TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40484
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4976 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Ma ne mislim ništa kupovati. Kupio, ima godina i tri mjeseca philips smart tv. Pocele se fleke pojavljivati na ekranu. Postavljao sam slike ovdje, pa cekam pravi momenat da odnesem na servis. :mrgreen: Samom kvalitetom slike sam zadovoljan, jedino te flekice malo kvare dojam, kad je svjetlija pozadina. Kod mene jeovaj sklopljen u Poljskoj, sa kineskim dijelovima. :mrgreen:
eto vidis , lijepi su al ja nikad uzeo ne bi :D

odnesi cim prije na servis

iduci kupi sony , ne hrdjaju ne sekiraj se :lol:
U Dr. Techno prodavnici kupio gdje je u uzem izboru bio sony takodjer, isto novca, iste dimenzije 49", al' me prodavci ubjediše da je philips bolji. :mrgreen: Uporedjivao kvalitet slike, vrtio neke klipove, philips mi djelovao bolji.
Inok
Posts: 392
Joined: 27/01/2018 16:40

#4977 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Inok »

Svakako 4K niko ne nudi, valja ovo probat pa taman se zajebo :D

1800KM

65" Toshiba Ultra HD SMART TV UHD TV 65U6763DG


https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 63dg-3458/
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#4978 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Malo rebrandiranih "turaka" koji se mogu naći kod nas:
Telefunken (German TV brand) is manufactured under license from the brand owner.

Toshiba. Vestel would manufacture TVs bearing the Toshiba brand under a five-year licensing deal with the Japanese corporation's visual solutions division[7] That deal came in the wake of the Japanese electronics corporation's 2015 scandal over the reporting of inflated results. Vestel said it would use Toshiba's plant in Wrocław, Poland to make TVs to be sold as Toshibas and Vestels.

Gorenje - Vestel has made TVs for the Slovenian white goods manufacturer.

Hitachi - Vestel is rebranding some of its TV sets as Hitachi, in some countries.In Europe, Hitachi tv sets are manufactured by Vestel, while in other regions, they are manufactured by chinese or taiwanese oem manufacturers .

JVC - some JVC TVs, both flat panel and CRT models, were manufactured by Vestel, which sells LCD TVs in some countries as JVC brand equipment.

Panasonic - some LED TVs sets from Panasonic, such as the A300, CX350 and CX400, are made by Vestel, these are mainly entry level/budget, 'HD-ready', HD and some low cost Ultra HD 4K models (for example, the CX400 series).

Philips - some LED TVs from Philips - mainly entry level models, for example the 32PFL3008, are made by Vestel,

Tesla - a brand from Czechoslovakia. In the Czech Republic and Slovakia, Vestel's LCD TVs are sold as both Tesla and the rival Orava brand.
https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#4979 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

Vestel ubi :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8570
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#4980 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pitar sa Kariba »

Kinezi.... :D

Inok
Posts: 392
Joined: 27/01/2018 16:40

#4981 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Inok »

sa koliko metara se može gledati ovaj tošibin od 65 inča?

kada postavim nosač na zid i dodam tv bilo bi oko 2,8 metara razdaljine!
User avatar
vicious
Posts: 6858
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4982 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vicious »

Inok wrote:sa koliko metara se može gledati ovaj tošibin od 65 inča?

kada postavim nosač na zid i dodam tv bilo bi oko 2,8 metara razdaljine!
Prema onom dijagramu što je postavio @Cook na prethodnoj stranici, malo ti fali da baš 100% paše za gledanje UHD rezolucije, možda da se primakneš jedno pola metra :D

Ma ako je dobar tv isplati se sigurno, ali to kakva je ta toshiba mora ti neko drugi reći ...
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4983 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Rugafet »

zomri wrote:Ne spočitavam ti ništa, samo sam naveo da ova tema nije izuzetak, na više si takav, od mobitela, cijena goriva, parfema... Šta je u tome problem? Pročitaj Cookov post, tamo ti je odgovor.
Tebe pitam sa tobom razgovaram tebi smeta, necu da citam Cookov post.

