Legalizacija kanabisa u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1026 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Tacno. Ja, iskreno, nikad nisam cuo za takav slucaj... NI cuo, ni procitao ili vidio u medijima...
Za razliku od alkohola...svaki dan neko negdje nekoga ili nalupao, ili osakatio, ili ubio, a bio - p'jan...
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#1027 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by hali gali halid »

Ramzess Veliki wrote:
hali gali halid wrote:Kud nisu svi napuseni, bilo bi manje sranja i belaja, najvise belaja se desava zbog alkohola...
Sjedi napusen za volan i napravit ces isto kao i pijan k'o deva.

OT: Svakako da sam za legalizaciju u medicinske svrhe, ali sam i za legalizaciju da raja konzumira. I tako ko je hoce, naci ce nacina da dodje do nje, a ko nece - nece pa da mu je dzaba dajes.
Nije istina
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#1028 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Ramzess Veliki »

hali gali halid wrote:
Ramzess Veliki wrote: Sjedi napusen za volan i napravit ces isto kao i pijan k'o deva.

OT: Svakako da sam za legalizaciju u medicinske svrhe, ali sam i za legalizaciju da raja konzumira. I tako ko je hoce, naci ce nacina da dodje do nje, a ko nece - nece pa da mu je dzaba dajes.
Nije istina
U pravu si, pijan ne misli da leti u borbenom mlaznjaku ... Uiiiiiii ... :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#1029 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Ramzess Veliki »

Dozer wrote:Tacno. Ja, iskreno, nikad nisam cuo za takav slucaj... NI cuo, ni procitao ili vidio u medijima...
Za razliku od alkohola...svaki dan neko negdje nekoga ili nalupao, ili osakatio, ili ubio, a bio - p'jan...
Zaboravio si na tzv. specijalne jedinice iz Hercegovine, ono kad se napuse pa igraju ruskog ruleta ili bacaju TNT sa stapinom - ko ce duze drzat eksploziv u ruci ...

Vise ih od toga izginulo nego u akcijama.

Ma ja ... veselica, samo ti malo popravi raspolozenje. :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1030 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Pa, opet kazem - sve je od osobe do osobe i licnog mentalnog sklopa. Neko ko je sklon budalastinama, u alkoholu ce puno lakse uci i njih. Naduvan, malo rjedje.

Jbg, sad ispade da se sranja prave samo kad ni napusen ili alkoholiziran, a svi znamo da nije tako. Tenkre koji pravi sranja, koji ima "ja zajeban stav" u zivotu i kad je trijezan od bilo cega, samo ce lakse uci u sranja ako je pod alkoholom, ali ipak rjedje ako je napusen. Naprosto jer THC i alkohol ne djeluju isto na nas, tj. njihov opojni ucinak je razlicit.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1031 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

Kao što možeš umisliti da si pilot mlažnjaka, isto tako možeš zamišljati da si Alija Sirotanović.

Kad se "odnapušiš" pola sata sjediš i diviš se koliko si posla uradio.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1032 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Poznato je da THC potice kreativnost, daje energiju, budi organizam, dize apetit... Logicno, sve zavisi od kolicine unesenog THC-a.
Podrazumijeva se da svako sebi treba da nadje odgovovarajucu kolicinu. Nekome je to mozda 1 djoint, nekome pola, a nekome 3 (iako sumnjam da je ikome potrebno vise od 1), ili je nekome dovoljna kapljica THC ulja 1x1mm, a nekom mozda 3x3mm, ali u svakom slucaju bitno je pronaci optimum u kojem se moze bez problema funkcionisati.

Isto je i sa alkoholom. Nekome je dovoljna jedna casica da se razbudi, da bude dobro raspolozen, itd., a nekoga i ta jedna casica moze strovaliti na vugla.

Nazalost, vecina ljudi ne poznaje ni sebe ni svoje tijelo, a ni svoje mogucnosti, i onda se najcese ode u pretjerivanje. Treba biti svjestan sebe, u svakom smislu i aspektu znati svoje mogucnosti, ali i granice.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1033 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

Dozer wrote:Poznato je da THC potice kreativnost, daje energiju, budi organizam, dize apetit... Logicno, sve zavisi od kolicine unesenog THC-a.
Podrazumijeva se da svako sebi treba da nadje odgovovarajucu kolicinu. Nekome je to mozda 1 djoint, nekome pola, a nekome 3 (iako sumnjam da je ikome potrebno vise od 1), ili je nekome dovoljna kapljica THC ulja 1x1mm, a nekom mozda 3x3mm, ali u svakom slucaju bitno je pronaci optimum u kojem se moze bez problema funkcionisati.

