TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16176 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

ja sam isto pokusavao spustiti cijenu ovom svom tvu u Domodu...dopisivao se 3 dana sa njima i nista nisu spustili na kraju,kao ne mogu
kasnije im rekao,da mi bar posalju na poklon nosac za tv 55'',sigurno imaju i kineske i rekli su mi i to provjeriti i ne javise se vise
jos samo da i meni bude slag na tortu,pa da tv ne dodje u roku u kojem su naveli...ocekujem ga sutra ili u subotu

sto se tice ekupi,tamo su profesionalniji i ja sam kupovao 2 tva prosle godine i sve proslo odlicno i bez problema
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#16177 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

NecuVise wrote: 03/12/2020 20:35 Dakle savjet je nemoj reći istinu nego slaži :?
Pa to je laz koja cuva obraz firme, a klijentu je svejedno. Neces mu valjda reci Sabira nije skinula sa stanja zadnji komad koji je nekom prodala.
Sabira ce dobiti vaspitnu, klijent nece biti ostecen.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#16178 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Better Man »

vatrogasac wrote: 03/12/2020 15:27
nastavnikhe wrote: 03/12/2020 15:15 Negativno iskustvo sa Domod online prodavnicom.
Dana 29.11.2020.godine naručio sam TV preko direktne narudžbe na stranici Domod.ba. U ponedjeljak 30.11.sam dobio potvrdu o narudžbi sa predviđenim rokom dostave u srijedu 02.12. Srijeda prođe telvizor ne dođe. Nisam dobio nikakvu obavijest o eventualnom prolongiranju dostave niti bilo kakvu drugu informaciju i ako na stranici firme stoji da je rok dostave u roku od 3 dana,najbolja korisnička podrška. U četvrtak sam nazvao podršku i razgovarao sa jako ljubaznom gospođom koja mi je rekla da na žalost u ponudi nemaju naručeni TV po toj cijeni,te da mi isti neće biti isporučen. Također se izvinula u ime firme i ponudila neki drugi TV iz njihove ponude. Lično smatram da se radi o potpuno neprihvatljivom i neprofesionalnom odnosu prema kupcima.
Isto, pisao sam ljetos o sličnom iskustvu, ali nije bio TV. Prvo su kasnili sa isporukom i nazovem i pitam zašto ne dolazi i rekoše da će sutra i pitam ih ako već nisu poslali da li mogu uraditi zamjenu za drugi model i rekoše ljubazno da može. Nisu poslali kako smo se drugi puta dogovorili i to što su poslali ulijepljeno ljepilom valjda kako je stojalo u izlogu. Jedva to očistio jer je na sjajnoj površini.
Preko njihovog Web shopa kupim Miele usisivač i trebala biti isporuka u srijedu i ništa. Zovem ih i kažu mi da su pokušali izvršiti dostavu, ali su oštetili usisivač i da taj model nemaju više na stanju i ponude mi stariji model koji je bio jeftiniji ili povrat novca. Pitam ih kad bi opet mogli imati navedeni model što sam kupio, provjere mi i kažu da je roba im stigla i da je na carini i da bi iduću srijedu mogao ga dobiti. Dođe srijeda i ništa od usisivača. Kad sam ih kontaktirao rekoše mi da nažalost nemaju taj model i ponude mi skuplji model i da razlika u cijeni ide na njihov trošak zbog komplikacija koje su bile i neugodnosti prema meni. Pristanem i dobijem taj skuplji. Njega nisu imali u ponudi kad sam prvobitno kupovao. Imali su, ali model s vrečicom, a ne kutijom, kakav je ovaj isporučeni.Čudno mi je samo da kad su mi rekli nema u novoj turi modela koji sam kupio, isti uredno ima u ponudi na njihovoj stranici. Ali eto, dali su mi skuplji model i razliku u cijeni su oni pokrili. jest da sam ih morao često zivkati oko isporuke i da je bilo nekih nebuloza, kao ne mogu otkucati račun dok ne isporuče mi usisivać, ali kad su mi isporučili na kutiji u providnoj foliji koju su zaljepili za kutiju bio je i račun i ostala papirologija.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#16179 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by NecuVise »