U cemu ti vidis problem ako ja sipam gorivo gdje je jeftinije, ne kupujem najskuplje mobitele, parfeme i sl?
Uostalom siguran sam da 95% stanovnistva upravo to isto radi tako da mi je bas cudno da si bas kod mene nesto 'zapeo'
Inok
Posts: 392
Joined: 27/01/2018 16:40

#4984 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Inok »

vicious wrote:
Inok wrote:sa koliko metara se može gledati ovaj tošibin od 65 inča?

kada postavim nosač na zid i dodam tv bilo bi oko 2,8 metara razdaljine!
Prema onom dijagramu što je postavio @Cook na prethodnoj stranici, malo ti fali da baš 100% paše za gledanje UHD rezolucije, možda da se primakneš jedno pola metra :D

Ma ako je dobar tv isplati se sigurno, ali to kakva je ta toshiba mora ti neko drugi reći ...
Niko ne nudi UHD kanale, mislio sam na HD jel dovoljna udaljenost od 2,8 metara?
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#4985 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Rugafet wrote:
zomri wrote:Ne spočitavam ti ništa, samo sam naveo da ova tema nije izuzetak, na više si takav, od mobitela, cijena goriva, parfema... Šta je u tome problem? Pročitaj Cookov post, tamo ti je odgovor.
Tebe pitam sa tobom razgovaram tebi smeta, necu da citam Cookov post.

U cemu ti vidis problem ako ja sipam gorivo gdje je jeftinije, ne kupujem najskuplje mobitele, parfeme i sl?
Uostalom siguran sam da 95% stanovnistva upravo to isto radi tako da mi je bas cudno da si bas kod mene nesto 'zapeo'
Pa to te i čini mediokritetom po definiciji :mrgreen:
Njih nema na ovoj temi jer se 95% ne raspituje o kupovini nego odu i kupe tv po preporuci prodavca.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4986 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

Rugafet wrote:
zomri wrote:Ne spočitavam ti ništa, samo sam naveo da ova tema nije izuzetak, na više si takav, od mobitela, cijena goriva, parfema... Šta je u tome problem? Pročitaj Cookov post, tamo ti je odgovor.
Tebe pitam sa tobom razgovaram tebi smeta, necu da citam Cookov post.

U cemu ti vidis problem ako ja sipam gorivo gdje je jeftinije, ne kupujem najskuplje mobitele, parfeme i sl?
Uostalom siguran sam da 95% stanovnistva upravo to isto radi tako da mi je bas cudno da si bas kod mene nesto 'zapeo'
zato nam i jest ponuda i roba za qca :-) :run:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8570
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#4987 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pitar sa Kariba »

Imate odgovor na naslovnici Klixa.

Image
Kljucaj temu, kome nije išaret dosta... :D
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#4988 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Pitar sa Kariba wrote:Imate odgovor na naslovnici Klixa.

Image
Kljucaj temu, kome nije išaret dosta... :D
:lol: :thumbup:
Eto cak i cijenu naveli :lol:


Ovo ja malo za Rugafeta :oops:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4989 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Rugafet »

zomri wrote: Njih nema na ovoj temi jer se 95% ne raspituje o kupovini nego odu i kupe tv po preporuci prodavca.
hehe zomri, ti si spominjao, gorivo i parfeme na ovoj temi nisam ja, nemoj da se pravimo malo englezi sad
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#4990 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Rugafet wrote:
zomri wrote: Njih nema na ovoj temi jer se 95% ne raspituje o kupovini nego odu i kupe tv po preporuci prodavca.
hehe zomri, ti si spominjao, gorivo i parfeme na ovoj temi nisam ja, nemoj da se pravimo malo englezi sad
kako ne kontaš, to je bilo samo za ilustraciju da si u svemu mediokritet, ne samo u ovome :mrgreen:
luxferre
Posts: 671
Joined: 25/07/2009 00:23

