TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8351 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

ma nece ba, samo, trebat' ces nekog zvati da ti pomogne do blagajne kad bidnes plac'o :mrgreen:

Image
User avatar
crnivrag
Posts: 12942
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8352 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by crnivrag »

semirsar wrote:
Mila moja testosteronska hormonska nadomjesna terapija :pasamoj:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8353 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

al ga objasni ovaj :lol: :lol: :lol:
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#8354 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Kad smo vec kod MicroLED-a na zadnjem CES-u Samsung je predstavio dva, od 75" i od 219". Inace MicroLED krece u prodaju za 12-18 mjeseci. Osim vec poznatih prednosti MicroLED-a nad LCD-om i OLED-om, ono sto mi je zaista fenomenalno kod ovih predstavljenih MicroLED-ova je da su modularni tj sastoje se od vise dijelova koje je moguce rasklapati i sklapati u zavisnosti da li zelis 16:9, 16:10, 4:3, itd format slike a ono najbolje je to sto ce velicinu televizora konacno biti moguce nadograditi u fazonu da na pocetku kupis npr 4 MicroLED modula a kada ti postane mali TV samo kupis jos 2, 4 ili koliko vec hoces novih MicroLED modula i nadogradis na postojece module te tako povecas svoj "stari" TV.

User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#8355 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by friskyoreo »

Pozdrav. Valja li ovaj tv čemu? Ili ako ima neka druga preporuka u tom cjenovnik rangu.. Bitno mi je da je Android TV. Hvala

https://www.saturn.de/de/product/_sony- ... 91093.html
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#8356 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

friskyoreo wrote:Pozdrav. Valja li ovaj tv čemu? Ili ako ima neka druga preporuka u tom cjenovnik rangu.. Bitno mi je da je Android TV. Hvala

https://www.saturn.de/de/product/_sony- ... 91093.html
Dobar je za sport ali nije nesto za filmove, pogotovo u mracnom ambijentu.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#8357 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

U BiH i Hrvatskoj pocela je prodaja TCL televizora...http://www.avtera.ba/local/pub/lp/TCL-p ... section0/3
Mislim da ce to obradovati mnoge forumase a narocito one koji cekaju OLED ili QLED sa pristojnom cijenom, medju kojim sam i ja bio...
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#8358 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by friskyoreo »

CooK wrote:
friskyoreo wrote:Pozdrav. Valja li ovaj tv čemu? Ili ako ima neka druga preporuka u tom cjenovnik rangu.. Bitno mi je da je Android TV. Hvala

https://www.saturn.de/de/product/_sony- ... 91093.html
Dobar je za sport ali nije nesto za filmove, pogotovo u mracnom ambijentu.
Uopste ne gledam sport, samo filmove i tv kanale. :) Na sta trebam obratiti paznju da znam da je tv vise za ovo sto meni odgovara... Totalni sam laik. Hvala unaprijed. :)
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#8359 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by dustaban »

Sta vi mislite jesu li soundbar-ovi precijenjeni?!

Najjeftiniji 200 KM, za te pare solidnu mini liniju nabavit. A idu i do milje!
User avatar
shalla
Posts: 9333
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#8360 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

dustaban wrote:Sta vi mislite jesu li soundbar-ovi precijenjeni?!

Najjeftiniji 200 KM, za te pare solidnu mini liniju nabavit. A idu i do milje!
Po meni jesu, imam neko starije Samsung kućno kino 5+1, Bgm ništa mu ne fali kada skopčam TV na njega :)
User avatar
typeOnegative
Posts: 4889
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8361 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

dustaban wrote:Sta vi mislite jesu li soundbar-ovi precijenjeni?!

Najjeftiniji 200 KM, za te pare solidnu mini liniju nabavit. A idu i do milje!
Precijenjeni i po meni. Kad se radi o tim jeftinijim 200 -300 km imao sam priliku čuti ih par, zvuk los a opet ovi skuplji koji nešto i vrijede cijena im je kao neki 5.1 sistem koji ce ga najčešće oduvati i po kvaliteti , prostornosti a i jacini zvuka.
Po meni samo za manje prostore ili za ljude koji vode računa o eleganciji .
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8796
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#8362 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by SanskiBiser »

dustaban wrote:Sta vi mislite jesu li soundbar-ovi precijenjeni?!

