TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6151 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

:D :thumbup:

Samsung jedino ima prednost u color gamutu :evil: , al je i skuplji oko 200KM :)
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#6152 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

amar1994 wrote: :D :thumbup:

Samsung jedino ima prednost u color gamutu :evil:
ajd da cojku olaksamo il' zakuhamo jos malo :mrgreen:
(Review odradio @amar1994 i za sve izneseno ni na koji nacin ne snosi bilo kak'u odgovornost :mrgreen: )


Hajde da napisem i ja kratki review o televizoru , consumer report o tome sta je dobro a sta lose :D


Model : Sony KD-55XE7077

Dobre osobine :

1. Jednostavnost Linux operativnog sistema (to mi je mozda i najbolje kod ovog tv-a)
2. Brzina kojom se boota televizor i njegove aplikacije , za sve je potrebno jako malo vremena
3. Lagano i jednostavno podesavanje jezika , kanala , izlaza i slike
4. VA panel
5. Odlican kontrast
6. Dobre i prirodne boje
7. Sport , dokumentarci i filmovi dobro izgledaju
8. Uniformna(koga interesuje o cemu se radi : https://www.rtings.com/tv/tests/picture ... shlighting) i solidna crna boja
9. Ne mijesa boje i dosta je dobar u prikazivanju 4K materijala , narocito HDR , crne su tamne a bijele su jako bijele , za ovo je potrebno spustiti black level sa 50 na 43-44 i staviti poboljsanje dinamickog kontrasta na srednje
10. Konstrukcija samog TV-a i pozicije prikljucaka za audio/video izlaze


Lose osobine :

1. Ugao gledanja , od toga se ne moze pobjeci sa VA panelom
2. Crna u pojedinim scenama nije dovoljno duboka , npr. publika u daljini na teniskom mecu , u crnim majicama , malo baca na plavkasto sivu
3. TV je imao male problemcice kod prikaza crvene boje , rjesio sam smanjivanjem iste i blagim dodavanjem zelene , hvala Cook na materijalu :thumbup:
4. Raspored kanala je napravio po svojoj volji i razbacao ih , kao i stari panasonic , to je neka japanska stvar :lol:
5. Nisam bas zadovoljan peglanjem interlaced materijala / 1080i kanala
6. Zvuk joj nije neki , rjesio LG soundbarom koji imam od prije , jedino sto se ne ugasi kad se ugasi TV , kao sto je bio slucaj sa LG
7. Upustvo za korisnike nema niti na engleskom niti na nekom od balkanskih jezika :twisted: , ima u PDF-u na sony.hr
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eh sada nesto sto je vezano za velicinu . Pojedini SD i HD kanali izgledaju lose sa udaljenosti od 2.5m , s druge strane 4K i 4K HDR me ostavljaju bez teksta , nivo detalja i boja je fantazija , narocito u mraku .

Moj konacni dojam ;

pristojan TV za ulazni 4K HDR model , ima mana nije da nema al nista strasno i nesto sto ce nekog odvratiti od kupovine , narocite nece manje zahtjevne ljude od nas "strucnjaka" :oops: :mrgreen: .

Uzivam u TV-u od kako je kupljen , montiran je na fleksibilni nosac u visini ociju , pa ga mogu stimati i okretati , a samim time prikriti manu VA panela.


Filmove ovog bitrate-a pusta bez problema i nema stopnja/trzanja :

General
Unique ID : 257378314729890260565555668398120540735 (0xC1A142A579289246470665A637169A3F)
Complete name : C:\\\Desktop\Blade Runner 2049 2160p.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 4 / Version 2
File size : 62.3 GiB
Duration : 2 h 41 min
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 55.2 Mb/s
Encoded date : UTC 2018-05-08 10:24:10
Writing application : mkvmerge v22.0.0 ('At The End Of The World') 64-bit
Writing library : libebml v1.3.5 + libmatroska v1.4.8

Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Commercial name : HDR10
Format profile : Main [email protected]@High
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 2 h 41 min
Bit rate : 49.9 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.251
Stream size : 56.3 GiB (90%)
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color pri : BT.709
Mastering display luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 4000 cd/m2
Maximum Content Light Level : 457 cd/m2
Maximum Frame-Average Light : 179 cd/m2






Moja preporuka za TV ako vam je model XE85xx skup , ako ne idite na njega :)

Preporuka za hardcore gledaoce filmova za subtitle/prevod je da se muxa sa MKVTolnix programom (https://www.archlinux.org/packages/?q=mkvtoolnix) , rjesite se problema oko codinga i regije za prevod .