drug_profi wrote: 04/12/2020 01:14
NecuVise wrote: 03/12/2020 20:35 Dakle savjet je nemoj reći istinu nego slaži :?
Pa to je laz koja cuva obraz firme, a klijentu je svejedno. Neces mu valjda reci Sabira nije skinula sa stanja zadnji komad koji je nekom prodala.
Sabira ce dobiti vaspitnu, klijent nece biti ostecen.
Laž ne može sačuvati ničiji obraz, i može se fino objasniti situacija. Ne vidim šta je problem ako priznaju da su napravili propust i da sad vise nije tako.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#16180 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Cossack »

NecuVise wrote: 04/12/2020 05:37
drug_profi wrote: 04/12/2020 01:14
NecuVise wrote: 03/12/2020 20:35 Dakle savjet je nemoj reći istinu nego slaži :?
Pa to je laz koja cuva obraz firme, a klijentu je svejedno. Neces mu valjda reci Sabira nije skinula sa stanja zadnji komad koji je nekom prodala.
Sabira ce dobiti vaspitnu, klijent nece biti ostecen.
Laž ne može sačuvati ničiji obraz, i može se fino objasniti situacija. Ne vidim šta je problem ako priznaju da su napravili propust i da sad vise nije tako.
Upravo tako. Istina i kvalitetna kompenzacija klijentu su jedini ispravan put.
doma87
Posts: 15
Joined: 03/02/2015 08:25

#16181 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by doma87 »

Na kraju sam uzeo https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... lsrc=aw.ds

Za sada sve preporuke. Gledao nekoliko filmova i utakmice,za sada vrhunski. Samo imam problema jos ga na zid nisam okacio, moram odgovarajuce sarafe kupiti.

Hvala svima na prijedlozima
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#16182 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

NecuVise wrote: 04/12/2020 05:37
Laž ne može sačuvati ničiji obraz, i može se fino objasniti situacija. Ne vidim šta je problem ako priznaju da su napravili propust i da sad vise nije tako.
Ja sudim po tome šta bih ja više volio čuti. Radije bih da imam dojam da poslujem sa preciznim i odgovornim ljudima, nego sa nekim ko ne zna ni skladište voditi.
Svakako da je istina najbolja, ali ni bezazlena laž nije loša.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#16183 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Raja, pitanje, je li dobra kupovina model Samsung 55TU7172 za 829KM 2 godine garancije? Treba rodjaku tv a ovaj mu je na nekoj akciji nije puno para fina je dijagonala.
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16184 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

Petak prodje,TV ne dodje :D
Izgleda da je ovaj Domod teska smijurija od firme :D
Valjda dodje sutra
Slao sam i mail,kaze provjeriti ce i javiti i vise se niko ne javi hah
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#16185 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Better Man »

zippoo87 wrote: 04/12/2020 20:04 Petak prodje,TV ne dodje :D
Izgleda da je ovaj Domod teska smijurija od firme :D
Valjda dodje sutra
Slao sam i mail,kaze provjeriti ce i javiti i vise se niko ne javi hah
Jako su čudni po pitanju web prodaje. Ne znam zašto, ali izgleda da im kadar baš nije obučen za web prodaju.
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16186 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

Better Man wrote: 04/12/2020 21:40
zippoo87 wrote: 04/12/2020 20:04 Petak prodje,TV ne dodje :D
Izgleda da je ovaj Domod teska smijurija od firme :D
Valjda dodje sutra
Slao sam i mail,kaze provjeriti ce i javiti i vise se niko ne javi hah
Jako su čudni po pitanju web prodaje. Ne znam zašto, ali izgleda da im kadar baš nije obučen za web prodaju.
i ja sam stekao isti dojam
User avatar
Svicko
Posts: 307
Joined: 19/09/2007 15:30

#16187 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Svicko »

Kad je već tema ja moram reći kad vidim kako ste vi prošli da sam ja super prošao sa Mobil mediom.
Naručio Sony 55", stigao poštom brzo. Sve fercera super evo preko godinu dana.