Isto je i sa alkoholom. Nekome je dovoljna jedna casica da se razbudi, da bude dobro raspolozen, itd., a nekoga i ta jedna casica moze strovaliti na vugla.

Nazalost, vecina ljudi ne poznaje ni sebe ni svoje tijelo, a ni svoje mogucnosti, i onda se najcese ode u pretjerivanje. Treba biti svjestan sebe, u svakom smislu i aspektu znati svoje mogucnosti, ali i granice.

:thumbup:

Još bih samo dodao da nije isto kada zapali osoba sa 35 i adolescent sa 19 godina.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1034 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

A to se, valjda, podrazumijeva... Kako rekoh - mentalni sklop. ;)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#1035 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Ramzess Veliki »

pemanapemani wrote:Kao što možeš umisliti da si pilot mlažnjaka, isto tako možeš zamišljati da si Alija Sirotanović.

Kad se "odnapušiš" pola sata sjediš i diviš se koliko si posla uradio.
Stoji ti ta ... jedan moj jaran se mucio da popravi biciklo, i napusi se i takav ga zacas popravio. :lol:
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#1036 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by scarface32 »

pemanapemani wrote:
Dozer wrote:Poznato je da THC potice kreativnost, daje energiju, budi organizam, dize apetit... Logicno, sve zavisi od kolicine unesenog THC-a.
Podrazumijeva se da svako sebi treba da nadje odgovovarajucu kolicinu. Nekome je to mozda 1 djoint, nekome pola, a nekome 3 (iako sumnjam da je ikome potrebno vise od 1), ili je nekome dovoljna kapljica THC ulja 1x1mm, a nekom mozda 3x3mm, ali u svakom slucaju bitno je pronaci optimum u kojem se moze bez problema funkcionisati.

Isto je i sa alkoholom. Nekome je dovoljna jedna casica da se razbudi, da bude dobro raspolozen, itd., a nekoga i ta jedna casica moze strovaliti na vugla.

Nazalost, vecina ljudi ne poznaje ni sebe ni svoje tijelo, a ni svoje mogucnosti, i onda se najcese ode u pretjerivanje. Treba biti svjestan sebe, u svakom smislu i aspektu znati svoje mogucnosti, ali i granice.

:thumbup:

Još bih samo dodao da nije isto kada zapali osoba sa 35 i adolescent sa 19 godina.
Zasto?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1037 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Zar je zaista potrebno ovo pitati....?
Mogu ja odgovoriti, nije problem, ali prvo da te upitam, ako mozes odgovoriti - koliko godina imas?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1038 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by славянин »

Ramzess Veliki wrote:
pemanapemani wrote:Kao što možeš umisliti da si pilot mlažnjaka, isto tako možeš zamišljati da si Alija Sirotanović.

Kad se "odnapušiš" pola sata sjediš i diviš se koliko si posla uradio.
Stoji ti ta ... jedan moj jaran se mucio da popravi biciklo, i napusi se i takav ga zacas popravio. :lol:
Onda neka povuce crtu koji pa ce krenuti da popravlja biciklo a napravit ce porse 911 :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1039 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by CPT »

scarface32 wrote:
pemanapemani wrote:
Dozer wrote:Poznato je da THC potice kreativnost, daje energiju, budi organizam, dize apetit... Logicno, sve zavisi od kolicine unesenog THC-a.
Podrazumijeva se da svako sebi treba da nadje odgovovarajucu kolicinu. Nekome je to mozda 1 djoint, nekome pola, a nekome 3 (iako sumnjam da je ikome potrebno vise od 1), ili je nekome dovoljna kapljica THC ulja 1x1mm, a nekom mozda 3x3mm, ali u svakom slucaju bitno je pronaci optimum u kojem se moze bez problema funkcionisati.

Isto je i sa alkoholom. Nekome je dovoljna jedna casica da se razbudi, da bude dobro raspolozen, itd., a nekoga i ta jedna casica moze strovaliti na vugla.

