TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7826 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

mirza_15 wrote:Pretpostavljam da je prvi broj (6-ca) serija. Imaš 50" u DOMODU (7022) u tom cjenovnom rangu. E sada, koji je bolji neka neko ko to malo više prati prokomentariše, ali mislim da je ovaj drugi noviji :mrgreen:
Kome ti odgovaras? Ako poredis NU7022 sa Q6FN samo mogu reci "to be jarabi". :D Ako nekome drugom odgovaras onda se izvinjavam.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7827 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

SanskiBiser wrote:Image


Tiha akcija u Bingu, znaci nema zutih cijena i u katalozima, Samsung 50MU6172 je sad 858KM.
U Bingu u mom gradu cijena ovog TV-a je 1265KM. Dakle nije to kod tebe tiha akcija nego izlozbeni modeli a da imaju ovakvih novih modela po ovoj cijeni bio bi na cijeloj prvoj stranici kataloga. Bingo jeste najjeftiniji sto se tice prehrane ali su im televizori bas skupi.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#7828 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

channel10 wrote:
sencobih wrote:pa sta ima da valja od 55 incha do milju i po? a da nije kinez, da nije 60hz,da nije ips , da nije va, i ne znam sta još da nije
Bio je SAMSUNG QLED televizor QE55Q6FNATXXH za 1650KM prije 10-15 dana. Jbg, nabaci malo i sacekaj jer ce sigurno opet biti do NG ili iza NG na ekupi.ba (49-ka ti je sad 1511KM ukoliko platis sa RB karticom).

Prati malo tu stranicu jer su tu stalno neka snizenja+ popust za placanje karticom neke banke.
Sad mi je 49 LG bio je 2200 KM sad sad je star 5 godina, kad sam ga kupio tada su govorili da živu djecu jede, smart,magic remote , cinema nešto, u stvari ništa posebno samo dobro zvuči .Sada sam mislio povećati na 55 incha, plafon je milja i po.(već sam nabacio) . Koji god izaberem nakon malo čitanja po forumima ispade da ne valja,
Na kraju šta god da se izabere uvijek ostaje ona "da si malo dodao" mogao si kupiti ovo ili ono. Prema trenutnom stanju jedino valja oled, a za godinu ljudi će pisati kako ne valja oled nego neki novi Xled , tome nema kraja.
Ogadiše mi onaj Philips , a sad sam najbliži Sony 55 xf7596
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7829 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Doda37 wrote:
amar1994 wrote:nista :lol: :lol:

ne treba previse ocekivati od televizora nize srednje klase ;-)

kad vec ne moze OLED,ima QLED za 1700 ako zelis dobru HDR slliku https://www.sancta-domenica.ba/qled-tv- ... -flat.aspx


kolik ovas inace gleda full 4K materijal ?Da li koristite 4K blu ray playere,skida sa torrenta i slicno,jer bez njih je bacanje para svakako :thumbup:
Nesto na satelitu, sport mada je meni SP 2018 na TRT 4K bilo negledljivo, F1, Travel ... filmove od 50 GB prestao sam skidati, skinem film i skontam da je pola filma u tami, sta ce mi 4K u mraku :)
Zato se stalno pise da je VA panel puno bolji od IPS-a za filmove. Vecina filmova ima puno tamnih scena gdje je zaista potreban dobar kontrast i crna boja.
mirza_15
Posts: 10620
Joined: 19/01/2015 09:26

#7830 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mirza_15 »

CooK wrote:
mirza_15 wrote:Pretpostavljam da je prvi broj (6-ca) serija. Imaš 50" u DOMODU (7022) u tom cjenovnom rangu. E sada, koji je bolji neka neko ko to malo više prati prokomentariše, ali mislim da je ovaj drugi noviji :mrgreen:
Kome ti odgovaras? Ako poredis NU7022 sa Q6FN samo mogu reci "to be jarabi". :D Ako nekome drugom odgovaras onda se izvinjavam.
Ma jok ba. Ništa to sa Q :mrgreen:

Mislio sam na ovaj sa slike.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#7831 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by SanskiBiser »

