Laserska depilacija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Sultanija55
Posts: 12
Joined: 03/10/2012 23:19

#276 Re: Laserska depilacija

Post by Sultanija55 »

lala* wrote:Ja bih radila fotoepilaciju lica, pa ako može neko nešto više da mi kaže o tome? Usput imam neki poremecaj hormona, pa nisam sigurna da li mi je pametno to raditi!?

Zahvaljujem :)

Ako imas poremecaj horomona onda se tretmani ne rade jer zbog samih hormona dlake rastu. A ako si na nekoj terapiji ( npr. kontracepcija radi regulisanja hormona ) onda mozes u onoj pauzi od 7 dana kada ne pijes terapiju.
User avatar
lala*
Posts: 255
Joined: 17/03/2010 17:05
Location: rajvoSa

#277 Re: Laserska depilacija

Post by lala* »

Sultanija55 wrote:
lala* wrote:Ja bih radila fotoepilaciju lica, pa ako može neko nešto više da mi kaže o tome? Usput imam neki poremecaj hormona, pa nisam sigurna da li mi je pametno to raditi!?

Zahvaljujem :)

Ako imas poremecaj horomona onda se tretmani ne rade jer zbog samih hormona dlake rastu. A ako si na nekoj terapiji ( npr. kontracepcija radi regulisanja hormona ) onda mozes u onoj pauzi od 7 dana kada ne pijes terapiju.
Bila sam nekad na terapiji, ali vise nisam jer sta god da sam probala nije imalo efekta. Znaci, nikad ih se necu moci rijesiti? :sad:
Sultanija55
Posts: 12
Joined: 03/10/2012 23:19

#278 Re: Laserska depilacija

Post by Sultanija55 »

lala* wrote:
Sultanija55 wrote:
lala* wrote:Ja bih radila fotoepilaciju lica, pa ako može neko nešto više da mi kaže o tome? Usput imam neki poremecaj hormona, pa nisam sigurna da li mi je pametno to raditi!?

Zahvaljujem :)

Ako imas poremecaj horomona onda se tretmani ne rade jer zbog samih hormona dlake rastu. A ako si na nekoj terapiji ( npr. kontracepcija radi regulisanja hormona ) onda mozes u onoj pauzi od 7 dana kada ne pijes terapiju.
Bila sam nekad na terapiji, ali vise nisam jer sta god da sam probala nije imalo efekta. Znaci, nikad ih se necu moci rijesiti? :sad:

Ne mogu da vjerujem da ti nista nije pomoglo. Koliko dugo si koristila terapiju? Ja sam imala poremecaj hormona i doktor mi je preporucio terapiju koja je zaista pomogla. Ja bih ti preporucila ginekologa Senada Mehmedbasica jer je jako strucan i moze ti rjesiti problem .... ako sredis hormone mozda ti nece ni trebati tretmani IPL-om. ;-)
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#279 Re: Laserska depilacija

Post by AAmilaAA »

Re: Laserska depilacija
Postao/la Ljuska_u_BaklaFi dana 20/03/2013 19:59

mala Lana je napisao/la:
Ako neko nije bio u No Vello na fotoepilaciji, a zainteresovan je da proba, imam neku karticu za 50 % popusta za osobu koja dodje prvi put

Znaci ako neko zeli, dacu mu karticu, i prvi tretman mu onda kosta 20, a ne 40 KM, javite se zene, da iskoristimo popuste

I ja imam karticu sa popustom, ako neko zeli dat cu je, u citiranom postu pise sta to znaci prvi tretman ko dođe sa tom karticom je 20KM umjesto 40KM.


Ja bih tu karticu :)))), ako je ima jos uvjek neko od vas, da se konacno odvazim i odem tamo
Mira12345
Posts: 3
Joined: 04/03/2013 18:01

#280 Re: Laserska depilacija

Post by Mira12345 »

Bila sam i na svom drugom tretmanu. Prezadovoljna sam uspijehom ovoga za sada. Meni su odmah rekli kako će mi bti potrebno 10-ak tretmana na licu, jer je ono hormonalna zona, ali moram priznati da sam ja i nakon 2 tretmana prezadovoljna uspijehom. Meni ne predstavlja nikakav problem jednom mjesečno otići u NMV. Vjerujte mi odmorila sam se psihički, jer sada ne moram svaki put prije izlaska vani uzeti pincetu i čupkati. Živjla IPL tehnologija :-D
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#281 Re: Laserska depilacija

Post by lajk »

