Le coin français - za frankofile

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1 Le coin français - za frankofile

Post by sehohari »

Bonjour à toutes est tout!

Bienvenue dans notre petit coin, où nous pouvons discuter sur nos experiences avec la langue française. Pourquoi vous avez decidé d'apprendre cette langue tellement differente du bosnien? Qu'est-ce que vous trouvez intéressant, et qu'est-ce que vous empêche de parler avec les environ 400 milions locuteurs du français en Europe, Afrique, mais aussi autres parties du monde commes les Caraïbes?

Je ne peux pas attendre de lire de tous vos expériences avec cette langue fascinante!

Image
Image
Image
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2 Re: Le coin français - za frankofile

Post by Velkoski »

putain
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3 Re: Le coin français - za frankofile

Post by Bloo »

Sevap bi bilo da mu neko otvori temu za bosanski jezik. :D Da ne koristi više rogobatne konstrukcije.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#4 Re: Le coin français - za frankofile

Post by sehohari »

Bloo wrote: 10/03/2024 09:43 Sevap bi bilo da mu neko otvori temu za bosanski jezik. :D Da ne koristi više rogobatne konstrukcije.
Je te propose de créer un page qui donne des conseils aux bosniens en étranger.
Aussi, il faut que je te prévienne que tu es un peu hors sujet (off topic).
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#5 Re: Le coin français - za frankofile

Post by MehmedPasaMoric »

Zasto nema tema za Ruski jezik koji je od svih ovih jezika o kojima su otvorene teme, najslicniji Bosanskom :?
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#6 Re: Le coin français - za frankofile

Post by sehohari »

MehmedPasaMoric wrote: 13/03/2024 21:07 Zasto nema tema za Ruski jezik koji je od svih ovih jezika o kojima su otvorene teme, najslicniji Bosanskom :?
Ja sam samo otvorio teme za jezike koje i lično znam, ne mogu nešto napraviti za jezik koji nikad nisam učio :sad:

Naravno, svako može i za Ruski napraviti zasebnu temu.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7 Re: Le coin français - za frankofile

Post by anex »

MehmedPasaMoric wrote: 13/03/2024 21:07 Zasto nema tema za Ruski jezik koji je od svih ovih jezika o kojima su otvorene teme, najslicniji Bosanskom :?
Trola je prva vrata desno...

Verstehen?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8 Re: Le coin français - za frankofile

Post by Bobi »

sehohari wrote: 14/03/2024 21:33
MehmedPasaMoric wrote: 13/03/2024 21:07 Zasto nema tema za Ruski jezik koji je od svih ovih jezika o kojima su otvorene teme, najslicniji Bosanskom :?
Ja sam samo otvorio teme za jezike koje i lično znam, ne mogu nešto napraviti za jezik koji nikad nisam učio :sad:

Naravno, svako može i za Ruski napraviti zasebnu temu.
Kad si poceo otvarat ove teme ja sam pomislio da ti je neko haknuo račun kako je najezda hakiranih :lol: .
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#9 Re: Le coin français - za frankofile

Post by HelaS »

MehmedPasaMoric wrote: 13/03/2024 21:07 Zasto nema tema za Ruski jezik koji je od svih ovih jezika o kojima su otvorene teme, najslicniji Bosanskom :?
Najsličniji bosanskom jeziku su hrvatski, srpski i crnogorski. Ruski je tek negdje iza 6, 7. mjesta
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#10 Re: Le coin français - za frankofile

Post by sehohari »

Bobi wrote: 17/03/2024 20:31
sehohari wrote: 14/03/2024 21:33
MehmedPasaMoric wrote: 13/03/2024 21:07 Zasto nema tema za Ruski jezik koji je od svih ovih jezika o kojima su otvorene teme, najslicniji Bosanskom :?
Ja sam samo otvorio teme za jezike koje i lično znam, ne mogu nešto napraviti za jezik koji nikad nisam učio :sad:

Naravno, svako može i za Ruski napraviti zasebnu temu.
Kad si poceo otvarat ove teme ja sam pomislio da ti je neko haknuo račun kako je najezda hakiranih :lol: .
Oui, quelque minutes après que j'avais ouvrit les themes j'ai vu que je mon profit était devenu bloqué. J'étais sur le point de flipper, la perte de toutes les discussions politiques était trop pour moi :lol:

Da, par minuta nakon što sam otvorio teme vidio sam da mi je neko izbrisao profil, kontam šta je sad. Mal nisam poludio, nikad više gubljenja vremena na PDF politika :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11 Re: Le coin français - za frankofile

Post by Bobi »

sehohari wrote: 17/03/2024 20:41
Bobi wrote: 17/03/2024 20:31
sehohari wrote: 14/03/2024 21:33

Ja sam samo otvorio teme za jezike koje i lično znam, ne mogu nešto napraviti za jezik koji nikad nisam učio :sad:

Naravno, svako može i za Ruski napraviti zasebnu temu.
Kad si poceo otvarat ove teme ja sam pomislio da ti je neko haknuo račun kako je najezda hakiranih :lol: .
Oui, quelque minutes après que j'avais ouvrit les themes j'ai vu que je mon profit était devenu bloqué. J'étais sur le point de flipper, la perte de toutes les discussions politiques était trop pour moi :lol:

Da, par minuta nakon što sam otvorio teme vidio sam da mi je neko izbrisao profil, kontam šta je sad. Mal nisam poludio, nikad više gubljenja vremena na PDF politika :lol:
ma hakiraju račune neki likovi ovih dana, to sam ja blokirao kontam da ne napravi vecu štetu, pa sam provjeravao jesi bas to ti ili neki kinez indijac.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#12 Re: Le coin français - za frankofile

Post by Bobi »

Ja ljudi promijenite passworde ko nije dugo.I ne stavljajte neke generičke tipa 123456789 :D.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13 Re: Le coin français - za frankofile

Post by Bloo »

Bobi wrote: 17/03/2024 21:14 Ja ljudi promijenite passworde ko nije dugo.I ne stavljajte neke generičke tipa 123456789 :D.
:cry:
Post Reply