Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#101 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by citroen xm »

Sa nekim ljudima ovde je glupo raspravljati o automobilima.
Vi ovde upoređujete Alfu sa VW-om i Audijem. Pa da li ste vi normalni? Alfa ima slabiju prodaju, ali je svjetlosnim godinama daleko od VW-a i Audija koji su u suštini isto sranje drugo pakovanje. Što neko ovde reče, od ta dva proizvođača jedino je Audi svijetu ponudio jednu dobru stvar, a to je kvatro pogon. A i on nije njihov izum.

Užitak u vožnji, motori, dizajn ma sve je na strani Alfe. Čak i ona priča o nepouzdanosti Alfe pada u vodu pored VW-a i audija. Pa ja ne znam da li je i jedan automobil te klase bio veće smeće od Audija A6 MK2 1998-2004. A kako se to kvarilo. Da li treba pričati o dizajnu ova dva njemačka proizvođača? Pa da li iko, ali iko na svijetu proizvodi nešto tako bezlično kao njemački proizvođači (čast izuzecima)? TEŠKO.
Neko reče da je samo jedna Đulijeta u gradu valjda želivši tako srozati ovaj model. Pa to je samo još jedan dobar pokazatelj da danas samo papčine i ološ posjeduju velike pare. Normalan čovjek do njih ne može doći.
Ja se i dan danas okrenem za svakom Alfom koju vidim na cesti pa čak i za starom AR33, dok za ovim njemačkim dosadama nikako.

A da je Alfa toliko loša i srozana ne bi VW insistirao da mu je Fiat proda. Pa kad im nije uspjelo, ajmo paljba. Vidim godinama u nazad VW želi da sa Seatom stekne imidž Alfe kopirajući njihov dizajn. Ali ne ide to tako. Italijani imaju dušu.

I na kraju da kažem koju i postavljaču teme. Druže traži mnogo dok ne nađeš pravi primjer. Pusti ove što ti predlažu njemačke traktore jer ih voza pola bosanskih primitivaca koji misle da su zbog auta face. Ti isti što su do sada vozili G2 dizel na ložiku, pa sada mjere u nanometre zazore između plastika u kabini i misle da nešto znaju o autima. Ti isti sada voze polovan A6 ili G5 i misle da su uhvatili Boga za muda.

Alfa ili lančija imaju sigurno savremenije i bolje vješanje od tih njemaca koje sam nabrajao, imaju daleko bolje motore od njemačkih traktora, imaju bolju udobnost i imaju stil. Brate ljepota ih je vidjeti na parkingu, uvijek izmame osmijeh na lice. Primjerak koji nije ubijen i razvaljen sigurno je pouzdan kao i ti njemci ako ne i pouzdaniji. Njemačka puzdanost je izvikana. znam iz bolnog iskustva i iskustva mnogih nesrećnih vlasnika. A čovjek ti je iz prve ruke dao cijene dijelova Za Alfu 166 koji su jeftiniji nego za A6 1998-2004.

Uživaj u životu, imaj stila, osjeti kako je kada se za tvojim autom okreću normalni ljudi koji nisu džiberi i koji znaju bar nešto o auto industriji. Živio!
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#102 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by emko1234 »

jos jedan u nizu objektivnih komentatora s imenom kola u nicku..
hahahahah,bas izbijate ko gljive poslije kise..

kometar ti je toliko smijesan i neobjektivan da ti je bolje bilo da stavis nick,dao bi sve da imam alfu..
ostalo ne treba ni komentarisat..
zivio..
User avatar
ElRe
Posts: 10830
Joined: 12/12/2011 11:28

#103 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by ElRe »

emko1234 wrote:

8 c je predstavljen 2003 i dvije godine nakon toga je usao u proizvodnju..imali su punih 7 godina da prodaju 500 komada i na kraju su uspjeli..kad uzmemo u obzir da je rijec o alfi,strasan uspjeh..
nije im se ni isplatilo da naprave vise auta jer ih nikad ne bi prodali..
sto se tice dizela,taj alfin 1.9 sa 190ks je na nivou vw-ovog sa 182.. pa cak i slabiji u dosta stvari..jos je kod alfe upitanju biturbo masina a kod vw single turbo..dakle ako alfa iz tog motora izvlaci 190ks,vw bi izvuko 210ks..
sto se tice turbo masina..tu ti je prica bas tanka,seat leon r310 iz 2.0t izvlaci fabricki 310ks..vw 1.8t je prije 10 godina imao 240ks..los argument bas..standard grupacije je sa 2.0t sa 272 ks..glupa poredjenja i logike..i taj motor postoji zadnjih 5 godina..otkako je novi s3 izasao..
2.4 jtd je bio u klasi s 2.5tdi motorom..s tim stoje vw zato sto ima para za razvoj razvio nesto sto se zove 3.0tdi koji ide bolje i trosi manje..dok je alfa svoj motor samo tjunirala vremenom jer nisu imali dovoljno para za ravoj i ispunjenje obecanja koja izlaze po tim auto casopisima za koje se vi hvatate :D r5 motor je samo isao u tuarega
Isao je taj 2.5 TDI od Audija A4 ili A6 do Touarega.
Predstavljena je kao koncept i onda se vremenom razvijala, uklapali se Ferrarijev motor, Maserati mjenjac i Alfina konstrukcija. Cijena mu je bila 160000 eura. I to nije bilo dovoljno pa je napravljena i Spider verzija koja je takodje razgrabljena. Bas bih volio da vidim kako se prodaje neki VW skuplji od 50000 eura. Peton je pravi primjer, postali su kucni prijatelji sa svakim kupcem :-D Nardo se nikada nije pomakao sa studijske verzije
Fiat sada ima 3.0 V6 Multijet motor koji ide u Thema i Grand Che-a i razvijen je u saradnji sa fabrikom VM motori, gdje FPT ima 50% vlasnistva.
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#104 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by technoGeek »

Kljucajte temu... zakljucili smo da je Audi samo skuplji VW s drvetom unutra.... Koji bolesnici majko moja :lol:
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#105 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by citroen xm »

Alfa mi nije prioritet i glavni cilj.
A o realnosti vas ljubitelja njemačkih kočija ne treba puno trošiti riječi.
Neka mi neko navede jednu jedinu prednost A6 u odnosu na AR 166. A6 je skuplji u nabavci i kao nov i kao polovan, a oprema o kojoj vi pričate je u paketu koji nov košta bezobrazno puno. Da li taj Audi pruža bolji osjećaj u vožnji? Da li je sigurniji? Da li je pouzdaniji?
Nisam trgovac koji mijenja auta svaki mjesec(nekad sam bio) pa me apsolutno ne interesuje to što polovan G2 zadnjih 5 godina drži istu cijenu i sada košta više nego kada je uvezen iz njemačke. A apsolutno me boli neka stvar da li ću za auto koje platim 15 000 KM polovno posle 10 godina moći da dobijem 4000 ili 5200 KM.
Onaj koji kupuje auto samo zbog očuvanja vrijednosti nikada u njemu neće ni uživati.

Ali sa ljudima kockastih glava je teško pričati o bilo čemu štoo nije proizvedeno u njemačkoj.

Neka svako kupuje za svoje pare ono što mu odgovara, ali pri tom neka ne dovodi u zabludu druge ljude.

Pozdrav!
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#106 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by emko1234 »

Isao je taj 2.5 TDI od Audija A4 ili A6 do Touarega.
Predstavljena je kao koncept i onda se vremenom razvijala, uklapali se Ferrarijev motor, Maserati mjenjac i Alfina konstrukcija. Cijena mu je bila 160000 eura. I to nije bilo dovoljno pa je napravljena i Spider verzija koja je takodje razgrabljena. Bas bih volio da vidim kako se prodaje neki VW skuplji od 50000 eura. Peton je pravi primjer, postali su kucni prijatelji sa svakim kupcem Nardo se nikada nije pomakao sa studijske verzije
Fiat sada ima 3.0 V6 Multijet motor koji ide u Thema i Grand Che-a i razvijen je u saradnji sa fabrikom VM motori, gdje FPT ima 50% vlasnistva.

daj ba ne lupaj, r5 tdi je isao u tuareg..a4 i a6 i a8 je isao 2.5 tdi v6 motor s izvedbama sa 155,163 i 180ks..
dobar je fiat..napravili su 3.0dizel motor sa samo 7 godina zakasnjenja za vodecim :lol: :lol: :lol: ,hyundai je prije fiata imao 3.0dizel..pa to je stvarno tuga i sramota..
sto se tice vw od 50k eura..pa recimo da se tuareg odlicno prodaje..i to je jedini model pored pheatona koji imaju jer ljudi ne ciljaju na to..zato se zove narodni auto..
al cu ti reci da,posto vi izjednacavate audi i vw..onda vw a8 odlicno prodaje,kao i vw a6 kao i ostali vw audi modeli..il sad vw vise nije audi?
a bas cemo vidjet kako ces prodavat alfe od preko 50 000eura,kad ne mogu prodavat ove sto kostaju 15 i 20 hiljada eura..doduse alfa od 50 000 eura bi imala stvarnu cijenu od 30 000eura po alfinoj logici..tako da ne sumnjam da ce bit bestseller ko i sve alfino dosad.
Dr. Octagon
Posts: 256
Joined: 14/09/2011 13:22