#4991 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by luxferre »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Ma ne mislim ništa kupovati. Kupio, ima godina i tri mjeseca philips smart tv. Pocele se fleke pojavljivati na ekranu. Postavljao sam slike ovdje, pa cekam pravi momenat da odnesem na servis. :mrgreen: Samom kvalitetom slike sam zadovoljan, jedino te flekice malo kvare dojam, kad je svjetlija pozadina. Kod mene jeovaj sklopljen u Poljskoj, sa kineskim dijelovima. :mrgreen:
eto vidis , lijepi su al ja nikad uzeo ne bi :D

odnesi cim prije na servis

iduci kupi sony , ne hrdjaju ne sekiraj se :lol:
Evo i meni su uzeli philips 49 6400 serija amber light 2 u telecomu. Nije bio moj izbor pa me zanima ima li neko iskustva sa ovim Tv-om i serijom.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4992 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Gorivo nije sve isto, postoji odredjeni postotak prljavstine u svakom a u tim jeftinijim je obicno veci. Auta nisu sva ista iako sva obavljaju ono za sta su napravljena a to je prevoz sa jedne lokacije na drugu. Televizori nisu svi isti a niti slicni iako svi sluze za gledanje. Mirisi nisu svi isti. Ovdje se ne radi o tome da neko ima nesto protiv jeftinih stvari nego protiv nametanja jeftinih stvari drugima pod izlikom da je skuplja stvar slicna kao i jeftina. Meni su najdrazi skromni ljudi koji se zadovolje malim i jeftinim stvarima ali njihova skromnost se ogleda i u tome da oni nece drugima nametati svoje misljenje jer znaju da su zadovoljni i ne treba im necija potvrda za to a pogotovo promocija jeftinog kao kvalitetnog. Rugafet nije skroman, on je samo mediokritet u punom smislu te rijeci i promovisuci jeftino kao kvalitetno on samo zadovoljava neke svoje unutrasnje porive i to ga cini sretnim jer hoce da misli da je on za manje novca dobio nesto sto drugi bespotrebno placaju skuplje a u dubini duse i on zna da to sto pise nema nikakve veze sa logikom i stvarnim stanjem.
Uh u sta se pretvorila ova tema, odjava od mene do nekih boljih dana. :)
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#4993 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Rugafet »

ma sta mi naprica :lol: ajde ajde odmori malo zasluzio si
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4994 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Naravno da sam se smorio i da cu odmoriti, svaki kontakt sa tobom ravan je mentalnoj torturi visokog intenziteta.
PatriotaTZ
Posts: 86
Joined: 05/09/2010 23:48

#4995 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PatriotaTZ »

Molba jedna, Philips 43'' Smart TV....kupljen prije nekih pola godine, kad je tek kupljen sve funkcionisalo savršeno, dugo nisam koristio opciju Smart-a i neki dan kao nema konekcije, a piše mi da je konektovan na mrežu ali stoji da je Philips server not found!
Nisam bas s tehnologijom pa ako može bilo kakva pomoć da ne ispadam levat da zovem ove iz Bh telecoma :)
luxferre
Posts: 671
Joined: 25/07/2009 00:23

#4996 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by luxferre »

Jel ima neko iskustva sa ovim TV iz telecoma. U pitanju je philips 49PUS6412 amber light 2
User avatar
konektovan
Posts: 40484
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4997 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by konektovan »

PatriotaTZ wrote:Molba jedna, Philips 43'' Smart TV....kupljen prije nekih pola godine, kad je tek kupljen sve funkcionisalo savršeno, dugo nisam koristio opciju Smart-a i neki dan kao nema konekcije, a piše mi da je konektovan na mrežu ali stoji da je Philips server not found!
Nisam bas s tehnologijom pa ako može bilo kakva pomoć da ne ispadam levat da zovem ove iz Bh telecoma :)
Pokušaj uraditi reset, prvo onaj da ga ištekaš iz zida 39-ak sekundi:mrgreen: a onda ako se ne pokrene, idi u settings, pa ga resetuj kako treba. :mrgreen:
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4998 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Doda37 »

Prije nekoliko dana pojavio se sw 7.0 Nougat za Sony TV iz 2015 koji imaju Android, za sada nije OTA vec preko usb-a, mozete skinuti sa sluzbene stranice
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#4999 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by moke_31 »

Doda37 wrote:Prije nekoliko dana pojavio se sw 7.0 Nougat za Sony TV iz 2015 koji imaju Android, za sada nije OTA vec preko usb-a, mozete skinuti sa sluzbene stranice
Skino već, ništa posebno, USB-ovi opet loše rade, novih funkcija slabo, doduše moj TV je iz 2015. godine. Šaltanje kanala je bržei stabilnost je čini mi se bolja.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#5000 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Cook, moze li se skinuti EON aplikacija na h6400?
Post Reply