Nazalost, vecina ljudi ne poznaje ni sebe ni svoje tijelo, a ni svoje mogucnosti, i onda se najcese ode u pretjerivanje. Treba biti svjestan sebe, u svakom smislu i aspektu znati svoje mogucnosti, ali i granice.

:thumbup:

Još bih samo dodao da nije isto kada zapali osoba sa 35 i adolescent sa 19 godina.
Zasto?
19 i 35 nema razlike... kod mladjih ima:

Decline in IQ (up to 8 points if prolonged use started in adolescent age)
Poor school performance and higher chance of dropping out
Impaired thinking and ability to learn and perform complex tasks
Lower life satisfaction
Addiction (about 9% of adults and 17% of people who started smoking as teens)
Potential development of opiate abuse
Relationship problems, intimate partner violence
Antisocial behavior including stealing money or lying
Financial difficulties
Increased welfare dependence
Greater chances of being unemployed or not getting good jobs.

ako u okolini imas nekog ko cesto koristi onda sigurno znas da nisu bas "najbrzi", sa godinama je sve gore i gore...

User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#1040 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by scarface32 »

Dozer wrote:Zar je zaista potrebno ovo pitati....?
Mogu ja odgovoriti, nije problem, ali prvo da te upitam, ako mozes odgovoriti - koliko godina imas?

imam dovoljno god. pusio sam je sa 17 , ponekad je zapalim i sad. tako da ne vidim razliku. isto mi je .
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#1041 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Ramzess Veliki »

славянин wrote:
Ramzess Veliki wrote:
pemanapemani wrote:Kao što možeš umisliti da si pilot mlažnjaka, isto tako možeš zamišljati da si Alija Sirotanović.

Kad se "odnapušiš" pola sata sjediš i diviš se koliko si posla uradio.
Stoji ti ta ... jedan moj jaran se mucio da popravi biciklo, i napusi se i takav ga zacas popravio. :lol:
Onda neka povuce crtu koji pa ce krenuti da popravlja biciklo a napravit ce porse 911 :lol:
Ne znam kako na koga utice ali ovi moji neki koji su se na to navukli eno pukli svi, pucaju ih neki agresivni tikovi, nesuvislo pricaju, bale im na usta izbijaju, tamni krugovi oko ociju ... bas propali ljudi ... :sad:
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1042 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

scarface32 wrote:
Dozer wrote:Zar je zaista potrebno ovo pitati....?
Mogu ja odgovoriti, nije problem, ali prvo da te upitam, ako mozes odgovoriti - koliko godina imas?

imam dovoljno god. pusio sam je sa 17 , ponekad je zapalim i sad. tako da ne vidim razliku. isto mi je .
Laički, isto kao i sa alkoholom. Sa 17 ćeš se razvaliti, povraćati, past će ti na pamet da voziš auto itd. Sa 35 ćeš stati kada vidiš da ti je loše. Ako si sa autom, uzet ćeš taxi i sl.

Kad sam pušio sa 20, samo mi je zajebancija bila na pameti, miješao često sa alkoholom itd.

Danas kada ponekad zapalim mogu se usredotočiti na bruku korisnih stvari, od menatlnih do fizičkih aktivnosti. Jedino sam sa mentalnim detaljan i picajzla, pa aktivnost može trajati duže.

Isto tako, kada sam baš nervozan, pomaže mi da zaspem i ne budim se 100 puta tokom noći.

Priča o usporenosti, nehigijeni, spavanju po ulicama i sl., je čista nebuloza.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1043 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Al su se konopljasi upalili. Najjace su ove tlapnje o koncentraciji i pomaganju :lol:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1044 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by seoBIH »

Ramzess Veliki wrote: Ne znam kako na koga utice ali ovi moji neki koji su se na to navukli eno pukli svi, pucaju ih neki agresivni tikovi, nesuvislo pricaju, bale im na usta izbijaju, tamni krugovi oko ociju ... bas propali ljudi ... :sad:
Pricas o alkoholu, ili nekim tezim drogama, zar ne? :)
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1045 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

insomnia78 wrote:Al su se konopljasi upalili. Najjace su ove tlapnje o koncentraciji i pomaganju :lol:
Tačno sam znao da ćeš ti komentarisati. :)

Znači, govorimo o povremenom pušenju. Neko jednom sedmično, neko dva puta godišnje.

