TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#10151 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

Juve2019 wrote:
typeOnegative wrote:jos ce vode proteci dok 4K120 bude mainstream , na konzolama pogotovo , a i masovnije koristenje 2.1 standarda . Po meni , ne trebas se zamarat s tim .
Hvala na odgovoru. Sony i Microsoft uveliko najavljuju 4K/120 fps, pa me zato malo brine :)

Je li Sony 55XF9005 tv za preporuku ili ima još neki?
Ne znam gdje si vidio te najave? Iako najavljuju to ne znaci da ce tako i biti, najavljuje Sony da ce PS5 podrzavati i 8K ali sigurno nece biti igre u 8K. Ako najavljuju 4K i 120fps to mozda u pojedinim igrama.

Mislim da ce biti 4K 60fps standard i takodjer se slazem da se ne trebas trenutno jos zamarati time jer je malo vjerovatno da ce uopste ici u 4K iznad 60, mozda u FHD ali nesto ni to ne vjerujem.
User avatar
Rene Higuita
Posts: 910
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#10152 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Rene Higuita »

Evo i Xiaomi tv se pojavio kod nas. Neko misljenje o ovom modelu:

https://iqmobile.ba/shop/televizori/xia ... 4a8_Q1hAyU
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#10153 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hercegoviina »

Rene Higuita wrote:Evo i Xiaomi tv se pojavio kod nas. Neko misljenje o ovom modelu:

https://iqmobile.ba/shop/televizori/xia ... 4a8_Q1hAyU
60hz
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#10154 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

Ima li gdje OnePlus televizor ?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#10155 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Okvir5 wrote:Pozdrav,

Iskreno, nemam vremena citati citav forum radi posla i vjerovatno cu u narednih par dana kupiti LG televizor ali posto znam da ima ljudi koji prate razvoj televizora i razumiju se dosta, volio bih da mi odgovore na pitanje.

Budzet mi nije problem ali bih volio da potrosim nekih max 1600KM. Televizor trentutno kupujem za svoju sobu jer hocu da rahat gledam filmove ali planiram se zeniti za 1-2 godine pa bih volio da ga iskoristim a ne da moram novi kupovati kad se ozenim. Zelio bih da kupim 55 inci televizor i ovo je sto sam do sada gledao:

LG 55UM7450PLA - 1149KM
PHILIPS 55PUS6704 - 1179KM - (55PUS6554 - 999KM i 55PUS6523 899KM) - ako nije velika razlika mozda i ove jeftinije verzije
SONY 55XF7005 - 1155KM
SONY 5XF7077 - 1155KM
SONY 55XF7596 - 1315KM
SONY 55XF8096 - 1539KM


Iskreno, razmisljao sam i o LG 55SM9010PLA - 2349KM ali stvarno ne znam isplati li mi se dati tolike pare i da li je to stvarno tolika razlika spram LG 55UM7450PLA.

Inace koristim iPhone i MacBook Pro pa volio bih da imam neki nacin laganog spajanja na televizor i strimanje filmova koje skinem. Takodjer, koristim i netflix ali vec sam vidio da danas svi televizori imaju to.

Pored ovoga gledao sam i neke Samsung i Toshiba televizor. Iskreno, gledam da je 5 godina garancije a LG valjda od sutra pocinje akciju od 5 godina garancije.

Ako imate kakv prijedlog javite mi. Ja se za sad dvoumim da li ici na ovu jeftiniju ili duplo skuplju verziju LG-a.