Najjeftiniji 200 KM, za te pare solidnu mini liniju nabavit. A idu i do milje!

Jesu, ja sam kod druga probao LG SK5 koji je placen nesto preko 500 KM i naravno zbog subwoofera osjeti se bolji zvuk nego na TV zvucnicima, mislio sam ga sebi uzeti isto uz novi TV i odustao sam. Sad mi je TV spojen na stari Sony HIFI sistem iz 1997 VACS RX66 tad je placen 750 DEM (kupio prasinu na tavanu od 2008 crkao mu cd player i prednji kontrolni panel ali radi i dalje sve ostalo na daljinski...) preko Toslink i DA konvertora, dva drvena Sony trosistemska zvucnika i jedan mali subwoofer, osjacaj je kao da si u kinu, soba puna zvuka, nema buke, u susjednoj sobi nikome ne smeta. Soundbar pojacas na taj nivo napravi buku cuje se u komsiluku. Zvucnici inace 2 metra s lijeve i desne strane TV.... :lol:

Na drugom TV koji ima katastrofa zvucnike u TV (Toshiba 40 Incha) imam spojen 2.1 Genius drvene zvucnike za PC, i zvuk je odlican s njima, mali subwoofer radi posao odlicno a sve za 60ak KM...E sad za novije TV koji nemaju analogne izlaze vise treba DA konverter pa se mogu na isti nacin spojiti na takav 2.1 sistem a taj konverter kosta na ebay ili gearbest oko 10ak dolara.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4889
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8363 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

+1
je fakat . spojeno mi je 5.1 kucno kino na TV i na komp . zvuk odlican i soba puna zvuka kako kazes , a ne cuje se ni u susjednoj prostoriji a kamoli van stana , dok ovi "tranzistori " iz TvA isl . ruče do zgrade preko puta a zvuk ko iz kante
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#8364 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

friskyoreo wrote:
CooK wrote:
friskyoreo wrote:Pozdrav. Valja li ovaj tv čemu? Ili ako ima neka druga preporuka u tom cjenovnik rangu.. Bitno mi je da je Android TV. Hvala

https://www.saturn.de/de/product/_sony- ... 91093.html
Dobar je za sport ali nije nesto za filmove, pogotovo u mracnom ambijentu.
Uopste ne gledam sport, samo filmove i tv kanale. :) Na sta trebam obratiti paznju da znam da je tv vise za ovo sto meni odgovara... Totalni sam laik. Hvala unaprijed. :)
Onda obrati paznju na to da uzmes TV sa VA panelom. Ovdje mozes provjeriti koji je panel u kojem televizoru, samo ukucaj model TV-a: displayspecifications.com
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4511
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8365 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by VladaFBiH »

dustaban wrote:Sta vi mislite jesu li soundbar-ovi precijenjeni?!

Najjeftiniji 200 KM, za te pare solidnu mini liniju nabavit. A idu i do milje!
i da i ne... ovi jefitni će dati značajno bolji zvuk nego TV i uglavnom lijepo izgledaju dok kod ovih skupljih se postavlja pitanje da li je bolje kupiti pojačalo i zvučnike i imati značajno kvalitetniji zvuk od onoga što oni daju (lično imam receiver, zvučnika i subwoofer - neuporedivo bolji zvuk od soundbarova koji koštaju po 1k KM - svi mi imaju nekako "mutan" zvuk koji je setovan za filmove ali nije nikako za muziku iako imaju kao opcije i za ostale stvari)...
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4421
Joined: 21/02/2011 12:56

#8366 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

Sutra mi dolazi novi TV XF9005 SONY :D brzom postom :autic: :meza1:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8367 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

:thumbup: :sax:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4889
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8368 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

REDDEVILS wrote:Sutra mi dolazi novi TV XF9005 SONY :D brzom postom :autic: :meza1:
nek je sa srecom i da bude "zero dead pixels " ovaj put :thumbup:
kad smo kod xf90 , citao sam neki dan da se na toj seriji na 1809 buildu windowsa u PC modu moze "forsati " 240Hz , pa eto nek znas , mozda i zatreba nekad hehe .
Ne pitaj me gdje jer se ne sjecam tacno , na masu foruma sam isao ovih dana :-D
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4421
Joined: 21/02/2011 12:56

