Laserska cirkumcizija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Vygor
Posts: 47
Joined: 27/06/2008 19:48

#1 Laserska cirkumcizija

Post by Vygor »

Pozz,zna li mozda neko radi li iko lasersku cirkumciziju/sunecenje u Sarajevu?
Dmaster
Posts: 65
Joined: 01/07/2006 15:20

#2 Re: Laserska cirkumcizija

Post by Dmaster »

Hajte raja pliz, zar niko nista ne zna u vezi ovoga? :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3 Re: Laserska cirkumcizija

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Google kaže...

Lasersko obrezivanje
Imam fimozu te bih trebao otići na zahvat, međutim zanimalo bi me nekoliko stvari prije nego odem na zahvat. 1. Postoji li u Hrvatskoj mogućnost laserskog obrezivanja? Ako da, gdje i kolika je cijena po prilici? 2. Koja je razlika između laserskog i sa skalpelom tj. razlika trajanja operacije, opasnosti, oporavka? 3. I u toku oporavka brine me jutarnja erekcija, pa me zanima postoji li neki način suzbijanja erekcije prilikom oporavka (tablete ili injekcije)?

Poštovani, možda i postoji mogućnost obrezivanja laserom u Hrvatskoj obzirom na "boom" lasera u ponudama sve većeg broja novootvorenih modernih poliklinika, no pitanje je postoji li potreba za tim i koji benefit to donosi. Razlike u trajanju operacije gotovo da i nema, a kod laserske operacije krvarenja gotovo da i nema. Međutim, kod klasične cirkumcizije krvarenje je također zanemarivo. Oporavak traje približno isto do eliminacije resorptivnih šavova, cca 10-15-tak dana. Jutarnja erekcija se rješava uzimanjem diazepama 2-5mg. O cijeni se možete raspitati u poliklinikama koje tu uslugu nude.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Laserska cirkumcizija

Post by Truba »

ja sam ko mali imao fimozu

dodje teta malo ti se igra s kitom i samo navuce kozicu preko :mrgreen:
boli i razdere kozicu ali bude ok kasnije :run:
Dmaster
Posts: 65
Joined: 01/07/2006 15:20

#5 Re: Laserska cirkumcizija

Post by Dmaster »

Preporuka gdje napraviti "CAP" u Sarajevu :D ?
Dmaster
Posts: 65
Joined: 01/07/2006 15:20

#6 Re: Laserska cirkumcizija

Post by Dmaster »

Dr. Selver Sabanovic ti je vrh sto se tice svega, ima privatnu polikliniku, radi i crikumciziju, doduse nisam siguran da li je laserska u pitanju, ali def preporuka ;)
Post Reply