TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#26 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by swatch »

Na kraju sve to mali kinez sastvi :) Nego, kod nas sam vidio samo u CT Shopu Hannspree i to 2 modela. Da li se jos negdje moze naci ova marka? Nedavno su imali odlicnu ponudu, cini mi se da je bila u pitanju plazma od 40" sa tonu nekih opcija za nekih 999 KM. Najveca tuga je sto smo ograniceni na par proizvodjaca i par njihovih modela. Ovom gradu definitivno fali jedan dobar techno shop, sa dobrim asoritimanom tehnike.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#27 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

Ima ga u 4connectu (bivsi Tehnomarket na Koreji) kao i u Dr. Techno a cini mi se da sam ih vidio i u Bingo objektima :)
User avatar
luckylaka
Posts: 22310
Joined: 15/01/2010 06:28

#28 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by luckylaka »

Moja preporuka,neki dan kupio i rijesio problem sa gledanjem,filmova,tv kanala(dostupna aplikacija nettv-a)sport.Samsung smart ja ga platio$798Samsung 46" Class LED 1080p 60Hz HDTV, (3.7" ultra-slim) UN46EH5300 Smart TV
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#29 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

adapter wrote:I mene "muče" isti problemi. :)
Pogledah ovu ponudu u dr Techno:

SONY 3D FULL HD LED KDL-32EX720 (999 KM)

Šta mislite?!
Tv je sve u svemu dobar..ALI ima zastarjelu 3d tehnologiju..tj aktivan 3d, znaci morat ces kupovat skupe 3d naocale, punit ih itd..i naravno nes moc dugo gledat jer ce te bolit oci.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#30 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

Fake_ wrote:LG LM660 (42LM660T) 3D LED LCD TV


Ovaj sam ja uzeo prije godinu ... sve za pohvalu :) mislim da bi sada trebao biti oko 2000

Image
Cinema Screen :thumbup: :thumbup:

odlican, pasivna 3d tehnologija,zadnji krik mode,3d cvike jeftine i prijatno za gledati.. :thumbup: :thumbup:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#31 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

zlo zlo wrote:
adapter wrote:I mene "muče" isti problemi. :)
Pogledah ovu ponudu u dr Techno:

SONY 3D FULL HD LED KDL-32EX720 (999 KM)

Šta mislite?!
Tv je sve u svemu dobar..ALI ima zastarjelu 3d tehnologiju..tj aktivan 3d, znaci morat ces kupovat skupe 3d naocale, punit ih itd..i naravno nes moc dugo gledat jer ce te bolit oci.
Jooo LG/Toshiba propagande hahaha.
I jedna i druga imaju prednosti i mane ali nazvati aktivnu 3D tehnologiju zastarjelom je provala prava jer je pasivna 3D tehnologija u upotrebi 40 godina najmanje. Garant si gledao USA filmove pa kada publika sjedi u kinima a svi sa naocalama... e to je ta pasivna tehnologija 3D (vrelo ljeto 72 godine) koja samo zahtijeva razlicito polarizovana stakla tako da se propusta samo pola linija na jedno oko i pola na drugo odnosno na danasnjim uredjajima korisnik uvijek vidi rezoluciju od 1,920 x 540 umjesto punih 1080 linija kao kod aktivne tehnologije koja izuzetno brzo otvaraju i zatvaraju shuter na naocalama tako da korisnik uvijek vidi punu 1920x1080 rezoluciju sa oba oka i za to im treba baterija. Dakle sa pasivnom tehnologijom polarizovanja, vidis samo pola vertikalne rezulucije ali to naravno neces naci u LG/Toshiba brosurama. Sjetit ce se naravno da napomenu da dobijas 5 pari naocala. Ne znam sto ne ubace 20 pari kada su to naocale koje dobijes sa kino kartom i bacis poslije pogledanog filma.

Mana aktivne 3d tehnologije je sto ipak priguse dio boja sto na novim LED-tv ima nije problem ali jeste na Plazmama i pogotovo na projektorima. Takodjer mana je sto su skupe naravno.

Kod pasivnih je problem da sto je veci ekran ili sto se blize sjedi ekranu to je problem manje rezolucije izrazeniji jer se pocinju vidjeti crne linije koje nedostaju.

Dakle treba uzeti vise faktora u obzir kada se odlucuje o izboru.

Sve u svemu , komletna 3D prica je uglavnom glupost jer ne poznajem nikoga ko gleda 3D ni blizu koliko gleda 2D a ovo za 4K sto dolazi je tek glupost. Doduse sa 4K ce pasivni 3D da stvarno "prodise" jer ce moci prikazati puno HD rezoluciju.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#32 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

pa cinjenica noviji pasivni iliti fpr, iliti cinama , iliti real d 3d je puno ugodniji oku od aktivnog 3d-a, to je cinjenica, i po ugodi i po cjeni je daleko nadmasio aktivni 3d.
aktivni je bio zakon nekad dok pasivni 3d je bio onaj s crvenim/plavim lecama tj folijama... ali naspram fpr-a je realno zaostao..em u ugodi, lakoci koristenja i slici. IMO


Image

ZASTO BI IH BACO??

mogo meni poslat..ja ih jos narucihh s ebaya.. danas stigle :D
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#33 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

ozbiljno razmisljam ovaj da uzmem

Image
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#34 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

hamo22 wrote:ozbiljno razmisljam ovaj da uzmem

Image
Prije uzmi Samsung 46ES5500! I ja sam sve do jucer htio ovaj da uzmem, kada sam se u Mobil mediji uvjerio u razliku u kvaliteti :mrgreen: Uvijek sam bio Sony fan ali Samsung mu, bar sto se ova 2 modela tice, dere guzove :dance:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#35 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by fantom slobode »

licno samsung, mislim da je to dobar odnos cijene i kvaliteta...
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#36 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