#8369 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

typeOnegative wrote:
REDDEVILS wrote:Sutra mi dolazi novi TV XF9005 SONY :D brzom postom :autic: :meza1:
nek je sa srecom i da bude "zero dead pixels " ovaj put :thumbup:
kad smo kod xf90 , citao sam neki dan da se na toj seriji na 1809 buildu windowsa u PC modu moze "forsati " 240Hz , pa eto nek znas , mozda i zatreba nekad hehe .
Ne pitaj me gdje jer se ne sjecam tacno , na masu foruma sam isao ovih dana :-D
Hvala :D ja sam koristio 120Hz na 1080p kao sto su naveli na rtings.com a nisam znao da moze ici i do 2400Hz :thumbup:
User avatar
PlusSA
Posts: 3184
Joined: 13/07/2011 16:51

#8370 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

REDDEVILS wrote:Sutra mi dolazi novi TV XF9005 SONY :D brzom postom :autic: :meza1:

Sta li ces sutra pronaci :skoljka:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4889
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8371 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

typeOnegative wrote:
REDDEVILS wrote:Sutra mi dolazi novi TV XF9005 SONY :D brzom postom :autic: :meza1:
nek je sa srecom i da bude "zero dead pixels " ovaj put :thumbup:
kad smo kod xf90 , citao sam neki dan da se na toj seriji na 1809 buildu windowsa u PC modu moze "forsati " 240Hz , pa eto nek znas , mozda i zatreba nekad hehe .
Ne pitaj me gdje jer se ne sjecam tacno , na masu foruma sam isao ovih dana :-D
Izgleda da stvar radi, ne mogu ljudi sebi doc :lol:
Sjetio sam se i gdje . Evo link pa prati raspravu dalje ,caka je u enhanced HDMI opcijama kako sam upratio :thumbup:
https://www.avsforum.com/forum/showthre ... p=57426398
Nadam se da imaš dobar HDMI kabl koji to može izgurat.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4421
Joined: 21/02/2011 12:56

#8372 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

typeOnegative wrote:
typeOnegative wrote:
REDDEVILS wrote:Sutra mi dolazi novi TV XF9005 SONY :D brzom postom :autic: :meza1:
nek je sa srecom i da bude "zero dead pixels " ovaj put :thumbup:
kad smo kod xf90 , citao sam neki dan da se na toj seriji na 1809 buildu windowsa u PC modu moze "forsati " 240Hz , pa eto nek znas , mozda i zatreba nekad hehe .
Ne pitaj me gdje jer se ne sjecam tacno , na masu foruma sam isao ovih dana :-D
Izgleda da stvar radi, ne mogu ljudi sebi doc :lol:
Sjetio sam se i gdje . Evo link pa prati raspravu dalje ,caka je u enhanced HDMI opcijama kako sam upratio :thumbup:
https://www.avsforum.com/forum/showthre ... p=57426398
Nadam se da imaš dobar HDMI kabl koji to može izgurat.
Imam :thumbup:
A u medjuvremenu je stigao TV
Image
User avatar
PlusSA
Posts: 3184
Joined: 13/07/2011 16:51

#8373 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

Ipak happy end :thumbup:

Valja ovaj potraje bez problema duže vremena 8-)
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4421
Joined: 21/02/2011 12:56

#8374 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

PlusSA wrote:Ipak happy end :thumbup:

Valja ovaj potraje bez problema duže vremena 8-)
Da, e sad kad sam upalio tv prijavio se na google racun doslo mi je da sam dobio 2 filma ali kad idem clame reword izbaci eror
tv je dosao iz francuske, i sad mi je dvije godine garancija neznam gdje da uzmem onu produzenu od pet godina dali da kontaktiram sony ili SD posto je drugi skroz tv :D
sencobih
Posts: 6955
Joined: 08/09/2010 08:33

#8375 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

REDDEVILS wrote:
PlusSA wrote:Ipak happy end :thumbup:

Valja ovaj potraje bez problema duže vremena 8-)
Da, e sad kad sam upalio tv prijavio se na google racun doslo mi je da sam dobio 2 filma ali kad idem clame reword izbaci eror
tv je dosao iz francuske, i sad mi je dvije godine garancija neznam gdje da uzmem onu produzenu od pet godina dali da kontaktiram sony ili SD posto je drugi skroz tv :D
Nek ne sa srećom novi Tv , u zdravlju koristio, na bolji promijenio :thumbup:
Post Reply