#107 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by Dr. Octagon »

citroen xm wrote:Sa nekim ljudima ovde je glupo raspravljati o automobilima.
Vi ovde upoređujete Alfu sa VW-om i Audijem. Pa da li ste vi normalni? Alfa ima slabiju prodaju, ali je svjetlosnim godinama daleko od VW-a i Audija koji su u suštini isto sranje drugo pakovanje. Što neko ovde reče, od ta dva proizvođača jedino je Audi svijetu ponudio jednu dobru stvar, a to je kvatro pogon. A i on nije njihov izum.

Užitak u vožnji, motori, dizajn ma sve je na strani Alfe. Čak i ona priča o nepouzdanosti Alfe pada u vodu pored VW-a i audija. Pa ja ne znam da li je i jedan automobil te klase bio veće smeće od Audija A6 MK2 1998-2004. A kako se to kvarilo. Da li treba pričati o dizajnu ova dva njemačka proizvođača? Pa da li iko, ali iko na svijetu proizvodi nešto tako bezlično kao njemački proizvođači (čast izuzecima)? TEŠKO.
Neko reče da je samo jedna Đulijeta u gradu valjda želivši tako srozati ovaj model. Pa to je samo još jedan dobar pokazatelj da danas samo papčine i ološ posjeduju velike pare. Normalan čovjek do njih ne može doći.
Ja se i dan danas okrenem za svakom Alfom koju vidim na cesti pa čak i za starom AR33, dok za ovim njemačkim dosadama nikako.

A da je Alfa toliko loša i srozana ne bi VW insistirao da mu je Fiat proda. Pa kad im nije uspjelo, ajmo paljba. Vidim godinama u nazad VW želi da sa Seatom stekne imidž Alfe kopirajući njihov dizajn. Ali ne ide to tako. Italijani imaju dušu.

I na kraju da kažem koju i postavljaču teme. Druže traži mnogo dok ne nađeš pravi primjer. Pusti ove što ti predlažu njemačke traktore jer ih voza pola bosanskih primitivaca koji misle da su zbog auta face. Ti isti što su do sada vozili G2 dizel na ložiku, pa sada mjere u nanometre zazore između plastika u kabini i misle da nešto znaju o autima. Ti isti sada voze polovan A6 ili G5 i misle da su uhvatili Boga za muda.

Alfa ili lančija imaju sigurno savremenije i bolje vješanje od tih njemaca koje sam nabrajao, imaju daleko bolje motore od njemačkih traktora, imaju bolju udobnost i imaju stil. Brate ljepota ih je vidjeti na parkingu, uvijek izmame osmijeh na lice. Primjerak koji nije ubijen i razvaljen sigurno je pouzdan kao i ti njemci ako ne i pouzdaniji. Njemačka puzdanost je izvikana. znam iz bolnog iskustva i iskustva mnogih nesrećnih vlasnika. A čovjek ti je iz prve ruke dao cijene dijelova Za Alfu 166 koji su jeftiniji nego za A6 1998-2004.

Uživaj u životu, imaj stila, osjeti kako je kada se za tvojim autom okreću normalni ljudi koji nisu džiberi i koji znaju bar nešto o auto industriji. Živio!
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#108 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by emko1234 »

citroen xm wrote:Alfa mi nije prioritet i glavni cilj.
A o realnosti vas ljubitelja njemačkih kočija ne treba puno trošiti riječi.
Neka mi neko navede jednu jedinu prednost A6 u odnosu na AR 166. A6 je skuplji u nabavci i kao nov i kao polovan, a oprema o kojoj vi pričate je u paketu koji nov košta bezobrazno puno. Da li taj Audi pruža bolji osjećaj u vožnji? Da li je sigurniji? Da li je pouzdaniji?
Nisam trgovac koji mijenja auta svaki mjesec(nekad sam bio) pa me apsolutno ne interesuje to što polovan G2 zadnjih 5 godina drži istu cijenu i sada košta više nego kada je uvezen iz njemačke. A apsolutno me boli neka stvar da li ću za auto koje platim 15 000 KM polovno posle 10 godina moći da dobijem 4000 ili 5200 KM.
Onaj koji kupuje auto samo zbog očuvanja vrijednosti nikada u njemu neće ni uživati.

