TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9651 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

apokalipso2 wrote:Prvi si od koga sam čuo da je panel smeće. Možda zato što nije IPS i u izlogu pa da blješti pred očima?
Šta je onda sa običnim FHD i UHD panelima u Vivax-i i sl. ako je u Philips-u smeće?
Nije toliko smece :D
Terarij+
Posts: 160
Joined: 25/04/2019 14:19

#9652 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Terarij+ »

Uzeo danas to jest platio a u ponedeljak stiže Samsung LED UltraHD SMART TV 65NU7172 plaćen 1600 maraka u Imtecu

https://imtec.ba/televizori/40359-telev ... 77096.html

a za njega imam i posebno mjesto :D

Image
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#9653 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by dadoka84 »

Terarij+ wrote:Uzeo danas to jest platio a u ponedeljak stiže Samsung LED UltraHD SMART TV 65NU7172 plaćen 1600 maraka u Imtecu

https://imtec.ba/televizori/40359-telev ... 77096.html

a za njega imam i posebno mjesto :D

Image
Napravio terarij za tv, samo da ne preraste pa da zid moraš štemati :)
Terarij+
Posts: 160
Joined: 25/04/2019 14:19

#9654 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Terarij+ »

dadoka84 wrote:
Napravio terarij za tv, samo da ne preraste pa da zid moraš štemati :)
Može stat i onaj od 80 inča :D
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9655 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

remark wrote:Kakav je ovaj TehnoMax iz Zenice?
Pouzdana radnja.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9656 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

arnes_king wrote:
dadoka84 wrote:Ima li ko kakve pametne, ovaj mi je tv zamigao 55UM7450PLA
https://www.ekupi.ba/LG-LED-televizor-5 ... 07004.aspx

Koliko vidim panel je ips, a soba u kojoj se koristi je veoma svijetla. Ja sam naviknut na webos od lg i magic remote pa mi je to jedan od glavnih zahtjeva kod tv. Eventualno neka konkurencija koja nudi vise za iste pare 1200KM? :D
Kako sam upratio ove strucnjake sa teme VA panel ima bolji kontrast ali losiji ugao gledanja a IPS je losiji kontrast ali bolji ugao gledanja.

Ako je svijetla soba u kojoj gledas prema tome bi trebalo da ce ti biti bolji neki sa VA panelom.

Samo ti je bolje sacekati da se jave ovi koji se stvarno razumiju, ja sam ove neke osnovne stvari "pofatao" samo citajuci postove na ovoj temi tako da nije dobro da se na to oslonis :D


Ako sam pogrijesio onda se izvinjavam i nadam se da ce me neko ispraviti.
Vrsta panela ne igra nikakvu ulogu u tome nego je za upotrebu u svijetloj sobi bitno maksimalno osvjetljenje i zavrsna obrada panela.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9657 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

tikatak wrote:
CooK wrote:
tikatak wrote:Hvala brate. Nesto mi nekad nije jasno zasto su cijene samsunga priblizne nekim drugim slabijim proizvođačima?! Moze i objasnjenje za ppi, koliko je to herca kod ovog trećeg? :-)
A sta vam je ovih dana sa citiranjima, nit' se zna ko pije a nit' ko placa. :lol:
Cijene Samsunga su nize jer je prije 2 godine odlucio sa televizorima ozbiljnije uci na trziste ex-yu drzava pa su im manje marze zbog vece kolicine prodatih primjeraka. Ovakve cijene televizora poznatih brendova su vec godinama na trzistu zapadne europe i amerike tako da to nije nista novo nego se mi godinama navikli da nas deru pa nam cudno.
PPI nema nikakve veze sa hercima nego ti je to broj piksela po incu i sto je veci taj broj to je bolja slika a sto je manji broj je losija(logicno). Npr ako imas dva televizora koji prikazuju 1080p sadrzaj a njihove velicne su npr 32" i 55" onda ce slika na televizoru od 32" biti bolja radi veceg PPI-a. To se podrazumijeva ukoliko se oba televizora gledaju sa iste udaljenosti. Sto se tice frekvencija, samo je bitna nativna frekvencija panela a ona je 50Hz kod sva tri televizora navedena iznad a trenutno najjeftniji TV sa 100Hz panelom je oko 1700KM. One marketinske frekvencije koje idu cak i do 2-3 hiljade herca su interpolacijske vrijednosti i one su apsolutno nebitne.
Hvala brate.
Vivax LED TV 55"UHD96T2S2SM ANDROID PREMIUM MODEL (1.099 KM)
https://www.olx.ba/r/33991066/1090666
A sta kazes za ovo iako idem u krajnost? :-)
Drug ti ama bas nikako ne pratis brendove u elektronici. :) Kakav crni Vivax, to mozes kupiti samo za 180KM neki od 32" pa da nosis na more ili drzis na vikendici a 1100KM dati za neki Vivax je suludo. Cak je i onaj Sharp koji si spominjao puno bolji od Vivaxa.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9658 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

