Laserska depilacija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
anyy
Posts: 36
Joined: 17/04/2009 12:09
Location: Sarajevo

#1 Laserska depilacija

Post by anyy »

Zanima me da li se laserskom depilacijom trajno rijesavaju dlacice vec nakon prvog tretmana ili ih je potrebno vise?Te koliko odprilike kosta takva depilacija dlacica iznad usana?
User avatar
1987vendetta
Posts: 41
Joined: 06/02/2010 03:06

#2 Re: Laserska depilacija

Post by 1987vendetta »

Potrebno je vise tretmana, pozeljno je da koza bude svijetla, a dlacice tamne, jer laser "ne vidi" svijetle dlacice, stoga nije u stanju da ih odstrani. Izmedju tretmana, dlacice se ne smiju uklanjati voskom, cupati pincetom, znaci nijedan metod koji ukljucuje cupanje dlacica iz korijena, preporucuje se brijanje. Tretman se radi pod nadzorom doktora, ili ga radi sam doktor. Jako je skupo, naplacuje se prema povrsini koja se radi, npr. noge kostaju oko 1000 KM (za jednu nogu) po tretmanu, ispod pazuha 200 KM, nausnice nesto slicno i nije skroz trajna metoda, dlacice opet pocnu rasti u periodu od 4 do 6 godina..
kubaJana
Posts: 28
Joined: 16/02/2009 20:13

#3 Re: Laserska depilacija

Post by kubaJana »

anyy wrote:Zanima me da li se laserskom depilacijom trajno rijesavaju dlacice vec nakon prvog tretmana ili ih je potrebno vise?Te koliko odprilike kosta takva depilacija dlacica iznad usana?

Jeftinija varijanta od lasera je fotoepilacija, slican princip, treba vise tretmana, a dlacice se lakse uklone ako su tamnije na svijeloj kozi. Tako da se u tom periodu ne treba suncati, posjecivati solarij itd.. Kao sto ih ne treba ni cupati iz korijena min. mjesec-dva /bolje da ih sto vise izraste prije finalnog masakra/.
U Sarajevu sam ja radila fotoepilaciju bikini zone u salonu Vedrana, imas cijene na njihovom webu http://www.vedrana.ba.
Poredjenje cijena: Laserom jedan tretman bikini zone je 350 km, a fotoepilacija 80 km.
wendy
Posts: 257
Joined: 04/02/2009 16:22

#4 Re: Laserska depilacija

Post by wendy »

koliko je ta fotoepilacija trajna?
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#5 Re: Laserska depilacija

Post by nova_korisnica »

kubaJana wrote:
anyy wrote:Zanima me da li se laserskom depilacijom trajno rijesavaju dlacice vec nakon prvog tretmana ili ih je potrebno vise?Te koliko odprilike kosta takva depilacija dlacica iznad usana?

Jeftinija varijanta od lasera je fotoepilacija, slican princip, treba vise tretmana, a dlacice se lakse uklone ako su tamnije na svijeloj kozi. Tako da se u tom periodu ne treba suncati, posjecivati solarij itd.. Kao sto ih ne treba ni cupati iz korijena min. mjesec-dva /bolje da ih sto vise izraste prije finalnog masakra/.
U Sarajevu sam ja radila fotoepilaciju bikini zone u salonu Vedrana, imas cijene na njihovom webu http://www.vedrana.ba.
Poredjenje cijena: Laserom jedan tretman bikini zone je 350 km, a fotoepilacija 80 km.
imas li osjetljivu kozu?? kako ti je bilo poslije?? mene bikini nervira skroz i vec duze vrijeme razmisljam da to laserom uradim...ali cula sam i ja da je fotoepilacija bolja...
kubaJana
Posts: 28
Joined: 16/02/2009 20:13

#6 Re: Laserska depilacija

Post by kubaJana »