Ali sa ljudima kockastih glava je teško pričati o bilo čemu štoo nije proizvedeno u njemačkoj.

Neka svako kupuje za svoje pare ono što mu odgovara, ali pri tom neka ne dovodi u zabludu druge ljude.

Pozdrav!
upravu si,nemoj dovodit druge vise u zabludu,najbolje je da se vise ne javljas i ne pises ove nebuloze..vjerujem da se sad nalazis u nekom bunilo koje je za tvoje dobro,nadam se uvjetovano nekom ne previse ozbiljnom gripom..
ja vjerujem da ti ko vlasnik citronena xm uzivas u zivotu i to je nama zakletim fanovima njemacke autoindustrije dovoljno..alfa je sve ove godine i prezivljavala zahvaljujuci takvim primjercima koji su sve blizi izumiranju..
blago tebi kad ti je svejedno hoces li za auto koje si platio 15 000 nakon par godina dobit i trecinu cijene,imas novca..zar ljudi koji imaju para voze alfu??i sanjaju o istoj...probudi se..
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#109 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by technoGeek »

Samo ljudi koji istinski ne razmisljaju o autima i ne osjecaju onu "ljubav" mogu brinuti o vrijednosti auta kada ga budu prodavali...
User avatar
ElRe
Posts: 10830
Joined: 12/12/2011 11:28

#110 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by ElRe »

Alfa 4C ce kostati od 50000 eura pa na vise. Prvo je bila zamisljena kao koncept, na prvom predstavljanju nije imala nista ispod lima, ali zbog znacajnog interesovanja ide u proizvodnju.

Fiat bi davno razvio V6 Multijet motor, ali nisu imali gdje da ga ugrade. Sada su tu Chrysler i Jeep i to odmah ide bez problema.
Modernizovani Chrysler benzinci V6 i V8 su opremljeni Fiatovim multi-air sistemom tako da su i veliki benzinci brzo prilagodjeni vremenu i na raspolaganju su Fiat-u.

Jos fali 7S automatik za 300C i Grand Chee-a, FPT njega razvija i bice gotov do kraja ove godine.
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#111 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by citroen xm »

Auuu Emko, Emko. Auuuuu

VW narodni auto? Jest bio u vrijeme stare bube. I za bubu i T1 im svaka čast. Te automobile bi volio imati u svojoj garaži.
Ti hoćeš da kažeš da su G6 i Pasat narodni automobili? Da li ti znaš šta znači narodni automobil? Pa VW ima najskuplje servise, a pri kupovini daje daleko najmanje za daleko najviše para. Pa oni redizajnirani pasat prodaju kao novi model, a pri tom je razvijen na platformi G5 iz 2004. Pa da li se takav bezobrazluk viđa često? Eto koliko su moćni. I naravno da će zarađivati najviše kad slijepcima prodaju muda pod bubrege.

I veoma mi je interesantno gledati kako ljubitelji VW-a u priču trpaju Hyundai koji je sada kao neki sinonim za vrhunsko auto.

Šta je ovo ljudi moji, je li ovo ozbiljna diskusija ili su ljubiteji VW-a zamislili da su predavači u vrtiću pa da djeci mogu uvaliti priču o princezi na zrnu graška.
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#112 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by citroen xm »

emko1234 wrote:
citroen xm wrote:Alfa mi nije prioritet i glavni cilj.
A o realnosti vas ljubitelja njemačkih kočija ne treba puno trošiti riječi.
Neka mi neko navede jednu jedinu prednost A6 u odnosu na AR 166. A6 je skuplji u nabavci i kao nov i kao polovan, a oprema o kojoj vi pričate je u paketu koji nov košta bezobrazno puno. Da li taj Audi pruža bolji osjećaj u vožnji? Da li je sigurniji? Da li je pouzdaniji?
Nisam trgovac koji mijenja auta svaki mjesec(nekad sam bio) pa me apsolutno ne interesuje to što polovan G2 zadnjih 5 godina drži istu cijenu i sada košta više nego kada je uvezen iz njemačke. A apsolutno me boli neka stvar da li ću za auto koje platim 15 000 KM polovno posle 10 godina moći da dobijem 4000 ili 5200 KM.
Onaj koji kupuje auto samo zbog očuvanja vrijednosti nikada u njemu neće ni uživati.

Ali sa ljudima kockastih glava je teško pričati o bilo čemu štoo nije proizvedeno u njemačkoj.

Neka svako kupuje za svoje pare ono što mu odgovara, ali pri tom neka ne dovodi u zabludu druge ljude.