Mira12345 wrote:Bila sam i na svom drugom tretmanu. Prezadovoljna sam uspijehom ovoga za sada. Meni su odmah rekli kako će mi bti potrebno 10-ak tretmana na licu, jer je ono hormonalna zona, ali moram priznati da sam ja i nakon 2 tretmana prezadovoljna uspijehom. Meni ne predstavlja nikakav problem jednom mjesečno otići u NMV. Vjerujte mi odmorila sam se psihički, jer sada ne moram svaki put prije izlaska vani uzeti pincetu i čupkati. Živjla IPL tehnologija :-D
Jel pocnu ispadat same od sebe poslije tretmana ili ? Ja bas imam problema na licu,nisam do sada nista radila pa za prvi put ne znam za koji tretman da se odlucim :roll:
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#282 Re: Laserska depilacija

Post by AAmilaAA »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
mala Lana wrote:Ako neko nije bio u No Vello na fotoepilaciji, a zainteresovan je da proba, imam neku karticu za 50 % popusta za osobu koja dodje prvi put :-D

Znaci ako neko zeli, dacu mu karticu, i prvi tretman mu onda kosta 20, a ne 40 KM, javite se zene, da iskoristimo popuste :)
I ja imam karticu sa popustom, ako neko zeli dat cu je, u citiranom postu pise sta to znaci :D prvi tretman ko dođe sa tom karticom je 20KM umjesto 40KM.

Zelim jaaaa. Hvala :))
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#283 Re: Laserska depilacija

Post by delirium.sa »

lala* wrote:Ja bih radila fotoepilaciju lica, pa ako može neko nešto više da mi kaže o tome? Usput imam neki poremecaj hormona, pa nisam sigurna da li mi je pametno to raditi!?

Zahvaljujem :)
Imaju oni doktoricu sa kojom se možeš posavjetovati. Ja isto imam hormonalni poremećaj i oni su rekli da treba riješiti uzrok dlaka, ali da će ovo pomoći da nestanu. Ja sam uradila samo jednom tretman lica i na nekim dijelovima su sve otpale, negdje su se smanjile. Uglavnom, prezadovoljna sam i jedva čekam idući tretman! :D
User avatar
lala*
Posts: 255
Joined: 17/03/2010 17:05
Location: rajvoSa

#284 Re: Laserska depilacija

Post by lala* »

delirium.sa wrote:
lala* wrote:Ja bih radila fotoepilaciju lica, pa ako može neko nešto više da mi kaže o tome? Usput imam neki poremecaj hormona, pa nisam sigurna da li mi je pametno to raditi!?

Zahvaljujem :)
Imaju oni doktoricu sa kojom se možeš posavjetovati. Ja isto imam hormonalni poremećaj i oni su rekli da treba riješiti uzrok dlaka, ali da će ovo pomoći da nestanu. Ja sam uradila samo jednom tretman lica i na nekim dijelovima su sve otpale, negdje su se smanjile. Uglavnom, prezadovoljna sam i jedva čekam idući tretman! :D
Super, hvala ti. Idem ove sedmice da probam, pa ćemo vidjeti. :-D
Woman
Posts: 314
Joined: 20/02/2010 17:45

#285 Re: Laserska depilacija

Post by Woman »

joj ja bih svoje brčiće uklonila,kontam kako se ovo stvarno isplati.ali trebam li ja prije tog tretmana odložiti pincetu dok to sve fino ujednačeno naraste?? ne do Bog :lol:
Sultanija55
Posts: 12
Joined: 03/10/2012 23:19

#286 Re: Laserska depilacija

Post by Sultanija55 »

Woman wrote:joj ja bih svoje brčiće uklonila,kontam kako se ovo stvarno isplati.ali trebam li ja prije tog tretmana odložiti pincetu dok to sve fino ujednačeno naraste?? ne do Bog :lol:

Uh pa nebi ni smjela cupkati ih pincetom. To je velika greska,samo vosak ( ako ih vec ukljanjas ) !
A da bi isla na tretman trebas ih pustiti da budu duge 1 do 3 milimetra i nakon toga ih ne smijes
cupati nikako. Budi spremna da ti budu na licu dok same ne otpadnu ali da je djeletvorno zaista jeste ! :thumbup:
Lilla
Posts: 3
Joined: 12/04/2013 22:01

#287 Re: Laserska depilacija

Post by Lilla »

Hej cure. Isto kao i neke od vas ovdje imala sam problema sa dlačicama na licu. Strašno me to nerviralo. Onda sam nakon godina čupkanja odlučila probati i s ovim. Do sada sam bila na 5 tretmana lica. Sutra mi je šesti. Malo je reći da sam zadovoljna, ja sam prezadovoljna. Ostalo mi je još cca 10% dlačica na licu koje su prije postojale. Zbog količene dlačica koje sam imala i mjesta gdje se nalaze rekli su mi da će mi biti potrebno 10-ak tretmana. Nadam se da je i vama pomoglo koliko i meni. Razmišljam o ubacivanju još jedne zone, to će biti 80KM mjesečno, toliko mogu ''pretrpiti'' :D LOOOOOOOOOOOOVE NO+VELLO
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#288 Re: Laserska depilacija