CooK wrote:
SanskiBiser wrote:Image


Tiha akcija u Bingu, znaci nema zutih cijena i u katalozima, Samsung 50MU6172 je sad 858KM.
U Bingu u mom gradu cijena ovog TV-a je 1265KM. Dakle nije to kod tebe tiha akcija nego izlozbeni modeli a da imaju ovakvih novih modela po ovoj cijeni bio bi na cijeloj prvoj stranici kataloga. Bingo jeste najjeftiniji sto se tice prehrane ali su im televizori bas skupi.


pitao sam druga koji radi na tehnici u Bingu pa prenosim kako mi je on rekao "Tiha akcija" :-) :lol: Mada je i meni sumnjivo jer ono jedini ostao ovaj, do juce cijena tako 1250+ a sad odjednom 850+ a kad sam ga pitao ima li na stanju u skladistu ili na odjelu jos koji da nije otpakovan kaze da nema, samo ima ovih NU7000 serije.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7832 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

sencobih wrote:pa sta ima da valja od 55 incha do milju i po? a da nije kinez, da nije 60hz,da nije ips , da nije va, i ne znam sta još da nije
Ako neces ni IPS ni VA onda ti jedino OLED ostaje jer samo i postoje IPS i VA LED televizore. :) Kao sto su ti kolege napisale iznad, sacekaj nekoliko dana da pocnu Novogodisnje akcije i mozda 55Q6FN bude za 1500KM.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7833 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

sencobih wrote:
channel10 wrote:
sencobih wrote:pa sta ima da valja od 55 incha do milju i po? a da nije kinez, da nije 60hz,da nije ips , da nije va, i ne znam sta još da nije
Bio je SAMSUNG QLED televizor QE55Q6FNATXXH za 1650KM prije 10-15 dana. Jbg, nabaci malo i sacekaj jer ce sigurno opet biti do NG ili iza NG na ekupi.ba (49-ka ti je sad 1511KM ukoliko platis sa RB karticom).

Prati malo tu stranicu jer su tu stalno neka snizenja+ popust za placanje karticom neke banke.
Sad mi je 49 LG bio je 2200 KM sad sad je star 5 godina, kad sam ga kupio tada su govorili da živu djecu jede, smart,magic remote , cinema nešto, u stvari ništa posebno samo dobro zvuči .Sada sam mislio povećati na 55 incha, plafon je milja i po.(već sam nabacio) . Koji god izaberem nakon malo čitanja po forumima ispade da ne valja,
Na kraju šta god da se izabere uvijek ostaje ona "da si malo dodao" mogao si kupiti ovo ili ono. Prema trenutnom stanju jedino valja oled, a za godinu ljudi će pisati kako ne valja oled nego neki novi Xled , tome nema kraja.
Ogadiše mi onaj Philips , a sad sam najbliži Sony 55 xf7596
Pa ako ti je tv dobar i radi, nemoj ništa ni kupovati. Kad zatreba, onda i kupuj. Dotad možda i bude kakvih dobrih povoljno. Ne znam ima li onih sonija sto Amar ima(55xe7005/7077)?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7834 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

mirza_15 wrote:
CooK wrote:
mirza_15 wrote:Pretpostavljam da je prvi broj (6-ca) serija. Imaš 50" u DOMODU (7022) u tom cjenovnom rangu. E sada, koji je bolji neka neko ko to malo više prati prokomentariše, ali mislim da je ovaj drugi noviji :mrgreen:
Kome ti odgovaras? Ako poredis NU7022 sa Q6FN samo mogu reci "to be jarabi". :D Ako nekome drugom odgovaras onda se izvinjavam.
Ma jok ba. Ništa to sa Q :mrgreen:

Mislio sam na ovaj sa slike.
Puno bolji je ovaj TV sa slike MU6172 od NU7022 i NU7172 i jedino mu moze parirati NU7402. NU7xxx serija je dosadasnja serija 6 televizora(MU6xxx, KU6xxx) samo sto su NU7xxx seriju jos osakatili tako sto su izbacili smart daljinski, bluetooth, i DTS osim u NU7402 seriji.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7835 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

