Legalizacija kanabisa u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#826 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Janjicar »

Korisnikk wrote:Zato što radi isto što prethodno navedeno. I zaglupljuje. Doduše ovo posljednje je više faktor zašto ne uzimati Mary Jane kako joj narkosi tepaju.
Mama i Baba ti pričali ?
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#827 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Edin H. »

Janjicar wrote:
Korisnikk wrote:Zato što radi isto što prethodno navedeno. I zaglupljuje. Doduše ovo posljednje je više faktor zašto ne uzimati Mary Jane kako joj narkosi tepaju.
Mama i Baba ti pričali ?
Jok eto produhovljava. :D
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#828 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Janjicar »

Edin H. wrote:
Janjicar wrote:
Korisnikk wrote:Zato što radi isto što prethodno navedeno. I zaglupljuje. Doduše ovo posljednje je više faktor zašto ne uzimati Mary Jane kako joj narkosi tepaju.
Mama i Baba ti pričali ?
Jok eto produhovljava. :D
Ako marihuana zaglupljuje, u BiH je zabranjena, od čega smo kolektivno ovako glupi ?


EDIT: Pogresan naziv teme, mislim da bi prvo trebali pričati o dekriminalizaciji pa tek onda o legalizaciji.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#829 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by walk_M-A-N »

Kada neko uleti na temu, ne znaš je li pročitao išta prije. Ali čini se da ne. I onda opet valja ponoviti.

Dok je čovjek mlad i zdrav, ne treba mu marihuana, a još manje duhan i alkohol i lijekovi koji truju jetru.
Ali ako nije i mora nešto uzeti, bolje ovo od ostalog. Ako će lijek samo olakšati za skupe pare, a ne izliječiti, bolje uzeti kanabis, i jeftinije i vjerovatno bolje, bar radi jetre.
Svi su „narkomani“, od ovih koji redovno troše lopril, leksilijum, pa nadalje.

Nedavno sam stavio statistiku koliko u slučaju dostupnosti samo medicinske marihuane pada propisivanje lijekova, najviše lijekovi protiv boli, onda depresije, straha, svega.
Već je bilo govora o razlikama u sadržaju CBD i THC, kome šta treba.
Treba uzeti u obzir sve. I djecu kojoj treba zabraniti i starim i bolesnim kojim treba omogućiti. A punoljetni neka biraju.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#830 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by triconja »

walk_M-A-N wrote:Kada neko uleti na temu, ne znaš je li pročitao išta prije. Ali čini se da ne. I onda opet valja ponoviti.

Dok je čovjek mlad i zdrav, ne treba mu marihuana, a još manje duhan i alkohol i lijekovi koji truju jetru.
Ali ako nije i mora nešto uzeti, bolje ovo od ostalog. Ako će lijek samo olakšati za skupe pare, a ne izliječiti, bolje uzeti kanabis, i jeftinije i vjerovatno bolje, bar radi jetre.
Svi su „narkomani“, od ovih koji redovno troše lopril, leksilijum, pa nadalje.

Nedavno sam stavio statistiku koliko u slučaju dostupnosti samo medicinske marihuane pada propisivanje lijekova, najviše lijekovi protiv boli, onda depresije, straha, svega.
Već je bilo govora o razlikama u sadržaju CBD i THC, kome šta treba.
Treba uzeti u obzir sve. I djecu kojoj treba zabraniti i starim i bolesnim kojim treba omogućiti. A punoljetni neka biraju.
Naravno, vecina razmislja tako da treba bolesniku olaksati i pomoci. Fazon je da se legalizuje marihuana skroz onda bi imao ljude koji bi preventivno pusili marihuanu jer eto procito nedje na internetu da je prevencija za ocne bolesti a posebno za jecmen.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#831 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by KIseljak12 »

Nakon sto je Kalifornija legalizovala marihuanu za sve punoljetne stanovnike, vec se desava krah drustva.

Mnoge kompanije iz silicijske doline su najavile izmjestanje u Alabamu, Tennessee i Kentucky gdje se ocekuje da nece biti legalizovana jos neko vrijeme.

Kazu da ce od toliko trave uposlenici da im zaglupe i nece biti u stanju raditi.

Pogledajte najnoviji intervju sa Steve Cookom, CEOom Appla i sta covjek kaze o tom "divnom" i "neskodljivom" kanabisu.
Rexi1
Posts: 208
Joined: 04/04/2015 15:56

#832 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Rexi1 »

KIseljak12 wrote:Nakon sto je Kalifornija legalizovala marihuanu za sve punoljetne stanovnike, vec se desava krah drustva.

Mnoge kompanije iz silicijske doline su najavile izmjestanje u Alabamu, Tennessee i Kentucky gdje se ocekuje da nece biti legalizovana jos neko vrijeme.

