Laserska korekcija vida (update!)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#101 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by pici »

mirota wrote: 15/02/2023 07:10
pici wrote: 01/12/2019 09:19 uradio prije 4 i po godine evo i dan danas vidim super osim tih suhih ociju koje moram kapat i mazat... mislim da se laserom radi preko -3 do -12 ili -10... dalje ne moze ili ugradjuju lece, mora se prvih mjesec dva pridrzavat upustava inace djaba vam novci moji sinovci... ko ima pare nek uradi, isplati se, jebo naocale, sad nosim samo suncane :mrgreen:
ja bio na pregledu, stabilna doptrija -4 godinama, ali avaj, ne moze, imam 50 + godina, ostaju sociva i cvike, nema veze, sto kaze dr, ne zna nijednog oftalmologa kratkovidog da je uradio tu op
Meni je minus ok al mi se plus pogorsava jebiga stari se.54 godine.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#102 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Qler »

od 2011 godine nema promjena :) tad uradio u svjetlosti kad se tek otvorilo. Nedavno bio na kontroli, i dalje nema dioptrije, evo sad ce mi 38 godina :) jos mladic
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#103 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by teuta06 »

koliko košta u klinici svjetlost operacija sa svim pregledima?
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#104 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by pici »

Qler wrote: 15/02/2023 09:19 od 2011 godine nema promjena :) tad uradio u svjetlosti kad se tek otvorilo. Nedavno bio na kontroli, i dalje nema dioptrije, evo sad ce mi 38 godina :) jos mladic
ufff pa ti si puter jos uvjek :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#105 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by pici »

teuta06 wrote: 15/02/2023 09:58 koliko košta u klinici svjetlost operacija sa svim pregledima?
https://svjetlost.ba/UserDocsImages/dok ... el=1157256
User avatar
mirota
Posts: 2353
Joined: 11/01/2018 11:42

#106 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by mirota »

pici wrote: 15/02/2023 09:16
mirota wrote: 15/02/2023 07:10

ja bio na pregledu, stabilna doptrija -4 godinama, ali avaj, ne moze, imam 50 + godina, ostaju sociva i cvike, nema veze, sto kaze dr, ne zna nijednog oftalmologa kratkovidog da je uradio tu op
Meni je minus ok al mi se plus pogorsava jebiga stari se.54 godine.
meni je 51 god, plus poceo lani, mora to s godinama... i to samo kad pisem i citam sa mobitela da ne izduzujem ruke :mrgreen:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#107 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by mali_balon »

pici wrote: 15/02/2023 10:58
Qler wrote: 15/02/2023 09:19 od 2011 godine nema promjena :) tad uradio u svjetlosti kad se tek otvorilo. Nedavno bio na kontroli, i dalje nema dioptrije, evo sad ce mi 38 godina :) jos mladic
ufff pa ti si puter jos uvjek :mrgreen:
Bubuljicavi drkadzija :mrgreen:
Otiso ja kontam pogorsao mi se vid...slusa ne dokror uze novine kaze haj citaj sa naocalama ja ispruzi ruke, pa primakni, pa odmakni reko nisu mi dovoljno duge ruke, kaze dr haj skini naocale i citaj, ja skinem, kaze kako je sad, pa reko sta je ovo sve vidim super, e kaze to ti je staracaka dioptrija, sjebo sam se 1mjesec sebi nisam doso, tome ima 4g i dan danas nisam promjenio naocale, nedam se, jest da imam dodatne pa stavim na ove kad citam i pisem i da ne vidim citat i pisat niti ljude prepoznat na 10m od mene, ako neko mahne mahnem i ja ispitam se iako nemam pojma ko je....ne dam se
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#108 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by pici »

Ja prije nego sto sam otisao na operaciju 2015 godune u augustu odem u vrazovu kod ocnog jer bio mi se pogorsao minus a vidim i citanje me zajebaje.Nabije on meni one cole i hajd citaj, ja na minus ono ko jedva.Dade on meni dioptriju novu i kao hajd vozdra.Reko mu ja a na blizu imam problem.Stade on smije se, pitame kolko godina imas, ja ko iz topa 46, pa sta hoces kaze i ode iz sobe :shock: ja kakvi gmazovi rade u vrazovoj to je uzas.
Odem u privatnu radnju na marin dvoru, odmah kod vrazove i kao besplatan pregled.Pregleda mene ko neki kvazi doktor a vise neki tehnicar i kao trebaju ti plus i minus naocale.Kao to je nekih 400km onda.I ja ti to iskesiram i bidnu gotove za dan-dva.Stavim ih, to ne mozes hodati, kaze mi moras se naviknuti na njiHa.Ja iz radnje i hop prvi trotoar na nos.Jebo sam mu sve po spisku, stavi ti ovo pa hodaj.I tako sam se odlucio na operaciju i nisam se pokajao.Sad samo kad citam i kuckam na laptopu, stavim djozluke od +1.50.Kad gledam TV i idem vani, bez djozluka, vidim OK.
corave okice
Posts: 84
Joined: 28/07/2013 10:29