Pozdrav!
upravu si,nemoj dovodit druge vise u zabludu,najbolje je da se vise ne javljas i ne pises ove nebuloze..vjerujem da se sad nalazis u nekom bunilo koje je za tvoje dobro,nadam se uvjetovano nekom ne previse ozbiljnom gripom..
ja vjerujem da ti ko vlasnik citronena xm uzivas u zivotu i to je nama zakletim fanovima njemacke autoindustrije dovoljno..alfa je sve ove godine i prezivljavala zahvaljujuci takvim primjercima koji su sve blizi izumiranju..
blago tebi kad ti je svejedno hoces li za auto koje si platio 15 000 nakon par godina dobit i trecinu cijene,imas novca..zar ljudi koji imaju para voze alfu??i sanjaju o istoj...probudi se..
E baš me interesuje koliko ćeš ti dobiti posle isto toliko godina za svoj pasat ili A6. A pri tom znaj da si ga polovnog mnogo više platio nego neko AR 166. Onda saberi novce koje si dao za raznorazne zaštite. Pa tamo u nekoj temi na ovom forumu čovjeku pored zedera predlažete i alarm za njegov njemački stroj. Onda sračunaj koliko si neprespavanih noći imao zbo brige o svom autu, koliko pokidanih živaca. I na kraju opet voziš dosadnoi neudobno auto.

I opet dođemo na isto, samo što mi vlasnici tih po vama kanti mnogo više uživamo u vožnji. I da da ne zaboravim, nisam čak ni vlasnik Citroen-a XM.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#113 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by emko1234 »

joj kako ste vise dosadni s glupom pricom..
vw ovo vw ono,jebo majku eto svi ljudi kojima vw proda 9 miliona auta godisnje su slijepi,retardirani,nesposobni i sve ostalo najgore..
hajmo tvojom logikom..vw nije narodni auto zato sto je skup,dakle u startu svak nema para za njega.eh sad ovako,neko ko ima vw napolju il audi,mora imat pare.pare zaradi tako sto obavlja neku funkciju u drustvu.ta funkcija mora bit dobro placena,a dobro placene funkcije se u razvijenim drustvima dobivaju na osnovu strucne spreme.strucnu spremu pak dobivamo zahvlaljujuci mentalnim sposobnostima,naravano u razvijenim i uredjenim drzavama.dakle odmah otpada cinjenica da su vw kupci,zatucani,glupi,nesposobni i slicno.idemo dalje,ti pametni i sposobni ljudi(zakljucili smo da su sposobni po tome sto su ipak uspjeli da dodju do poslova koji ce im omogucit kupovinu spukog auta kosto su auta iz vw koncerna)su odlucili da svoje tesko zaradjene pare poklone vw.u iz kojeg razloga po vama?
a)neko ih je natjerao
b)mislie da vw nema dovoljno para a oni zele da koncern bude sto bogatiji
c)slobodnom voljom nakon proucavanja svih mogucih opcija

moj odgovor bi bio pod c.dakle neko ko je kupio vw,nije bio na ispiranju mozga u cia-nim tajnim postrojenjima u nevadi.nego je procjenio na osnovu svog zdravog razuma i logike i ostalih intelektualnih osobnosti da je to najbolje auto za ono sto on trazi.nebitno da li se radi o polu il tuaregu.
i takvih ljudi je u 2011 godini bilo 9 miliona.brojevima-9 000 000..godinu prije toga ih je bilo oko osam miliona i cetristo hiljada i tako zadnjih 15 godina svake godine obaraju rekorde po prodaji.
i vi i dalje tvrdite da je vw los a jedna alfa koja je sve suprotno od ovoga sto sam napisao,je dobra.
pa onda ste vi,il na drogama,il su vam sive stanice u mozgu atrofirale,il ste jednostavno prehebeno mentalno zaostali da bi ja s vama i dalje komunicirao..
sta god da je,mene ne zanima..svoje sam rekao..vi trolajte temu i dalje i trazite razloge da ponovo oblatite prvo auto koncern na svijetu po broju maraka koje su zaradili u prosloj godini umjesto da se pomirite s cinjenicama..
pozdrav od emka,ponosnog vlasnika vw-a a4 iz 2010 godine..koji danas vrijedi ko dvije alfe 159 iz 2010 godine.napisao bi s istom opremom i istim motorom al alfa ne postoji alfa na svijetu koja fabricki ima opremu koju ima moj a4 niti postoji alfa na svijetu koja ima 3.0 dizela..
pusa za sve..
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#114 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by technoGeek »

