duhanske rucno moja ti, to bi mrtva usta pusila :lol: .

Maloprije sluso ovu pjesmu pa reko idem podijelit mudrost, kae treba zivot provodit u travi, tj. misli na selo bona :lol: :lol: :lol:
Post Reply