Eto toliko :thumbup:
Jedino sto meni bode oci ovo "mana" VA panela... preporuka za eventualne kupce da odu kod nekog ko imade taj panel, i uvjere se sami oce l' to biti toliki problem da se odustane od tog panela. Rekoh vec, niko mi se jos nije pozalio da je to neki problem a moze se gledati iz kog god ho's ugla :mrgreen:

P.S. Mog'o si vala i sam ovo naci i priturit a ne da ja kopam po arhivi :twisted: :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6153 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Evo da i ja malo zakuham sa cijenom 55xe7077. U dr.techno je još uvijek 1239 KM
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6154 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

elys wrote:Hvala momci na odgovoru,ovaj COOK je prava neka ljudina,inace budzet mi je do 1500,a ni sam sad ne znam za sta da se odlucim,jer su mi ova dva faktora sa VA i IPS panelima totalno suprotni a podjednako bitni :-)
Drug svako bi volio da ima oba ta faktora medjutim ne postoji LED TV koji ispunjava te zahtjeve nego samo OLED. Najbolje bi bilo da odes da vidis taj TV sa VA panelom i sam odlucis jer dosta ljudi ne smeta losija slika iz ugla na VA panelu i kazu da im je sasvim gledljiva nego sam ja picajzla i sve zivo mi smeta kada su nedostaci na nekom televizoru u pitanju. Ukoliko bi i tebi smetao taj losiji ugao gledanja na VA panelu onda ces morati ici na IPS i pomiriti se sa losom crnom bojom i kontrastom.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6155 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

semirsar wrote:
elys wrote:Hvala momci na odgovoru,ovaj COOK je prava neka ljudina,inace budzet mi je do 1500,a ni sam sad ne znam za sta da se odlucim,jer su mi ova dva faktora sa VA i IPS panelima totalno suprotni a podjednako bitni :-)
Siguran sam da vecinu vremena pred tv neces provoditi sa punom sobom ljudi, s druge strane koliko sam ja upratio, nije to toliko strasno iz ugla gledati VA panel, koliko je, jopet po meni, ruzna isprana crna boja na IPS panelima. Naravno, tvoji novci, tvoj izbor :thumbup:
Od predlozena 3 tv za koja si postavio upit, moja preporuka je i dalje za 55NU7172, ovo je najjeftinije sto nadjoh za cash https://imtec.ba/televizori/40358-telev ... u7172.html
recenzija, doduse nesto manje dijagonale, vjerujem da je slicno i za vece http://hdtelevizija.com/2018/07/01/sams ... recenzija/ vidim da neki ovogodisnji samsung tv aparati nemaju podrsku za DTS zvuk, pa tako ni ovaj :-?
Moze se i nesto drugo potraziti, ili OLED da se priceka, koliko vidim najjeftiniji je trenutno 2399KM od 55" incha. https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 9a7v-3682/ evo i jedan komentar od kupca, valjda nije i uposlenik kod Stanica :mrgreen:
Haris Rizvanbegović 08.03.2018
Ovaj model kupljen u utorak, jučer dostavljen, unboxiran, povezan i uključen. O kvalitetu istog mogu samo da kažem da sam, nakon uključenja uređaja, ostao bez riječi. Setup jednostavan i brz, slika kao da i nije sa ovoga svijeta. Predivna crna boja, fantastične boje i odlično skaliranje SD (standard definition) signala. Web OS najjednostavniji SMART sistem s kojim sam se dosada susretao. Preporučujem posebno obratiti pažnju prilikom instaliranja, jer jeTV vrlo tanak i, samim tim, sklon oštećenju. Ipak, kada se jednom sve obavi kako treba, ostaje da se kaže jedino to da je ovo najbolji TV koji sam imao prilike posjedovati. Jedini downside (mahana) jeste to što TV nema izlaz za slušalice, tako da korisnici analognih bežičnih slušalica neće imati neke plahe koristi (gledanje filmova u kasnim noćnim satima). Ipak, zvuk koji daje TV je sasvim solidan, pa se time može nadomjestiti rečeni nedostatak. Definitivno pet punih zvjezdica.
Kao sto mozes procitati u recenziji koju si postavio NU7172 je nasljednik MU6172 modela jer je Samsung izbacio seriju 6 ili ce posle staviti FHD modele pod tu seriju. Vjerovatno se radi o marketinskom potezu posto je interesantna cinjenica da je NU7172 osakacena verzija MU6172 modela posto nema bluetooth, nema dts podrsku i maksimalno osvjetljenje mu je manje za 100cm/m2 sto znaci losiji HDR i teze gledanje u puno osvjetljenim prostorijama. Razlika je i u tome sto je NU7172 sa edge LED pozadinskim osvjetljenjem sto znaci manju mogucnost za DSE a vecu mogucnost za flashlighting dok MU6172 ima direct LED pozadinsko osvjetljenje sto znaci manju mogucnost za flashlighting a vecu za DSE. Jos jedna razlika je sto je NU7172 u startu jeftiniji od MU6172 i jos je sjecam posta kolege @MTV prije nepunih godinu dana kada je tek izasla MU6172 serija i 50MU6172 je bio 1300KM a 55MU6172 je bio 1600KM dok je 55NU7172 sa oko 1400KM. Znaci, generalno, bolja opcija je starija MU6172 serija od nove NU7172 serije osim u 55 incnoj verziji jer je 55MU6172 sa IPS panelom a 55NU7172 sa VA panelom.
Sto se tice tog FHD OLED-a, mislim da je u 2018 godini apsurdno dati 2400KM za bilo koji Full HD TV bez HDR-a bez obzira sto je OLED u pitanju.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6156 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