P.S. LG preferiram radi dosadasnjeg iskustva a i svidja mi se magic remote daljinski jer je fakat pegla kliktat da prelazis lijevo i desno :D
Vidim da si me pitao prije par dana na pp da ti odgovorim na ovaj post pa evo. Ukratko, ako si spreman da ides na ovaj iznos u recenici koju sam boldovao a trazis nesto do 1600KM onda se nadji na sredini i uzmi 55XF9005 za oko 2000KM. To je veoma dobar TV.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#10156 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Rene Higuita wrote:Evo i Xiaomi tv se pojavio kod nas. Neko misljenje o ovom modelu:

https://iqmobile.ba/shop/televizori/xia ... 4a8_Q1hAyU
Kakvo cemo imati misljenje o ovom modelu kada ovi u iqmobile-u nigdje nisu naveli koji model Xiaomi televizora prodaju. Ja stvarno volim Xiaomi mobitele ali nesto sam skeptican prema njihovim televizorima, zaista se nadam da grijesim.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#10157 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by problemnatravunu »

Hajde da priupitam vas znalce, i one koji imaju volje da se bave ovim odgovorima (za to vam hvala!),
dakle, može li se za do 2000KM kupiti iole dobar 65 inča TV ?

Tip korištenja je, ono najopćenitiji, kablovska TV, filmovi , F1 obavezno, sport generalno ne baš često, nema gledanja iskosa :mrgreen:
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#10158 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

problemnatravunu wrote:Hajde da priupitam vas znalce, i one koji imaju volje da se bave ovim odgovorima (za to vam hvala!),
dakle, može li se za do 2000KM kupiti iole dobar 65 inča TV ?

Tip korištenja je, ono najopćenitiji, kablovska TV, filmovi , F1 obavezno, sport generalno ne baš često, nema gledanja iskosa :mrgreen:


https://www.ekupi.ba/SAMSUNG-QLED-telev ... 09760.aspx

Prodas taj sat i eto ti ga za 2000, bolji od tog ne moze
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2611
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#10159 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by lonely_wolf »

problemnatravunu wrote:Hajde da priupitam vas znalce, i one koji imaju volje da se bave ovim odgovorima (za to vam hvala!),
dakle, može li se za do 2000KM kupiti iole dobar 65 inča TV ?

Tip korištenja je, ono najopćenitiji, kablovska TV, filmovi , F1 obavezno, sport generalno ne baš često, nema gledanja iskosa :mrgreen:
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 0pla-6914/
5 godina garancije
Last edited by lonely_wolf on 19/10/2019 20:14, edited 1 time in total.
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2611
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#10160 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by lonely_wolf »

dupli
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#10161 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Raja pitanje jedno, u komsije nov tv. bukvalno ja mu pomogao da ga ispakuje i postavi na zid sve ok medjutim primjetili smo da kada je ugasen iza tv.a se cuje kao blago zujanje (kada se pridje tv.u bas blizu cuje se kako blago zuji dok recimo cim se odmaknemo metar ili dva ne cuje se nista, znaci skroz tih) a kada se iskljuci iz uticnice naravno nista se ne cuje. Do cega bi moglo biti ? Je li moguce da zuji zbog kabla od analogne kablovske jer jer kablovska razvedena u 3 sobe i taj kabal koji je ukljucen u tv ide direktno iz zida iz uticnice a primjetio sam isto da je kabal od tv.a koji ide u zid malo "priljepljen" tj. presavijen kako smo postavili tv na zid ne znam da li je moguce da je nesto od to dvoje jer cisto sumnjam da je do tv.a koji je nov.
Tv je Philips The One (7304), oznaka modela 43PUS7304 .....
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#10162 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by HardCore »

Iskopcas antenski kabal i znat ces jel do njega, mada ne vjerujem da je do njega :)
Boki27
Posts: 13
Joined: 18/07/2018 21:41

#10163 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Boki27 »

Pozdrav raja.
Preporuka za tv 55 inca, budzet 500-600 eura.
Odskora sam u njemackoj pa tražim neki solidan tv. Nista posebno, sport, filmovi, serije, netflix youtube..
Zainteresovan sam bio za tcl 680 medjutim nigdje u okolini ga nisam uspio pronaci a ne uzima mi se dok ga ne vidim uzivo.
https://www.saturn.de/de/product/_sony- ... 26527.html
Ovaj Sony mi je zapao za oko u radnji medjutim prodavac kaze ne preporučuje te Sony modele jeftinije, kao bolje za te pare nude Samsung i LG..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10164 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

Dobar je to tv,samo naprijed :thumbup:

Pusti suplju prodavaca koji vecinom guraju korejske proizvodjace..
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#10165 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

