Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#1 Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by nadžak »

:shock:

Mi tačno nemamo granicu gdje se može krast i varat!

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2 Re: Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by foxlife »

mi da imamo granicu?
ma gdje cemo mi to
rekose oko 2000 ljekarskih uvjerenja
to je bar pola da ima neko ogranicenje bilo vid sluh motoricke sposobnosti ili sta sve ne i takvi su nazalost na nasim cestama
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#3 Re: Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by nadžak »

foxlife wrote: 01/12/2021 18:06 mi da imamo granicu?
ma gdje cemo mi to
rekose oko 2000 ljekarskih uvjerenja
to je bar pola da ima neko ogranicenje bilo vid sluh motoricke sposobnosti ili sta sve ne i takvi su nazalost na nasim cestama
Najodvratnije mi je ovaj pokušaj instruktora i advokata da prebace krivicu na ljekare. Kao, nismo mi znali i ne treba da znamo to da li je netko išao ili nije, mi smo samo spiskove dostavljali. E bagro bagro bezobrazna!!!
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4 Re: Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by foxlife »

bukvalno su svi pokvareni i ljekari i instruktori i vozaci
rijetko ces izgleda naci postenog u bilo kojoj bransi
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#5 Re: Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by Laplace »

nadžak wrote: 01/12/2021 17:40 :shock:

Mi tačno nemamo granicu gdje se može krast i varat!

Sreća je da je video titlovan, inače ništa ne bih razumio. :D

Btw, ovo je poprilično glupo i čovjek se zapita: zašto? Nije da bi ime bila neka komplikacija ni da su ih kao nešto pregledavali, kao da se inače ljekarska uvjerenja uzimaju zaozbiljno i da se kandidati nešto pregledaju po PS-u (ni za vozačku ni za posao a ni sistematski pregledi nisu nešto naročito). Biće da im je bilo bitnije da mušterije privuku brzim ljekarskim za par minuta bez ikakve muke i po jedne i po druge.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#6 Re: Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by Laplace »

foxlife wrote: 01/12/2021 18:55 bukvalno su svi pokvareni i ljekari i instruktori i vozaci
rijetko ces izgleda naci postenog u bilo kojoj bransi
Da. Ja zamišljam situaciju da mi je neko ponudio da dobijem ljekarsko a da ne budem pregledan. Možda će zvučati čudno, mnogi mi neće ni vjerovati, ali na to ne bih pristao. Ako imam neki zdravstveni problem zbog kojeg ne bih mogao proći na ljekarskom, bolje mi je da i ne vozim.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7 Re: Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by foxlife »

Laplace wrote: 01/12/2021 19:14
foxlife wrote: 01/12/2021 18:55 bukvalno su svi pokvareni i ljekari i instruktori i vozaci
rijetko ces izgleda naci postenog u bilo kojoj bransi
Da. Ja zamišljam situaciju da mi je neko ponudio da dobijem ljekarsko a da ne budem pregledan. Možda će zvučati čudno, mnogi mi neće ni vjerovati, ali na to ne bih pristao. Ako imam neki zdravstveni problem zbog kojeg ne bih mogao proći na ljekarskom, bolje mi je da i ne vozim.
nazalost malo imas takvih razmisljanja
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#8 Re: Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by preludezalude »

Gledao sam ispred doma zdravlja u Tuzli, stari covjek jedva hoda sa stapom...prilazi autu, sjeda za volan i ode. Jbt...on ima reflekse kao mrtav konj ali ON VOZI. Ljekarska uvjerenja se izdaju vecinom samo da se naplate. Ogroman je to biznis. Na ulici je ogroman broj vozaca koji nebi smjeli voziti. Pa koliko samo ljudi koristi razne lijekove sa kojim nebi smjeli voziti.
Dovoljan je primjer avionska nesreca u Mostaru prije par godina u kojoj je poginulo 5 osoba. Pilot je bio srcani bolesnik i nikako nebi trebao imati pilotsku dozvolu. A on je imao pilotsku dozvolu i prosao je ljekarski pregled. I niko nije potegao pitanje odgovornosti medicinske ustanove koja je izdala ljekarsko uvjerenje.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#9 Re: Lažna ljekarska uvjerenja u USK-istraga CIN-a

Post by Laplace »

preludezalude wrote: 02/12/2021 20:45 Gledao sam ispred doma zdravlja u Tuzli, stari covjek jedva hoda sa stapom...prilazi autu, sjeda za volan i ode. Jbt...on ima reflekse kao mrtav konj ali ON VOZI. Ljekarska uvjerenja se izdaju vecinom samo da se naplate. Ogroman je to biznis. Na ulici je ogroman broj vozaca koji nebi smjeli voziti. Pa koliko samo ljudi koristi razne lijekove sa kojim nebi smjeli voziti.
Dovoljan je primjer avionska nesreca u Mostaru prije par godina u kojoj je poginulo 5 osoba. Pilot je bio srcani bolesnik i nikako nebi trebao imati pilotsku dozvolu. A on je imao pilotsku dozvolu i prosao je ljekarski pregled. I niko nije potegao pitanje odgovornosti medicinske ustanove koja je izdala ljekarsko uvjerenje.
Nije to samo kod vozača, mada time dobijmo ubice na cesti pa je nekako najopasnije. Sa mnom u školi radi bar nekoliko likova koje ne bi trebalo pustiti na kilometar od bilo koje škole ali eto rade i upropaštavaju generacije učenika.
Post Reply