#109 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by corave okice »

teuta06 wrote: 15/02/2023 09:58 koliko košta u klinici svjetlost operacija sa svim pregledima?
Pregled 150KM da vide jesi li za operacije.
Operacija kao bolja metoda PRK1800 po oku, znaci 3600KM.
Ova druga metoda je 1500 po oku

Ja bio, imali kao LASIK akciju 1000 po oku, zavrsio platio pregled, samo mi ponudili ovu 3600. Ja se sjebo, malo popizdio i na vrata... :skoljka:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#110 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by anex »

Zaje*o si se...

Isplatilo se, barem meni...

Isto tako 3600 KM plus pregled prije toga i kontrola poslije.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#111 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Chmoljo »

pici wrote: 15/02/2023 11:49 Ja prije nego sto sam otisao na operaciju 2015 godune u augustu odem u vrazovu kod ocnog jer bio mi se pogorsao minus a vidim i citanje me zajebaje.Nabije on meni one cole i hajd citaj, ja na minus ono ko jedva.Dade on meni dioptriju novu i kao hajd vozdra.Reko mu ja a na blizu imam problem.Stade on smije se, pitame kolko godina imas, ja ko iz topa 46, pa sta hoces kaze i ode iz sobe :shock: ja kakvi gmazovi rade u vrazovoj to je uzas.
Odem u privatnu radnju na marin dvoru, odmah kod vrazove i kao besplatan pregled.Pregleda mene ko neki kvazi doktor a vise neki tehnicar i kao trebaju ti plus i minus naocale.Kao to je nekih 400km onda.I ja ti to iskesiram i bidnu gotove za dan-dva.Stavim ih, to ne mozes hodati, kaze mi moras se naviknuti na njiHa.Ja iz radnje i hop prvi trotoar na nos.Jebo sam mu sve po spisku, stavi ti ovo pa hodaj.I tako sam se odlucio na operaciju i nisam se pokajao.Sad samo kad citam i kuckam na laptopu, stavim djozluke od +1.50.Kad gledam TV i idem vani, bez djozluka, vidim OK.
ja sam mislio da Ron Jeremy ne može pasti na nos :D
corave okice
Posts: 84
Joined: 28/07/2013 10:29

#112 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by corave okice »

anex wrote: 15/02/2023 18:23 Zaje*o si se...

Isplatilo se, barem meni...

Isto tako 3600 KM plus pregled prije toga i kontrola poslije.
Nakon godinu dana i ja sam svjestan da sam se zajebo sto nisam ipak uradio. No sta bi?
Evo prijavio sam se u eyeclinic, imaju akciju, i idemo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#113 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Sanjarko »

Dobro je da vi to mozete i uraditi i priustiti. Ja nazalost ni jedno, ni drugo nemogu. Operacija s JAG laserom floatera nije bas bezazlena. Ali kazem srecom naucio sam s njima da zivim.
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#114 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Altsa »

pici wrote: 15/02/2023 11:49 Ja prije nego sto sam otisao na operaciju 2015 godune u augustu odem u vrazovu kod ocnog jer bio mi se pogorsao minus a vidim i citanje me zajebaje.Nabije on meni one cole i hajd citaj, ja na minus ono ko jedva.Dade on meni dioptriju novu i kao hajd vozdra.Reko mu ja a na blizu imam problem.Stade on smije se, pitame kolko godina imas, ja ko iz topa 46, pa sta hoces kaze i ode iz sobe :shock: ja kakvi gmazovi rade u vrazovoj to je uzas.
Odem u privatnu radnju na marin dvoru, odmah kod vrazove i kao besplatan pregled.Pregleda mene ko neki kvazi doktor a vise neki tehnicar i kao trebaju ti plus i minus naocale.Kao to je nekih 400km onda.I ja ti to iskesiram i bidnu gotove za dan-dva.Stavim ih, to ne mozes hodati, kaze mi moras se naviknuti na njiHa.Ja iz radnje i hop prvi trotoar na nos.Jebo sam mu sve po spisku, stavi ti ovo pa hodaj.I tako sam se odlucio na operaciju i nisam se pokajao.Sad samo kad citam i kuckam na laptopu, stavim djozluke od +1.50.Kad gledam TV i idem vani, bez djozluka, vidim OK.
Na te naocale se rijetko ko moze naviknuti. Meni zena isto te dobila i probala ali nema sanse.Isto ih bacila i otisla na operaciju.
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#115 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by pici »

