Legalizacija kanabisa u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1051 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ramzess Veliki wrote:
seoBIH wrote:
Ramzess Veliki wrote: Ne znam kako na koga utice ali ovi moji neki koji su se na to navukli eno pukli svi, pucaju ih neki agresivni tikovi, nesuvislo pricaju, bale im na usta izbijaju, tamni krugovi oko ociju ... bas propali ljudi ... :sad:
Pricas o alkoholu, ili nekim tezim drogama, zar ne? :)
Smrkaju. Jednom su i mene zvali, ja ih naruzio jer nije bilo suhog mesa i sira. Samo brasno po stolu, ne docekuje se tako jaran, bez meze ... kazu smrkni ovo, reko necu na prazan stomak pa da je zlatna prasina, eto vama to a ja odoh nesto pojesti.
I bolje da nisam, eno gledam ih trzaju se ulicom sve bi kao nesta, ubi ih nervoza, a od te navodne genijalnosti koja se dobije po ovim pricama ovdje, ovi su kako vidim samo postali gluplji.

Kazu mi ovako:
Smrk ... jarane ba ... smrk ... znas ovo je cool, pun sam ... smrk ... neke energije, mog'o bih sad g... cijeli dan ... smrk ... nisi frajer ako ovo ne uzimas, to je frajerski ... trz ... smrk ...

Mislim se drzim se ja jagnjetine i suhog mesa, manja steta ... mozda ima svijetlih primjera koji odudaraju u pozitivnom smislu, ovi moji nisu ni prije bili prepametni pa mozda na njih djeluje naizvrat.
Ramo ba...rucna, stani jbt...
Pa ovdje ni ne pricamo o smrkanju bijelog ili zutog, bog te ne ubio. Pricamo o marihuani. Ona se ne smrce, i nema ni priblizno slicnih nus pojava ovima o kojima ti pricas nakon smrkanja.

S druge strane, i osim teskih i pravih droga poput heroina, naravno - najbitniji faktor je kolicina. Neko ko se napusi svaki dan, i to vise puta, i jos ako je neka jaca sorta s puno THC-a, logicno je da ce biti stalno usporen i ni za qrca.
Ali, neko ko spuca djoju jednom u par dana, tu je prica totalno drugacija.

U svemu treba imati mjeru i biti svjestan, jbg... Ko nema mjere i ne konta sta radi, to je vec problem.
Last edited by Dozer on 20/09/2019 10:36, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1052 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Dozer wrote:
insomnia78 wrote:Pa ni linija koke povremeno te nece ubiti
Koja, kao ni marica, ne stvara fizicku ovisnost, zar ne? ;)
Haluga stvara psihicku koja je svakako puno zajebanija od fizicke. Od heroina se ocistis za par dana al psiha pojede
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1053 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ajd' ne lupetaj, ziv bio...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#1054 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Ramzess Veliki »

Dozer wrote:
U svemu treba imati mjeru i biti svjestan, jbg... Ko nema mjere i ne konta sta radi, to je vec problem.
Ko kod nas ima mjere u bilo cemu ... :roll:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1055 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Dozer wrote:Ajd' ne lupetaj, ziv bio...
Haman pa citav zivot sam proveo okruzen narkomanima. Trave sa ispusio vjerovatno vise nego si tezak a ni ostalog se nisam klonio tako da vrlo dobro znam o cemu pricam
Ni kocka ni jebeni telefn npr ne izazivaju fizicku ovisnost pa masa ljudi zaglibi
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1056 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Da da strucnjak moj. Heroinsku fizicku krizu ces prevazici relativno brzo ali je psiha ono sto jebe nase kokosi a nije horoz
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1057 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

I, jesi se navuk'o na vutra? Jesi sad zvanicni narkoman?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1058 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Znam masu ljudi koji jesu
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1059 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by seoBIH »

Samo od trave? Daj bhti neko istraživanje koje potvrđuje tvoje navode. Samo nemoj primjer, ala navukao se na mcdonalds :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1060 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Pa ovisnosti su razne
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1061 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Dobra stvar sa travom je sto je relativno jeftina i lako dostupna tako da ne dovodi do kriminala da dodjes do para
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1062 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by seoBIH »

insomnia78 wrote:Pa ovisnosti su razne
Slazem se. Od trave neko moze biti ovisan, kao npr ti od klix foruma :sax:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#1063 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by mali_balon »

Jes jes cim se uzme jedan dah trave gotovo je odma se prelazi na heroin i ostale teske droge, znaci odma......
Tako su tvrdili stari, a stari su tvrdili da se sida/aids prenosi pogledom......i zamisli sta se desi.....nauka napredovala i dalje napreduje....neko prihavti naucne dokaze a neko i dalje vjeruje da je zemlja ravna......selam

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1064 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

seoBIH wrote:
insomnia78 wrote:Pa ovisnosti su razne
Slazem se. Od trave neko moze biti ovisan, kao npr ti od klix foruma :sax:
Pa da. Sad brzo dzoju da se smiris.
Kaze pomaze mi da se smirim i da zaspim i sta kad nema? Budes li miran i spaval ti se?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1065 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

I da. Naravno da treba dopustiti medicinsku upotrebu sl pustite suplje o bezopasnosti
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1066 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by seoBIH »

Pa zna se, persen, senval ili neka druga tableta za spavanje. To je prihvatljivo, je li tako :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1067 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Ne ni si navucen i imas problem.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1068 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

E jbg, insomnia....
Naucno dokazano da marica ne uzrokuje ovisnost, da ne postoji nijedan registorvani ovisnik o marihuani, da nema nikakve po zdravlje negativne ucinke (a pozitivnima se moze pisati nadugo i nasiroko), a ti ces nas sad ubijediti da ti znas bolje jer si duvo..