Nisam rekla koja je metoda bolja, vec koja je jeftinija. I ja sam pocetnik u ovome, a koliko sam se raspitala i izgooglala - fotoepilacija nije bas trajna za zivota, vec 10-15 godina, sto je meni vec sasvim dovoljno isplativo. Do sada sam imala samo jedan tretman, jos uvijek i ja posmatram razvoj. Valjda ce mrtve dlacice same poispadati u roku 10-tak dana. :-)
Kolegica kaze da je nakon 3 tretmana odstranila 70% dlacica. Na netu sam citala da su cure jako zadovoljne, u susjednim drzavama je to pocelo dosta prije nego kod nas.
Ja sam to odlucila zbog problema sa uraslim dlacicama, a ovisnik sam o glatkom :D
Kazu i da koza bude ljepsa, a urasle postanu proslost. To cu tek saznati vjerovatno tek za nekoliko mjeseci, nakon par tretmana. Mogu vam javljati rezultate.
Inace, nije mi posebno osjetljiva koza, a prije tretmana potpises ugovor vezan za kontraindikacije /ne smijes raditi fotoepialciju ako imas kozne bolesti, epilepsiju i jos nekih stvari, zaboravila sam jer to nista nemam :roll: /
Boljelo nije, ali jeste kao peckalo - nekako cudan i gadan osjecaj kada klikne tim aparatom, ali sreca pa bas kratko traje. Za manje od 5 min je bilo gotovo!
Smrt dlakama! :evil:
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#7 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

kubaJana wrote:Nisam rekla koja je metoda bolja, vec koja je jeftinija. I ja sam pocetnik u ovome, a koliko sam se raspitala i izgooglala - fotoepilacija nije bas trajna za zivota, vec 10-15 godina, sto je meni vec sasvim dovoljno isplativo. Do sada sam imala samo jedan tretman, jos uvijek i ja posmatram razvoj. Valjda ce mrtve dlacice same poispadati u roku 10-tak dana. :-)
Kolegica kaze da je nakon 3 tretmana odstranila 70% dlacica. Na netu sam citala da su cure jako zadovoljne, u susjednim drzavama je to pocelo dosta prije nego kod nas.
Ja sam to odlucila zbog problema sa uraslim dlacicama, a ovisnik sam o glatkom :D
Kazu i da koza bude ljepsa, a urasle postanu proslost. To cu tek saznati vjerovatno tek za nekoliko mjeseci, nakon par tretmana. Mogu vam javljati rezultate.
Inace, nije mi posebno osjetljiva koza, a prije tretmana potpises ugovor vezan za kontraindikacije /ne smijes raditi fotoepialciju ako imas kozne bolesti, epilepsiju i jos nekih stvari, zaboravila sam jer to nista nemam :roll: /
Boljelo nije, ali jeste kao peckalo - nekako cudan i gadan osjecaj kada klikne tim aparatom, ali sreca pa bas kratko traje. Za manje od 5 min je bilo gotovo!
Smrt dlakama! :evil:
A jel ima kakav doktor kod Vedrane, il to rade cure? Sjecam se kad je Vedrana prije koju godinu savjetovala meni i jaranicama da se drzimo depilacije jer su ipl aparati i laseri stetni za kozu, a sad nabavila i ona aparat, pa onda propovijeda da nije:D u svakom slucaju, voljela bih cuti iskustva, a cijene fkt jesu povoljne, pa mi nesto smrdi, ali ako je sve oke, rado cu joj dati koju milju:D
User avatar
Komšinica
Posts: 1719
Joined: 30/03/2010 17:51
Location: Sarajevo

#8 Re: Laserska depilacija

Post by Komšinica »

Neki dan sam na jednom forumu čitala vezano za ovu biljnu kremu Bioxet, više možete pročitati ovdje http://farmex.hr/bioxet-cesta-pitanja/.

