TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#151 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

drugi profil wrote:Sad kako da saznam da li telefoni podrzavaju tu funkciju. Imam u kuci S 9100 i 9070, znas li mozda da li oni podrzavaju MHL konekciju? Ne mogu da nadjem sad nigdje to.
Nisam shvatio koji je to tacno telefon ali ako se misli na Samsung i9100, njemu izgleda treba ovaj adapter :
http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-s ... hl-adaptor
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#152 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

Da, to je taj. Mnogo ti hvala na trudu.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#153 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by respo »

Akp vec imate wi fi napravite dlna mrezu i sve sto hvata sognal moze dijeliti podatke izmedju sebe
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#154 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

respo wrote:Akp vec imate wi fi napravite dlna mrezu i sve sto hvata sognal moze dijeliti podatke izmedju sebe
Nisam to jos probao. Pokusacu.
Ma uglavnom, tv pruza izvrsno audio vizuelno iskustvo naravno ovisno od inputa.
Ove sitnice ce se ovako ili onako rjesiti.
nanek
Posts: 7
Joined: 30/10/2013 13:04

#155 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nanek »

" Ja kontam za svoj sony uzeti ovo
http://www.ebay.com/itm/MK809-Quad-Core ... 19e4369943
I dobijem smart na obicni led tv :D

Extra fora a nije ni skupo ...super rjesenje za sve koji nemaju PC nakacen na TV"

Jedan od boljih prijedloga za rješavanje mog problema. Koliko sam vidio na youtube ova stvarčica je pravo dobra. Kako sam ja od skora, silom prilika, morao da se zainteresiram za tehniku i još uvjek sam laik, nadam se ne zadugo, ja opet ima pitanaj vezano za MK809 Quad Core Bluetooth Android Mini PC TV Box + Wireless Keyboard Mouse AM11. Koliko funkcija PC-a mijena ova stvar, moželi se na njega snimati npr. neki text sa neta? Koji programi i fhash-evi se mogu instalirati? Kada je wireles zauzet zbog tastature da li je tad onemogućena konekcija na internet? Ili kraće, šta se sve može sa ovom stvarčicom? Zahvaljujem!
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#156 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

Ma vidi, TV je TV, a za te neke stvari ipak trebas koristiti desktop racunar. Lakse je.
nanek
Posts: 7
Joined: 30/10/2013 13:04

#157 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nanek »

drugi profil wrote:Ma vidi, TV je TV, a za te neke stvari ipak trebas koristiti desktop racunar. Lakse je.
I ja sam za to, TV je TV, PS je PS, al moji me natjerali da malo pročačkam net pa da vidim šta se to novo nudi. I vidjeh svašta! Sad ni sam neznam jesam li poš'o il sam doš'o. :? Pošto mi se ne žuri, malo ću se presabrati, i uz pomoć dobrih ljudi izabrati najbolje rješenje. A do tada ću ja još svašta pitati, i nadam se dobiti prave odgovore. Zato se unaprijed zahvaljujem!
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#158 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

Tako sam i ja. Previse je to novih informacija i uglavnom ti bude manje jasno sta hoces.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#159 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kloniran »

nanek wrote:" Ja kontam za svoj sony uzeti ovo
http://www.ebay.com/itm/MK809-Quad-Core ... 19e4369943
I dobijem smart na obicni led tv :D

Extra fora a nije ni skupo ...super rjesenje za sve koji nemaju PC nakacen na TV"

Jedan od boljih prijedloga za rješavanje mog problema. Koliko sam vidio na youtube ova stvarčica je pravo dobra. Kako sam ja od skora, silom prilika, morao da se zainteresiram za tehniku i još uvjek sam laik, nadam se ne zadugo, ja opet ima pitanaj vezano za MK809 Quad Core Bluetooth Android Mini PC TV Box + Wireless Keyboard Mouse AM11. Koliko funkcija PC-a mijena ova stvar, moželi se na njega snimati npr. neki text sa neta? Koji programi i fhash-evi se mogu instalirati? Kada je wireles zauzet zbog tastature da li je tad onemogućena konekcija na internet? Ili kraće, šta se sve može sa ovom stvarčicom? Zahvaljujem!
Za neki ozbiljniji rad nije, al za surfanje, gledanje videa i tako te zezancije bolje ne treba, u prethodnim postovima rekoh da je duplo jaci po konfiguracijama od mog starog kompa. A na njega mozes prikljuciti i obicnu tastaturu i mis, prikljucis usb HUB i kaci na njega sta hoces. Wireless nema nikakve veze sa tastaturom i netom jer se koriste dvije razlicite frekfencije i antene, za internet interna za tastaturu usb dongle. A sve ostalo mozes instalirati kao na android mobitel.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#160 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by respo »