HardCore wrote:Iskopcas antenski kabal i znat ces jel do njega, mada ne vjerujem da je do njega :)
Pa do cega bi moglo biti ....
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#10166 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Vidal89 »

lg 55uk6400plf

Je li neko ima iskustva s ovim LG??
Boki27
Posts: 13
Joined: 18/07/2018 21:41

#10167 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Boki27 »

amar1994 wrote:Dobar je to tv,samo naprijed :thumbup:

Pusti suplju prodavaca koji vecinom guraju korejske proizvodjace..
Hvala na komentaru.
Poslije par dana iscitavanja foruma, recenzija, uporedjivanja obilazenja radnji.. :-) :-)
Otprilike se dvoumim izmedju jednog sony i jednog samsung modela :roll:

https://www.saturn.de/de/product/_sony- ... 26529.html

https://www.saturn.de/de/product/_samsu ... 50676.html

Sony model koliko sam ja upratio mozda malo kvalitetniji, nije ulazni model vec neki srednji sa android sistemom.
Dok je samsung model malo veci i jeftiniji.
Svaka pomoc i savjet su dobrodosli..
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#10168 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Boki27 wrote:
amar1994 wrote:Dobar je to tv,samo naprijed :thumbup:

Pusti suplju prodavaca koji vecinom guraju korejske proizvodjace..
Hvala na komentaru.
Poslije par dana iscitavanja foruma, recenzija, uporedjivanja obilazenja radnji.. :-) :-)
Otprilike se dvoumim izmedju jednog sony i jednog samsung modela :roll:

https://www.saturn.de/de/product/_sony- ... 26529.html

https://www.saturn.de/de/product/_samsu ... 50676.html

Sony model koliko sam ja upratio mozda malo kvalitetniji, nije ulazni model vec neki srednji sa android sistemom.
Dok je samsung model malo veci i jeftiniji.
Svaka pomoc i savjet su dobrodosli..
Da, 55XG8096 je kvalitetniji TV od 58RU7172 i ako ti ne smeta sto je IPS panel onda njega uzmi. Ja licno ne volim IPS panele pa bih izabrao 58RU7172 i da je ista cijena kao 55XG8096 ali da je taj Sony kvalitetniji TV to stoji.

EDIT: Sad vidjeh da si u postu iznad ovog napisao da na novom televizoru planiras gledati i filmove i serije pa ako vecinu vremena mislis gledati taj tip sadrzaja na njemu onda nemoj uzimati TV sa IPS panelom.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#10169 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

brazzo19 wrote:Raja pitanje jedno, u komsije nov tv. bukvalno ja mu pomogao da ga ispakuje i postavi na zid sve ok medjutim primjetili smo da kada je ugasen iza tv.a se cuje kao blago zujanje (kada se pridje tv.u bas blizu cuje se kako blago zuji dok recimo cim se odmaknemo metar ili dva ne cuje se nista, znaci skroz tih) a kada se iskljuci iz uticnice naravno nista se ne cuje. Do cega bi moglo biti ? Je li moguce da zuji zbog kabla od analogne kablovske jer jer kablovska razvedena u 3 sobe i taj kabal koji je ukljucen u tv ide direktno iz zida iz uticnice a primjetio sam isto da je kabal od tv.a koji ide u zid malo "priljepljen" tj. presavijen kako smo postavili tv na zid ne znam da li je moguce da je nesto od to dvoje jer cisto sumnjam da je do tv.a koji je nov.
Tv je Philips The One (7304), oznaka modela 43PUS7304 .....
"Propjevao" transformator. Obicno to ne predstavlja nikakvu veliku gresku odnosno kvar ako nije toliko glasno pa da smeta.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#10170 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

