TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#4826 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by luxferre »

semirsar wrote:
luxferre wrote:
Imam philips koji dobro sluzi svrsi ali mi je soba uza nego ova sto ce biti.
Kako sam shvatio UHD ide samo na veće prostorije te da je još kod nas naisplativijie uzeti FHD.
Pa budzet bi bio do 1300,00 KM
43" do 50" mislim da je OK, mada ne znam koja je dijagonala tog philipsa kojeg imas.
naravno da moze proci i veci, recimo 55", izgleda golemo, ali brzo bi se navik'o, vjeruj :mrgreen:
Kod mene je dnevni boravak 4.5m sa 4.0m i dobro se uklopio tv sa 55"
eto imas link, proberi neke aparate i postavi ovdje, vec ce se naci najbolja opcija za tebe :thumbup:
Dijagonala philipsa (kupljen prije 7 god) je 82 cm, gleda se sa razdaljine od nekih 3 m. i ne djeluje masivan . Treba da preselim i precnik sobe je tacno 4 m tako da ce mi i tv biti na nekih cca 3.5 - 3.7 m. Konto sam ga na zid.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4827 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

luxferre wrote:Dijagonala philipsa (kupljen prije 7 god) je 82 cm, gleda se sa razdaljine od nekih 3 m. i ne djeluje masivan . Treba da preselim i precnik sobe je tacno 4 m tako da ce mi i tv biti na nekih cca 3.5 - 3.7 m. Konto sam ga na zid.
Sa udaljenosti od 3,5m ne mozes vidjeti prednosti UHD ispred FHD(ukoliko se ne radi o ogromnoj dijagonali, cca 85 inca) i isto ce ti izgledati i jedno i drugo tako da, u principu, nemas potrebe za 4K televizorom ali opet ti odluci. Koliko sam shvatio sad imas 32 incni TV i ne cini ti se malim pa pretpostavljam da vecinom gledas SD kanale na Mojoj TV i u tom slucaju trazi nesto izmedju 43 i 48 inci ako hoces da ti SD kanali izgledaju dobro sa te udaljenosti. Sto se tice ponude u BH Telecomu, nisam upoznat sa istom ali bih ti svakako preporucio da nam napises da li gledas TV direktno ili pod uglom i da nam napises par televizora koji su ti zapali za oko pa da ti damo savjet koji da uzmes sukladno tvom odgovoru na pitanje sa pocetka ove recenice. To je veoma bitno jer postoje dvije vrste panela u televizorima, IPS panel koji ima dobar ugao gledanja ali los kontrast i crnu boju i VA panel koji ima dobar kontrast i crnu boju ali los ugao gledanja.
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#4828 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by luxferre »

CooK wrote:
luxferre wrote:Dijagonala philipsa (kupljen prije 7 god) je 82 cm, gleda se sa razdaljine od nekih 3 m. i ne djeluje masivan . Treba da preselim i precnik sobe je tacno 4 m tako da ce mi i tv biti na nekih cca 3.5 - 3.7 m. Konto sam ga na zid.
Sa udaljenosti od 3,5m ne mozes vidjeti prednosti UHD ispred FHD(ukoliko se ne radi o ogromnoj dijagonali, cca 85 inca) i isto ce ti izgledati i jedno i drugo tako da, u principu, nemas potrebe za 4K televizorom ali opet ti odluci. Koliko sam shvatio sad imas 32 incni TV i ne cini ti se malim pa pretpostavljam da vecinom gledas SD kanale na Mojoj TV i u tom slucaju trazi nesto izmedju 43 i 48 inci ako hoces da ti SD kanali izgledaju dobro sa te udaljenosti. Sto se tice ponude u BH Telecomu, nisam upoznat sa istom ali bih ti svakako preporucio da nam napises da li gledas TV direktno ili pod uglom i da nam napises par televizora koji su ti zapali za oko pa da ti damo savjet koji da uzmes sukladno tvom odgovoru na pitanje sa pocetka ove recenice. To je veoma bitno jer postoje dvije vrste panela u televizorima, IPS panel koji ima dobar ugao gledanja ali los kontrast i crnu boju i VA panel koji ima dobar kontrast i crnu boju ali los ugao gledanja.
Zahvaljujem na odgovor.
Soba je nekih 16,5 kv,dijagonala zida 4 km tačno Gledat ce se pod pravim uglom ali moram sacekat ljeto kad se selim. Tada cu izvoc neke iz ponude tlecoma pa priupitati za misljenje. U svakom slucaju hvala.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#4829 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bach »

