Laserska korekcija vida (update!)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#126 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by triple mama »

moja sestra je prije mozda 5-7 godina u Kanadi skinula dioptriju. vratila joj se prosle godine, ali mnogo manja. mozda sad ima -1 na oba oka.
muž, koji je u 50im godinama, prosle godine skinuo minus u sarajevu (iako mu je oftamolog savjetovao da to ne radi jer ce odmah dobiti +) i on nije poslušao...
kaže da se debeeeeeeeeelo zeznuo.... znači, nista ne vidiš na blizinu! stalno nosi sa sobom + naočale jer mu stalno trebaju! tako da u godinama 50+ da znate da ćete dobiti + ako skinete -
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#127 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by pici »

Sa 50+ se dobija plus il ovako ili onako, to ljekari zovu staračka dioptrija ili plus. Ja sam zbog toga bio skinuo na jednom oku vise minusa a na drugom manje tako da kada gledas sa oba oka imas savrsen vid. 2015 sam skinuo dioptriju minus preko 3,50 na oba oka i jos mi se poceo pojavljivati plus, to je u nekoj 45-46 godini zivota. Taj plus se ne moze izbjeci jer ides u starost, mozda neki kojima je extra genetika al vecina nas smo u pedesetim ćoravi na blizu.
Moja jedina mana je suhoca ociju i pocetak starackog plusa, moram nositi naocale kada citam ili kuckam na leptopu. Jbga tako je kako je.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#128 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Sanjarko »

Tačno tako. Nego ovima koji imaju vidnih bolesti i smetnji da li bolje prija slika plavijeg spektra boja i sl.

Ne znam kako da objasnim. Na laptopu mi prirodno slika na default oko 6 000, ja sebi pojačao na 8 000, možda i jače.

Pitam ove koji imaju očne floatere i vide krvna zrnca i sl.

Srećom kažem meni stagnira sve.
Post Reply