Imam ti ja dobrog masazera preporuciti kada ti otpadnu ledja od silne udobnosti tvog Audija :lol:
zeha
Posts: 29
Joined: 11/11/2010 15:15

#115 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by zeha »

Za pokretaca teme: brate probaj sva ova auta o kojima je rijec ovdje pa onda donesi neki sud. Probaj prvo a6, nije bitno koji motor mada vjerovatno ciljas na dizela, probaj zatim ar166, probaj thesisa, probaj bmw serije 5.
Iz tvojih postova sam zakljucio da ciljas na cijenu oko 12-14 hiljada. Evo ja se nudim da ti pomognem oko pregleda talijanskih vozila ar i lancia posto mislim da sam dosta relevantan oko toga a ono sto ne znam imam dosta kvalitetne majstore koji ti mogu dati strucnu pomoc.
Zatim ovim putem pozivam druga emku kao strucnjaka oko audia da nam pomogne oko pregleda neke a6-tice, vjerovatno ima netko tko se razumije i oko bmw-a pa da vidis kakva kola za koliko para mozes uzeti. Ja ti u tom cjenovnom rangu mogu naci talijansku limuzinu da otkida od opreme da nema vise od 150000km na satu i da je godista oko 2003-4. Pa nek ti ponude i ostali od svojih ljubimaca nesto za te pare. Eto brate da nebude samo suplja prica na netu hajde neke akcije pa da vidimo sta ko palamudi ovdje.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#116 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by johntra »

emko1234 wrote: 8 c je predstavljen 2003 i dvije godine nakon toga je usao u proizvodnju..imali su punih 7 godina da prodaju 500 komada i na kraju su uspjeli..kad uzmemo u obzir da je rijec o alfi,strasan uspjeh..
nije im se ni isplatilo da naprave vise auta jer ih nikad ne bi prodali..
sto se tice dizela,taj alfin 1.9 sa 190ks je na nivou vw-ovog sa 182.. pa cak i slabiji u dosta stvari..jos je kod alfe upitanju biturbo masina a kod vw single turbo..dakle ako alfa iz tog motora izvlaci 190ks,vw bi izvuko 210ks..
sto se tice turbo masina..tu ti je prica bas tanka,seat leon r310 iz 2.0t izvlaci fabricki 310ks..vw 1.8t je prije 10 godina imao 240ks..los argument bas..standard grupacije je sa 2.0t sa 272 ks..glupa poredjenja i logike..i taj motor postoji zadnjih 5 godina..otkako je novi s3 izasao..
2.4 jtd je bio u klasi s 2.5tdi motorom..s tim stoje vw zato sto ima para za razvoj razvio nesto sto se zove 3.0tdi koji ide bolje i trosi manje..dok je alfa svoj motor samo tjunirala vremenom jer nisu imali dovoljno para za ravoj i ispunjenje obecanja koja izlaze po tim auto casopisima za koje se vi hvatate :D r5 motor je samo isao u tuarega
sine tatin, razgraniči prvo neke stvari, pa onda seruckaj...leon r310 je napravljen samo u 200 komada i radilo se o homologacijskom autu za WTCC i prodavao se samo u Švici...prema tome, to što fabrika može izvući 310 KS iz tog motora je ok, ali to auto nikad nije bilo namijenjeno serijskoj proizvodnji...ovdje pričamo motoru koji će biti SERIJSKI i koji će se ugrađivati u serijsko auto...što se tiče 1,8 turbo motora sa 240 KS, njegova ugradnja nije počela prije deset godina, nego 2005. godine i ugrađivao se samo godinu dana u Audi TT quattro Sport....
Allfa ili FIAT su uvijek imali para za razvoj šestaka, ali kao što smo ti do sada milion puta nacrtali, nije bilo potrebe za tim, jer nije bilo većeg auta u ponudi od 159-ke...
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#117 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by juzna_strana »

Za pokretaca teme

Moj savjet 166-ica,i to ukoliko si u mogucnosti da uzmes frisko uvezenu.
Thesis je zanimljiv,gledao sam ga u N.Biloj,prodavao se na nekom placu,cini mi se da je bio 15 ak milja..
Da si u Italiji rekao bih da njega kupis,ali u Bosni ipak ne,bilo bi kao da si Maserati kupio :D