Ne znam da li se ima kod nas kupiti, ali mi ovo isuviše dobro zvuči da bi bilo istinito. :roll: Možda sačekati izvjestan period, pa čuti mišljenja da li je zaista učinkovito.
kubaJana
Posts: 28
Joined: 16/02/2009 20:13

#9 Re: Laserska depilacija

Post by kubaJana »

ellmichak wrote: A jel ima kakav doktor kod Vedrane, il to rade cure? Sjecam se kad je Vedrana prije koju godinu savjetovala meni i jaranicama da se drzimo depilacije jer su ipl aparati i laseri stetni za kozu, a sad nabavila i ona aparat, pa onda propovijeda da nije:D u svakom slucaju, voljela bih cuti iskustva, a cijene fkt jesu povoljne, pa mi nesto smrdi, ali ako je sve oke, rado cu joj dati koju milju:D
Nema doktora, cure to rade, imaju neke svemirske naocale koje sam i ja dobila, i sve je bilo gotovo u 5 min. Napominjem da sam morala prije tretmana potpisati da nemam neke odredjene tegobe i bolesti.
Licno nisam nista cula lose za fotoepilaciju, a vidjela sam da su i Vedrana i ostale cure probale na sebi.
Inace, ja sam prezadovoljna, nakon evo 2 tretmana sam ih skoro sve potamanila! Ja sam malo duze cekala da ih sto vise izraste, i vecina ih je samo otpala!!! Predobro! Ono sto mi je jos draze je da mi se sama koza popravila, mislila sam da sam zauvijek osudjena na urasle dlacice i te oziljke, ali evo - sada je moja bikini zona kao iz casopisa 8-)
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#10 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

kubaJana wrote:
ellmichak wrote: A jel ima kakav doktor kod Vedrane, il to rade cure? Sjecam se kad je Vedrana prije koju godinu savjetovala meni i jaranicama da se drzimo depilacije jer su ipl aparati i laseri stetni za kozu, a sad nabavila i ona aparat, pa onda propovijeda da nije:D u svakom slucaju, voljela bih cuti iskustva, a cijene fkt jesu povoljne, pa mi nesto smrdi, ali ako je sve oke, rado cu joj dati koju milju:D
Nema doktora, cure to rade, imaju neke svemirske naocale koje sam i ja dobila, i sve je bilo gotovo u 5 min. Napominjem da sam morala prije tretmana potpisati da nemam neke odredjene tegobe i bolesti.
Licno nisam nista cula lose za fotoepilaciju, a vidjela sam da su i Vedrana i ostale cure probale na sebi.
Inace, ja sam prezadovoljna, nakon evo 2 tretmana sam ih skoro sve potamanila! Ja sam malo duze cekala da ih sto vise izraste, i vecina ih je samo otpala!!! Predobro! Ono sto mi je jos draze je da mi se sama koza popravila, mislila sam da sam zauvijek osudjena na urasle dlacice i te oziljke, ali evo - sada je moja bikini zona kao iz casopisa 8-)
aaaaaaaaa to je sve sto sam htjela cuti, samo moram pricekat da prodje ovo ljeto, jos uvijek imam uraslih dlacica, a onda spektakl :D

samo jos jedno pitanje? Citala sam da je to 10-15 godina, medjutim na onoj stranici ljepota.ba su reklamirali vedranu i rekli 10-15 mjeseci. Nadam se da je greska u pitanju :roll:
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#11 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

Komšinica wrote:Neki dan sam na jednom forumu čitala vezano za ovu biljnu kremu Bioxet, više možete pročitati ovdje http://farmex.hr/bioxet-cesta-pitanja/.

Ne znam da li se ima kod nas kupiti, ali mi ovo isuviše dobro zvuči da bi bilo istinito. :roll: Možda sačekati izvjestan period, pa čuti mišljenja da li je zaista učinkovito.
Ma opet ih moras cupat, pa muku mucit sa urastanjem (bar ja), da mi 'oce ova laserska upalit.... kud nisam musko
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#12 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