amar1994 wrote:Ma jebo NU7 ba , 250cd osvjetljenje i kontrast 3000:1
:lol: :lol:

Cuj ne podrzava DTS :run:

Do 1500 , kd55-XE7077 :thumbup: :D , ima dobar kontrast , ima dobre crne , ima solidan ugao gledanja , ima dts , sve ima osim androida 8-)
Sad kada i ja pogledam sve ukupno mislim da je bolja vrijednost za novac 55XE7077 za 1200KM nego 55NU7172 za 1400KM a mozda bi kolegi @elys najvise on i odgovarao jer ima veci ugao gledanja od standardnog VA panela mada mu ni crna nije toliko crna kao na standardnom VA panelu ali, Boze moj, ne moze i jare i pare i crna je opet 3 puta bolja od crne na IPS panelu. Kao sto sam mu iznad napisao, najbolje da ode i pogleda spomenute televizore i vidi te uglove gledanja i koji mu je oku prijatniji pa neka sam odluci sta mu godi.
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#6157 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

CooK wrote: Kao sto mozes procitati u recenziji koju si postavio NU7172 je nasljednik MU6172 modela jer je Samsung izbacio seriju 6 ili ce posle staviti FHD modele pod tu seriju. Vjerovatno se radi o marketinskom potezu posto je interesantna cinjenica da je NU7172 osakacena verzija MU6172 modela posto nema bluetooth, nema dts podrsku i maksimalno osvjetljenje mu je manje za 100cm/m2 sto znaci losiji HDR i teze gledanje u puno osvjetljenim prostorijama. Razlika je i u tome sto je NU7172 sa edge LED pozadinskim osvjetljenjem sto znaci manju mogucnost za DSE a vecu mogucnost za flashlighting dok MU6172 ima direct LED pozadinsko osvjetljenje sto znaci manju mogucnost za flashlighting a vecu za DSE. Jos jedna razlika je sto je NU7172 u startu jeftiniji od MU6172 i jos je sjecam posta kolege @MTV prije nepunih godinu dana kada je tek izasla MU6172 serija i 50MU6172 je bio 1300KM a 55MU6172 je bio 1600KM dok je 55NU7172 sa oko 1400KM. Znaci, generalno, bolja opcija je starija MU6172 serija od nove NU7172 serije osim u 55 incnoj verziji jer je 55MU6172 sa IPS panelom a 55NU7172 sa VA panelom.
Sto se tice tog FHD OLED-a, mislim da je u 2018 godini apsurdno dati 2400KM za bilo koji Full HD TV bez HDR-a bez obzira sto je OLED u pitanju.
Moje pisanje bijase vezano za "ogranicenje" koja je on sam postavio sa tri modela, velicinom ekrana 55" i cijenom oko 1500KM, tako da sam se drzao toga. Sve ostalo je namjerno postavljeno da vrli pitac sam procita i protabiri sta mu je ciniti, mislio sam da ces barem ti u startu razumjeti o cemu pisem, a ti ko @amar, pausalno zakljuci. :mrgreen:
OLED, spomenut u postu je tu samo kao primjer, i naravno da je i po meni suludo davati 2400KM za uslovno receno prastar tv sa webos 2 da mu je ne znam koliko napredan panel. kad se za iste ili cak manje para moze dobiti bolji tv mada sa "losijim" panelom.
Nisam precesto na ovoj temi, niti trazim specijalizovane stranice o audio/video uredjajima, niti sam bogznasta upucen u rad pojedinih elemenata... kad mi nesto treba otvorim google procesljam stavim na sto sta valja sta ne valja i sta meni treba i znaci nesto od trazenog i ponudjenog i shodno tome napravim izbor... tako i ovdje procitam stosta sto meni pomogne a na kraju krajeva i drugima kojima proslijedim linkove za ovu temu i odredjene postove u njoj, pa tako i tvoje. :thumbup:
Uglavnom, nigdje ne rekoh da uzme ovaj ili onaj, vec samo preporuku koji od ponudjenih, ali... sa malo razmisljanja se moglo nadoci da i sam izokola govorim da je taj sony za te pare bolja opcija... aj zivili :thumbup: :run:
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6158 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

semirsar wrote:
CooK wrote: Kao sto mozes procitati u recenziji koju si postavio NU7172 je nasljednik MU6172 modela jer je Samsung izbacio seriju 6 ili ce posle staviti FHD modele pod tu seriju. Vjerovatno se radi o marketinskom potezu posto je interesantna cinjenica da je NU7172 osakacena verzija MU6172 modela posto nema bluetooth, nema dts podrsku i maksimalno osvjetljenje mu je manje za 100cm/m2 sto znaci losiji HDR i teze gledanje u puno osvjetljenim prostorijama. Razlika je i u tome sto je NU7172 sa edge LED pozadinskim osvjetljenjem sto znaci manju mogucnost za DSE a vecu mogucnost za flashlighting dok MU6172 ima direct LED pozadinsko osvjetljenje sto znaci manju mogucnost za flashlighting a vecu za DSE. Jos jedna razlika je sto je NU7172 u startu jeftiniji od MU6172 i jos je sjecam posta kolege @MTV prije nepunih godinu dana kada je tek izasla MU6172 serija i 50MU6172 je bio 1300KM a 55MU6172 je bio 1600KM dok je 55NU7172 sa oko 1400KM. Znaci, generalno, bolja opcija je starija MU6172 serija od nove NU7172 serije osim u 55 incnoj verziji jer je 55MU6172 sa IPS panelom a 55NU7172 sa VA panelom.
Sto se tice tog FHD OLED-a, mislim da je u 2018 godini apsurdno dati 2400KM za bilo koji Full HD TV bez HDR-a bez obzira sto je OLED u pitanju.
Moje pisanje bijase vezano za "ogranicenje" koja je on sam postavio sa tri modela, velicinom ekrana 55" i cijenom oko 1500KM, tako da sam se drzao toga. Sve ostalo je namjerno postavljeno da vrli pitac sam procita i protabiri sta mu je ciniti, mislio sam da ces barem ti u startu razumjeti o cemu pisem, a ti ko @amar, pausalno zakljuci. :mrgreen:
OLED, spomenut u postu je tu samo kao primjer, i naravno da je i po meni suludo davati 2400KM za uslovno receno prastar tv sa webos 2 da mu je ne znam koliko napredan panel. kad se za iste ili cak manje para moze dobiti bolji tv mada sa "losijim" panelom.
Nisam precesto na ovoj temi, niti trazim specijalizovane stranice o audio/video uredjajima, niti sam bogznasta upucen u rad pojedinih elemenata... kad mi nesto treba otvorim google procesljam stavim na sto sta valja sta ne valja i sta meni treba i znaci nesto od trazenog i ponudjenog i shodno tome napravim izbor... tako i ovdje procitam stosta sto meni pomogne a na kraju krajeva i drugima kojima proslijedim linkove za ovu temu i odredjene postove u njoj, pa tako i tvoje. :thumbup:
Uglavnom, nigdje ne rekoh da uzme ovaj ili onaj, vec samo preporuku koji od ponudjenih, ali... sa malo razmisljanja se moglo nadoci da i sam izokola govorim da je taj sony za te pare bolja opcija... aj zivili :thumbup: :run:
Nisam pausalno zakljucio, ako opet procitas moj post vidjeces da samo obrazlazem dva modela televizora koje si spomenuo i nigdje nisam rekao zasto predlazes ovo ili ono jer ustvari nista i nisi konkretno predlozio nego ostavio osobi da sama zakljuci a nas narod tesko funkcionise na taj nacin i lakse im je ako se konkretno napise.
Dakle, veoma dobro sam shvatio sta ti pises a ja sam samo napisao kakva je situacija sa NU7172 modelom i FHD OLED-om pa da buduci narastaji znaju. :D
elys
Posts: 10
Joined: 25/05/2014 15:03

