TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7851 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

Kupio ovaj 55UK6300MLB, i mogu ti reci da je slika na HD kanalima puno bolja nego na mom starom. Uletio u popust i žao mi ga bilo propustit.Baš se osjeti razlika u veličini, tako da sljedeći ide od 65 inča.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#7852 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

ado81 wrote:Kupio ovaj 55UK6300MLB, i mogu ti reci da je slika na HD kanalima puno bolja nego na mom starom. Uletio u popust i žao mi ga bilo propustit.Baš se osjeti razlika u veličini, tako da sljedeći ide od 65 inča.
Koliko je bio para?
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#7853 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

ado81 wrote:Kupio ovaj 55UK6300MLB, i mogu ti reci da je slika na HD kanalima puno bolja nego na mom starom. Uletio u popust i žao mi ga bilo propustit.Baš se osjeti razlika u veličini, tako da sljedeći ide od 65 inča.
Nije mi jasno kako ti je bolja slika, jel ti stari bio losije kalibriran ili defektan pa zato... Ali nebitno, cestitam na novom TV-u i da ti dugo traje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7854 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

Uh taj je rwgb,ima rodjak sa tim panelom drugi model,meni se nije svidio,bog me ubio ako bolje boje nije imao samsung plasma HDready :shock:

al tebe nek sluzi dugo,a trebao bi jer je LG :)
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#7855 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

semirsar wrote:Novi Tehnomag katalog :mrgreen:

https://mega.nz/#!J1ACBABQ!3gQkteZ--Mbx ... AsbNK81Um4
Nazalost ja ovdje ne vidim nista pretjerano povoljno kada su televizori u pitanju. Koliko se sjecam prosle godine je njihov Novogodisnji katalog bio bolji.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#7856 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

amar1994 wrote:Uh taj je rwgb,ima rodjak sa tim panelom drugi model,meni se nije svidio,bog me ubio ako bolje boje nije imao samsung plasma HDready :shock:

al tebe nek sluzi dugo,a trebao bi jer je LG :)
Da, lazni 4K ili kako bi na Rtingsu napisali "4K". :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7857 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

CooK wrote:
amar1994 wrote:Uh taj je rwgb,ima rodjak sa tim panelom drugi model,meni se nije svidio,bog me ubio ako bolje boje nije imao samsung plasma HDready :shock:

al tebe nek sluzi dugo,a trebao bi jer je LG :)
Da, lazni 4K ili kako bi na Rtingsu napisali "4K". :)
:thumbup:

budala sam bio prije,pusio pricu prodavaca o superiornosti lg-a,inovacijama,kako sony naplacuje samo ime i slicno,i malo pomalo se zarovim i vidim neke bitne razlike za slabije modele..doduse kapa dole za webOS,nikad ni jedan problem..3D pasivni isto jako dobar i ne zamara.

da ne bude sad da ne volim LG,imaju i vrhunskish televizora,onaj OLED u el.shitiju recimo,vrhunac tehnologije :thumbup:
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#7858 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

amar1994 wrote:
CooK wrote:
amar1994 wrote:Uh taj je rwgb,ima rodjak sa tim panelom drugi model,meni se nije svidio,bog me ubio ako bolje boje nije imao samsung plasma HDready :shock:

al tebe nek sluzi dugo,a trebao bi jer je LG :)
Da, lazni 4K ili kako bi na Rtingsu napisali "4K". :)
:thumbup:

budala sam bio prije,pusio pricu prodavaca o superiornosti lg-a,inovacijama,kako sony naplacuje samo ime i slicno,i malo pomalo se zarovim i vidim neke bitne razlike za slabije modele..doduse kapa dole za webOS,nikad ni jedan problem..3D pasivni isto jako dobar i ne zamara.

da ne bude sad da ne volim LG,imaju i vrhunskish televizora,onaj OLED u el.shitiju recimo,vrhunac tehnologije :thumbup:
:thumbup:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#7859 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Rugafet »

U amerikama tv-ova ima nikad za njiha cuo nisam, Polaroid, Sceptre, Vizio, RCA, Seiki...a cijene prava sitnica
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7860 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

sencobih wrote:
ado81 wrote:Kupio ovaj 55UK6300MLB, i mogu ti reci da je slika na HD kanalima puno bolja nego na mom starom. Uletio u popust i žao mi ga bilo propustit.Baš se osjeti razlika u veličini, tako da sljedeći ide od 65 inča.
Koliko je bio para?
1062km
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7861 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

