TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#1 TV uređaji - sve o tome

Post by hamo22 »

ovako narode,
planiram narednu heftu uzet neki LED TV, da je najmanje 46" i uzeo bih neki do 2000KM pa ako mozete dat neki prijedlog i savjet molim vas napisite :)
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#2 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mumi80 »

1. Philips 3D 46PFL9706H
2. Panasonic 3D TX-L47ET5E

Ne znam kako se kod nas kreću cijene al provjeri, možda su nešto i preko 2 milje al kad si već odlučio dati 2.000 onda ti stoja dvije iznad nebi trebale bit problem.
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#3 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

mumi80 wrote:1. Philips 3D 46PFL9706H
2. Panasonic 3D TX-L47ET5E

Ne znam kako se kod nas kreću cijene al provjeri, možda su nešto i preko 2 milje al kad si već odlučio dati 2.000 onda ti stoja dvije iznad nebi trebale bit problem.
a zasto bas ova dva preporucujes ? :D
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mayab »

Mozda nije bas fer da ovo pisem, ali moj ti je savjet da kupis plazmu, a ne LED-imam Panasonic plazmu 3 godine, u zadnjih mjesec dana sam kod trojice prijatelja gledao glanc nove LCD-e, Sony i Philips, jebiga, hoce ljudi lcd, i brate, slika im je katastrofa u odnosu na kod mene!Totalno sam se razocarao...
Za 2 milje mozes uzeti zestoku Panasonic plazmu od 50 inca!
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#5 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hame_ »

Philips PFL5507...

UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#6 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

mayab wrote:Mozda nije bas fer da ovo pisem, ali moj ti je savjet da kupis plazmu, a ne LED-imam Panasonic plazmu 3 godine, u zadnjih mjesec dana sam kod trojice prijatelja gledao glanc nove LCD-e, Sony i Philips, jebiga, hoce ljudi lcd, i brate, slika im je katastrofa u odnosu na kod mene!Totalno sam se razocarao...
Za 2 milje mozes uzeti zestoku Panasonic plazmu od 50 inca!
To je prilicno povrsno. Moguce je da je ta plazma iz vise klase a ovi LCD-ovi iz nize bez obzira sto su novi. Recimo LG entry model 32" za 2012 godinu je gori od LG 32" osnovnog modela iz 2011 godine jer su ljudi degradirali kvalitet da bi bili konkuretni sa cijenom. Takodjer je moguce da si se ti navikao na PLAZMA sliku pa ti je sama promjena neprirodna. I naravno nono sto je najvjerovatnije slucaj jeste da uglavnom vecina TV-a iz kutije dolazi sa setovanjima koja je potrebno dodatno podesiti da bi se dobio optimum. Istovremno, to radi jedno 5% korisnika TV0a :)
Poredjenje je moguce raditi samo po principu tacno taj model protiv tacno odredjenog tog i tog modela.

Philips TV biznis vec neko vrijeme nije Philips nego su ih kupili kinezi koji imaju pravo da koriste ime jos valjda par godina.

Samsung S8000 i Sony HX850 su 2 najbolja TV-a uopste 2012 godine (google npr HX850 review) po misljenju vecine renomiranih tehnickih kuca tipa CNET, Trusted Reviews itd itd ...ali oba su dobro skuplja od 2000KM u 46" dijagonali.

Najbolje ti je da prosurfas ove sitove i vidis sta ljudi kojima je to posao kazu.
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#7 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

led i lcd nije isto, znam kakvi su lcd, moje misljenje je da su oni najgori zato njih i ne zelim, razmisljao sam izmedju led i plazme i odlucio sam za led.. naravno ne zelim da se zalijecem i kupim prvo sto mi se svidi iz nekog razloga zato sam se i javio ovdje da vidim sta ljudi imaju da kazu a naravno gledam i po ostalim forumima i sajtovima.. ali najvise volim da cujem sta obicni ljudi kazu, svoja iskustva :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#8 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