Nekoga će i sa 35 zakucati, a na nekome se neće primjetiti da je zapalio, o tome govorimo.

Isto je tako i sa alkoholom.

Sve zavisi od osobe do osobe.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1046 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Pa ni linija koke povremeno te nece ubiti
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1047 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by pemanapemani »

insomnia78 wrote:Pa ni linija koke povremeno te nece ubiti
Pa ni heroin te neće ubiti...odmah.

Eto, ti liniju koke svake hefte, a ja joint, pa sumiramo rezultate nakon godinu dana i batalimo drogiranje. Može?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#1048 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Ramzess Veliki »

seoBIH wrote:
Ramzess Veliki wrote: Ne znam kako na koga utice ali ovi moji neki koji su se na to navukli eno pukli svi, pucaju ih neki agresivni tikovi, nesuvislo pricaju, bale im na usta izbijaju, tamni krugovi oko ociju ... bas propali ljudi ... :sad:
Pricas o alkoholu, ili nekim tezim drogama, zar ne? :)
Smrkaju. Jednom su i mene zvali, ja ih naruzio jer nije bilo suhog mesa i sira. Samo brasno po stolu, ne docekuje se tako jaran, bez meze ... kazu smrkni ovo, reko necu na prazan stomak pa da je zlatna prasina, eto vama to a ja odoh nesto pojesti.
I bolje da nisam, eno gledam ih trzaju se ulicom sve bi kao nesta, ubi ih nervoza, a od te navodne genijalnosti koja se dobije po ovim pricama ovdje, ovi su kako vidim samo postali gluplji.

Kazu mi ovako:
Smrk ... jarane ba ... smrk ... znas ovo je cool, pun sam ... smrk ... neke energije, mog'o bih sad g... cijeli dan ... smrk ... nisi frajer ako ovo ne uzimas, to je frajerski ... trz ... smrk ...

Mislim se drzim se ja jagnjetine i suhog mesa, manja steta ... mozda ima svijetlih primjera koji odudaraju u pozitivnom smislu, ovi moji nisu ni prije bili prepametni pa mozda na njih djeluje naizvrat.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1049 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

scarface32 wrote:
Dozer wrote:Zar je zaista potrebno ovo pitati....?
Mogu ja odgovoriti, nije problem, ali prvo da te upitam, ako mozes odgovoriti - koliko godina imas?
imam dovoljno god. pusio sam je sa 17 , ponekad je zapalim i sad. tako da ne vidim razliku. isto mi je .
Pa jesi li razmisljao isto sa 17 i sad, s koliko vec?
U tome je caka. Neko sa 18-19 je u najvecem broju slucajeva nadobudni plicak (svi smo bili takvi tad, zar ne?), pun sebe, "najpametniji" na svijetu, najjaci, najzajebaniji, sve naj, naj... I bez ikakvih briga.
To je vrijeme kada se proba svasta nesto, i alkohol, i trava, i prave droge, i tuce, i kradje, i, i, i... I sasvim je normalno i logicno da je tada ponasanje pod uticajem necega, bilo alkohola, bilo trave, bilo necega treceg, puno drasticnije jer se tada sve nabrojano uduplava. Tad su svi jos "zajebaniji", jos "pametniji", jos drcniji, i duplo spremniji na razne gluposti.

S 35 je takvo ponasanje i razmisljanje vec odavno u proslosti. Tad vecina vec ima djecu, more drugih briga, posao, obaveze, kredite, covjek je puno smireniji, ali i umorniji.
I dok je sa 18-19 to bila furka da bi se bilo "zajeban i pametan", s 35+ je to samo jedan vid opustanja, nekima mozda i bijeg od realnosti, ali zaista ne znam za slucaj da je neko napusen s 35+ napravio neko sranje. Za razliku od alkohola, za kojeg nema starosne razlike za sranje...

U tome je ta razlika sto se trave tice. A djelovanje THC-a iz trave je isto uvijek.
Last edited by Dozer on 20/09/2019 10:29, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1050 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

insomnia78 wrote:Pa ni linija koke povremeno te nece ubiti
Koja, kao ni marica, ne stvara fizicku ovisnost, zar ne? ;)
Post Reply