ma taj android tv uzeti samo zbog youtube-a i takvih stranica i eventualno citanja tekstova dugih za sve ostalo tu je laptop ili desktop
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#161 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kloniran »

respo wrote:ma taj android tv uzeti samo zbog youtube-a i takvih stranica i eventualno citanja tekstova dugih za sve ostalo tu je laptop ili desktop
zaboravio si jedini valjan razlog, SOPCAST :D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#162 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by respo »

pa sta sam napisao nego yt i takvih stranica
podrazumijeva se na video stranice nevazno je li stream ili je neka stranica sto je uvijek dostupno
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#163 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kloniran »

Zna li neko ima li kakav fazon da se poveca font titlova na Sony Bravia Led tv, EX serija?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#164 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

kloniran wrote:Zna li neko ima li kakav fazon da se poveca font titlova na Sony Bravia Led tv, EX serija?
Ja sam imao slican problem dok sam koristio PS3 za pustanje filmova...ono sto sam radio je da zalijepim titlove na PC-u (predhodno podesivsi velicinu, font i sve ostalo) na film, snimim film na USB i onda pustim film. Citav proces je trajao minut do dva ali posto vec godinam pustam sa PC-a, zaboravio sam tacan naziv programa u kojem sam to radio ...mozda ti ovo moze pomoci :
http://www.tv-converter.com/guide/add-c ... v-mov-etc/

Znam da sam experimetisao sa nekim converterima koji odrade posao ali je to trajalo po 2-3 sata po filmu dok nisam naisao na ovaj neki bas rudimentaran program koji je to radio za minut.

Kasnije me cinavia zastita za koju nema rjesenja (odnosno jedino rjesenje je da prekines film, promjenis datum na PS3 sistemu unaprijed i ponovo pustis film, i tako svakih 10-15 minuta) natjerala da prestanem koristiti PS3 potpuno za ovu namjenu.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#165 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kloniran »

UnscarD wrote:
kloniran wrote:Zna li neko ima li kakav fazon da se poveca font titlova na Sony Bravia Led tv, EX serija?
Ja sam imao slican problem dok sam koristio PS3 za pustanje filmova...ono sto sam radio je da zalijepim titlove na PC-u (predhodno podesivsi velicinu, font i sve ostalo) na film, snimim film na USB i onda pustim film. Citav proces je trajao minut do dva ali posto vec godinam pustam sa PC-a, zaboravio sam tacan naziv programa u kojem sam to radio ...mozda ti ovo moze pomoci :
http://www.tv-converter.com/guide/add-c ... v-mov-etc/

Znam da sam experimetisao sa nekim converterima koji odrade posao ali je to trajalo po 2-3 sata po filmu dok nisam naisao na ovaj neki bas rudimentaran program koji je to radio za minut.

Kasnije me cinavia zastita za koju nema rjesenja (odnosno jedino rjesenje je da prekines film, promjenis datum na PS3 sistemu unaprijed i ponovo pustis film, i tako svakih 10-15 minuta) natjerala da prestanem koristiti PS3 potpuno za ovu namjenu.
Hvala drug.
Mada je ovo bas glupo sto nemaju makar ko na VLC dvije tri opcije velicine titla, ovako mi ide na font 12 max, na pola filma se oci umore citajuci.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#166 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

Evo jos ovo pogledaj :

http://esupport.sony.com/referencebook/ ... ngs12.html

Kao navodno ima opcija negdje pod setup pa CC (closed caption) i onda imaju tri predefinisane velicine + custom

Ovo ti je inace besplatni broj za podrsku za Sony prozivode ...ja sam ih zvao jednom -dva puta i ako ne znaju odmah, evidentiraju poziv, provjere i jave.
(033) 943 600
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#167 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

Odgovaraju i na mail pitanja u kratkom roku, ako je lakse problem objasniti napismeno.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#168 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

Raja valjda nisam profulao temu :wink:

Kako aktivirati untertitel na tv-u sony kdl 32w655a prilikom gledanja npr.filma sa usb-a ?
U stvari uspijem akitvirati untertitel ali mi umjesto slova pokazuje samo upitnike :?