hamo22 wrote:led i lcd nije isto, znam kakvi su lcd, moje misljenje je da su oni najgori zato njih i ne zelim, razmisljao sam izmedju led i plazme i odlucio sam za led.. naravno ne zelim da se zalijecem i kupim prvo sto mi se svidi iz nekog razloga zato sam se i javio ovdje da vidim sta ljudi imaju da kazu a naravno gledam i po ostalim forumima i sajtovima.. ali najvise volim da cujem sta obicni ljudi kazu, svoja iskustva :D
:) Svaki LED je LCD. LED je samo oznaka vrste pozadinskog osvijetljenja kod ekrana sa tecnim kristalom (LCD) koji sami nemaju sposobnost iluminacije. Buduci da se CCFL tehnologija godinama exkluzivno koristila za osvijetljenje LCD ekrana, u narodu je postala sinonim sa LCD tehnologijom iako je to samo vrsta osvijetljenja. LED ekrani su tanji zbog toga sto nemaju inverter koji mjenja voltazu.

Dakle htio si da kazes da LED i CCFL nije isto. Vecina proizcodjaca uopste vise nema CCFL osvijetljenje LCD ekrana od 2012 godine tako daako kupujes neki noviji model, to ne treba da te brine. Znajuci nase trgovce, svakako ipak provjeri da se ne bi desilo da ti prodaju neki stari.

Takodjer jedna od popularnih marketing podvala je frekvencija osvijezavanja pa se sada proizvodjaci svi kite sa nekim 800Hz tehnologijama iako je koliko je meni poznato 240hz najvise sto realno postoji a slika na tim frekvencijama je zbog toga sto pixeli ne mogu da je prate sa vremenom odziva cesto neprirodna.
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#9 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

UnscarD wrote:
hamo22 wrote:led i lcd nije isto, znam kakvi su lcd, moje misljenje je da su oni najgori zato njih i ne zelim, razmisljao sam izmedju led i plazme i odlucio sam za led.. naravno ne zelim da se zalijecem i kupim prvo sto mi se svidi iz nekog razloga zato sam se i javio ovdje da vidim sta ljudi imaju da kazu a naravno gledam i po ostalim forumima i sajtovima.. ali najvise volim da cujem sta obicni ljudi kazu, svoja iskustva :D
:) Svaki LED je LCD. LED je samo oznaka vrste pozadinskog osvijetljenja kod ekrana sa tecnim kristalom (LCD) koji sami nemaju sposobnost iluminacije. Buduci da se CCFL tehnologija godinama exkluzivno koristila za osvijetljenje LCD ekrana, u narodu je postala sinonim sa LCD tehnologijom iako je to samo vrsta osvijetljenja. LED ekrani su tanji zbog toga sto nemaju inverter koji mjenja voltazu.

Dakle htio si da kazes da LED i CCFL nije isto. Vecina proizcodjaca uopste vise nema CCFL osvijetljenje LCD ekrana od 2012 godine tako daako kupujes neki noviji model, to ne treba da te brine. Znajuci nase trgovce, svakako ipak provjeri da se ne bi desilo da ti prodaju neki stari.

Takodjer jedna od popularnih marketing podvala je frekvencija osvijezavanja pa se sada proizvodjaci svi kite sa nekim 800Hz tehnologijama iako je koliko je meni poznato 240hz najvise sto realno postoji a slika na tim frekvencijama je zbog toga sto pixeli ne mogu da je prate sa vremenom odziva cesto neprirodna.
upravo to prijatelju, mislio sam na one starije LCD televizore :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mayab »

adapter
Posts: 726
Joined: 10/01/2013 08:41

#11 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by adapter »

I mene "muče" isti problemi. :)
Pogledah ovu ponudu u dr Techno:

SONY 3D FULL HD LED KDL-32EX720 (999 KM)

Šta mislite?!
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#12 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

fina akcija, steta sto nemaju i malo vece televozore uvrstene..
Fake_
Posts: 100
Joined: 20/05/2007 11:51
Contact:

#13 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Fake_ »

LG LM660 (42LM660T) 3D LED LCD TV


Ovaj sam ja uzeo prije godinu ... sve za pohvalu :) mislim da bi sada trebao biti oko 2000

Image
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#14 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by al_akhisari »

..bio sam malo na temi u vezi dileme plazma ili lcd, pa rekoh da malo uključimo tu u priču i led :) uglavnom, u traženju najboljeg, naletih na nešto što zvuči dosta primamljivo HANNSPREE 40" AD40UMMB LED FHD (cijena 869 KM), nikad prije nisam čuo za ovog proizvođača, a ništa ne znam niti o ovim LED-ovima; pa rekoh, da pitam one koji znaju kako ovo zvuči i da li ima smisla uzeti
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31487
Joined: 16/04/2011 18:46

#15 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Kupujem LED TV, Budzet do 1250 KM .
Volio bih da je smart 3d, ali ako ne moze obadvoje onda je u prvom planu SMART.
Ne znam koji je brend trenutno najbolji ... ?

Gledao sam TOSHIBA LED Smart 3D TV 40TL938G . Cini mi se pravo dobar ...

Smart TV: DA, Tip ekrana: 3D LED, Veličina ekrana: 40"/101,6cm, Rezolucija: 1920x1080 Full HD, Kontrast: 1.000.000:1, Slika: AMR (200Hz), TV Tuneri: DVB-T, DVB-C, CI+, Konektori: 1xSCART, 1xKompozitni, 1xKomponentni (Y/Pb/Pr), PC in, HDMI: x4, USB: x2, USB snimanje: DA, DLNA: DA, Mrežne opcije: 1xLAN, 1xBežični LAN (Wi-Fi) integrisan, Ostalo: 2D u 3D konverzija, AppsConnect: Da, HbbTV: Da, CEC Functionality
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#16 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

al_akhisari wrote:..bio sam malo na temi u vezi dileme plazma ili lcd, pa rekoh da malo uključimo tu u priču i led :) uglavnom, u traženju najboljeg, naletih na nešto što zvuči dosta primamljivo HANNSPREE 40" AD40UMMB LED FHD (cijena 869 KM), nikad prije nisam čuo za ovog proizvođača, a ništa ne znam niti o ovim LED-ovima; pa rekoh, da pitam one koji znaju kako ovo zvuči i da li ima smisla uzeti
prijatelju nadam se da im nije i kvalitet kao i ta marka , sklj.. to je veoma povoljno.. ja npr volim dati vise para i znat da cu imati to sto sam kupio duze vremena i da se ne moram sikirati ali nikad se ne zna moze i tv od 5.000 da se pokvari za 10ak dana a npr taj tvoj da bude dobar bar 2-3 godine :-)

L00d wrote:Kupujem LED TV, Budzet do 1250 KM .
Volio bih da je smart 3d, ali ako ne moze obadvoje onda je u prvom planu SMART.
Ne znam koji je brend trenutno najbolji ... ?

Gledao sam TOSHIBA LED Smart 3D TV 40TL938G . Cini mi se pravo dobar ...

Smart TV: DA, Tip ekrana: 3D LED, Veličina ekrana: 40"/101,6cm, Rezolucija: 1920x1080 Full HD, Kontrast: 1.000.000:1, Slika: AMR (200Hz), TV Tuneri: DVB-T, DVB-C, CI+, Konektori: 1xSCART, 1xKompozitni, 1xKomponentni (Y/Pb/Pr), PC in, HDMI: x4, USB: x2, USB snimanje: DA, DLNA: DA, Mrežne opcije: 1xLAN, 1xBežični LAN (Wi-Fi) integrisan, Ostalo: 2D u 3D konverzija, AppsConnect: Da, HbbTV: Da, CEC Functionality
meni se cini isto kao i tebi :D fin tv i fina cijena
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#17 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hamo22 »

a evo sad koje sam ja nasao da mi odgovaraju, pa da izaberem jedan od njih, ako vi imate bolje savjete rado cu ih saslusat prije kupovine :-)

Image

Image

Image

Image

Image

nisam mogao kopirati pa sam morao screenshot :D
User avatar
TinNBANFL
Posts: 525
Joined: 29/12/2012 23:51

#18 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by TinNBANFL »

http://hdportal.eu/recenzije/review/pan ... -p50st50e/ eo burazeru, eo pogledaj ovaj tv, ja ga uzeo starcima, zao mi sto ga sebi nisam uzeo, televizor ipo...


