Legalizacija kanabisa u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#801 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by bezVolana »

Dozer wrote:
bezVolana wrote:uleticu malo kao padobranac ali ... u BiH je i ulje zabranjeno ? i caj? (iako ulje nema psihoaktivnih supstanci i u principu je samo zdrav?)
Sad odgovor na pitanje - kod nas je zabranjeno sve. Kod na sje marihuana - marihuana, i niko ne pravi razliku da li se radi o Indici ili Sativi ili kombinaciji i u kojem omjeru.
Nasi ljudi uopste nisu edukovani o ovome, ni zakonodavci ni policija i sudovi, tako da ce vas hapsiti bez obzira sta da posjedujete.
Zatucano, i jbg....
a koje sranje. ja sam kontala donijeti da ostavim mami al vidis rizicno preko grane to prenositi. lakse dolje ilegalno kupiti :lol: al onda nisam sigurna u kvalitet.
ne znam
i nema nekih rasprava u toku za legalizaciju? barem ovih stvari bez thca
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#802 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Slobodno ti to ponesi, to nije problem. Ako pricas o CBD ili THC ulju. I, naravno - ako ides autom ili busom. Avionom ne.

Svi koji to donose radi lijecenja odrade to sasvim normalno autom ili busom.
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#803 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by artuditu »

Dozer wrote:Slobodno ti to ponesi, to nije problem. Ako pricas o CBD ili THC ulju. I, naravno - ako ides autom ili busom. Avionom ne.

Svi koji to donose radi lijecenja odrade to sasvim normalno autom ili busom.
Zašto ne avionom? Ja sam gomilu stvari avionom nosila. Doduše, checkin prtljag.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#804 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Zato sto ti se moze desiti da te ovdje uhapse na aerodromu. Logika...
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#805 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by artuditu »

Isto može i ako ideš busom, zar ne?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#806 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Puno teze. Na aerodromu ti kofer ide kroz RTG, a moze ti se zatraziti isto i za licni prtljag. Dovoljno je da carinik uoci nesto sto ga podsjeca na neku bocicu ili spricu, i eto te na trkeljani, a zatim i u marici ;)

Busom i autom toga nema.
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#807 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by artuditu »

Ok, ima logike. Samo kažem da ja imam fino iskustvo sa avionom, nemašta nisam prenosila :D , ali nikad u ručnom prtljagu nego čekiram.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#808 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Slazem se. I ako dolazis odnekud gdje je legalno, onda nije problem. U belaju si ako ti prtljag ovdje prodje kroz skener...
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#809 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by walk_M-A-N »

https://www.washingtonpost.com/news/won ... marijuana/

Gdje je legalizovano, manje je lijekova propisano.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#810 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Korisnikk »

Nadam se da vam drogu neće nikad legalizovati. Ja, znam. Sad ide standardna priča o zavjeri farmaceutske industrije i sotonizaciji ljekovite biljke.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#811 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by triconja »

Korisnikk wrote:Nadam se da vam drogu neće nikad legalizovati. Ja, znam. Sad ide standardna priča o zavjeri farmaceutske industrije i sotonizaciji ljekovite biljke.
Hoce da mogu preventivno pusit da ih sta ne zakaci :lol:
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#812 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Korisnikk »

Nikada mi neće biti jasno kako neko može smatrati da je normalno biti narkoman.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#813 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by GandalfSivi »

Korisnikk wrote:Nikada mi neće biti jasno kako neko može smatrati da je normalno biti narkoman.
Sta znaci biti narkoman?
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#814 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Korisnikk »

GandalfSivi wrote:
Korisnikk wrote:Nikada mi neće biti jasno kako neko može smatrati da je normalno biti narkoman.
Sta znaci biti narkoman?
Konzumirati narkotička sredstva, što podrazumijeva i Mary Jane kako joj narkosi tepaju.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#815 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Matzan »

Korisnikk wrote:Nadam se da vam drogu neće nikad legalizovati. Ja, znam. Sad ide standardna priča o zavjeri farmaceutske industrije i sotonizaciji ljekovite biljke.