Ja sam juce bila kod Vedrane, ici cu za koji dan na fotoepilaciju, samo djevojke, raspitajte se prije nego odete, sve svi samo trce za lovom. U sustini, sad niko ne bi trebao raditi fotoepilaciju zbog sunca, najbolje je kada se pocne u 11. mjesecu raditi, pa zavrsi do marta- aprila, jer je vrlo opasno, moze doci do pojave hiper i hipopigmentacije. Ja sam juce pitala vedranu da li smijem raditi sada noge jer za 10-ak dana idem na more, njen odgovor je bio da je to preporucljivo :x to moze znaciti dvije stvari - da se pravi budala ili da ne zna neke cinjenice. ni jedno mi se ne svidja..
jos sam vidjela da dermolaser nema laser nego ipl uredjaj, ali da se prodaje kao laser (cijene za ipl su u drugim drzavama u rangu vedraninih, ili manje, dok su cijene lasera nekoliko puta vece). Procitajte na forum.hr temu trajna depilacija, ako bas zelite saznati sve sto nas zanima.
Ako ko ima nekih iskustava, bilo sam vedranom ili nekim drugim, dobro bi bilo da napise, da malo podijelimo iskustva, znate li gdje jos ima kakvih uredjaja, bilo ipl, bilo lasera....
marselaaaa
Posts: 25
Joined: 16/01/2010 22:20

#13 Re: Laserska depilacija

Post by marselaaaa »

Ja sam bila kod Dr Amre Mutevelić-Eminagić prije 10 dana na epilaciji nausnica laserom,nakon tretmana sam se razočarala pravo jer je stanje bilo nepromjenjeno, tek juče sam počela da primjećujem rezultate neke su ispale i skroz čudno izgledaju nemaju onaj završetak sa korjenom što znači da je nadam se bilo efektno :) Naručili su me opet za mjesec dana pa se nadam još boljim rezultatima samo je problem što sam ih morala podrezivati mjesec dana :) A i sada.........Ako se ne vrate ove što su ispale ja ću biti zadovoljna.....
cijena 150km, koristi pravi laser ne IPL ,ostalo je valjda individualno zavisi od tipa kože itd.I zaboravih napomenuti da se pripremite na bol bar u slučaju nausnica,mene je baš bolilo iako su me upozorili nisam baš očekivala da tako boli,zato sretno i smrt dlakama...
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#14 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

marselaaaa wrote:Ja sam bila kod Dr Amre Mutevelić-Eminagić prije 10 dana na epilaciji nausnica laserom,nakon tretmana sam se razočarala pravo jer je stanje bilo nepromjenjeno, tek juče sam počela da primjećujem rezultate neke su ispale i skroz čudno izgledaju nemaju onaj završetak sa korjenom što znači da je nadam se bilo efektno :) Naručili su me opet za mjesec dana pa se nadam još boljim rezultatima samo je problem što sam ih morala podrezivati mjesec dana :) A i sada.........Ako se ne vrate ove što su ispale ja ću biti zadovoljna.....
cijena 150km, koristi pravi laser ne IPL ,ostalo je valjda individualno zavisi od tipa kože itd.I zaboravih napomenuti da se pripremite na bol bar u slučaju nausnica,mene je baš bolilo iako su me upozorili nisam baš očekivala da tako boli,zato sretno i smrt dlakama...
sta te ponukalo da se odlucis na "pravi laser", a ne ipl :D mislim, koliko sam ja mogla skontati, ipl je jeftiniji jer je jeftiniji uredjaj, rade na istom principu, samo laser prodire dublje. Mozda treba zbog toga vise tretmana sa ipl uredjajem??? Jel zna neko koje su ostale razlike? I zasto se odlucit na jedno a ne druugo, jer se spremam ovih dana da se razrahatim. Smrt dlakama i od mene i puno srece pri njihovom ubijanju:-D

A gdje je ta doktorica? Jel imaju cijene za ostale dijelove tijela? Znas li mozda koji je laser u pitanju?

Nema razloga da se brines, svugdje ti pise, one slijedecih 10-15 dana nastavljaju normalno rasti a onda same ispadaju ;-)

pisi nam i dalja iskustva, za jedno mjesec dana, koliko ce ih se pojaviti :thumbup: ja ti zelim da ti se nijedna ne pojavi :D
marselaaaa
Posts: 25
Joined: 16/01/2010 22:20

#15 Re: Laserska depilacija

Post by marselaaaa »

