laptop radi samo u safe mode . gdje popraviti

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#1 laptop radi samo u safe mode . gdje popraviti

Post by radenska »

Jutro narode. Ovako Laptop Compaq radi samo u safe mode. Toliko je spor da je to strasno. Sta mu fali i gdje popraviti. Mislim da bi mozda trebalo opet sve instalirati. U sarajevu naravno da je servis.

Drugi laptop,Toshiba Satellite c670, djeca samo crtane filmove gledaju i mi nekad skype ukljucimo. I prvo su prestale raditi 3 tipke, sad je cijela tastatura otkazala.Isplati li se to mijenjati. Nisam sad u mogucnosti novi laptop kupovati. Hvala vam
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2 Re: laptop radi samo u safe mode . gdje popraviti

Post by diablobih »

Jesi li pokusao formatirati prvi laptop?

Ako je do tastature, moze se to popraviti, koliko ja znam nisu skupe tastature.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#3 Re: laptop radi samo u safe mode . gdje popraviti

Post by radenska »

Kako se to formatira, ne bih nesto gore da napravim kad se ne razumijem. Nemam instalacijske cd-ove za windows ako nesto pokvarim
Dzevy
Posts: 198
Joined: 20/09/2011 17:10

#4 Re: laptop radi samo u safe mode . gdje popraviti

Post by Dzevy »

Da li je licencirani Windows ili je kopija, relativno je lagano instalirati.
U servisu je reinstalacija sistema od 30KM pa dalje, ako znaš ikakve osnove oko racunarstva mozes sam sebi reinstalirati win, nadjes na torrentu i skines, imaš i aktiviranih verzija. Drivere je veoma lako naći.
Tastatura ako je samo do nje nije strasno, moraš rastaviti laptop kupiti odg tastaturu i samo jedan konektor spojiti.
mehanika
Posts: 54
Joined: 28/04/2014 18:28

#5 Re: laptop radi samo u safe mode . gdje popraviti

Post by mehanika »

Što se tiče Toshibe, ako ti laptop nije potreban za nosanje uokolo, možeš prikačiti običnu tastaruru od kompjutera sa USB priključkom.
Kada je u pitanju Compaq, kada već možeš ući u Safe mod odi u (My) Computer na C: i desnim klikom izaberi Properties, Tools i Error checking i pokreni ga. Ako to ne popravi situaciju, onda ove opcije koje su predložene ranije.
Osim toga ne bi bilo loše očistiti hladnjak, poskidati stvari sa desktopa i sl.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#6 Re: laptop radi samo u safe mode . gdje popraviti

Post by radenska »

a ako reinstaliram sistem . ima ovi tutoriala a yt, kako cu instalirati word, excel i ostale programe, zvucnike i te drivere ili se oni samo instaliraju sa windows
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#7 Re: laptop radi samo u safe mode . gdje popraviti

Post by kafanski_covjek »

win10 sam instalira drajvere a posaljem ti link za Office 2016 sa aktivacijom i kako ces instalirati a ako ne budes znala mogu ti ja preko teamviewer-a instalirati
Post Reply