Post by saga »

^sad je poskupilo, 45KM po zoni

Ja danas bila prvi put (tj. drugi, prvi je onaj probni)... nožice urađene, crvenim se samo tako... ali rekla teta da je to dobro i ja joj vjerujem :oops: :mrgreen:
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#289 Re: Laserska depilacija

Post by Mezopotamija »

Zene prosvijetlite me, jel jedna zona = jedna noga do koljena, npr? i to kosta 40 KM?
Lilla
Posts: 3
Joined: 12/04/2013 22:01

#290 Re: Laserska depilacija

Post by Lilla »

Jedna zona ti je jedna cijela noga, to jest do bikini zone, ali ako gore nemaš dlaka može i biti samo do pola. Isto tako su ti oba potpazuha jedna zona, a opet jedna ruka je jedna zona. Ja sam danas radila dekolte i to mi je bila jedna zona, ali isto tako ako imaš dlaka na prsima i to ti spada pod jednu zonu sa dekolteom :D. Nadam se da sam bila od pomoći
tisine
Posts: 43
Joined: 02/04/2013 22:02

#291 Re: Laserska depilacija

Post by tisine »

Lice je jedna zona? Zanima me da li se podbradak, do vrata isto računa u to? :-D
User avatar
_pika_
Posts: 25
Joined: 14/04/2008 20:21

#292 Re: Laserska depilacija

Post by _pika_ »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
mala Lana wrote:Ako neko nije bio u No Vello na fotoepilaciji, a zainteresovan je da proba, imam neku karticu za 50 % popusta za osobu koja dodje prvi put :-D

Znaci ako neko zeli, dacu mu karticu, i prvi tretman mu onda kosta 20, a ne 40 KM, javite se zene, da iskoristimo popuste :)
I ja imam karticu sa popustom, ako neko zeli dat cu je, u citiranom postu pise sta to znaci :D prvi tretman ko dođe sa tom karticom je 20KM umjesto 40KM.

Sta je sa tom karticom, ja bih je rado probala :)?
Sultanija55
Posts: 12
Joined: 03/10/2012 23:19

#293 Re: Laserska depilacija

Post by Sultanija55 »

_pika_ wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:
mala Lana wrote:Ako neko nije bio u No Vello na fotoepilaciji, a zainteresovan je da proba, imam neku karticu za 50 % popusta za osobu koja dodje prvi put :-D

Znaci ako neko zeli, dacu mu karticu, i prvi tretman mu onda kosta 20, a ne 40 KM, javite se zene, da iskoristimo popuste :)
I ja imam karticu sa popustom, ako neko zeli dat cu je, u citiranom postu pise sta to znaci :D prvi tretman ko dođe sa tom karticom je 20KM umjesto 40KM.

Sta je sa tom karticom, ja bih je rado probala :)?
Kada odes na prvi tretman dobijes karticu sa popustom od 20%. Zatim je poklonis nekome i ta osoba jkada e iskoristi ti imas sljedeci tretman umanjen za 20% :)
tisine
Posts: 43
Joined: 02/04/2013 22:02

#294 Re: Laserska depilacija

Post by tisine »

Samo 20%? Zar nije bilo u pola cijene?
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#295 Re: Laserska depilacija

Post by saga »

Bilo je 20KM popusta...

Mada ne znam dijele li se ti popusti i dalje... meni ga ne dadose :oops:
tisine
Posts: 43
Joined: 02/04/2013 22:02

#296 Re: Laserska depilacija

Post by tisine »

Kako ti nisu dali :shock: A na fb pišu kako još uvijek važe ti kuponi.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#297 Re: Laserska depilacija

Post by saga »

Mozda misle da vaze vec podijeljeni (mada i oni imaju rok tri mjeseca)...
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#298 Re: Laserska depilacija

Post by Mezopotamija »

Zene ima li kakvog hajra od ovoga

bila sam kod Suljagica u Importanu, katastrofa, nista :zid:
Sultanija55
Posts: 12
Joined: 03/10/2012 23:19

#299 Re: Laserska depilacija

Post by Sultanija55 »

Kod mene bas bas ima rezultat ali sam isla u No Mas .... koliko puta si bila na tretmanu?

Mezopotamija wrote:Zene ima li kakvog hajra od ovoga

bila sam kod Suljagica u Importanu, katastrofa, nista :zid:
Lilla
Posts: 3
Joined: 12/04/2013 22:01

#300 Re: Laserska depilacija

Post by Lilla »

I kod mene ima efekta, prezadovoljna sam kako napreduje. Najradije bih čitavo tijelo odradila ovim čudom :D
Post Reply