Koliko sam uspjela "istražiti" na netu razlika je u tome što je laser efikasniji navodno ne oštećuje okolna tkiva nego je usmjeren isključivo na korjen dlake te se iz tog razloga mogu raditi i one na području ispod brade gdje se inače nalaze žlijezde , ima mogućnost uklanjanja svih dlaka osim sijedih,što bi značilo kako sam ja to shvatila i onih sitnih na području čitavog lica (što se baš vide ako je sunčano,fuj :-) )ako imaju bar malo pigmenta,sa laserom imaju dozvolu raditi samo doktori dok kozmetičari koriste IPL,imam negativno iskustvo sa kozmetičarima -epilacija onom iglom sa strujom,ostali su mi ožiljci ne veliki ali ipak ožiljci i da ne izostavim i cijenu koja je bar meni vrlo bitan faktor,dakle cijena tretmana laserom kojim rukuje doktor i IPL-om kojim rukuje kozmetičar su neznatne što je zaista nerealno, IPL bi trebao biti dosta jeftiniji , ja sam za sada zadovoljna one najdosadnije odvratne sa strana su ispale a one od nosa do gornje usne su još tu one su i inače gušće i svjetlije od ovih sa strane kojih imam manje ali su oštrije i tamnije-ovo govorim za inače dakle kako je bilo nadam se :)
nastavit ću sa izvještavanjem,sretno svima
Dr je na kovačićima http://www.dermatologija.ba, tamo piše sve i koji je laser imaši slike :)
Mene isto interesuju iskustva i naročito protuargumenti ako neko ima jer se baš nije zezati sa zdravljem a bogami i parama........
Hvala na lijepim željama :lol:
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#16 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

marselaaaa wrote:Koliko sam uspjela "istražiti" na netu razlika je u tome što je laser efikasniji navodno ne oštećuje okolna tkiva nego je usmjeren isključivo na korjen dlake te se iz tog razloga mogu raditi i one na području ispod brade gdje se inače nalaze žlijezde , ima mogućnost uklanjanja svih dlaka osim sijedih,što bi značilo kako sam ja to shvatila i onih sitnih na području čitavog lica (što se baš vide ako je sunčano,fuj :-) )ako imaju bar malo pigmenta,sa laserom imaju dozvolu raditi samo doktori dok kozmetičari koriste IPL,imam negativno iskustvo sa kozmetičarima -epilacija onom iglom sa strujom,ostali su mi ožiljci ne veliki ali ipak ožiljci i da ne izostavim i cijenu koja je bar meni vrlo bitan faktor,dakle cijena tretmana laserom kojim rukuje doktor i IPL-om kojim rukuje kozmetičar su neznatne što je zaista nerealno, IPL bi trebao biti dosta jeftiniji , ja sam za sada zadovoljna one najdosadnije odvratne sa strana su ispale a one od nosa do gornje usne su još tu one su i inače gušće i svjetlije od ovih sa strane kojih imam manje ali su oštrije i tamnije-ovo govorim za inače dakle kako je bilo nadam se :)
nastavit ću sa izvještavanjem,sretno svima
Dr je na kovačićima http://www.dermatologija.ba, tamo piše sve i koji je laser imaši slike :)
Mene isto interesuju iskustva i naročito protuargumenti ako neko ima jer se baš nije zezati sa zdravljem a bogami i parama........
Hvala na lijepim željama :lol:
E za ovaj laser sam citala na forum.hr da je pravo dobar, neki strucnjak je to bas govorio. Samo sto im na stranici ne pisu cijene. Mislim da se ipak cijene puno razliku od ipl-a, npr ipl za nausnice kod vedrane je cini mi se oko 50km, noge su 300, a znam da su kod bibe noge 1000, samo nemam pojma koji uredjaj ima kod nje. Znas li mozda ti okvirno cijene za ostale dijelove tijela? :?:
emanuela10
Posts: 11
Joined: 20/04/2010 18:15