SanskiBiser wrote:pitao sam druga koji radi na tehnici u Bingu pa prenosim kako mi je on rekao "Tiha akcija" :-) :lol: Mada je i meni sumnjivo jer ono jedini ostao ovaj, do juce cijena tako 1250+ a sad odjednom 850+ a kad sam ga pitao ima li na stanju u skladistu ili na odjelu jos koji da nije otpakovan kaze da nema, samo ima ovih NU7000 serije.
Kazem ti, idi u drugi Bingo gdje imaju zapakovan taj model i vidices da je cijena 1265KM.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7836 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

channel10 wrote:
sencobih wrote:
channel10 wrote: Bio je SAMSUNG QLED televizor QE55Q6FNATXXH za 1650KM prije 10-15 dana. Jbg, nabaci malo i sacekaj jer ce sigurno opet biti do NG ili iza NG na ekupi.ba (49-ka ti je sad 1511KM ukoliko platis sa RB karticom).

Prati malo tu stranicu jer su tu stalno neka snizenja+ popust za placanje karticom neke banke.
Sad mi je 49 LG bio je 2200 KM sad sad je star 5 godina, kad sam ga kupio tada su govorili da živu djecu jede, smart,magic remote , cinema nešto, u stvari ništa posebno samo dobro zvuči .Sada sam mislio povećati na 55 incha, plafon je milja i po.(već sam nabacio) . Koji god izaberem nakon malo čitanja po forumima ispade da ne valja,
Na kraju šta god da se izabere uvijek ostaje ona "da si malo dodao" mogao si kupiti ovo ili ono. Prema trenutnom stanju jedino valja oled, a za godinu ljudi će pisati kako ne valja oled nego neki novi Xled , tome nema kraja.
Ogadiše mi onaj Philips , a sad sam najbliži Sony 55 xf7596
Pa ako ti je tv dobar i radi, nemoj ništa ni kupovati. Kad zatreba, onda i kupuj. Dotad možda i bude kakvih dobrih povoljno. Ne znam ima li onih sonija sto Amar ima(55xe7005/7077)?
:thumbup: To je to.
mirza_15
Posts: 10620
Joined: 19/01/2015 09:26

#7837 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mirza_15 »

CooK wrote: Puno bolji je ovaj TV sa slike MU6172 od NU7022 i NU7172 i jedino mu moze parirati NU7402. NU7xxx serija je dosadasnja serija 6 televizora(MU6xxx, KU6xxx) samo sto su NU7xxx seriju jos osakatili tako sto su izbacili smart daljinski, bluetooth, i DTS osim u NU7402 seriji.
:thumbup:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#7838 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

Prošla mu je garancija, proslijeđujem ga roditeljima , zato mijenjam, a kad crv mijenjanja proradi teško mu odoljeti. Ipak sačekati još koji dan je dobra ideja , možda se šta bolje ubode oko nove godine
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#7839 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Doda37 »

CooK wrote:
Doda37 wrote:
amar1994 wrote:nista :lol: :lol:

ne treba previse ocekivati od televizora nize srednje klase ;-)

kad vec ne moze OLED,ima QLED za 1700 ako zelis dobru HDR slliku https://www.sancta-domenica.ba/qled-tv- ... -flat.aspx


kolik ovas inace gleda full 4K materijal ?Da li koristite 4K blu ray playere,skida sa torrenta i slicno,jer bez njih je bacanje para svakako :thumbup:
Nesto na satelitu, sport mada je meni SP 2018 na TRT 4K bilo negledljivo, F1, Travel ... filmove od 50 GB prestao sam skidati, skinem film i skontam da je pola filma u tami, sta ce mi 4K u mraku :)
Zato se stalno pise da je VA panel puno bolji od IPS-a za filmove. Vecina filmova ima puno tamnih scena gdje je zaista potreban dobar kontrast i crna boja.
Imam oba panela VA i IPS 50" 4K Samsung i Sony
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7840 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Doda37 wrote:
CooK wrote:
Doda37 wrote:Nesto na satelitu, sport mada je meni SP 2018 na TRT 4K bilo negledljivo, F1, Travel ... filmove od 50 GB prestao sam skidati, skinem film i skontam da je pola filma u tami, sta ce mi 4K u mraku :)
Zato se stalno pise da je VA panel puno bolji od IPS-a za filmove. Vecina filmova ima puno tamnih scena gdje je zaista potreban dobar kontrast i crna boja.
Imam oba panela VA i IPS 50" 4K Samsung i Sony
Nisam to napisao zato sto mislim da imas IPS panel nego cisto onako da se zna zasto se VA preferira za filmove ispred IPS-a.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#7841 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