CooK wrote:
ado81 wrote:Kupio ovaj 55UK6300MLB, i mogu ti reci da je slika na HD kanalima puno bolja nego na mom starom. Uletio u popust i žao mi ga bilo propustit.Baš se osjeti razlika u veličini, tako da sljedeći ide od 65 inča.
Nije mi jasno kako ti je bolja slika, jel ti stari bio losije kalibriran ili defektan pa zato... Ali nebitno, cestitam na novom TV-u i da ti dugo traje.
Hvala drug puno i veliko hvala na pomoći, nisam neki ekspert, govorim ono što vidim.Jeste lošija slika na SD kanalima, ali na HD je malo bolja.A o kalibraciji nemam pojma iskreno, moguće je.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#7862 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

CooK wrote:
semirsar wrote:Novi Tehnomag katalog :mrgreen:

https://mega.nz/#!J1ACBABQ!3gQkteZ--Mbx ... AsbNK81Um4
Nazalost ja ovdje ne vidim nista pretjerano povoljno kada su televizori u pitanju. Koliko se sjecam prosle godine je njihov Novogodisnji katalog bio bolji.
nijesam ni ja vidio ama bas nista povoljno, stavise ako nije skuplje ono je barem ista cijena od prije nekog vremena, tako da to niti mere biti novogodisnji popust... vise kao redovni katalog :-)
Turih ga da se vidi stogod i potrazi malo sire, a znam da vecina ocekuje da him nas nekoliko ovdeka sve nadjemo, a mislim da bi neki i najsretniji bili da him ga mi i unesemo i instaliramo i usput kalibraciju i sve moguce postavke odradimo... :mrgreen:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#7863 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

semirsar wrote:
CooK wrote:
semirsar wrote:Novi Tehnomag katalog :mrgreen:

https://mega.nz/#!J1ACBABQ!3gQkteZ--Mbx ... AsbNK81Um4
Nazalost ja ovdje ne vidim nista pretjerano povoljno kada su televizori u pitanju. Koliko se sjecam prosle godine je njihov Novogodisnji katalog bio bolji.
nijesam ni ja vidio ama bas nista povoljno, stavise ako nije skuplje ono je barem ista cijena od prije nekog vremena, tako da to niti mere biti novogodisnji popust... vise kao redovni katalog :-)
Turih ga da se vidi stogod i potrazi malo sire, a znam da vecina ocekuje da him nas nekoliko ovdeka sve nadjemo, a mislim da bi neki i najsretniji bili da him ga mi i unesemo i instaliramo i usput kalibraciju i sve moguce postavke odradimo... :mrgreen:
Ovaj katalog je došao u avazu, pretamburao sam ga ali kao što kažeš ništa spektakularno. Pitao sam već zna li ko kakav je Panasonic, je li on kineski?
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#7864 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

semirsar wrote:
CooK wrote:
semirsar wrote:Novi Tehnomag katalog :mrgreen:

https://mega.nz/#!J1ACBABQ!3gQkteZ--Mbx ... AsbNK81Um4
Nazalost ja ovdje ne vidim nista pretjerano povoljno kada su televizori u pitanju. Koliko se sjecam prosle godine je njihov Novogodisnji katalog bio bolji.
nijesam ni ja vidio ama bas nista povoljno, stavise ako nije skuplje ono je barem ista cijena od prije nekog vremena, tako da to niti mere biti novogodisnji popust... vise kao redovni katalog :-)
Turih ga da se vidi stogod i potrazi malo sire, a znam da vecina ocekuje da him nas nekoliko ovdeka sve nadjemo, a mislim da bi neki i najsretniji bili da him ga mi i unesemo i instaliramo i usput kalibraciju i sve moguce postavke odradimo... :mrgreen:
U isto vrijeme zalosno i smijesno ali istinito. :izet: :mrgreen:
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#7865 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

sencobih wrote:Ovaj katalog je došao u avazu, pretamburao sam ga ali kao što kažeš ništa spektakularno. Pitao sam već zna li ko kakav je Panasonic, je li on kineski?
Panasonic nije kineski a imaju dobrih televizora, zavisno od modela do modela kao i kod svakog brenda.
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7866 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

semirsar wrote:
CooK wrote:
semirsar wrote:Novi Tehnomag katalog :mrgreen:

https://mega.nz/#!J1ACBABQ!3gQkteZ--Mbx ... AsbNK81Um4
Nazalost ja ovdje ne vidim nista pretjerano povoljno kada su televizori u pitanju. Koliko se sjecam prosle godine je njihov Novogodisnji katalog bio bolji.
nijesam ni ja vidio ama bas nista povoljno, stavise ako nije skuplje ono je barem ista cijena od prije nekog vremena, tako da to niti mere biti novogodisnji popust... vise kao redovni katalog :-)
Turih ga da se vidi stogod i potrazi malo sire, a znam da vecina ocekuje da him nas nekoliko ovdeka sve nadjemo, a mislim da bi neki i najsretniji bili da him ga mi i unesemo i instaliramo i usput kalibraciju i sve moguce postavke odradimo... :mrgreen:
Pretpostavka je majka svih zajeba.Ovdje niko nikoga ne tjera na nešto, sve je na dobrovoljnoj bazi. Evo ja sam se zahvalio Cook na pomoći i uvažavam njegovo mišljenje.
Malo si pretjerao sa unošenjem TV itd, ali pomoć kalibracije bi dobro došla :D
Jbg, nismo svi experti, većina su prosječni korisnici sa prosječnim TV.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#7867 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

ado81 wrote:
semirsar wrote:
CooK wrote:
Nazalost ja ovdje ne vidim nista pretjerano povoljno kada su televizori u pitanju. Koliko se sjecam prosle godine je njihov Novogodisnji katalog bio bolji.
nijesam ni ja vidio ama bas nista povoljno, stavise ako nije skuplje ono je barem ista cijena od prije nekog vremena, tako da to niti mere biti novogodisnji popust... vise kao redovni katalog :-)
Turih ga da se vidi stogod i potrazi malo sire, a znam da vecina ocekuje da him nas nekoliko ovdeka sve nadjemo, a mislim da bi neki i najsretniji bili da him ga mi i unesemo i instaliramo i usput kalibraciju i sve moguce postavke odradimo... :mrgreen:
Pretpostavka je majka svih zajeba.Ovdje niko nikoga ne tjera na nešto, sve je na dobrovoljnoj bazi. Evo ja sam se zahvalio Cook na pomoći i uvažavam njegovo mišljenje.
Malo si pretjerao sa unošenjem TV itd, ali pomoć kalibracije bi dobro došla :D
Jbg, nismo svi experti, većina su prosječni korisnici sa prosječnim TV.
Ni na kog posebno ne mislih, a ponajmanje na tebe, i ko sto velis, pretpostavka je majka zajeba, pa tako i ti :lol:
Nemoj misliti da nejma onijeh o kojima pisah, predugo smo @CooK i ja na ovoj temi, i vjeruj, iznenadio bi se... :mrgreen: :run:
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#7868 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

semirsar wrote:
ado81 wrote:Pretpostavka je majka svih zajeba.Ovdje niko nikoga ne tjera na nešto, sve je na dobrovoljnoj bazi. Evo ja sam se zahvalio Cook na pomoći i uvažavam njegovo mišljenje.
Malo si pretjerao sa unošenjem TV itd, ali pomoć kalibracije bi dobro došla :D
Jbg, nismo svi experti, većina su prosječni korisnici sa prosječnim TV.
Ni na kog posebno ne mislih, a ponajmanje na tebe, i ko sto velis, pretpostavka je majka zajeba, pa tako i ti :lol:
Nemoj misliti da nejma onijeh o kojima pisah, predugo smo @CooK i ja na ovoj temi, i vjeruj, iznenadio bi se... :mrgreen: :run:
Da, ima oko dvije godine otkad sam intenzivno u ovom podforumu a i ti @semirsar si cesto bio tu u tom periodu. Svasta smo vidjeli i svega se nacitali za to vrijeme a jos da sam screenshot-ovao pojedine poruke koje su na ovu temu pristizale u moj inbox bilo bi i smijeha a pomalo i suza. Sto bi se reklo: 100 ljudi - 100 cudi, 100 zena - 200 sisa. :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7869 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