Drug dealers like your post. :thumbup:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#816 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Korisnikk wrote:Nadam se da vam drogu neće nikad legalizovati. Ja, znam. Sad ide standardna priča o zavjeri farmaceutske industrije i sotonizaciji ljekovite biljke.
I ja sam tako govorio dok se u pordici nije pojavila osoba kojoj to može pomoći zato bolje reci ne daj Bože. :oops: Dakle za legalizaciju 100% pogotovo što je činimi se nedavno WHO proglasila medicinski kanabis potpuno bezopasnim, dokazano pomaže mnogim bolesnicima. Podržavam legalizaciju!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#817 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by GandalfSivi »

Korisnikk wrote:
GandalfSivi wrote:
Korisnikk wrote:Nikada mi neće biti jasno kako neko može smatrati da je normalno biti narkoman.
Sta znaci biti narkoman?
Konzumirati narkotička sredstva, što podrazumijeva i Mary Jane kako joj narkosi tepaju.
Duhan je narkotik, cini te ovisnim. Alkohol isto tako. Zasto je marihuana narkotik?
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#818 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Korisnikk »

Zato što radi isto što prethodno navedeno. I zaglupljuje. Doduše ovo posljednje je više faktor zašto ne uzimati Mary Jane kako joj narkosi tepaju.
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#819 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by swanfilter »

Korisnikk wrote:Zato što radi isto što prethodno navedeno. I zaglupljuje. Doduše ovo posljednje je više faktor zašto ne uzimati Mary Jane kako joj narkosi tepaju.

Sve ovo zakljucujes na osnovu cega? I, uhvatio se Mary Jane, da vec poglupo ispada. A, vjerujem da ne pusis ...
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#820 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Korisnikk »

swanfilter wrote:
Korisnikk wrote:Zato što radi isto što prethodno navedeno. I zaglupljuje. Doduše ovo posljednje je više faktor zašto ne uzimati Mary Jane kako joj narkosi tepaju.

Sve ovo zakljucujes na osnovu cega? I, uhvatio se Mary Jane, da vec poglupo ispada. A, vjerujem da ne pusis ...
Vidio lično. Vidio kako se čovjek ponaša kad uzme Mary Jane. Vidio da to ne liči na razumnog čovjeka nego na dijete sa posebnim potrebama. Vidio šta Mary Jane radi sa njega kad je jednom uzme. VIdio kad je jednom uzme da hoće opet da je uzima. Vidio dugogodišnje korisnike Mary Jane. Vidio da nisu baš bistri.

Ali ne mogu da se dovoljno nasmijem kako joj tepaju "Mary Jane."
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#821 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Better Man »

Korisnikk wrote:Nadam se da vam drogu neće nikad legalizovati. Ja, znam. Sad ide standardna priča o zavjeri farmaceutske industrije i sotonizaciji ljekovite biljke.
Pričaš gluposti u vezi Marihuane/Kanabisa. Nisam nikad konzumirao Marihuanu, ali tvrdim da je duhan veći otrov i štetniji od nje. Po meni su cigarete, tj. duhan i svi njegovi sastojci klasična droga i puno opasniji po društvo i okolinu od Marihuane.
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#822 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Korisnikk »

Better Man wrote:
Korisnikk wrote:Nadam se da vam drogu neće nikad legalizovati. Ja, znam. Sad ide standardna priča o zavjeri farmaceutske industrije i sotonizaciji ljekovite biljke.
Pričaš gluposti u vezi Marihuane/Kanabisa. Nisam nikad konzumirao Marihuanu, ali tvrdim da je duhan veći otrov i štetniji od nje. Po meni su cigarete, tj. duhan i svi njegovi sastojci klasična droga i puno opasniji po društvo i okolinu od Marihuane.
Duhan jeste klasična droga. Tu ne griješiš. Međutim, da je puno opasniji od Mary Jane - tu griješiš. Mary Jane je odskočna daska za jače droge.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#823 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Better Man »