CooK wrote:
brazzo19 wrote:Raja pitanje jedno, u komsije nov tv. bukvalno ja mu pomogao da ga ispakuje i postavi na zid sve ok medjutim primjetili smo da kada je ugasen iza tv.a se cuje kao blago zujanje (kada se pridje tv.u bas blizu cuje se kako blago zuji dok recimo cim se odmaknemo metar ili dva ne cuje se nista, znaci skroz tih) a kada se iskljuci iz uticnice naravno nista se ne cuje. Do cega bi moglo biti ? Je li moguce da zuji zbog kabla od analogne kablovske jer jer kablovska razvedena u 3 sobe i taj kabal koji je ukljucen u tv ide direktno iz zida iz uticnice a primjetio sam isto da je kabal od tv.a koji ide u zid malo "priljepljen" tj. presavijen kako smo postavili tv na zid ne znam da li je moguce da je nesto od to dvoje jer cisto sumnjam da je do tv.a koji je nov.
Tv je Philips The One (7304), oznaka modela 43PUS7304 .....
"Propjevao" transformator. Obicno to ne predstavlja nikakvu veliku gresku odnosno kvar ako nije toliko glasno pa da smeta.
Tv je bukvalno nov ispakovan iz kutije i postavljen na zid ... star jedan (1) dan :D
Ma ne cuje se uopste nego kad se priblizis iza tv.a i stavis uho :D al eto cudno mi nov tv .... ima 5 godina garancije, ne bi trebalo biti problema ili da mu kazem da odmah zove da reklamira, al glupo bas tv star jedan citav dan mi ga otpakovali iz kutije :D
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#10171 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

brazzo19 wrote:
CooK wrote:
brazzo19 wrote:Raja pitanje jedno, u komsije nov tv. bukvalno ja mu pomogao da ga ispakuje i postavi na zid sve ok medjutim primjetili smo da kada je ugasen iza tv.a se cuje kao blago zujanje (kada se pridje tv.u bas blizu cuje se kako blago zuji dok recimo cim se odmaknemo metar ili dva ne cuje se nista, znaci skroz tih) a kada se iskljuci iz uticnice naravno nista se ne cuje. Do cega bi moglo biti ? Je li moguce da zuji zbog kabla od analogne kablovske jer jer kablovska razvedena u 3 sobe i taj kabal koji je ukljucen u tv ide direktno iz zida iz uticnice a primjetio sam isto da je kabal od tv.a koji ide u zid malo "priljepljen" tj. presavijen kako smo postavili tv na zid ne znam da li je moguce da je nesto od to dvoje jer cisto sumnjam da je do tv.a koji je nov.
Tv je Philips The One (7304), oznaka modela 43PUS7304 .....
"Propjevao" transformator. Obicno to ne predstavlja nikakvu veliku gresku odnosno kvar ako nije toliko glasno pa da smeta.
Tv je bukvalno nov ispakovan iz kutije i postavljen na zid ... star jedan (1) dan :D
Ma ne cuje se uopste nego kad se priblizis iza tv.a i stavis uho :D al eto cudno mi nov tv .... ima 5 godina garancije, ne bi trebalo biti problema ili da mu kazem da odmah zove da reklamira, al glupo bas tv star jedan citav dan mi ga otpakovali iz kutije :D
Nema potrebe da ga reklamira jer to nije nikakav kvar a i ne bi mu priznali reklamaciju radi toga. Radi se o tome da transformatori losije kvalitete iz jednog razloga(koji mi je sad fakat mrsko objasnjavati) ispusta zvuk visoke frekvencije tokom rada ali on i dalje normalno obavlja svoj posao kao sto bi ga obavljao i isti transformator u drugom televizoru istog modela koji bi on zamijenio i koji mozda ne bi "pjevao". Nego on nije trebao uopste uzeti Philips TV, to je njegov najveci problem a ne taj transformator. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10172 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

nek ga zalije plastikom,tako su radili na plazmama prije :D
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#10173 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