Gledam u Penniju televizore, od dva izložena Samsunga jedan je proizveden u Slovačkoj ( od 43 inča), drugi u Mađarskoj, onaj od 32 inča.
User avatar
konektovan
Posts: 40624
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4830 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by konektovan »

bach wrote:Gledam u Penniju televizore, od dva izložena Samsunga jedan je proizveden u Slovačkoj ( od 43 inča), drugi u Mađarskoj, onaj od 32 inča.
Sve nize serije se tamo sklapaju. Moj philips u Poljskoj, one toshibe, sharp, panasonic, telefunken, grundig, hitachi, vox, fox u turskoj.
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#4831 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Adrian1946 »

bach wrote:Gledam u Penniju televizore, od dva izložena Samsunga jedan je proizveden u Slovačkoj ( od 43 inča), drugi u Mađarskoj, onaj od 32 inča.

Koja im je cijena?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#4832 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bach »

Adrian1946 wrote:
bach wrote:Gledam u Penniju televizore, od dva izložena Samsunga jedan je proizveden u Slovačkoj ( od 43 inča), drugi u Mađarskoj, onaj od 32 inča.

Koja im je cijena?
Veći je 900 i nešto maraka. Manji je nekih 450 maraka.
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#4833 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Adrian1946 »

bach wrote:
Adrian1946 wrote:
bach wrote:Gledam u Penniju televizore, od dva izložena Samsunga jedan je proizveden u Slovačkoj ( od 43 inča), drugi u Mađarskoj, onaj od 32 inča.

Koja im je cijena?
Veći je 900 i nešto maraka. Manji je nekih 450 maraka.
Ima li nešto izmeđju? Oko 620 km ? Treba mi do 620 km .
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4834 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

Adrian1946 wrote:
bach wrote:
Adrian1946 wrote: Koja im je cijena?
Veći je 900 i nešto maraka. Manji je nekih 450 maraka.
Ima li nešto izmeđju? Oko 620 km ? Treba mi do 620 km .
ima, ho's li da ja izadjem i prosetam da pogledam za tebe?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4835 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

konektovan wrote:
bach wrote:Gledam u Penniju televizore, od dva izložena Samsunga jedan je proizveden u Slovačkoj ( od 43 inča), drugi u Mađarskoj, onaj od 32 inča.
Sve nize serije se tamo sklapaju. Moj philips u Poljskoj, one toshibe, sharp, panasonic, telefunken, grundig, hitachi, vox, fox u turskoj.
Tacno je da se sve nize serije proizvode po ojebinama a ne originalnim fabrikama ali nije tacno ovo da su Vox i Fox iz Turske nego iz Kine. Telefunken i Toshiba su iz fabrike Vestel - Turska, Grundig i Hitachi su iz fabrike Arcelik Turska a Vox i Fox su iz nepoznatih fabrika u Kini.
Inace Samsung televizori serije 6 i ispod za nase trziste se proizvode u Madjarskoj i Slovackoj, Sony serije 6 i ispod u Slovackoj i Turskoj(fabrika Arcelik), Panasonic i Sharp nize serije u Kini i Turskoj, Vox, Fox, Vivax, Elit, AWT, Neo, Sencor, itd Kina, Tesla Kina mada se samo sklope u Srbiji.
Last edited by CooK on 18/02/2018 19:48, edited 2 times in total.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4836 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

semirsar wrote:
Adrian1946 wrote:Ima li nešto izmeđju? Oko 620 km ? Treba mi do 620 km .
ima, ho's li da ja izadjem i prosetam da pogledam za tebe?
Pa mog'o si zacas, vidis da covjek nema kad. Valja pisati po forumu i quotati, znas ti koji je to napor. :lol:
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#4837 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Adrian1946 »

Ima li nešto izmeđju? Oko 620 km ? Treba mi do 620 km
ima, ho's li da ja izadjem i prosetam da pogledam za tebe?
Ja sam samo pitao da li ima. Nisam pitao da li nemo moze otic da vidi ..
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#4838 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

Adrian1946 wrote:Ima li nešto izmeđju? Oko 620 km ? Treba mi do 620 km
ima, ho's li da ja izadjem i prosetam da pogledam za tebe?
Ja sam samo pitao da li ima. Nisam pitao da li nemo moze otic da vidi ..
Ima sony KDL-32WD600 LED TV 611,30 BAM
https://drtechno.ba/televizori/sony-32- ... -wifi.html
User avatar
konektovan
Posts: 40624
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4839 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by konektovan »