Kazu da ce od toliko trave uposlenici da im zaglupe i nece biti u stanju raditi.

Pogledajte najnoviji intervju sa Steve Cookom, CEOom Appla i sta covjek kaze o tom "divnom" i "neskodljivom" kanabisu.

Mene licno pusenje marihuane je ulijenjivalo, nije mi se radilo islo na poso, i jedostavno sam izgubio ambicije koje sam imao, ne znam je li se kome jos desavalo slicno sta?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#833 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by japin_mutapi »

meni se ne radi i ne ide na posao i bez pusenja canabisa, tako da ako i pocnem pusiti(zbog zdravstvenih problema) par jointa hefticno nece skoditi
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#834 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Heller »

KIseljak12 wrote:Nakon sto je Kalifornija legalizovala marihuanu za sve punoljetne stanovnike, vec se desava krah drustva.

Mnoge kompanije iz silicijske doline su najavile izmjestanje u Alabamu, Tennessee i Kentucky gdje se ocekuje da nece biti legalizovana jos neko vrijeme.

Kazu da ce od toliko trave uposlenici da im zaglupe i nece biti u stanju raditi.

Pogledajte najnoviji intervju sa Steve Cookom, CEOom Appla i sta covjek kaze o tom "divnom" i "neskodljivom" kanabisu.
U ovo ni republikanci ne vjeruju.

Silicijska dolina u Alabami, Tenneseju i Kentuckyu :lol:
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#835 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by broj dva »

Korisnikk wrote:Zato što radi isto što prethodno navedeno. I zaglupljuje. Doduše ovo posljednje je više faktor zašto ne uzimati Mary Jane kako joj narkosi tepaju.
---
Barack Obama, Carl Sagan, Oliver Stone, Morgan Freeman i mnogi drugi te demantuju.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#837 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by animals »

Da su pametni, legalizovali bi i uzeli pare...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18245
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#838 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by GandalfSivi »

KIseljak12 wrote:Nakon sto je Kalifornija legalizovala marihuanu za sve punoljetne stanovnike, vec se desava krah drustva.

Mnoge kompanije iz silicijske doline su najavile izmjestanje u Alabamu, Tennessee i Kentucky gdje se ocekuje da nece biti legalizovana jos neko vrijeme.

Kazu da ce od toliko trave uposlenici da im zaglupe i nece biti u stanju raditi.

Pogledajte najnoviji intervju sa Steve Cookom, CEOom Appla i sta covjek kaze o tom "divnom" i "neskodljivom" kanabisu.
Svaka cast majstore, post godine!!!
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#839 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kox »

U medicinske svrhe bi je trebali legalizovati što prije. Ovako dileri na bolesnim ljudima zgrnuše pare, bolesnici pored svog stresa od bolesti moraju da preživljavaju dodatan stres zbog kupovine nelegalnih supstanci, straha da će biti uhapšeni i sl. O novcu koji bez veze potroše da i ne pričam.
Rexi1
Posts: 208
Joined: 04/04/2015 15:56

#840 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Rexi1 »

japin_mutapi wrote:meni se ne radi i ne ide na posao i bez pusenja canabisa, tako da ako i pocnem pusiti(zbog zdravstvenih problema) par jointa hefticno nece skoditi
Jbg onda ti je dobro ja kad bi napusen otisao na posao mislim da bi umro, dan mi nikad ne bi prosao, vrijeme mi prokleto sporo tece
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#841 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by akaunt »

Nista od svega ovoga. Pitanje legalizacije mariuane je kulturolosko pitanje. Da bi se donio meki zakon, mora proci proceduru.
Dakle predlagac! Ko? Neko iz redova partija koje otvoreno pozivaju da se mlate homoseksualci (logika peder i narkoman su jedno te isto) Treba da prodje proceduru donosenja po skupstinskim Domovima !!! Radeljasi ili Majkicke treba da dozvole da se djeca "drogiraju"?
Pa bolan, oni nisu u stanju ni autisticnoj djeci pomoc a ne da razluce mariuanu od LSD ! O cemu pricamo ovdje? Bosna je jedino plodna za sovinisticko fasistoidne rasprave sa crkveno dzamijskih pozicija (sto je i ovaj forum dokazao)!
Dakle, vratite se na Desavanja u Srbiji i SDA all about, da ne spominjem majorizacije i Komsice...
Droge ostavite nama narkomanima jer , rolali smo citavo vrijeme van zakona, mozemo tako nastavit !
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#842 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by japin_mutapi »