Ko god moze nek izbjegava te duple naocale, stedite i idite na lasersku korekciju vida.Ko ima preko -3 bolje da ide na korekciju jer se godinama pogorsava.Oni koji citaju i imaju blagi plus, nema potrebe, povremeno staviti kad citas ili kuckas mobilni i komp.Vec preko +3 bi trebala operacija to nevdis bijelu macku ispred sebe a kamoli sta drugo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#116 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Sanjarko »

pici wrote: 17/02/2023 11:10 Ko god moze nek izbjegava te duple naocale, stedite i idite na lasersku korekciju vida.Ko ima preko -3 bolje da ide na korekciju jer se godinama pogorsava.Oni koji citaju i imaju blagi plus, nema potrebe, povremeno staviti kad citas ili kuckas mobilni i komp.Vec preko +3 bi trebala operacija to nevdis bijelu macku ispred sebe a kamoli sta drugo.
Ja nevidim na jedno oko dobro, na daljinu +2-2,5 je bilo, stagnira srecom, ali floatersi. :-) Srecom i oni stagniraju. Posljedica ovo u vezi vida mozda od bolesne jetre. Bila bolesna prije 12-13 godina mozda i vise, a 2012 otkriveno da je bila bolesna ali se oporavila.

Ne nosim nikakve naocale. Ne pasu mi nesto. Posto sam na terapiji za sch i s njima kad ih stavim sam usporen, a inace sam usporen i bez terapije i s terapijom.

JAG laserom operacija skupa, a i nije bezazlena. Nema garancije da ce 100% nestati floatersi, a ni 100% da ce sve proci bez problema. A rade samo u inostranstvu ovu operaciju.
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#117 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Ambula »

Trebao bih ići u ponedjeljak na pregled, a pošto već znam da sam pogodan kandidat odmah bi u srijedu na operativni zahvat skidanja dioptrije -2,5 na oba oka bez nekih drugih stanja i bolesti oka. To bi sve trebalo biti završeno u klinici Svjetlost.

Pa čisto ko je to prošao da napiše neke pozitivne priče da bi malo lakše bilo jer "čaprkanje" po očima mi nikad nije bila opcija koja me privlačila, ovo radim uvjetovano zbog posla.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#118 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Qler »

Ma ne brini, ja još ne znam nikoga da je imao problem. Evo i žena neki dan kod sefića radila, nikakvih problema
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#119 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by Ambula »

Koliko sam čitao većina problem ide u pravcu suhoće oka, iritacije i zamućenja samog vida, a to sve moze trajati do mjesec. Neću dalje čitati i tragati za budalaštinama nek ostane na tome. :D
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#120 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by pici »

Suhoca oka je glavni problem poslije operacije. I dan danas kapam vjestacke suze.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#121 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by mayab »

Ambula wrote: 23/02/2024 08:53 Trebao bih ići u ponedjeljak na pregled, a pošto već znam da sam pogodan kandidat odmah bi u srijedu na operativni zahvat skidanja dioptrije -2,5 na oba oka bez nekih drugih stanja i bolesti oka. To bi sve trebalo biti završeno u klinici Svjetlost.

Pa čisto ko je to prošao da napiše neke pozitivne priče da bi malo lakše bilo jer "čaprkanje" po očima mi nikad nije bila opcija koja me privlačila, ovo radim uvjetovano zbog posla.
Već sam pisao na temi , uradio 2011., cca dva mjeseca kapao "vještačke suze" jel me ponekad po danu "žuljalo" , i onda i to prestalo...
Kako idu godine života , sad sam primoran za blizinu koristiti 1.5 naočale , što se tiče daljine ( a što je bio cilj operacije) sve je OK.
Kad skontam, tvoja dioptrija od 2,5 nije neka velika , jesi siguran da ti neće rasti dalje sa vremenom , već sam ovdje na temi iznio razmišljanje , šta ako je neko i dalje podložan rastu dioptrije , teoretski ispadne da za koju godinu opet ima neki minus ?
Ja kad sam se odlučio za operaciju , nekoliko godina sam nosao iste naočale
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#122 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by anex »

Ambula wrote: 23/02/2024 08:53 Trebao bih ići u ponedjeljak na pregled, a pošto već znam da sam pogodan kandidat odmah bi u srijedu na operativni zahvat skidanja dioptrije -2,5 na oba oka bez nekih drugih stanja i bolesti oka. To bi sve trebalo biti završeno u klinici Svjetlost.