Ako neces Plasmu, iako bi ti je ja preporucio, nadji na ovoj stranici led neki i procitaj eto sretno :))
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#19 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

al_akhisari wrote:..bio sam malo na temi u vezi dileme plazma ili lcd, pa rekoh da malo uključimo tu u priču i led :) uglavnom, u traženju najboljeg, naletih na nešto što zvuči dosta primamljivo HANNSPREE 40" AD40UMMB LED FHD (cijena 869 KM), nikad prije nisam čuo za ovog proizvođača, a ništa ne znam niti o ovim LED-ovima; pa rekoh, da pitam one koji znaju kako ovo zvuči i da li ima smisla uzeti
Znam ja :) To je naravno Kineski proizvodjac ali uglavnom sve je ionako made in Kina. O cemu se radi ti mozda moze pomoci cinjenica da prije par godina Samsung nije mogao da isporuci dovoljno ekrana za Apple uredjaje (koje kao sto znas odlikuje vrhunski kvalitet) te je Apple bio prinudjen da se snadje za dodatne kolicine LCD ekrana. U zestokoj konkurenciji (jer je to i stvar prestiza) pobjedio je Hannspree. Recimo i da lanac hotela Shereton za svaki svopj hotel od 2010 godine koristi ekskluzivno Hannspree TV (izmedju ostalog zbog naprednog hotel mod-a) sto tebe ne dotice.
Kompanija pokusava da se probije na trzistu pored etabliranih igraca a to nije lako. Da bi to uradili, njihovi modeli su nakrcani karakteristikma koje ostali osnovni modeli nemaju ni iz bliza. To je npr. PVR funkcija snimanja programa, pauziranja i premotavanja na USB stick ili disk. Senzor ambietalnog osvijetljenja prostorije koji automatski prolagodjava svijetlinu uslovima u prostoriji kao i sveukupna zavrsna obrada koja je za klasu bolja od brand nameova u ovoj cjenovnoj klasi. Da me ne shvatis pogresno sigurno da svaki Brand name ima bolje modele vec od srednjih i naravno visih ali u entry klasi je ovaj TV bolji od svakog branda a to je ono sto se zove "bang for the bucks".

E sad trebas da obratis paznju na garanciju i uslove servisiranja. Brandovi to odavno imaju rijeseno a sa ovim manje poznatim moze biti problem ali ako ti prodavac garantuje, miran si (barem dok taj prodavac postoji na trzistu :) ).
Dakle ukoliko nisi opterecen brandom i nije ti bitno da li ispod pise Sony, LG ili Samsung ovaj TV je svakako preporuka jer za te pare nudi mnogo.
mali_balon
Posts: 11232
Joined: 12/09/2012 09:57

#20 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mali_balon »

mayab wrote:Mozda nije bas fer da ovo pisem, ali moj ti je savjet da kupis plazmu, a ne LED-imam Panasonic plazmu 3 godine, u zadnjih mjesec dana sam kod trojice prijatelja gledao glanc nove LCD-e, Sony i Philips, jebiga, hoce ljudi lcd, i brate, slika im je katastrofa u odnosu na kod mene!Totalno sam se razocarao...
Za 2 milje mozes uzeti zestoku Panasonic plazmu od 50 inca!
:thumbup: Jos ako imas S30 onda si ljudina :lol: :lol: :lol:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#21 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

hamo22 wrote:a evo sad koje sam ja nasao da mi odgovaraju, pa da izaberem jedan od njih, ako vi imate bolje savjete rado cu ih saslusat prije kupovine :-)