Cossack wrote:
hamo22 wrote:ozbiljno razmisljam ovaj da uzmem

Image
Prije uzmi Samsung 46ES5500! I ja sam sve do jucer htio ovaj da uzmem, kada sam se u Mobil mediji uvjerio u razliku u kvaliteti :mrgreen: Uvijek sam bio Sony fan ali Samsung mu, bar sto se ova 2 modela tice, dere guzove :dance:
mozes li mi reci molim te po cemu je bolji taj samsung od ovog sony-a ? :D
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#37 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

hamo22 wrote:mozes li mi reci molim te po cemu je bolji taj samsung od ovog sony-a ? :D
Licni dojam mene i prodavaca :mrgreen: Po karakteristikama su u 5 deka s tim da je prednost Sony-a sto ima integrisan Wi-Fi a ovaj drugi ne. Najbolje bi ti bilo da odes i licno se uvjeris...
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#38 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

Cossack wrote:
hamo22 wrote:mozes li mi reci molim te po cemu je bolji taj samsung od ovog sony-a ? :D
Licni dojam mene i prodavaca :mrgreen: Po karakteristikama su u 5 deka s tim da je prednost Sony-a sto ima integrisan Wi-Fi a ovaj drugi ne. Najbolje bi ti bilo da odes i licno se uvjeris...
hahah imas pravo mozda bi najbolje bilo to da licno pogledam :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#39 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kakavdanakneiskustvu »

tv LED 3dD 42" LG na snizenju cijena u italiji 471 euro
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#40 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

Cossack wrote:
hamo22 wrote:mozes li mi reci molim te po cemu je bolji taj samsung od ovog sony-a ? :D
Licni dojam mene i prodavaca :mrgreen: Po karakteristikama su u 5 deka s tim da je prednost Sony-a sto ima integrisan Wi-Fi a ovaj drugi ne. Najbolje bi ti bilo da odes i licno se uvjeris...
Nikada ne padajte na licni dojam prodavaca. Prodavac uvijek ima razlog zasto prodaje nesto a ne nesto drugo. Moze biti zastarjela zaliha, bolja margina na tom modelu, naredba da se poveca promet na tom brandu zarad strateskih ciljeva firme i hiljadu i jedan drugi razlog.
Najbolje se informsati preko strucnih sitova...
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#41 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

UnscarD wrote:
Cossack wrote:
hamo22 wrote:mozes li mi reci molim te po cemu je bolji taj samsung od ovog sony-a ? :D
Licni dojam mene i prodavaca :mrgreen: Po karakteristikama su u 5 deka s tim da je prednost Sony-a sto ima integrisan Wi-Fi a ovaj drugi ne. Najbolje bi ti bilo da odes i licno se uvjeris...
Nikada ne padajte na licni dojam prodavaca. Prodavac uvijek ima razlog zasto prodaje nesto a ne nesto drugo. Moze biti zastarjela zaliha, bolja margina na tom modelu, naredba da se poveca promet na tom brandu zarad strateskih ciljeva firme i hiljadu i jedan drugi razlog.
Najbolje se informsati preko strucnih sitova...
ta ti je na mjestu :thumbup:
Desset
Posts: 4
Joined: 17/01/2013 09:23

#42 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Desset »

Nedavno je moj buraz uzeo u Comtradeu za 1200 KM Toshibu LED Smart 40RL938G 3D 100Hz i fakat je mocan TV, meni se pravo svidio. Ono sto mi je najbolje je sto ima open browser, sto vecina drugih jos nema, znaci otvaraj sve moguce stranice kao na kompu. Kvalitet slike je nevjerovatan, al ne sumnjam da je i kod Sonyja i Samsunga isti, ali ne znam da mozes ovo sve dobiti za 1200KM.

A ako vec ganjas do 2000 KM, onda imas Toshiba LED 46' 46BL712G 100Hz za 1450 KM isto u Comtradeu.

Vrijedi i ona garancija no metter what
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#43 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Svaki smart tv ima browser :D
samoTEgledam
Posts: 716
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#45 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

Ako nije isključivo lcd, panasonic 42st50?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#46 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Skup je ST ... ovo je budzet do 1300 :D
samoTEgledam
Posts: 716
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#47 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

Pa tu je to negdje, +50 i eto ga :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#48 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kakavdanakneiskustvu »

panasonic tv led 3d 37" u media world u italiji 494 eura
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#49 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

lamudan wrote:Vjecita tema,koji lcd ili plazma,imam i lcd i plazmu u kuci,i mislim da nije vrijedno razbijanja glave,sve poznate firme imaju jace i slabije modele,ni sa jednim proizvodjacem neces profulat osim ako ne uzmes njihov jeftini model,ako gledas analognu tv mozda prije plazma,ako gledas digitalnu svejedno je,imam philips lcd ful hd 100hz 2ms i radi nema dalje,samo sto je philipsova jaca serija kostala ko samsungova jeftina serija,mozda je prednost lcd a potovo sa led da manje trose struje,pa dugorocno izgleda bolje,ali to mozes provjerit na svakom tv u,jedino na nekim plazmama nema tog podatka,ja bi gledao da bude ful hd i 100hz i nema greske
ma ofa Toshiba :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#50 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Ma razocarat cu se sa svakim na SD signalu ...
Imam Panasonic plazmu 42s30 ... kazu da je jedna od boljih kada je u pitanju SD signal . A i na njoj je losa slika bila na SD.
Post Reply