CooK wrote:
brazzo19 wrote:Raja pitanje jedno, u komsije nov tv. bukvalno ja mu pomogao da ga ispakuje i postavi na zid sve ok medjutim primjetili smo da kada je ugasen iza tv.a se cuje kao blago zujanje (kada se pridje tv.u bas blizu cuje se kako blago zuji dok recimo cim se odmaknemo metar ili dva ne cuje se nista, znaci skroz tih) a kada se iskljuci iz uticnice naravno nista se ne cuje. Do cega bi moglo biti ? Je li moguce da zuji zbog kabla od analogne kablovske jer jer kablovska razvedena u 3 sobe i taj kabal koji je ukljucen u tv ide direktno iz zida iz uticnice a primjetio sam isto da je kabal od tv.a koji ide u zid malo "priljepljen" tj. presavijen kako smo postavili tv na zid ne znam da li je moguce da je nesto od to dvoje jer cisto sumnjam da je do tv.a koji je nov.
Tv je Philips The One (7304), oznaka modela 43PUS7304 .....
"Propjevao" transformator. Obicno to ne predstavlja nikakvu veliku gresku odnosno kvar ako nije toliko glasno pa da smeta.
Tv je bukvalno nov ispakovan iz kutije i postavljen na zid ... star jedan (1) dan :D
Ma ne cuje se uopste nego kad se priblizis iza tv.a i stavis uho :D al eto cudno mi nov tv .... ima 5 godina garancije, ne bi trebalo biti problema ili da mu kazem da odmah zove da reklamira, al glupo bas tv star jedan citav dan mi ga otpakovali iz kutije :D[/quote]
Nema potrebe da ga reklamira jer to nije nikakav kvar a i ne bi mu priznali reklamaciju radi toga. Radi se o tome da transformatori losije kvalitete iz jednog razloga(koji mi je sad fakat mrsko objasnjavati) ispusta zvuk visoke frekvencije tokom rada ali on i dalje normalno obavlja svoj posao kao sto bi ga obavljao i isti transformator u drugom televizoru istog modela koji bi on zamijenio i koji mozda ne bi "pjevao". Nego on nije trebao uopste uzeti Philips TV, to je njegov najveci problem a ne taj transformator. :D[/quote]

Ja ga nagovorio :D

Al vidi ovo, kad tv radi ne cuje se to iz tv.a nego samo kada je tv ugasen zato mi je to cudno, ok grije se kada radi mozda pa mu pisti taj transformator ali sto ne pisti kada radi nego samo kada je tv. ugasen ?? da se mozda ne hladi tada ?? :D :D :-)


P.S I kad si vec ovdje da te jos i ovo upitam jer Bog zna kad cemo te opet "nafatat" da na odgovaras ovdje na temu raji a "ruzis" se kad ti pisemo privatne poruke :D

Dakle moj tv je koji imam u drugoj sobi ( mimo onog Q6 sto si mi preporucio :D ) je Philips PUS6501 serija (2016 ili 2017 nisam siguran) i ima 16GB memorije i radi na androidu 8.0, nakon sto sam instalirao kodi i sve potrebne app ostalo mi je slobodnog prostora oko 7 gb na tv.u sto mi je dovoljno za ostalo, ovaj tv sto je covjek kupio je Philips "The One" serija PUS7304 koji radi na androidu 9.0 ima isto 16GB memorije ali ima 3GB rama i serija je 2019 godine. Tv ima slobodnih 4GB prostora na tv.u .... fakat mi nije jasno kako nema bar 7-8GB slobodnih i moze li se nesto uraditi po tom pitanju ....
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10174 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Neko je trazio qled tv i eno ih na ekupi.ba sa dobrim snizenjem.

55 je 1800 +poklon sat+mislim 5 godina garancije. Tesko da moze bolje.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#10175 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

channel10 wrote:Neko je trazio qled tv i eno ih na ekupi.ba sa dobrim snizenjem.

55 je 1800 +poklon sat+mislim 5 godina garancije. Tesko da moze bolje.
Sreca pa sam kupio prosle godine novi TV, iako nije ni blizu OLED-a ja sam prezadovoljan za 999KM. Da nisam sada bih morao gledati kako doci do 1800KM pa da pazarim kakav QLED a to ne bi bilo bas lahko :lol:

Sto se tice CooK, za njega bi trebali svi sto smo pomocu njegove preporuke kupili TV uletit u tal pa ga poslati negdje na dobar rucak/veceru, ili kakav poklon :bih:
Post Reply