Rexi1 wrote:
japin_mutapi wrote:meni se ne radi i ne ide na posao i bez pusenja canabisa, tako da ako i pocnem pusiti(zbog zdravstvenih problema) par jointa hefticno nece skoditi
Jbg onda ti je dobro ja kad bi napusen otisao na posao mislim da bi umro, dan mi nikad ne bi prosao, vrijeme mi prokleto sporo tece
ma, ne bi ni ja napušen išao na posao, već posle posla i vikendom, isključivo zbog zdravsvenih razloga - mislio sam da neće uticati na moje generalno raspoloženje i psihičko stanje
ova tema me ponukala da malo više istažim i saznam
moram priznati da nisam znao ništa o canabisu, osim onoga što svi "znaju" i imao sam mišljenje poput većine,
to je droga i ništa više, nikakve koristi samo šteta - znao sam samo da nije štetan kao alkohol, ali i da nije daleko od toga

koliko sam mogao pročitati i shvatiti, canabis bi mogao pomoći za olakšanje zdravstvenih tegoba koje imam i usporiti komplikacije koje nastaju kao poslijedica

ne znam još, nisam načisto sa tim, moram još istražiti i konsultovati se sa nekim ko zna više

a i strah me da se ne navučem :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#843 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kiligonzales »

Ma ko pusi, pusice i bez legalizacije :D
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2608
Joined: 18/03/2015 01:36

#844 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Mea_parvitas »

akaunt wrote:Nista od svega ovoga. Pitanje legalizacije mariuane je kulturolosko pitanje. Da bi se donio meki zakon, mora proci proceduru.
Dakle predlagac! Ko? Neko iz redova partija koje otvoreno pozivaju da se mlate homoseksualci (logika peder i narkoman su jedno te isto) Treba da prodje proceduru donosenja po skupstinskim Domovima !!! Radeljasi ili Majkicke treba da dozvole da se djeca "drogiraju"?
Pa bolan, oni nisu u stanju ni autisticnoj djeci pomoc a ne da razluce mariuanu od LSD ! O cemu pricamo ovdje? Bosna je jedino plodna za sovinisticko fasistoidne rasprave sa crkveno dzamijskih pozicija (sto je i ovaj forum dokazao)!
Dakle, vratite se na Desavanja u Srbiji i SDA all about, da ne spominjem majorizacije i Komsice...
Droge ostavite nama narkomanima jer , rolali smo citavo vrijeme van zakona, mozemo tako nastavit !
:thumbup: :thumbup: :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#845 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kiligonzales »

Kako uz zelje ide Semsa Suljakovic :lol:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#846 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kiligonzales »

Ljudi konzumiraju alkohol koji je najveci uzrocnik raka, za 7 vrsta raka je direktni krivac, a hrana je i nekim drugim vrstama, potom duhan koji more kardiovaskularnih bolesti donosi sa sobom i isto tako se smatra uzrocnikom nekih vrsta raka, ali zato konzumenti oba poroka seru po marihuani i njenim konzumentima. Sta su ti navike :D

Naprave od marihuane razorne droge kao sto su heroin, flaka, krokodil, poslje kojih covjek se raspada od psiho-fizicke ovisnosti.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18245
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#847 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by GandalfSivi »

kiligonzales wrote:Ma ko pusi, pusice i bez legalizacije :D
Palilo se i palit ce se :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#848 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kiligonzales »

GandalfSivi wrote:
kiligonzales wrote:Ma ko pusi, pusice i bez legalizacije :D
Palilo se i palit ce se :D
:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#849 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by kiligonzales »

Mea_parvitas wrote:
akaunt wrote:Nista od svega ovoga. Pitanje legalizacije mariuane je kulturolosko pitanje. Da bi se donio meki zakon, mora proci proceduru.
Dakle predlagac! Ko? Neko iz redova partija koje otvoreno pozivaju da se mlate homoseksualci (logika peder i narkoman su jedno te isto) Treba da prodje proceduru donosenja po skupstinskim Domovima !!! Radeljasi ili Majkicke treba da dozvole da se djeca "drogiraju"?
Pa bolan, oni nisu u stanju ni autisticnoj djeci pomoc a ne da razluce mariuanu od LSD ! O cemu pricamo ovdje? Bosna je jedino plodna za sovinisticko fasistoidne rasprave sa crkveno dzamijskih pozicija (sto je i ovaj forum dokazao)!
Dakle, vratite se na Desavanja u Srbiji i SDA all about, da ne spominjem majorizacije i Komsice...
Droge ostavite nama narkomanima jer , rolali smo citavo vrijeme van zakona, mozemo tako nastavit !
:thumbup: :thumbup: :D
Ma rade oni gudru, pa joj drze cijenu zabranama :D
Da ove nase politicare poslikas, izgledaju ko na heroinu :lol:

Image
User avatar
Izlija
Posts: 1209
Joined: 20/05/2010 13:04

#850 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Izlija »

Ženska verzija Hermann Göringa
Post Reply