Pa čisto ko je to prošao da napiše neke pozitivne priče da bi malo lakše bilo jer "čaprkanje" po očima mi nikad nije bila opcija koja me privlačila, ovo radim uvjetovano zbog posla.
Kao i mnogi ovdje, bio sam i ja u Svjetlosti...
Unazad par stranica procitaj i vidjet ćeš da svi pozitivno pišu.
Slobodno uradi to...bit' ćeš nam zahvalna :)

I drugo, ne boj se. Ničega. :thumbup: sretno!
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#123 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by ferratilis »

Ja sam davno razmisljao o ovome, pa mi je na pregledu doktor rekao da nisam za lasersku korekciju, zaboravio sam tacan razlog.

Da li neko ima iskustva s ovim, refraktivna zamjena lece?
https://www.plavapoliklinika.ba/trajno-skidanje-dioptrije-uz-refrakcijsku/
xilozin
Posts: 57
Joined: 16/02/2024 00:39

#124 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by xilozin »

anex wrote: 24/02/2024 09:08
Ambula wrote: 23/02/2024 08:53 Trebao bih ići u ponedjeljak na pregled, a pošto već znam da sam pogodan kandidat odmah bi u srijedu na operativni zahvat skidanja dioptrije -2,5 na oba oka bez nekih drugih stanja i bolesti oka. To bi sve trebalo biti završeno u klinici Svjetlost.

Pa čisto ko je to prošao da napiše neke pozitivne priče da bi malo lakše bilo jer "čaprkanje" po očima mi nikad nije bila opcija koja me privlačila, ovo radim uvjetovano zbog posla.
Kao i mnogi ovdje, bio sam i ja u Svjetlosti...
Unazad par stranica procitaj i vidjet ćeš da svi pozitivno pišu.
Slobodno uradi to...bit' ćeš nam zahvalna :)

I drugo, ne boj se. Ničega. :thumbup: sretno!
Sa koliko godina si skinuo i da li si cuo neka negativna iksustva,vidim da si dosta istrazivao o ovome...?
Imam 23 godine i zbog enormne zelje i velike mogucnosti da u buducnosti dobijem posao u policiji,po pravilniku ne bih trebao nositi naocale.
-1.25 na oba oka,miopija,klasika,kratkovidnost
Cuo sam da dioptrija mora biti stalna unazad godinu,sto kod mene jeste,a i doktorica mi prije 2 godine rekla,da imam uslove da skinem,samo eto da ta dioptrija mora biti stabilna.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#125 Re: Laserska korekcija vida (update!)

Post by anex »

xilozin wrote: 27/02/2024 02:34
anex wrote: 24/02/2024 09:08
Ambula wrote: 23/02/2024 08:53 Trebao bih ići u ponedjeljak na pregled, a pošto već znam da sam pogodan kandidat odmah bi u srijedu na operativni zahvat skidanja dioptrije -2,5 na oba oka bez nekih drugih stanja i bolesti oka. To bi sve trebalo biti završeno u klinici Svjetlost.

Pa čisto ko je to prošao da napiše neke pozitivne priče da bi malo lakše bilo jer "čaprkanje" po očima mi nikad nije bila opcija koja me privlačila, ovo radim uvjetovano zbog posla.
Kao i mnogi ovdje, bio sam i ja u Svjetlosti...
Unazad par stranica procitaj i vidjet ćeš da svi pozitivno pišu.
Slobodno uradi to...bit' ćeš nam zahvalna :)

I drugo, ne boj se. Ničega. :thumbup: sretno!
Sa koliko godina si skinuo i da li si cuo neka negativna iksustva,vidim da si dosta istrazivao o ovome...?
Imam 23 godine i zbog enormne zelje i velike mogucnosti da u buducnosti dobijem posao u policiji,po pravilniku ne bih trebao nositi naocale.
-1.25 na oba oka,miopija,klasika,kratkovidnost
Cuo sam da dioptrija mora biti stalna unazad godinu,sto kod mene jeste,a i doktorica mi prije 2 godine rekla,da imam uslove da skinem,samo eto da ta dioptrija mora biti stabilna.
Nisam cuo za neka negativna iskustva, nisam cuo ni da se nekome vratila dijoptrija.
I ja sam zbog posla uradio ovo i drago mi je da sam imao pare i uradio ovo.
Imao sam tada 38 godina....
Evo trenutno gledam tv bez nekih problema, ponekad znam nakapati kapi za oći zbog suhoce koju sam imao i prije operacije.
Ne boj se i uradi to. :thumbup:
Post Reply