#6159 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by elys »

Hvala vam drugovi na svim odgovorima,sta da vam kazem prava ste ekipa,dosta sam ja vremena proveo tu iz sjene citajuce vase komentare,najvjerovatnije da kupujem ovaj nu7172,jer ta crna boja mi je nekako bitna dosta,a sa druge strane imam neku semu da ga kupim dosta povoljno za 1250,javljam se sa utiscima za par dana :D
probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#6160 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by probook »

:-D
Last edited by probook on 19/07/2018 07:37, edited 1 time in total.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6161 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

elys wrote:Hvala vam drugovi na svim odgovorima,sta da vam kazem prava ste ekipa,dosta sam ja vremena proveo tu iz sjene citajuce vase komentare,najvjerovatnije da kupujem ovaj nu7172,jer ta crna boja mi je nekako bitna dosta,a sa druge strane imam neku semu da ga kupim dosta povoljno za 1250,javljam se sa utiscima za par dana :D
Dobra cijena. Javi nam kakav je ako ga uzmes. :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6162 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

CooK wrote:
amar1994 wrote:Ma jebo NU7 ba , 250cd osvjetljenje i kontrast 3000:1
:lol: :lol:

Cuj ne podrzava DTS :run:

Do 1500 , kd55-XE7077 :thumbup: :D , ima dobar kontrast , ima dobre crne , ima solidan ugao gledanja , ima dts , sve ima osim androida 8-)
Sad kada i ja pogledam sve ukupno mislim da je bolja vrijednost za novac 55XE7077 za 1200KM nego 55NU7172 za 1400KM a mozda bi kolegi @elys najvise on i odgovarao jer ima veci ugao gledanja od standardnog VA panela mada mu ni crna nije toliko crna kao na standardnom VA panelu ali, Boze moj, ne moze i jare i pare i crna je opet 3 puta bolja od crne na IPS panelu. Kao sto sam mu iznad napisao, najbolje da ode i pogleda spomenute televizore i vidi te uglove gledanja i koji mu je oku prijatniji pa neka sam odluci sta mu godi.
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6163 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by _BataZiv_0809 »

CooK wrote:...

JVC u kontekstu televizora? Jos samo jedan brend od kojeg je samo ime ostalo ili?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6164 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

_BataZiv_0809 wrote:
CooK wrote:...