CooK wrote:
konektovan wrote:
bach wrote:Gledam u Penniju televizore, od dva izložena Samsunga jedan je proizveden u Slovačkoj ( od 43 inča), drugi u Mađarskoj, onaj od 32 inča.
Sve nize serije se tamo sklapaju. Moj philips u Poljskoj, one toshibe, sharp, panasonic, telefunken, grundig, hitachi, vox, fox u turskoj.
Tacno je da se sve nize serije proizvode po ojebinama a ne originalnim fabrikama ali nije tacno ovo da su Vox i Fox iz Turske nego iz Kine. Telefunken i Toshiba su iz fabrike Vestel - Turska, Grundig i Hitachi su iz fabrike Arcelik Turska a Vox i Fox su iz nepoznatih fabrika u Kini.
Inace Samsung televizori serije 6 i ispod za nase trziste se proizvode u Madjarskoj i Slovackoj, Sony serije 6 i ispod u Slovackoj i Turskoj(fabrika Arcelik), Panasonic i Sharp nize serije u Kini i Turskoj, Vox, Fox, Vivax, Elit, AWT, Neo, Sencor, itd Kina, Tesla Kina mada se samo sklope u Srbiji.

Prije par godina, kad se vox pojavio kod nas, na poledjini jednog modela je pisalo made in turkey. Taj tv sam takodjer nekad nadao na netu, pod drugim imenom, finlux, a na kraju nadjem poveznicu u vestelu, koji radi sve zivo i nezivo. Najveci proizvodjac u evropi, da ne povjeruješ sta sve ljudi prave i za koja trzista rade, i koje sve brandove nalijepe na svoje televizore. Bukvalno, dva velika imena rade i još neke nama manje poznate marke.
Fox je iz Srbije, tamo se sklaoa, a komponente dolaze ponajviše iz Kine.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4840 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

konektovan wrote:Prije par godina, kad se vox pojavio kod nas, na poledjini jednog modela je pisalo made in turkey. Taj tv sam takodjer nekad nadao na netu, pod drugim imenom, finlux, a na kraju nadjem poveznicu u vestelu, koji radi sve zivo i nezivo. Najveci proizvodjac u evropi, da ne povjeruješ sta sve ljudi prave i za koja trzista rade, i koje sve brandove nalijepe na svoje televizore. Bukvalno, dva velika imena rade i još neke nama manje poznate marke.
Fox je iz Srbije, tamo se sklaoa, a komponente dolaze ponajviše iz Kine.
Vox je Made in Turkey isto kao sto je Tesla Made in Serbia, znaci kinezi oba. Turski Vestel i Arcelik televizori su pojam za Vox. Samo neki Fox modeli televizora se sklapaju u Srbiji a jedino se svi Tesla modeli sklapaju u Srbiji. Sto se tice samog Vestela ljudi su giganti i razvaljuju trziste u zemljama u tranziciji(citaj siromasnim zemljama) a kupi ih i poneki skrti svabo, francuz a Boga mi i britanac. :D
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4841 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

REDDEVILS wrote:
Adrian1946 wrote:Ima li nešto izmeđju? Oko 620 km ? Treba mi do 620 km
ima, ho's li da ja izadjem i prosetam da pogledam za tebe?
Ja sam samo pitao da li ima. Nisam pitao da li nemo moze otic da vidi ..
Ima sony KDL-32WD600 LED TV 611,30 BAM
https://drtechno.ba/televizori/sony-32- ... -wifi.html
Eto Adra, ovo ti je dobar TV.
Last edited by CooK on 18/02/2018 20:55, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40624
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4842 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by konektovan »

Interesantno je da se u vestelu spominje proizvodnja tesla televizora, ali za cesku republiku, ima li kakve veze ta tesla sa Srbijom???
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4843 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

konektovan wrote:Interesantno je da se u vestelu spominje proizvodnja tesla televizora, ali za cesku republiku, ima li kakve veze ta tesla sa Srbijom???
Ma ko ce ga znati. Vestel je gigant koji radi sve i svasta, od uvoza jeftinih kineskih panela i elektronike preko proizvodnje vlastitih panela i elektronike pa sve do uvoza kvalitetnih panela(najvise od LG-a). Sto se tice same prodaje suradju sa svima, od najlosijih do najpoznatijih brendova i veoma je moguce da je srbijanska Tesla usla u saradnju sa Vestelom za proizvodnju Tesla televizora za cesko trziste jer njima malo teze mogu uvaljivati ove kineze koje uvaljuju u Srbiji i BiH. Odakle si izvukao tu informaciju?
Last edited by CooK on 18/02/2018 21:11, edited 1 time in total.
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#4844 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Adrian1946 »

