Last.fm

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1 Last.fm

Post by So What! »

Image

Vjerujem da ima dosta članova ovog foruma koji su ujedno i članovi Last.fm pa eto, bilo bi dobro da se upišu ovdje radi daljnje komunikacije kada je muzika u pitanju:

JA: http://www.last.fm/user/KillerBee689
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#2 Re: Last.fm

Post by Obskurni »

User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3 Re: Last.fm

Post by hrastov žižak »

tek se registrovo na last? :o
s obskurnim sam veri haj, al lažu, ne slušam ove obskurne indi folk eksperimentale :D
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4 Re: Last.fm

Post by So What! »

hrastov žižak wrote:tek se registrovo na last? :o
s obskurnim sam veri haj, al lažu, ne slušam ove obskurne indi folk eksperimentale :D
Pa mogu li ti imati u frinendsovima, mada mislim da nisam ni HIGH, ali nema veze, kolege smo s foruma.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#5 Re: Last.fm

Post by DON_eARL »

hrastov žižak wrote:tek se registrovo na last? :o
s obskurnim sam veri haj, al lažu, ne slušam ove obskurne indi folk eksperimentale :D
A ti ko da imaš 300k slušanja, pa možeš da se čudiš. :D
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#6 Re: Last.fm

Post by Mannequin »

Ljudi dodala sam vas :D
I odmah da znate, ne slusamo iste izvodjace :mrgreen:
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#7 Re: Last.fm

Post by hrastov žižak »

DON_eARL wrote:
hrastov žižak wrote:tek se registrovo na last? :o
s obskurnim sam veri haj, al lažu, ne slušam ove obskurne indi folk eksperimentale :D
A ti ko da imaš 300k slušanja, pa možeš da se čudiš. :D
:D :run:
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#8 Re: Last.fm

Post by Obskurni »

hrastov žižak wrote:tek se registrovo na last? :o
s obskurnim sam veri haj, al lažu, ne slušam ove obskurne indi folk eksperimentale :D
SVE SU OVO NEISTINE
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#9 Re: Last.fm

Post by KPNCTNJAH »

Davno sam vidio da mi buraz ima ovdje profil, vidim sad da je od 2008 registrovan, 100 000 slusanja... mene je uvijek nerviralo kad to zateknem u procesima :D
ja sam se tek sad registrovao, nabacao sam stotinjak izvodjaca, vi ste mi very low :mrgreen:
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#10 Re: Last.fm

Post by Obskurni »

Ma samo dodajite pa dokle stignemo :D
pojilo
Posts: 22
Joined: 16/08/2006 10:51

#11 Re: Last.fm

Post by pojilo »

Predobar sajt koji koristim da bi nasao neke bendove, nisam bas cesto na profilu :)
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#12 Re: Last.fm

Post by DON_eARL »

Kakvi su komentari na novu verziju? :D
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#13 Re: Last.fm

Post by Eluveitie »

joj ja reko vid' Džeke kad sam otvorila link hahahah
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#14 Re: Last.fm

Post by Nierika »

Prikačen mi je Spotify na Last mada nemam više ono što skrobla. :D Ima dobrih preporuka tamo.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#15 Re: Last.fm

Post by Russki »

zar je još ovo u modi?

nekad davno sam imo profajl na tome...

brdo nekih slušanja
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#16 Re: Last.fm

Post by Nierika »

Šta je onda u modi umjesto Last-a?
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#17 Re: Last.fm

Post by Russki »

ma ne znam bona, nego onako pitam

ja vecinom spotify koristim, valja mi na poslu
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#18 Re: Last.fm

Post by Nierika »

I ja koristim Spotify, al' nije mi to baš zamjena za Last. Last je kao muzička društvena mreža ili nešto.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#19 Re: Last.fm

Post by klaki »

Koristi se last.fm. Clan sam nekih muzickih grupa/chatova i ljudi tu uveliko koriste i dan danas :mrgreen:

Ja ne koristim :oops:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#20 Re: Last.fm

Post by Ironman_88 »

Relikt prošlosti, baš sam nedavno iz nostalgije reaktivirao profil i listao i gledao šta sam sve slušao tad i koliko, čitao poruke s kim sam se dopisivao itd. Nekad mi je slušanje muzike bio hobi i oduzimao dosta vremena, puno poznanstava sam tad sklapao upravo preko last.fm
Kako se je odrastalo i starilo i slušanje/"furanje" muzike postajalo sve više sporedna stvar, tako je i last.fm gubio sve više na značaju - vjerovatno su i svi ostali koji su ga tad aktivno koristili prošli kroz taj proces.