Korisnikk wrote:
Better Man wrote:
Korisnikk wrote:Nadam se da vam drogu neće nikad legalizovati. Ja, znam. Sad ide standardna priča o zavjeri farmaceutske industrije i sotonizaciji ljekovite biljke.
Pričaš gluposti u vezi Marihuane/Kanabisa. Nisam nikad konzumirao Marihuanu, ali tvrdim da je duhan veći otrov i štetniji od nje. Po meni su cigarete, tj. duhan i svi njegovi sastojci klasična droga i puno opasniji po društvo i okolinu od Marihuane.
Duhan jeste klasična droga. Tu ne griješiš. Međutim, da je puno opasniji od Mary Jane - tu griješiš. Mary Jane je odskočna daska za jače droge.
Jeste za slabe i naivne budale, Ima ljudi koji godinama uživaju Marihuanu,a da nikad im nije palo napamet da pređu na jače droge.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#824 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Edin H. »

Better Man wrote:
Jeste za slabe i naivne budale, Ima ljudi koji godinama uživaju Marihuanu,a da nikad im nije palo napamet da pređu na jače droge.
Pa ima, isto kao sto ima ljudi koje ja znam koji su poceli sa marihuanom, pa se onda navukli na zuto, neki od njih su sada pokojni.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#825 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by GandalfSivi »

Korisnikk wrote:
swanfilter wrote:
Korisnikk wrote:Zato što radi isto što prethodno navedeno. I zaglupljuje. Doduše ovo posljednje je više faktor zašto ne uzimati Mary Jane kako joj narkosi tepaju.

Sve ovo zakljucujes na osnovu cega? I, uhvatio se Mary Jane, da vec poglupo ispada. A, vjerujem da ne pusis ...
Vidio lično. Vidio kako se čovjek ponaša kad uzme Mary Jane. Vidio da to ne liči na razumnog čovjeka nego na dijete sa posebnim potrebama. Vidio šta Mary Jane radi sa njega kad je jednom uzme. VIdio kad je jednom uzme da hoće opet da je uzima. Vidio dugogodišnje korisnike Mary Jane. Vidio da nisu baš bistri.

Ali ne mogu da se dovoljno nasmijem kako joj tepaju "Mary Jane."
Kako je meni smijesna ova prica. Eto vidio lik kako neko "uzima" marihuanu" i na sta lice. Kada bih ja tebi pricao na sta ljudi lice kada "uzimaju" alkohol, odmah bi ga trebalo zabraniti. I vidis, za razliku od tebe, koji je vidio kako neko zapali joint, ja licno konzumiram dugi niz godina. I iznenadio bi se sta sam sve uspio zavrsiti u zivotu. Pravi se fama ni oko cega, od ljudi koji i ne znaju o cemu pricaju, a u sustini je u pitanju poprilicno bezazlena biljka, sjednes, zapalis, popijes kafu, prica malo bolja i dublja bude, mozda se malo nasmijes ili ne i svako nastavi svojim putem. Niti jetru unistavas, niti kile nabijas, niti mamurluka ima, ne pravis gluposti, nemas nikakvih nuspojava. Ne mozes postati ovisan, ne moze te ubiti, ne moze stati u istu recenicu sa mnogim stvarima, ukljucujuci cigare, alkohol, droge, cak i kocku.

Isto tako, prica da je getaway drug, oli ti sredstvo koja te navlaci na druge droge je apsolutno smijesna, otprilike kao da kazes da igranje Call of Duty-a te priprema da postanes serijski ubica. Stavise, podatci pokazuju da u Americi upotreba medicinske marihuane smanjuje narkomaniju, iz razloga sto ljudi sa vutrom ublazavaju bol (od zuba do post-operativnog zahvata), gdje oni koji ne koriste vutru su primorani na tablete, na koje se sasvim lako moze navuci, i onda je problem kada ne mogu vise dobiti recepet kako prelaze direktno na heroin.

Anyhow, ti imas svoje stajaliste, ja svoje, ova rasprava je starija i od mene i od tebe, ali ono, postedi me neke lafo moralne visine sa koje prilazis, jer najiskrenije, ne znas o cemu pricas (ovo mislim bez ikakve uvrede).
Post Reply