Je li i Panasonic kineski?
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#7842 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by r_faruk »

[/quote]
Puno bolji je ovaj TV sa slike MU6172 od NU7022 i NU7172 i jedino mu moze parirati NU7402. NU7xxx serija je dosadasnja serija 6 televizora(MU6xxx, KU6xxx) samo sto su NU7xxx seriju jos osakatili tako sto su izbacili smart daljinski, bluetooth, i DTS osim u NU7402 seriji.[/quote]

Da li ima ikakve razlike u panelima, odnosno da li je slika na 7172 ista kao i kod 6172?

Igrom slucajeva kupio sam ovaj samsung 7172, koji je navodno sa VA panelom (bila dobra cijena 1000KM, 55"). Meni taj panel vise lici na IPS po onome sto citam na internetu, a slika na tom panelu i IPS panelu koji imam na LG-u i philipsu, skoro da je identicna, tacnije niko i ne primijeti razliku. Razliku primijetim na sony-u koji je kupljen prije 4-5 godina i on ima definitivno najbolju sliku i najbolju crnu boju al mu je interfejs u qrcu, ko da su ga kinezi pravili za biru....

Takodjer sam vagao izmedju 65" i 55" i gledao sam uporedo samsung serije 70 i 71 (IPS i VA paneli) na ovim modelima uopste nije tolika razlika kako sam je ja dozivio na ovom forumu. Mozda se malo pretjeruje kada se diskutuje o ips panelu.. Cini mi se da se ta razlika osjeti tek iznad 1500 ili 2000KM... Ispravite me ako grijesim.

Trenutno imam devet televizora i neki su sa VA, a neki sa IPS panelom i nije to tolika razlika kada pricamo o cijenama do 1500KM.

Kada uhvatim vremena, uslikacu sve ekrane pa postaviti na forum, bilo bi interesantno vidjeti sliku pored slike svakog od tih televizora.... :)
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7843 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

CooK wrote:
SanskiBiser wrote:pitao sam druga koji radi na tehnici u Bingu pa prenosim kako mi je on rekao "Tiha akcija" :-) :lol: Mada je i meni sumnjivo jer ono jedini ostao ovaj, do juce cijena tako 1250+ a sad odjednom 850+ a kad sam ga pitao ima li na stanju u skladistu ili na odjelu jos koji da nije otpakovan kaze da nema, samo ima ovih NU7000 serije.
Kazem ti, idi u drugi Bingo gdje imaju zapakovan taj model i vidices da je cijena 1265KM.
Juče u Zenici u bingu bezveze ponuda TV.
Nego ovaj moj što se pokvario je bio lg 42la620s i stvarno sam bio zadovoljan sa njim ali poželio sam malo veći pa sam uzeo u obzir ovaj 58nu7102 ili lg 55UK6100plb.Većinom gledam filmove i sport.Predpostavljam da su oba ova bolja od mog starog iako su nešto govorili da su 3d paneli kao bolji od običnih.Ili ako ima šta bolje da je do 1100km. Hvala. :thumbup:
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7844 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

r_faruk wrote:Da li ima ikakve razlike u panelima, odnosno da li je slika na 7172 ista kao i kod 6172?

Igrom slucajeva kupio sam ovaj samsung 7172, koji je navodno sa VA panelom (bila dobra cijena 1000KM, 55"). Meni taj panel vise lici na IPS po onome sto citam na internetu, a slika na tom panelu i IPS panelu koji imam na LG-u i philipsu, skoro da je identicna, tacnije niko i ne primijeti razliku. Razliku primijetim na sony-u koji je kupljen prije 4-5 godina i on ima definitivno najbolju sliku i najbolju crnu boju al mu je interfejs u qrcu, ko da su ga kinezi pravili za biru....