CooK wrote:
semirsar wrote:
ado81 wrote:Pretpostavka je majka svih zajeba.Ovdje niko nikoga ne tjera na nešto, sve je na dobrovoljnoj bazi. Evo ja sam se zahvalio Cook na pomoći i uvažavam njegovo mišljenje.
Malo si pretjerao sa unošenjem TV itd, ali pomoć kalibracije bi dobro došla :D
Jbg, nismo svi experti, većina su prosječni korisnici sa prosječnim TV.
Ni na kog posebno ne mislih, a ponajmanje na tebe, i ko sto velis, pretpostavka je majka zajeba, pa tako i ti :lol:
Nemoj misliti da nejma onijeh o kojima pisah, predugo smo @CooK i ja na ovoj temi, i vjeruj, iznenadio bi se... :mrgreen: :run:
Da, ima oko dvije godine otkad sam intenzivno u ovom podforumu a i ti @semirsar si cesto bio tu u tom periodu. Svasta smo vidjeli i svega se nacitali za to vrijeme a jos da sam screenshot-ovao pojedine poruke koje su na ovu temu pristizale u moj inbox bilo bi i smijeha a pomalo i suza. Sto bi se reklo: 100 ljudi - 100 cudi, 100 zena - 200 sisa. :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Ma ja priznajem da sam laik, mada volim tehniku al nema se nešto pretjerano ni vremena a ni para :D
@Semirsar znam da znam :D biti naporan pa sam pretpostavio da se odnosi na mene a pretpostavka je znaš već šta :-D
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#7870 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

malo offtopica , oni koji prate znaju o cemu se radi , oni koji ne nije ni bitno .
napokon je moderacija na Bug-u izvadila ruke ispod d***ta i suspendirala janeza " filipa " . mogao bi nam i `vamo naletit ne d`o Bog :lol: :lol:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#7871 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

Treba napraviti poseban podforum za bogate , ja za koji god tv upitam kažu dodaj još pa kupi onaj, a ja već dodao,sve budzete i limite probio. Tako i auto kad sam kupovao, isto pitanje, što nisi dodao još koju hiljadu pa kupio ono itd.

Najviše me zbunjuju podaci na ovom sajtu displey.com , svaki tv u rasponu od nekih 900KM do nekih 1500KM ima haman identične specifikacije, samo je razlika u operativnom sistemu, svaki proizvođač ima za jednu te istu stvar neko bombastično jebačko ime. Koliko to čovjeku treba i koliko ljudsko oko primjeti te boje frekvencije, treptaje to je posebna priča. Uglavnom pamtim i vrijeme kada su samo dva kanala bila, a drugi je počinjao tek u 8 uveče, crno bijele televizije, pa poslije grand riz u boji, tako da su ovi sad za one svemirski uređaji,a od nas su napravili potrošačko društvo i naviku da mijenjamo, kupujemo itd. Ja mislim da nam i proizvođači nakon nekog vremena ažuriranjem uspore uređaj samo da bi drugi kupili
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#7872 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by rida1976 »

Mogu se složiti u dosta stvari sa tobom. Generalno, mislim da smo većina nas upali u tu potrošačku zamku. Jednostavno nismo u stanju da se odupremo trendovima. Vrlo često kupujemo stvari nerezonski, posebno mislim na aute i tehniku, samo zato što nas je taj virus potrošnje toliko zarazio da se vrlo lako ubijedimo da trebamo uzeti nešto modernije novije itd, a da pritom nas dotadašnje to što koristimo savršeno služi. Postoje ljudi, ali mislim da ih je danas malo, koji razmišljaju racionalno kad je trošenje para u pitanju.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#7873 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

OLED 65'' prvi put pao ispod 5 milja. naravno nije to još ni blizu priuštivo za obične smrtnike ali bar malo raduje ovo spuštanje u "normalniji" cjenovni razred.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#7874 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Industrialyzer »

Philips 43''PFS5823 Smart FHD

Znalci, kakav je ovo tv? Ima na akciji veoma povoljno pa bih kupio
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#7875 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

typeOnegative wrote:malo offtopica , oni koji prate znaju o cemu se radi , oni koji ne nije ni bitno .
napokon je moderacija na Bug-u izvadila ruke ispod d***ta i suspendirala janeza " filipa " . mogao bi nam i `vamo naletit ne d`o Bog :lol: :lol:
Vratice se tamo Garfield pod drugim imenom, nista ne brini. :lol: Ne vjerujem da je tamo administracija pocela stvarno raditi nego se samo malo trgla pa ce opet sve zivo dopustati nakon desetak dana. TV podforum na BUG-u ima extra poznavala TV tehnike ali zbog anarhije je trenutno najnestrucniji i na njemu pisu vecinom likovi koji slabo poznaju materiju. Jedno vrijeme sam i ja bio tamo i svadjao se sa likovima koji misle da nesto znaju a u realnosti nemaju pojma i prilicno sam ih bio doveo u red ali mi se vise nije dalo glumiti policajca pa sam otisao. Ne znam koliko dugo si na tom forumu ali mozda se sjecas lika koji je cesto pisao: "Pratim te!". :D :D
Last edited by CooK on 17/12/2018 21:02, edited 1 time in total.
Post Reply