Off topic.. Cudno mi je da se tako zestoko omalovazava njemacka auto industrija i ljudi koji je postuju..
kockaste glave i to..
Neka niko ne zamjeri ali takav sam dojam stekao na ovoj temi..
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#118 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by emko1234 »

zeha wrote:Za pokretaca teme: brate probaj sva ova auta o kojima je rijec ovdje pa onda donesi neki sud. Probaj prvo a6, nije bitno koji motor mada vjerovatno ciljas na dizela, probaj zatim ar166, probaj thesisa, probaj bmw serije 5.
Iz tvojih postova sam zakljucio da ciljas na cijenu oko 12-14 hiljada. Evo ja se nudim da ti pomognem oko pregleda talijanskih vozila ar i lancia posto mislim da sam dosta relevantan oko toga a ono sto ne znam imam dosta kvalitetne majstore koji ti mogu dati strucnu pomoc.
Zatim ovim putem pozivam druga emku kao strucnjaka oko audia da nam pomogne oko pregleda neke a6-tice, vjerovatno ima netko tko se razumije i oko bmw-a pa da vidis kakva kola za koliko para mozes uzeti. Ja ti u tom cjenovnom rangu mogu naci talijansku limuzinu da otkida od opreme da nema vise od 150000km na satu i da je godista oko 2003-4. Pa nek ti ponude i ostali od svojih ljubimaca nesto za te pare. Eto brate da nebude samo suplja prica na netu hajde neke akcije pa da vidimo sta ko palamudi ovdje.
ja podrzavam prijedlog,al cinjenica je jedna.audi a6 koji valja i koji je godiste do 2004 godine se ne moze naci u tom cjenovnom rangu..mogao bi se naci neki iz 2001 s preko 200 hiljada na satu..jbg
johntra* ne seri,jel se proizvodio?jes..jel se prodavao?jes..
jel ga vozaju raja negdje po svici i okolnim zemljama?vozaju..
mogli su nastancat milion komada al eto i oni fol neku ekskluzivu ganjaju..
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#119 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by johntra »

emko1234 wrote: ja podrzavam prijedlog,al cinjenica je jedna.audi a6 koji valja i koji je godiste do 2004 godine se ne moze naci u tom cjenovnom rangu..mogao bi se naci neki iz 2001 s preko 200 hiljada na satu..jbg
johntra* ne seri,jel se proizvodio?jes..jel se prodavao?jes..
jel ga vozaju raja negdje po svici i okolnim zemljama?vozaju..
mogli su nastancat milion komada al eto i oni fol neku ekskluzivu ganjaju..
zaboravih napisati da taj SEAT nije fabrički, nego je preinake na tom motoru radio ABT...SEAT i ekskluziva, nemoj me nasmijavati...
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#120 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by emko1234 »

ne,alfa je ekskluziva :lol: :lol: ..sto se tice motora,abt je kucni tjuner vw auta i pored mtm-a,jedini radi samo prerade vw auta..motor nisu razvijali skupa,nego je u tom modelu elektronika iz abt tjunerske radionice..a ti ako mislis da vw nije sposoban razvit motor s 300ks iz 2.0t,odmah se upucaj..
to se zove marketing,jednom vw nije nista da besplatno napravli reklamu kristijanu abt-u,cija firma desetljecima radi preko ledja jednog vw-a i koji imaju zajednicke interese..i posluju u plusu sto je najvaznije..
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#121 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by johntra »

Koliko znam, kućni ili zvanični tuner VW-a je R odjel, što je isto kao AMG, M ili S divizije...valjda toliko znaš..
ABT nije kućni tuner, nego je lik koji najviše radi tuning modela VW grupacije i koji ih preferira...
znači, R odjel je zvanični, ABT je lik koji voli tunirati VW motore i iza njega ne stoji VW grupacija...
dalje, motor je napravljen u 200 primjeraka i nije nikada predviđen za serijsku proizvodnju, jer jednostavno uz sve preinake ovjesa 310 KS na prednjoj osovini, bez pogona na sva četiri točka, je isto kao vožnja zimi na ljetnjim gumama...
nemoj da počnem pisati o tome koliko su Alfe prije 50 godina izvlačile iz male kubikaže, dok je VW još razmišljao kako će ohladiti Boxer motor u Bubi...
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#122 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by citroen xm »