Opet te pitam - jesi li ovisnik o marihuani?

Batali supljak o "psihickoj ovisnosti". Tu vrstu ovisnosti ima svako ziv, bukvalno, samo je pitanje na sta. Neko na hljeb, neko na kocku, neko na Nutelu, neko na pucanje, neko na hodanje sumom, neko na mobitel, neko na internet, neko na ratovanje, neko na XY. To nisu prave ovisnosti, nego samo nase psihicko trenutno stanje.
Last edited by Dozer on 20/09/2019 12:04, edited 2 times in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1069 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by insomnia78 »

Aha. Pa dobro onda
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1070 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Pa zar nije tako?
Eto, uzmi sebe za primjer - da li si ovisnik o marihuani? Nakon ispusenih 97+kg...
Imas li kakvih fizickih tegoba, negativnih posljedica (osim ovih koje svi vidimo, a to je kontriranje na sve i svasta :D :D)
Last edited by Dozer on 20/09/2019 12:05, edited 1 time in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1071 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by CPT »

Dozer wrote:E jbg, insomnia....
Naucno dokazano da marica ne uzrokuje ovisnost, da ne postoji nijedan registorvani ovisnik o marihuani, da nema nikakve po zdravlje negativne ucinke (a pozitivnima se moze pisati nadugo i nasiroko), a ti ces nas sad ubijediti da ti znas bolje jer si duvo..

Opet te pitam - jesi li ovisnik o marihuani?

Batali supljak o "psihickoj ovisnosti". Tu vrstu ovisnosti ima svako ziv, bukvalno, samo je pitanje na sta. Neko na hljeb, neko na kocku, neko na Nutelu, neko na pucanje, neko na hodanje sumom, neko na ratovanje, neko na XY. To nisu prave ovisnosti, nego samo nase psihicko trenutno stanje.
opet izmisljamo malo:
https://www.drugabuse.gov/publications/ ... -addictive

Marijuana use can lead to the development of problem use, known as a marijuana use disorder, which takes the form of addiction in severe cases. Recent data suggest that 30 percent of those who use marijuana may have some degree of marijuana use disorder.18 People who begin using marijuana before the age of 18 are four to seven times more likely to develop a marijuana use disorder than adults.19

Marijuana use disorders are often associated with dependence—in which a person feels withdrawal symptoms when not taking the drug. People who use marijuana frequently often report irritability, mood and sleep difficulties, decreased appetite, cravings, restlessness, and/or various forms of physical discomfort that peak within the first week after quitting and last up to 2 weeks.20,21 Marijuana dependence occurs when the brain adapts to large amounts of the drug by reducing production of and sensitivity to its own endocannabinoid neurotransmitters.22,23

In 2015, about 4.0 million people in the United States met the diagnostic criteria for a marijuana use disorder;3 138,000 voluntarily sought treatment for their marijuana use.28
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1072 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by seoBIH »

Dozer wrote:Pa zar nije tako?
Eto, uzmi sebe za primjer - da li si ovisnik o marihuani? Nakon ispusenih 97+kg...
Imas li kakvih fizickih tegoba, negativnih posljedica (osim ovih koje svi vidimo, a to je kontriranje na sve i svasta :D :D)
Image
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1073 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

@CPT
A sad procitaj ono sto sam napisao gore, o kolicinama, jacini, itd.
Sve su prilike da ces i na ovoj temi zavrsiti kao i na ostalima... (s tim sto ti ni na sta necu odgovarati ovdje, jer ces usrati i ovu temu kao i svaku do sada). Imas svoju temu, pa opleti - https://forum.klix.ba/cpt-s-perles-t156637.html
Last edited by Dozer on 20/09/2019 12:10, edited 1 time in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1074 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by CPT »

Dozer wrote:@CPT
A sad procitaj ono sto sam napisao gore, o kolicinama, jacini, itd.
Sve su prilike da ces i na ovoj temi zavrsiti kao i na ostalima...
Nek ti neko prevede sta znaci ovo:
In 2015, about 4.0 million people in the United States met the diagnostic criteria for a marijuana use disorder;3 138,000 voluntarily sought treatment for their marijuana use.28

Pa onda to uklopi sa pricom "nema ovisnosti" ovo ono...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1075 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

"Use disorder" nije = drug addiction ili bilo kakva ovisnost. Ljudi se lijece i od hronicne prehlade. Da li to znaci da su ovisni o prehladi?
Post Reply