I ne samo to. Htio sam platiti TV odgodom na 12 mjeseci. Međutim greškom provučem sav keš odjednom. Ljudi mi uredno vratili novac i dopustili da ponovo provučem shopping karticu na 12 mjeseci, znači skoro pa na povjerenje, a poslali već TV.

Kapa dole.
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16188 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

zippoo87 wrote: 05/12/2020 01:28
Better Man wrote: 04/12/2020 21:40
zippoo87 wrote: 04/12/2020 20:04 Petak prodje,TV ne dodje :D
Izgleda da je ovaj Domod teska smijurija od firme :D
Valjda dodje sutra
Slao sam i mail,kaze provjeriti ce i javiti i vise se niko ne javi hah
Jako su čudni po pitanju web prodaje. Ne znam zašto, ali izgleda da im kadar baš nije obučen za web prodaju.
i ja sam stekao isti dojam
evo da se quotam
brza posta dovukla tv...
samo dosao mi je u otvorenoj kutiji,nadam se da nisam dobio izlozbeni primjerak...to moram sada detaljno pregledati,da mi nisu uvalili neki koji je vec radio godinu u izlogu :D
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16189 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

jesu mi poslali koristen model...onaj nosac sto se zavrne u tv izgreban,tv u kutiju vracen na pogresnu stranu,na kutiji pise koje je prednja a koje zadnja strana,ovdje obrnuli tv
kakva je situacija,da vratim ovaj a da mi posalju nekoristen ?
je li neko imao iskustva ?
nisam ga ni izvadio iz kutije skroz,poceo vaditi i vidio ove stvari
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#16190 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Jao jao kakvi su to lopovluci ahahah
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#16191 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by allem_77 »

zippoo87 wrote: 05/12/2020 11:28 jesu mi poslali koristen model...onaj nosac sto se zavrne u tv izgreban,tv u kutiju vracen na pogresnu stranu,na kutiji pise koje je prednja a koje zadnja strana,ovdje obrnuli tv
kakva je situacija,da vratim ovaj a da mi posalju nekoristen ?
je li neko imao iskustva ?
nisam ga ni izvadio iz kutije skroz,poceo vaditi i vidio ove stvari
Koji nosač? Misliš na postolje - noge?

Ne mora značiti da je korišten? Možda su ga samo pregledali? I ja kada sam kupovao bila je trakom zalijepljena kutija. Koliko se sjećam unutra je ubačen fiskalni račun, garancija...
A kako je bio okrenut, nisam ni obraćo pažnju.

Evo ta traka.

Image
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16192 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

evo zvao sam ih...rekao da su poslali koristen tv.kaze bez ikakvog pravdanja da ce poslati novi nekoristen u ponedjeljak...rekao sam da mi utorak mora biti na adresi.
idu ljudi na metod ako prodje prodje...ako ne prodje,slati cemo drugi
bas ovaj domod teski tokmaci...znam momke koji su radili u Gracanici i isto su bili tokmaci ali hajde kontam nisu svugdje a ono tamo negdje jos gori :D

evo slike...izgreban nosac i tv na pogresnu stranu ubacen u kutiju i kutija bila otvorena
dalje ga nisam ni raspakivao,vratio sve i cekam novi :D

Image Image

Image Image
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#16193 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vojopd »

Au, kako bih im natovario sve i jednu mogucu inspekciju. Kakvi su to debili, nikad nista tu ne bih uzeo da sam na tvom mjestu. Trazis pare nazad i u neku normalnu radnju. Cuj poslali koristen tv, alo?? :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#16194 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vatrogasac »

zippoo87 wrote: 05/12/2020 11:52 evo slike...izgreban nosac i tv na pogresnu stranu ubacen u kutiju i kutija bila otvorena
dalje ga nisam ni raspakivao,vratio sve i cekam novi :D