Napomena--untertitel ima isto ime kao i film samo naravno razlicit tip file-a.

Hvala!
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#169 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

Mr.Sojic wrote:Raja valjda nisam profulao temu :wink:

Kako aktivirati untertitel na tv-u sony kdl 32w655a prilikom gledanja npr.filma sa usb-a ?
U stvari uspijem akitvirati untertitel ali mi umjesto slova pokazuje samo upitnike :?

Napomena--untertitel ima isto ime kao i film samo naravno razlicit tip file-a.

Hvala!
Koji je tacno format file-a ... npr. srt, sub, rt itd itd ...

Da li si probao vise i svi se isto ponasaju ili samo taj jedan ?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#170 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

UnscarD wrote:
Mr.Sojic wrote:Raja valjda nisam profulao temu :wink:

Kako aktivirati untertitel na tv-u sony kdl 32w655a prilikom gledanja npr.filma sa usb-a ?
U stvari uspijem akitvirati untertitel ali mi umjesto slova pokazuje samo upitnike :?

Napomena--untertitel ima isto ime kao i film samo naravno razlicit tip file-a.

Hvala!
Koji je tacno format file-a ... npr. srt, sub, rt itd itd ...

Da li si probao vise i svi se isto ponasaju ili samo taj jedan ?
Filmovi su avi tip a untertitel je srt tip.
Probao sam i sa sub tipom ali isti slucaj.

Probao sam vise filmova i serija i uvijek isto.

Hvala za pomoc. :thumbup:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#171 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

Posto TV cita te hijeroglife, stvar je 100% u samom filu odnosno u kodiranju samog file-a. Otvori taj file u notepadu i izaberi UTF 8 kodiranje i snimi ga pod istim imenom i trebalo bi da sve karaktere (ukljucujuci i nasa slova) prepozna korektno ...
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#172 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Mr.Sojic »

UnscarD wrote:Posto TV cita te hijeroglife, stvar je 100% u samom filu odnosno u kodiranju samog file-a. Otvori taj file u notepadu i izaberi UTF 8 kodiranje i snimi ga pod istim imenom i trebalo bi da sve karaktere (ukljucujuci i nasa slova) prepozna korektno ...
Kolega jos jednom hvala na pomoci.

Uradio sam kako si rekao i izabrao UTF 8 ali kada ukljucim untertitel zanimljivo je da pise da je UTF 16 zakljucan.

Mislim da je sony onemogucio externi untertitel. :?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#173 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kloniran »

UnscarD wrote:Evo jos ovo pogledaj :

http://esupport.sony.com/referencebook/ ... ngs12.html

Kao navodno ima opcija negdje pod setup pa CC (closed caption) i onda imaju tri predefinisane velicine + custom

Ovo ti je inace besplatni broj za podrsku za Sony prozivode ...ja sam ih zvao jednom -dva puta i ako ne znaju odmah, evidentiraju poziv, provjere i jave.
(033) 943 600
Ma nema, svaku sam opciju detaljno precesljao, kad ukljucis titl mozes birati između 4 fonta, al ni tada se veličina ne može promijeniti, valjda ce s nekim novim updateom biti bolja situacija :roll:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#174 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

Mr.Sojic wrote:
UnscarD wrote:Posto TV cita te hijeroglife, stvar je 100% u samom filu odnosno u kodiranju samog file-a. Otvori taj file u notepadu i izaberi UTF 8 kodiranje i snimi ga pod istim imenom i trebalo bi da sve karaktere (ukljucujuci i nasa slova) prepozna korektno ...
Kolega jos jednom hvala na pomoci.

Uradio sam kako si rekao i izabrao UTF 8 ali kada ukljucim untertitel zanimljivo je da pise da je UTF 16 zakljucan.

Mislim da je sony onemogucio externi untertitel. :?
Nista...probaj i druge encoding-e (UNICODE) ... ako nece i sa njima, stvarno ne znam sta je u pitanju ali znam da podrzava externe titlove 100%
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#175 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by lajk »

Mozda je glupo pitanje al koja je razlika izmedju led tv i plazmi :D
Post Reply