FoolControl wrote:@CooK

Vrijedi li uzeti SAMSUNG 43'' UE43NU7192UXXH (nov) za 600km? Kod njega je VA panel čini mi se?
Vrijedi, jest VA.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9659 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

ervinl wrote:Pozdrav,

Vidio sam Domodu tv Panasonic TX-58EX700E 1299,00KM navodno snizen sa 1599,00KM.
Interesuju me misljenja, i kakav je ovaj Panasonic-ov smart?
I sta mislite o TV TCL LED 55" 55DC760?
Dobar je taj Panasonic TV i vrijedi 1300KM.
TCL su dobri televizori ali nazalost kod nas jos uzimaju velike marze na njih.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9660 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

mahalik wrote:Ima li ko iskustva sa ovim Sony SMART LED TV 50WF665?
Los TV kao i svi Full HD televizori proizvedeni u zadnje 3 godine.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9661 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

remark wrote:Kakav je 65q7fna uopste? I kakav je u poredjenju sa 65q6fn posto je ovaj drugi pravo tesko naci.
Q7FN je odlican TV i znatno bolji od Q6FN ali je i ovaj drugi veoma dobar TV, pogotovo ovaj model od 55" jer se mogao naci za 1560KM sto je odlican omjer cijene i kvaliteta. Nazalost nema ih vise za te novce ali ako imas za Q7FN i to za 65-incnu verziju onda uzimaj. :)
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9662 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Terarij+ wrote:Uzeo danas to jest platio a u ponedeljak stiže Samsung LED UltraHD SMART TV 65NU7172 plaćen 1600 maraka u Imtecu

https://imtec.ba/televizori/40359-telev ... 77096.html

a za njega imam i posebno mjesto :D

Image
Cestitke na novom TV-u a sto se tice ovog "posebnog mjesta" sve je super osim svjetala. Ne radi se to tako ali vidjeces i sam kada montiras TV. Ako hoces mogu ti objasniti kako odnosno gdje da postavis ta bias svjetla.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#9663 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mahalik »

pa koji sony je dobasr za uzeti a nije poskup
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#9664 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by remark »

CooK wrote:
remark wrote:Kakav je 65q7fna uopste? I kakav je u poredjenju sa 65q6fn posto je ovaj drugi pravo tesko naci.
Q7FN je odlican TV i znatno bolji od Q6FN ali je i ovaj drugi veoma dobar TV, pogotovo ovaj model od 55" jer se mogao naci za 1560KM sto je odlican omjer cijene i kvaliteta. Nazalost nema ih vise za te novce ali ako imas za Q7FN i to za 65-incnu verziju onda uzimaj. :)
Ima u domodu nekakva akcija pa se kontam zaletit :D
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#9665 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by jarobot »

diablobih wrote:
apokalipso2 wrote:
diablobih wrote:A losa slika na philipsu, to nista ?
Ko kaže?
Njegov panel koji je smece...
Po čemu je smeće i loša slika.
Koliko si ga dana koristio u kojim uslovima , šta su gledao na njemu ,filmove tv ili nešto treće.
Govoriš to iz iskustva nekog.
Obrazloži nam
Terarij+
Posts: 160
Joined: 25/04/2019 14:19