#17 Re: Laserska depilacija

Post by emanuela10 »

ja sam bila na laserskoj kod bibe i njih nikome ne preporučujem,cijene su im užas a mene su isprzili.sad cu da idemu polikliniku sunce u zenicu pravo je povoljno da radim ruke i noge ,pa javim rezultate.a znali netko slućajno tel.dermaclinice dr.naima arslanagić oni takođe sada rade lasersku.i šta je bilo sa ovom curom sto je kod vedrane radila kakvi su rez
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#18 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

emanuela10 wrote:ja sam bila na laserskoj kod bibe i njih nikome ne preporučujem,cijene su im užas a mene su isprzili.sad cu da idemu polikliniku sunce u zenicu pravo je povoljno da radim ruke i noge ,pa javim rezultate.a znali netko slućajno tel.dermaclinice dr.naima arslanagić oni takođe sada rade lasersku.i šta je bilo sa ovom curom sto je kod vedrane radila kakvi su rez
ma kaze da je ok, samo je to ipl uredjaj a ne laser, i kako sam mogla procitati taj sto ona ima yperion 600 il tako nesto je ipl uredjaj nize kvalitete, ali ja svejedno namjeravam otici, ako u medjuvremenu ne nadjem nesto slicnih cijena, jer trenutno nemam novaca za vise, pa cu vidjeti... uglavnom, pisem rezultate cim probam, a i vi isto samo pisite, da razmjenimo iskustva :dance:
emanuela10
Posts: 11
Joined: 20/04/2010 18:15

#19 Re: Laserska depilacija

Post by emanuela10 »

ja sam isto razmisljala o vedrani ali sam upucena da taj ipl koji ona koristi nije bas najbolji,a ovi u zenici koriste lasere a jeftiniji su cijelo lice 80 km cijelo tijelo 300 km pa razmisli o tome nije zenica daleko , ja sam iz sa ali cu radije tamo jer su ipak klinika a ne kozmeticki salon
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#20 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

emanuela10 wrote:ja sam isto razmisljala o vedrani ali sam upucena da taj ipl koji ona koristi nije bas najbolji,a ovi u zenici koriste lasere a jeftiniji su cijelo lice 80 km cijelo tijelo 300 km pa razmisli o tome nije zenica daleko , ja sam iz sa ali cu radije tamo jer su ipak klinika a ne kozmeticki salon
ma ne mogu laseri biti tako jeftini :roll: koja je klinika u pitanju i znas li koji uredjaj koriste... nacitala sam se o tome zadnjih dana, svasta znam :lol:
emanuela10
Posts: 11
Joined: 20/04/2010 18:15

#21 Re: Laserska depilacija

Post by emanuela10 »

ma i ja sam dlake su mi nocna mora,laser je mediostar diodni cini mi se isi ima i suljagic kod bibe a imaju jos neki ,ja cu da probam pa cemo vidjeti evo broj pa nazovi ako te zanima jos nesto 032462165.i meni se cini jeftino previse pa ne znam
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#22 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

http://poliklinikasunce.com - pise da imaju 3 lasera i jedan ipl, pa su to mozda cijene za ipl.... raspitaj se prije nego das novac

edit: evo i cijene http://poliklinikasunce.com/index.php?o ... Itemid=142

samo je pitanje s cime rade, a fkt zenica nije daleko, pa eto pisite iskustva
marselaaaa
Posts: 25
Joined: 16/01/2010 22:20

#23 Re: Laserska depilacija

Post by marselaaaa »

Ljudi ovo je pravooo jeftino samo nigdje nisam našla koji laser,javite ako nešto znate bilo kakve pojedinosti nije daleko za ove pare uopšte,
Možemo se skupit pa u Ze da istrijebimo dlake :lol: :lol: :lol:
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#24 Re: Laserska depilacija

Post by ellmichak »

malo mi je shuhveli bas zato sto su cijene k'o u minčenu :lol:
crvenkapica86
Posts: 18
Joined: 21/04/2010 10:59

#25 Re: Laserska depilacija

Post by crvenkapica86 »

Jel ko isao u Zenicu?Pisite....Ovo je prejeftino.Vidjela sam da imaju i lasersko uklanjanje kapilara.Taman sam kontala mamu voditi na taj tretman.Zna li ko kako se radi? :mrgreen:

Ako se uradi depilacija sa ovim ipl uredjejem koliko cu dugo ostati "glatka" :-D
Post Reply