Image

Image

Image

Image

Image

nisam mogao kopirati pa sam morao screenshot :D
Realno ova Toshiba nudi najvise za te pare. Ako ti 3D nije bitan (a realno 3D je sranje totalno - prava mamipara kakva ce u 2013 biti 4K tehnologija), onda mozes razmotriti i Samsung ili Sony. Grunding odavno nije TOP igrac a pri tome je i poskup.
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#22 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by swatch »

UnscarD wrote:
al_akhisari wrote:..bio sam malo na temi u vezi dileme plazma ili lcd, pa rekoh da malo uključimo tu u priču i led :) uglavnom, u traženju najboljeg, naletih na nešto što zvuči dosta primamljivo HANNSPREE 40" AD40UMMB LED FHD (cijena 869 KM), nikad prije nisam čuo za ovog proizvođača, a ništa ne znam niti o ovim LED-ovima; pa rekoh, da pitam one koji znaju kako ovo zvuči i da li ima smisla uzeti
Znam ja :) To je naravno Kineski proizvodjac ali uglavnom sve je ionako made in Kina. O cemu se radi ti mozda moze pomoci cinjenica da prije par godina Samsung nije mogao da isporuci dovoljno ekrana za Apple uredjaje (koje kao sto znas odlikuje vrhunski kvalitet) te je Apple bio prinudjen da se snadje za dodatne kolicine LCD ekrana. U zestokoj konkurenciji (jer je to i stvar prestiza) pobjedio je Hannspree. Recimo i da lanac hotela Shereton za svaki svopj hotel od 2010 godine koristi ekskluzivno Hannspree TV (izmedju ostalog zbog naprednog hotel mod-a) sto tebe ne dotice.
Kompanija pokusava da se probije na trzistu pored etabliranih igraca a to nije lako. Da bi to uradili, njihovi modeli su nakrcani karakteristikma koje ostali osnovni modeli nemaju ni iz bliza. To je npr. PVR funkcija snimanja programa, pauziranja i premotavanja na USB stick ili disk. Senzor ambietalnog osvijetljenja prostorije koji automatski prolagodjava svijetlinu uslovima u prostoriji kao i sveukupna zavrsna obrada koja je za klasu bolja od brand nameova u ovoj cjenovnoj klasi. Da me ne shvatis pogresno sigurno da svaki Brand name ima bolje modele vec od srednjih i naravno visih ali u entry klasi je ovaj TV bolji od svakog branda a to je ono sto se zove "bang for the bucks".

E sad trebas da obratis paznju na garanciju i uslove servisiranja. Brandovi to odavno imaju rijeseno a sa ovim manje poznatim moze biti problem ali ako ti prodavac garantuje, miran si (barem dok taj prodavac postoji na trzistu :) ).
Dakle ukoliko nisi opterecen brandom i nije ti bitno da li ispod pise Sony, LG ili Samsung ovaj TV je svakako preporuka jer za te pare nudi mnogo.
To nije Kinez, Hannspree je Taiwanska firma. Firma je jedan od najvecih proizvodjaca panela u svijetu, vecina poznatih TV proizvodjaca koristi njihove panele. Hannspree kao marka je vani izuzetno poznata i cijenjena a proizvodi su im izuzetno kvalitetni.
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#23 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Hame_ »

Gledaj zbog oštrine pokreta (brze scene, npr. u sportu) minimalno da je 100Hz brzina osvježavanja slike i 2ms brzina odziva.