#9666 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Terarij+ »

jarobot wrote: Po čemu je smeće i loša slika.
Koliko si ga dana koristio u kojim uslovima , šta su gledao na njemu ,filmove tv ili nešto treće.
Govoriš to iz iskustva nekog.
Obrazloži nam
Pusti dijabolu lik je teški hejter, do 12 mrzi sebe od 12 sve ostalo i veze nema šta piše, uglavnom hejta sve živo uprati mu postove nije dobar nikako
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9667 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

jarobot wrote: Po čemu je smeće i loša slika.
Koliko si ga dana koristio u kojim uslovima , šta su gledao na njemu ,filmove tv ili nešto treće.
Govoriš to iz iskustva nekog.
Obrazloži nam
Govorim iz razloga zato sto im panele pravi debilna kompanija. Nije to Philips pravi. Pa niko ih vise ne uzima za primjer dobrog tva. Jedino dobro kod njih je ambilight, a i to se moze napraviti za nekolicinu dolara.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#9668 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by jarobot »

diablobih wrote:
jarobot wrote: Po čemu je smeće i loša slika.
Koliko si ga dana koristio u kojim uslovima , šta su gledao na njemu ,filmove tv ili nešto treće.
Govoriš to iz iskustva nekog.
Obrazloži nam
Govorim iz razloga zato sto im panele pravi debilna kompanija. Nije to Philips pravi. Pa niko ih vise ne uzima za primjer dobrog tva. Jedino dobro kod njih je ambilight, a i to se moze napraviti za nekolicinu dolara.
Koja kompanija pravi panele za philips led tv da vidimo kolko je ta kompanija debilna.
I gdje ima ambilight za nekoliko dolara koji prati sliku ,zvuk ima mogućnost prilagodbe zidu i podešavanja jakosti u nekoliko opcija....
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9669 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

jarobot wrote:
diablobih wrote:
jarobot wrote: Po čemu je smeće i loša slika.
Koliko si ga dana koristio u kojim uslovima , šta su gledao na njemu ,filmove tv ili nešto treće.
Govoriš to iz iskustva nekog.
Obrazloži nam
Govorim iz razloga zato sto im panele pravi debilna kompanija. Nije to Philips pravi. Pa niko ih vise ne uzima za primjer dobrog tva. Jedino dobro kod njih je ambilight, a i to se moze napraviti za nekolicinu dolara.
Koja kompanija pravi panele za philips led tv da vidimo kolko je ta kompanija debilna.
I gdje ima ambilight za nekoliko dolara koji prati sliku ,zvuk ima mogućnost prilagodbe zidu i podešavanja jakosti u nekoliko opcija....
https://www.instructables.com/id/DIY-PC ... -WS2812b-/

Koliko se sjecam vestel ili neka tako kompanija.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#9670 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by jarobot »

diablobih wrote:
[quote="diablobih" wrote:
jarobot wrote: Po čemu je smeće i loša slika.
Koliko si ga dana koristio u kojim uslovima , šta su gledao na njemu ,filmove tv ili nešto treće.
Govoriš to iz iskustva nekog.
Obrazloži nam
Govorim iz razloga zato sto im panele pravi debilna kompanija. Nije to Philips pravi. Pa niko ih vise ne uzima za primjer dobrog tva. Jedino dobro kod njih je ambilight, a i to se moze napraviti za nekolicinu dolara.
Koja kompanija pravi panele za philips led tv da vidimo kolko je ta kompanija debilna.
I gdje ima ambilight za nekoliko dolara koji prati sliku ,zvuk ima mogućnost prilagodbe zidu i podešavanja jakosti u nekoliko opcija....
https://www.instructables.com/id/DIY-PC ... -WS2812b-/

Koliko se sjecam vestel ili neka tako kompanija.[/quote]
Kakav Vestel nemaš ti poima.
TP Vision radi panele i kompletan tv brandiran kao Filips.
Odnosno TP vision je ekskluzivni Filipsov brand licenciran za Filips televizore.
A ovo drgo je oko 55 km samo da dođe u bih.
O lemljenj napajanju i ostaloj skakameriji da ne pričam. Pročitaj malo više šta piše ako uopšte razmiješ Engleski.
O estetici i ljepilu i gomili kablova da ne govorim
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#9671 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by W0rM »

Za neodlucne, one koji bi da uzmu nesto novo ili kojima treba najbolji tv ulozeno-dobijeno.
Nedavno sam hvala Bogu uzeo TCL 55DC760. Za sada imam samo rijeci hvale, kontrast, ostrina slike, jednsotavnost upravljanja, sve je na nivou. Da napomenem da je TV dodje sa Androidom 8.0 cini mi se dijagonala je 55" i ono sto je meni posebno drago je da ima na dnu soundbar JBL koji daje fenomenalan zvuk. Dodju 2 daljinska upravljaca jedan jednostavni ( ne znam ima li 10 dugmica na sebi) i drugi "kompleksiniji" (kao kod klasicnih televizora).