Image Image

Image Image
Ima još jedna firma koja prodaje bijelu tehniku, ali i televizore u Hadžićima i naručim ljetos jer kod njih bila akcija na veš mašine sa 1400 obrtaja i stigla uredno, ali sva ulijepljena u najlon i trake i ode poštar i ja to poslije laganini otpakuj kada dođem do prednjeg dijela gdje su vrata za deteržent i dobro oštećena plastika. Poštar davno otišao. Pošaljem poruku i oni odgovore kako oni nisu imali u magacinu nego to mi stiglo iz Banovića. Onda ja nazovem i pitam da li mi mogu zamijeniti samo taj oštećeni dio kada neko s druge strane slušalice poče mi čitati zakone, propise, pravilnike tako da ja odustadoh. :mrgreen: Nazovem servis i kažu mi da to košta 8 KM + 10 KM poštarina i promijenim sam sebi briferom. Kako za siću izgube povjerenje. Bar kod mene ove dvije firme.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#16195 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mufa1 »

Izbaci mi maloprije reklamu Media Markt u Austriji ima strašno dobru akciju, uz kupovinu qled televizora, dobijes Samsung telefon gratis. Ja bas neku večer gledao Q95T model od 65 inca, i kontam mogao bi se počastit za novu godinu. Cijena mu je inače 2400€ i nek prodam samsung s20 FE 128gb koji dodje uz njeg za 4 stoje, eto top tv-a za 2 milje..

Image
User avatar
mc-twin
Posts: 3352
Joined: 18/04/2009 23:47

#16196 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mc-twin »

zippoo87 wrote: 05/12/2020 11:52 evo zvao sam ih...rekao da su poslali koristen tv.kaze bez ikakvog pravdanja da ce poslati novi nekoristen u ponedjeljak...rekao sam da mi utorak mora biti na adresi.
idu ljudi na metod ako prodje prodje...ako ne prodje,slati cemo drugi
bas ovaj domod teski tokmaci...znam momke koji su radili u Gracanici i isto su bili tokmaci ali hajde kontam nisu svugdje a ono tamo negdje jos gori :D

evo slike...izgreban nosac i tv na pogresnu stranu ubacen u kutiju i kutija bila otvorena
dalje ga nisam ni raspakivao,vratio sve i cekam novi :D

Image Image

Image Image
Nisi valjda ocekivao da ces dobiti "nekoristen" (proslogodisnji model) tv?I ako neki imaju prosslogodisnje modele 99% je izlozbeni model.Daj boze da ti posalju isti novi.Jbg trebao si pitati ili reci... Mozes time jos oboriti cijenu mozda? :skoljka:
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16197 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

A sto ne bi ocekivao ?
To cudno da ima nov proslogodisnji model ?
Znaci po tvojoj logici,vise nema nigdje nista novo ako je staro godinu dana.
Tamo pise novo i ocekujem novo,kada bude pisalo da je izlozbeni model i kada cijena bude umanjena,onda cu ocekivati tv sa ogrebotinama i koristen.

Ako ne budu imali,neka vrate pare a ja cu kupiti TV do NG,nije da mi se zuri toliko,imam na cemu gledati.
2_put na prstivoje
Posts: 6
Joined: 05/12/2020 10:11

#16198 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by 2_put na prstivoje »

DOMOD I IMTEC SU POZNATI PO UVALJIVANJU TELEVIZORA

TEHNOSHOP JE DOSAD PREDNJAČIO
photo&video
Posts: 835
Joined: 04/12/2007 17:26

#16199 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by photo&video »

Samo inspekcija plus povrat novca. Da me tako jednom zeznu vise ni zvaku kod uhljupa uzeo ne bi. Fuj kakav javasluk.
xvassido+
Posts: 110
Joined: 05/12/2020 07:30

#16200 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by xvassido+ »

2_put na prstivoje wrote: 05/12/2020 16:42 DOMOD I IMTEC SU POZNATI PO UVALJIVANJU TELEVIZORA

TEHNOSHOP JE DOSAD PREDNJAČIO
iz pijanske priče jednog od radnika koji voli malo više manut maligana a promjenuo je sve tri firme, kaže da je dva puta uvalio tv pokazni a nekoliko puta zamjenuo prijateljima isti model tv za novi tj neko ko je prije pola godine kupio tv on je podvalio pod novi tako što je iz ambalaže ukrao novi a ubacio korišteni tv.
Post Reply