Postoji i dan danas, može se spojiti na spotify i sve ostale streaming platforme, ali su dani slave daleko iza njega.
Ili mislim da je tako zato što sam ja ispao iz tog fazona?
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#21 Re: Last.fm

Post by Nierika »

Meni je bio najkorisniji jer sam imala zabilježeno šta slušam pa mogu kasnije naći te bendove. I bili su i shoutovi i računanje muzičke kompatibilnosti i preporuke i izlistani koncerti u blizini. Nisam sad zaluđenik bila al' draga mi skroz platforma. :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#22 Re: Last.fm

Post by Russki »

Ironman_88 wrote: 19/10/2022 12:34 Relikt prošlosti, baš sam nedavno iz nostalgije reaktivirao profil i listao i gledao šta sam sve slušao tad i koliko, čitao poruke s kim sam se dopisivao itd. Nekad mi je slušanje muzike bio hobi i oduzimao dosta vremena, puno poznanstava sam tad sklapao upravo preko last.fm
Kako se je odrastalo i starilo i slušanje/"furanje" muzike postajalo sve više sporedna stvar, tako je i last.fm gubio sve više na značaju - vjerovatno su i svi ostali koji su ga tad aktivno koristili prošli kroz taj proces.

Postoji i dan danas, može se spojiti na spotify i sve ostale streaming platforme, ali su dani slave daleko iza njega.
Ili mislim da je tako zato što sam ja ispao iz tog fazona?
Mogao bih se složiti da je relikt prošlosti, barem što se nas pojedinaca tiče. Zato sam i ostao malo iznenađen kada sam vidio temu na ovu temu :lol: Mislio sam da je to nestalo sa lica Zemlje. Doduše, moram priznati, povremeno mi naumpadne neke pjesme koje nisam čuo više od deset godina pa se sjetim da sam tamo to imao zapisano.

Što se tiče samog slušanja muzike..za mene nikako nije hobi nego sastavni dio života i potreba i shodno tome je playlista je uvijek upaljena :)
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#23 Re: Last.fm

Post by Ironman_88 »

Russki wrote: 03/11/2022 21:40
Mogao bih se složiti da je relikt prošlosti, barem što se nas pojedinaca tiče. Zato sam i ostao malo iznenađen kada sam vidio temu na ovu temu :lol: Mislio sam da je to nestalo sa lica Zemlje. Doduše, moram priznati, povremeno mi naumpadne neke pjesme koje nisam čuo više od deset godina pa se sjetim da sam tamo to imao zapisano.

Što se tiče samog slušanja muzike..za mene nikako nije hobi nego sastavni dio života i potreba i shodno tome je playlista je uvijek upaljena :)
Slušam i ja još uvijek dnevno muziku, vrte se playliste i pokušavam ostati informisan koliko toliko u vezi novih stvari ali ponovo ne mogu to porediti sa situacijom od tad.

Tad sam slušao konstantno muziku, kupovao original CD-ove i merch, visio stalno po forumima, visio na last.fm, išao stalno na koncerte i svirke, isčekivao nove albume, imao online poznanstva sa kojim sam samo razmjenjivao muziku, čitao recenzije i analize...
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#24 Re: Last.fm

Post by Nierika »

Zaluđeništvo. :D

Pitanje je kako i danas tako uz brojne obaveze itd. Mada ne mislim da je nemoguće.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#25 Re: Last.fm

Post by Russki »

Nije nemoguće, ali sigurno dosta teže.

Ne znam evo, ja se trudim koliko mogu kad imam slobodnog vremena da još tražim muziku. Znam nekad da pustim neki album pa mi onda krene redom da izbacuje neke stvari, pa nekako se to sve povezuje. Pa i čujem negdje nešto od nekoga ili pročitam na netu, subscriban sam na milijardu sajtova, youtube kanala koji se bave općenito glazbom pa i tu nešto pokupim. Pratim određene glazbenike pa i oni nekad nešto preporuče. Da se još štošta naći, osim vremena da se to presluša kako treba.

Ali eto..pomalo što narod kaže. Ima dana...malo po malo...
Post Reply