Takodjer sam vagao izmedju 65" i 55" i gledao sam uporedo samsung serije 70 i 71 (IPS i VA paneli) na ovim modelima uopste nije tolika razlika kako sam je ja dozivio na ovom forumu. Mozda se malo pretjeruje kada se diskutuje o ips panelu.. Cini mi se da se ta razlika osjeti tek iznad 1500 ili 2000KM... Ispravite me ako grijesim.

Trenutno imam devet televizora i neki su sa VA, a neki sa IPS panelom i nije to tolika razlika kada pricamo o cijenama do 1500KM.

Kada uhvatim vremena, uslikacu sve ekrane pa postaviti na forum, bilo bi interesantno vidjeti sliku pored slike svakog od tih televizora.... :)
Meni je slika na MU6172 bolja od slike na NU7172 modelima, ne puno bolja ali vidljivo bolja. Crnu boju na NU7172 ne mogu komentarisati jer sam NU7172 vidio samo u radnji pod jakim osvjetljenje ali ono sto mogu sa sigurnoscu tvrditi je da je crna boja na MU6172 odlicna i da nije tacno da se razlika izmedju VA i IPS panela primjeti tek kod televizora od 1500KM. Skuplji VA paneli hoce imati bolju sliku i obicno bolji kontrast i crnu boju od jeftinijih ali ce i skuplji IPS paneli imati bolju sliku tako da u istoj klasi dodju na isto ali je cinjenica da ce svaki IPS panel imati najmanje 3 puta losiji kontrast i crnu boju od VA panela jer je to jednostavno takva tehnologija odnosno takva orjentacija kristala u IPS LCD panelu. Ako te interesuje vise detalja o tome napisi pa cu ti objasniti.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7845 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

ado81 wrote:
CooK wrote:Juče u Zenici u bingu bezveze ponuda TV.
Nego ovaj moj što se pokvario je bio lg 42la620s i stvarno sam bio zadovoljan sa njim ali poželio sam malo veći pa sam uzeo u obzir ovaj 58nu7102 ili lg 55UK6100plb.Većinom gledam filmove i sport.Predpostavljam da su oba ova bolja od mog starog iako su nešto govorili da su 3d paneli kao bolji od običnih.Ili ako ima šta bolje da je do 1100km. Hvala. :thumbup:
Taj TV od 1100KM ima vise mogucnosti od tvog starog TV-a ali ima i losiju sliku pa cisto odmah to da znas i da se ne iznenadis kada doneses kuci novi TV. Prije su se proizvodili kvalitetniji paneli i ako sada hoces da imas kvalitetu slike kao sto je bila slika na starom TV-u za istu dijagonalu ces morati izdvojiti vise novca(ne mislim konkretno na tebe nego opcenito). Sada su generalno pojeftinile ove vece dijagonale televizora ali im je kvaliteta panela znatno losija od panela u starijim LCD/LED televizorima.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#7846 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

CooK wrote:
ado81 wrote:
CooK wrote:Juče u Zenici u bingu bezveze ponuda TV.
Nego ovaj moj što se pokvario je bio lg 42la620s i stvarno sam bio zadovoljan sa njim ali poželio sam malo veći pa sam uzeo u obzir ovaj 58nu7102 ili lg 55UK6100plb.Većinom gledam filmove i sport.Predpostavljam da su oba ova bolja od mog starog iako su nešto govorili da su 3d paneli kao bolji od običnih.Ili ako ima šta bolje da je do 1100km. Hvala. :thumbup:
Taj TV od 1100KM ima vise mogucnosti od tvog starog TV-a ali ima i losiju sliku pa cisto odmah to da znas i da se ne iznenadis kada doneses kuci novi TV. Prije su se proizvodili kvalitetniji paneli i ako sada hoces da imas kvalitetu slike kao sto je bila slika na starom TV-u za istu dijagonalu ces morati izdvojiti vise novca(ne mislim konkretno na tebe nego opcenito). Sada su generalno pojeftinile ove vece dijagonale televizora ali im je kvaliteta panela znatno losija od panela u starijim LCD/LED televizorima.
Isto sam primjetio kroz ove price na forumu. Gledam neki svoj samsung koji je kupljen prije 5-6 godina(lcd) i recimo h6400 koji je kupljen prije dvije godine. Jest bolja slika na h6400, ali je isto tako dobra slika i na ovom starom.
Onda kako ti kazes, proslogodisnja serija 6 samsunga je ovogodisnja serija 7. Soni ove godine izbacio sve skoro IPS panele. VA panel tek u seriji 8 na 60 incha i seriji 9. Znaci opada kvalitet, a cijena ista ili visa. Svake godine sve gore, umjesto da je bolje.
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7847 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