REDDEVILS wrote:
Adrian1946 wrote:Ima li nešto izmeđju? Oko 620 km ? Treba mi do 620 km
ima, ho's li da ja izadjem i prosetam da pogledam za tebe?
Ja sam samo pitao da li ima. Nisam pitao da li nemo moze otic da vidi ..
Ima sony KDL-32WD600 LED TV 611,30 BAM
https://drtechno.ba/televizori/sony-32- ... -wifi.html
Prevagnulo me je ovo sada. Definitivno uzimam sony za mjesec dana.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4845 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

Adrian1946 wrote:
semirsar wrote:
Adrian1946 wrote:Ima li nešto izmeđju? Oko 620 km ? Treba mi do 620 km .
ima, ho's li da ja izadjem i prosetam da pogledam za tebe?
Ja sam samo pitao da li ima. Nisam pitao da li nemo moze otic da vidi ..
pa danima mlatis o jednom te istom, dosad si mogao svaku birtiju obic i vidjet kolko sta kosta, al' lijenost je to mamo mila...
lakse ovdeka laprdat i postove sabirat :mrgreen:

P.S. Vidje l' kako se quote radi, haaa, popravih i tvoju opetovanu bogdragiznakoju fulu :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40813
Joined: 29/06/2011 23:39

#4846 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by dječak sa šibicama »

vrijede li ista ovi Tesla televizori, ili Vox recimo... imam samsung u velikoj sobi, htio bi za spavacu neki od 40 inca, ne bih da placam puno, vidim da ima Teslin za 500 km u imtecu...

Telefunken, vrijedi li to ista?

znam da su to losiji televizori, ali jesu li bas smece ili ipak pruzaju nesto.

jbg i moj samsung je imao bruku problema, sa tamnim mrljama, dva puta mijenjan panel, a kao marka i poskup je bio
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4847 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

dječak sa šibicama wrote:vrijede li ista ovi Tesla televizori, ili Vox recimo... imam samsung u velikoj sobi, htio bi za spavacu neki od 40 inca, ne bih da placam puno, vidim da ima Teslin za 500 km u imtecu...

Telefunken, vrijedi li to ista?

znam da su to losiji televizori, ali jesu li bas smece ili ipak pruzaju nesto.

jbg i moj samsung je imao bruku problema, sa tamnim mrljama, dva puta mijenjan panel, a kao marka i poskup je bio
Telefunken su zasigurno Vestelovi televizori koji koliko-toliko ima neku kontrolu kvaliteta dok su Tesla i Vox kineski televizori bez obzira sto pise da su proizvedeni u Srbiji odnosno Turskoj. Znaci ako vec moras nesto od toga uzeti najbolje bi bilo da uzmes Telefunken mada ti je moj savjet da dodas stoju-dvije i kupis neki TV poznatog brenda. To sto imas lose iskustvo sa tim Samsungom ne znaci da su svi losi, uvijek ima kukolja u zitu pa naleti neki los model isto kao sto se desi i zito u kukolju pa i poneki kineski televizor ispadne dobar i traje godinama.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4848 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

https://www.mobilmedia.ba/tv-philips-55pft5500-12.html

et' tv na enormnom snizenju, ko prije... :mrgreen:

ev' i detaljnjijih podataka da se zabavite :mrgreen:
https://www.displayspecifications.com/en/model/8a21306
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#4849 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bach »

dječak sa šibicama wrote:vrijede li ista ovi Tesla televizori, ili Vox recimo... imam samsung u velikoj sobi, htio bi za spavacu neki od 40 inca, ne bih da placam puno, vidim da ima Teslin za 500 km u imtecu...

Telefunken, vrijedi li to ista?

znam da su to losiji televizori, ali jesu li bas smece ili ipak pruzaju nesto.

jbg i moj samsung je imao bruku problema, sa tamnim mrljama, dva puta mijenjan panel, a kao marka i poskup je bio
Uzmi Toshibu. Ja sam uzeo neki dan 32 inča i vrlo sam zadovoljan.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40813
Joined: 29/06/2011 23:39

#4850 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by dječak sa šibicama »

Malo mi je 32 incha, hocu 40 ali da je sto jeftinije :D

Toshibu izbjegavam zbog losih iskustava par poznanika.. dok recimo Grunding tv imaju dva prijatelja, i to one starije modele 22 incha ja mislim, jos ih sluze a koriste ih godinama, ovaj jedan ga stavio u djeciju sobu... bas ono, kvalitetan tv.

Sa ovim Kinezima je opet sve rizik, mozes dobiti super proizvod, mozes dobiti smece, ko kad im je kontrola kvalitete nepostojeca.

Ko ovdje prodaje Telefunken, Bingo jel tako.
Post Reply