JVC u kontekstu televizora? Jos samo jedan brend od kojeg je samo ime ostalo ili?
Japanski JVC je jos 2011 godine prestao proizvoditi televizore:
https://preporucamo.com/jvc-odustaje-od ... 011/02/15/
Kao sto mozes vidjeti na dnu ove stranice licenca za brand name je sad u vlasnistvu turskog Vestela: http://jvctv.eu/ba-bs/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6165 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by _BataZiv_0809 »

CooK wrote: Japanski JVC je jos 2011 godine prestao proizvoditi televizore:
https://preporucamo.com/jvc-odustaje-od ... 011/02/15/
Kao sto mozes vidjeti na dnu ove stranice licenca za brand name je sad u vlasnistvu turskog Vestela: http://jvctv.eu/ba-bs/
Koji je gigant taj Vestel mora da ga drzi kakva Erodoganova podguzna muha :D

Hvala kralju moj na informaciji, u fazi sam kupovine televizora koji nece biti "prva violina" u stanu, nego onako za spavace sobe...zato i gledam taj neki cjenovni rang do 700 KM za dimenzije od 39'' pa nadalje.

Za dnevnu sobu ide Sony, neki jebacki Filips sa ambilajtom ili LG :thumbup:
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6166 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

_BataZiv_0809 wrote:
CooK wrote: Japanski JVC je jos 2011 godine prestao proizvoditi televizore:
https://preporucamo.com/jvc-odustaje-od ... 011/02/15/
Kao sto mozes vidjeti na dnu ove stranice licenca za brand name je sad u vlasnistvu turskog Vestela: http://jvctv.eu/ba-bs/
Koji je gigant taj Vestel mora da ga drzi kakva Erodoganova podguzna muha :D

Hvala kralju moj na informaciji, u fazi sam kupovine televizora koji nece biti "prva violina" u stanu, nego onako za spavace sobe...zato i gledam taj neki cjenovni rang do 700 KM za dimenzije od 39'' pa nadalje.

Za dnevnu sobu ide Sony, neki jebacki Filips sa ambilajtom ili LG :thumbup:
Vestel jeste gigant, dobro si napisao. Generalni direktor Vestela je Enis Turan Erdogan, ne znam jel ima kakve rodbinske veze sa turskim predsjednikom. Vestel razvaljuje trziste zemalja u tranziciji tako sto prodaju polusmece za nisku ali ne bas prenisku cijenu i sigurno su im marze preko 30%. Osim toga uvaljuju svoje televizore pod imenima nekadasnjih kvalitetnih brendova od kojih su otkupili licence a naivan narod nasjeda misleci da kupuju njemacke i japanske televizore. Nije ni cudo da nasjedaju s obzirom da se npr Vestelov turski Telefunken kod nas reklamira kao ponos njemacke tehnologije a nema nikakve veze sa Njemackom. U svakoj pravnoj drzavi bi ovo bio fake advertising i popusili bi kaznu ali kod nas a i u ostalim drzavama u tranziciji sve moze. Prednost Vestela je i sto imaju ugovore sa velikim marketima pa je njihove televizore moguce kupiti u svakom gradu i gradicu.
Sto se tice novog TV-a za dnevnu sobu, sve sto si nabrojao je dobro, samo da nije Philips. :)
Last edited by CooK on 09/07/2018 18:49, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6167 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by _BataZiv_0809 »

CooK wrote: Sto se tice novog TV-a za dnevnu sobu, sve sto si nabrojao je dobro, samo da nije Philips. :)
Sentimentalan sam kad je Filips u pitanju jbga :roll: Gledacu da bude neki model koji spada medju bolje kako si mi ono vec pisao :roll:
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6168 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

_BataZiv_0809 wrote:
CooK wrote: Sto se tice novog TV-a za dnevnu sobu, sve sto si nabrojao je dobro, samo da nije Philips. :)
Sentimentalan sam kad je Filips u pitanju jbga :roll: Gledacu da bude neki model koji spada medju bolje kako si mi ono vec pisao :roll:
Razumijem ja da neko moze biti sentimentalan na TV na koji je navikao ali da moze biti sentimentalan na cijeli brend, e to mi nije jasno. :) Svejedno, sretno sta god kupio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6169 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by _BataZiv_0809 »