Ovaj gore "Hansspree" je 50Hz i 8ms.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#24 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by al_akhisari »

@UnscarD, i tebi @swatch hvala :-D
u međuvremenu sam i sam došao do određenih informacija, pa i o zemlji porijekla (tajvan); moram priznati da sam bio vrlo skeptičan na prvu, ali da sam saznao i dosta toga dobrog; ipak, još uvijek nisam donio odluku
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#25 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

swatch wrote:
UnscarD wrote:
al_akhisari wrote:..bio sam malo na temi u vezi dileme plazma ili lcd, pa rekoh da malo uključimo tu u priču i led :) uglavnom, u traženju najboljeg, naletih na nešto što zvuči dosta primamljivo HANNSPREE 40" AD40UMMB LED FHD (cijena 869 KM), nikad prije nisam čuo za ovog proizvođača, a ništa ne znam niti o ovim LED-ovima; pa rekoh, da pitam one koji znaju kako ovo zvuči i da li ima smisla uzeti
Znam ja :) To je naravno Kineski proizvodjac ali uglavnom sve je ionako made in Kina. O cemu se radi ti mozda moze pomoci cinjenica da prije par godina Samsung nije mogao da isporuci dovoljno ekrana za Apple uredjaje (koje kao sto znas odlikuje vrhunski kvalitet) te je Apple bio prinudjen da se snadje za dodatne kolicine LCD ekrana. U zestokoj konkurenciji (jer je to i stvar prestiza) pobjedio je Hannspree. Recimo i da lanac hotela Shereton za svaki svopj hotel od 2010 godine koristi ekskluzivno Hannspree TV (izmedju ostalog zbog naprednog hotel mod-a) sto tebe ne dotice.
Kompanija pokusava da se probije na trzistu pored etabliranih igraca a to nije lako. Da bi to uradili, njihovi modeli su nakrcani karakteristikma koje ostali osnovni modeli nemaju ni iz bliza. To je npr. PVR funkcija snimanja programa, pauziranja i premotavanja na USB stick ili disk. Senzor ambietalnog osvijetljenja prostorije koji automatski prolagodjava svijetlinu uslovima u prostoriji kao i sveukupna zavrsna obrada koja je za klasu bolja od brand nameova u ovoj cjenovnoj klasi. Da me ne shvatis pogresno sigurno da svaki Brand name ima bolje modele vec od srednjih i naravno visih ali u entry klasi je ovaj TV bolji od svakog branda a to je ono sto se zove "bang for the bucks".

E sad trebas da obratis paznju na garanciju i uslove servisiranja. Brandovi to odavno imaju rijeseno a sa ovim manje poznatim moze biti problem ali ako ti prodavac garantuje, miran si (barem dok taj prodavac postoji na trzistu :) ).
Dakle ukoliko nisi opterecen brandom i nije ti bitno da li ispod pise Sony, LG ili Samsung ovaj TV je svakako preporuka jer za te pare nudi mnogo.
To nije Kinez, Hannspree je Taiwanska firma. Firma je jedan od najvecih proizvodjaca panela u svijetu, vecina poznatih TV proizvodjaca koristi njihove panele. Hannspree kao marka je vani izuzetno poznata i cijenjena a proizvodi su im izuzetno kvalitetni.
Za mene i jos po kojeg Kineza je Tajvan neotudjiva Kineska teritorija :) a ako ti to izgleda cudno baci pogled na to kako im izgleda pasos jer na svakom Tajvanskom pasosu velikim slovima pise Republic of China:
http://en.wikipedia.org/wiki/Taiwan_passport

To ionako nije bitno jer su fabrike na kontinentalnom dijelu Kine kao i Foxconu i svim ostalim Tajvanskim elektronickim kompanijama. Lakse je placati Kineza par USD / dan nego Tajvanca par destina puta vise. To uopste ne znaci da ima veze sa kvalitetom. Apple se radi u Kini isto tako.
Jedino je sega kada Korejanci pocnu da otvaraju fabrike u Kini kao sto je npr. Samsung koji ima fabriku LCD-a u Suzhou Kina.
Potpuno se slazem da je HS odlicna kompanija. To na kraju krajeva mozete bilo kojeg servisera koji je imao priliku da servisira ove televizore. Cini mi se da su i sponzor neke od glavnih euro fudbalskih liga (sad dal Francuske ili Njemacke ili neke druge, nisam siguran). Uglavnom uopste nisu bezveze.
Post Reply