CooK wrote:
ado81 wrote:
CooK wrote:Juče u Zenici u bingu bezveze ponuda TV.
Nego ovaj moj što se pokvario je bio lg 42la620s i stvarno sam bio zadovoljan sa njim ali poželio sam malo veći pa sam uzeo u obzir ovaj 58nu7102 ili lg 55UK6100plb.Većinom gledam filmove i sport.Predpostavljam da su oba ova bolja od mog starog iako su nešto govorili da su 3d paneli kao bolji od običnih.Ili ako ima šta bolje da je do 1100km. Hvala. :thumbup:
Taj TV od 1100KM ima vise mogucnosti od tvog starog TV-a ali ima i losiju sliku pa cisto odmah to da znas i da se ne iznenadis kada doneses kuci novi TV. Prije su se proizvodili kvalitetniji paneli i ako sada hoces da imas kvalitetu slike kao sto je bila slika na starom TV-u za istu dijagonalu ces morati izdvojiti vise novca(ne mislim konkretno na tebe nego opcenito). Sada su generalno pojeftinile ove vece dijagonale televizora ali im je kvaliteta panela znatno losija od panela u starijim LCD/LED televizorima.
Hoćeš reći da je slika na Fhd bolja od ove u Uhd? Čisto sam zbog bolje slike htio se ponoviti i veličine.Na ovom mom imam 4 hdmi i 3 USB i često su svi iskorišteni. SAD ne znam šta da radim, da ovaj nosim majstoru jer mi se ne daje više od 1100 km za novi i lošiji.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#7848 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

ado81 wrote:
CooK wrote:
ado81 wrote:Juče u Zenici u bingu bezveze ponuda TV.
Nego ovaj moj što se pokvario je bio lg 42la620s i stvarno sam bio zadovoljan sa njim ali poželio sam malo veći pa sam uzeo u obzir ovaj 58nu7102 ili lg 55UK6100plb.Većinom gledam filmove i sport.Predpostavljam da su oba ova bolja od mog starog iako su nešto govorili da su 3d paneli kao bolji od običnih.Ili ako ima šta bolje da je do 1100km. Hvala. :thumbup:
Taj TV od 1100KM ima vise mogucnosti od tvog starog TV-a ali ima i losiju sliku pa cisto odmah to da znas i da se ne iznenadis kada doneses kuci novi TV. Prije su se proizvodili kvalitetniji paneli i ako sada hoces da imas kvalitetu slike kao sto je bila slika na starom TV-u za istu dijagonalu ces morati izdvojiti vise novca(ne mislim konkretno na tebe nego opcenito). Sada su generalno pojeftinile ove vece dijagonale televizora ali im je kvaliteta panela znatno losija od panela u starijim LCD/LED televizorima.
Hoćeš reći da je slika na Fhd bolja od ove u Uhd? Čisto sam zbog bolje slike htio se ponoviti i veličine.Na ovom mom imam 4 hdmi i 3 USB i često su svi iskorišteni. SAD ne znam šta da radim, da ovaj nosim majstoru jer mi se ne daje više od 1100 km za novi i lošiji.
Da, 58nu7102 i 55UK6100 imaju losiju sliku od 42la620s a jedini slucaj gdje ce imati bolju sliku je kada pustis 4K sadrzaj iz razloga sto 42la620s nije 4K TV pa ne moze pustiti 4K sadrzaj a sav ostali sadrzaj(FullHD, HD i SD) ce izgledati bolje na 42la620s nego na 58nu7102 i 55UK6100.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#7849 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#7850 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

Na manjem ekranu slika izgleda bolja, posebno kad gledaš izbliza
Post Reply