CooK wrote: Razumijem ja da neko moze biti sentimentalan na TV na koji je navikao ali da moze biti sentimentalan na cijeli brend, e to mi nije jasno. :) Svejedno, sretno sta god kupio.
Znam buraz da je besmisleno i da tu ne bi trebalo biti mjesta emocijama, jer sve su to obicne korporacije....ali eto...Navikao sam se na Philips, pa i Grundig....Cijeli zivot su mi televizori od tih proizodjaca...A jos 2001 sam svu ustedjevinu istresao da kupim tv radi finala Lige sampiona Bajern Valensija, ne bih li Bajernovu titulu gledao na novom tv-u :D I bio je Grundig, eno ga na vikendici jos radi :D Ali sto kazes jebo emocije treba gledati najbolji kvalitet za svoj tesko zaradjeni novac.

Opet ja nisam nikakav ekspert kad je televizija u pitanju, bitno mi je da fercera tj da se ne kvari i svidja mi se amilight tehnologija, ostalo mi nije nesto pretjerano bitno, ako me razumijes...
User avatar
Better Man
Posts: 16738
Joined: 01/10/2006 20:10

#6170 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Better Man »

Za dnevni boravak gledaj Sony, jer s njim nećeš sigurno pogriješiti.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#6171 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zli_hordas »

https://ibb.co/fp62u8
Ima li lijeka ovim flekama samsung star 3 godine model ue32h4500aw
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6172 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

zli_hordas wrote:https://ibb.co/fp62u8
Ima li lijeka ovim flekama samsung star 3 godine model ue32h4500aw
Nazalost, nema lijeka.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5596
Joined: 12/10/2014 01:12

#6173 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skupljac_zeljeza »

CooK wrote:... pritisni dugme i+ pa broj 5 pa dugme za smanjivanje zvuka pa dugme za paljenje i u donjem lijevom uglu ces vidjeti broj sati koliko je radio TV.
Meni ovo nije htjelo, a ovaj je daljinski. Treba li nešto duže držati?

Image
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#6174 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

skupljac_zeljeza wrote:
CooK wrote:... pritisni dugme i+ pa broj 5 pa dugme za smanjivanje zvuka pa dugme za paljenje i u donjem lijevom uglu ces vidjeti broj sati koliko je radio TV.
Meni ovo nije htjelo, a ovaj je daljinski. Treba li nešto duže držati?
Radi to na svakom Sony TV-u. Ne treba nista duze drzati nego brzo pritisnuti i+, 5, vol-, power za prikazivanje dijagnostickih informacija gdje mozes vidjeti, izmedju ostalog, broj sati koliko je radio TV a ako pritisnes i+, 5, vol+, power onda ulazis u servisni meni. Bitno je da TV bude ugasen dok ukucavas to na daljinskom a ako opet nece onda iskljuci TV iz uticnice na 5 minuta pa onda ga opet ustekaj i dok je ugasen pritisci spomenutu dugmad na daljinskom.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5596
Joined: 12/10/2014 01:12

#6175 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skupljac_zeljeza »

CooK wrote: Radi to na svakom Sony TV-u. Ne treba nista duze drzati nego brzo pritisnuti i+, 5, vol-, power za prikazivanje dijagnostickih informacija gdje mozes vidjeti, izmedju ostalog, broj sati koliko je radio TV a ako pritisnes i+, 5, vol+, power onda ulazis u servisni meni. Bitno je da TV bude ugasen dok ukucavas to na daljinskom a ako opet nece onda iskljuci TV iz uticnice na 5 minuta pa onda ga opet ustekaj i dok je ugasen pritisci spomenutu dugmad na daljinskom.
Hvala, morat ću urditi ovaj reset jer nije uspjelo ni sa upaljenim ni sa ugašenim. Radio sam to na Panasonic plasmi kada je trebalo provjeriti 'uhodavanje' nakon 200 sati.
Post Reply