Kada tv dodje valja citati upute i pridrzavati se istih jer su rubovi vrlo tanki. Da naglasim da postolje nije tesko montireati i da izgleda vise nego elegantno.

Sto se tice defaultnog playera na TVu, nekad nece da ucita prevode sa USBa kada se gleda neki film, te je pohvalno instalirati npr. VLC i preko njega gledati sadrzaje sa externog diska.

Od mana mogu da kazem da je paljenje uredjaja mana jer traje nekih 30ak sekundi te to sto nema tzv. stand by mode, mada i jedno i drugo mi ne smeta i ne fali s obzirom da je cijena po meni vise nego zadovoljavajuca - 1399 KMova u Imtecu, da naglasim da ih ima i u Univerzalnom i to su jeftiniji cini mi se za 20 KM.

Ne znam da li na BH trzistu trenutno postoji bolji TV u omjeru ulozeno-dobijeno.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9672 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

jarobot wrote: Kakav Vestel nemaš ti poima.
TP Vision radi panele i kompletan tv brandiran kao Filips.
Odnosno TP vision je ekskluzivni Filipsov brand licenciran za Filips televizore.
A ovo drgo je oko 55 km samo da dođe u bih.
O lemljenj napajanju i ostaloj skakameriji da ne pričam. Pročitaj malo više šta piše ako uopšte razmiješ Engleski.
O estetici i ljepilu i gomili kablova da ne govorim
Evo sad gledam, neki modeli se prave pod vestelovim imenom, tako da nisam pogrijesio. Koliko ja znam tp vision ne pravi lcd, oni mozda dizajniraju i onda posalju nekome da napravi, barem ne pise da prave panele. Za OLED, smart tv i sl. su vise uz philips.

Tesko ista naci za Philips sto valja osim OLED televizora. Niko ih ne preporucuje, niko ih ne benda 1% na tv sceni.

Sto se tice Ambilight, to je bilo bukvalno prvi link na google. Arduino ne kosta mnogo, traka ne kosta mnogo. Vrlo jednostavno napraviti.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9673 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Sta se svadjate oko Philipsa, pa i malo upucena osoba zna da to vise nisu ni blizu dobri televizori kao prije 8 godina dok su jos bili pod vlasnistvom holandjana? Od kad su ih 2011 godine kupili kinezi kvaliteta je drasticno opala a cijene ostale iste i imaju veoma los odnos ulozeno-dobijeno. Samo u visokoj klasi imaju dobrih televizora koji vrijede novca koliko kostaju.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9674 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

mahalik wrote:pa koji sony je dobasr za uzeti a nije poskup
A sta za tebe nije poskupo, nije to isto za svakoga? Nekom nezaposlenom je i 500KM poskupo a nekom biznismenu ni 5000KM nije poskupo.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#9675 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

remark wrote:
CooK wrote:
remark wrote:Kakav je 65q7fna uopste? I kakav je u poredjenju sa 65q6fn posto je ovaj drugi pravo tesko naci.
Q7FN je odlican TV i znatno bolji od Q6FN ali je i ovaj drugi veoma dobar TV, pogotovo ovaj model od 55" jer se mogao naci za 1560KM sto je odlican omjer cijene i kvaliteta. Nazalost nema ih vise za te novce ali ako imas za Q7FN i to za 65-incnu verziju onda uzimaj. :)
Ima u domodu nekakva akcija pa se kontam zaletit :D
Evo bas gledam, 55Q7FN 2000KM a 65Q7FN 3000KM. Sta da ti kazem, jest taj od 65" puno para ali je extra TV. Evo ovdje imas recenziju pa citaj ako hoces: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... -qled-2018
Post Reply