emko1234 wrote:joj kako ste vise dosadni s glupom pricom..
vw ovo vw ono,jebo majku eto svi ljudi kojima vw proda 9 miliona auta godisnje su slijepi,retardirani,nesposobni i sve ostalo najgore..
hajmo tvojom logikom..vw nije narodni auto zato sto je skup,dakle u startu svak nema para za njega.eh sad ovako,neko ko ima vw napolju il audi,mora imat pare.pare zaradi tako sto obavlja neku funkciju u drustvu.ta funkcija mora bit dobro placena,a dobro placene funkcije se u razvijenim drustvima dobivaju na osnovu strucne spreme.strucnu spremu pak dobivamo zahvlaljujuci mentalnim sposobnostima,naravano u razvijenim i uredjenim drzavama.dakle odmah otpada cinjenica da su vw kupci,zatucani,glupi,nesposobni i slicno.idemo dalje,ti pametni i sposobni ljudi(zakljucili smo da su sposobni po tome sto su ipak uspjeli da dodju do poslova koji ce im omogucit kupovinu spukog auta kosto su auta iz vw koncerna)su odlucili da svoje tesko zaradjene pare poklone vw.u iz kojeg razloga po vama?
a)neko ih je natjerao
b)mislie da vw nema dovoljno para a oni zele da koncern bude sto bogatiji
c)slobodnom voljom nakon proucavanja svih mogucih opcija

moj odgovor bi bio pod c.dakle neko ko je kupio vw,nije bio na ispiranju mozga u cia-nim tajnim postrojenjima u nevadi.nego je procjenio na osnovu svog zdravog razuma i logike i ostalih intelektualnih osobnosti da je to najbolje auto za ono sto on trazi.nebitno da li se radi o polu il tuaregu.
i takvih ljudi je u 2011 godini bilo 9 miliona.brojevima-9 000 000..godinu prije toga ih je bilo oko osam miliona i cetristo hiljada i tako zadnjih 15 godina svake godine obaraju rekorde po prodaji.
i vi i dalje tvrdite da je vw los a jedna alfa koja je sve suprotno od ovoga sto sam napisao,je dobra.
pa onda ste vi,il na drogama,il su vam sive stanice u mozgu atrofirale,il ste jednostavno prehebeno mentalno zaostali da bi ja s vama i dalje komunicirao..
sta god da je,mene ne zanima..svoje sam rekao..vi trolajte temu i dalje i trazite razloge da ponovo oblatite prvo auto koncern na svijetu po broju maraka koje su zaradili u prosloj godini umjesto da se pomirite s cinjenicama..
pozdrav od emka,ponosnog vlasnika vw-a a4 iz 2010 godine..koji danas vrijedi ko dvije alfe 159 iz 2010 godine.napisao bi s istom opremom i istim motorom al alfa ne postoji alfa na svijetu koja fabricki ima opremu koju ima moj a4 niti postoji alfa na svijetu koja ima 3.0 dizela..
pusa za sve..
Kad si toliko pametan navedi nam koju to opremu ima tvoj audi, a da u ponudi nije bila kod modela 159. Zatim navedi nam cijenu tog tvog Audija kao novog sa tom opremom i tim motorom pa da vidimo kakva se alfa 159 mogla nova kupiti tad. I porediš Audi koji je dvije generacije noviji od modela 159. Svaka čast!
Drugo kada pričaš o ljudima u inostranstvu, a vidim da si razvezao neku dugu priču, onda bi trebao da znaš koliko su ljudi tamo podložni uticaju televizije i marketinga. Pa šta misliš što hyundai i Kia imaju toliki rast prodaje? Jel zbog tolikog kvaliteta i nečega posebnog što drugi nemaju? Ne sigurno, već zbog stalnog bombardovanja reklamama. E tu su Italijani totalno neozbiljni i marketing im je katastrofa. Takođe na balkanu im je prodajna mreža loša.

Ali vidim sve kockaste glave u BiH su se primile na slogan "DAS AUTO", a ja ću ti citirati samo jedan Alfin koji mnogo govori: "Bez srca bi smo bili samo mašine". E taj slogan mnogo govori o pristupu pravog ljubitelja automobila koji ne gleda hoće li posele 10 godina na autu izgubiti 5 ili 10% više nego na audiju.

Za čovjeka koji se javio u nekom od prethodnih postova i rekao kako omalovažavam ljubitelje njemačkih auta. Pogledaj koliko oni omalavažavaju druge. A po ponašanju u saobraćaju, van saobraćaja, na parkingu, na forumu može se zaključiti da je u BiH 90 % njih sa kockastim glavama. A valjda si čuo za taj izraz. :thumbup:
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#123 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by juzna_strana »

@citroen

Cuo sam naravno za taj izraz,imam priliku da ih vidjam po gradu,nazalost..
Jos kad se nabace folije na prednja bocna + odobrenje za nesta pucao bi po njima najradije. Ipak ponasanje u saobracaju je generalno lose,bahata i ogranicena je vecina vozaca,bez obzira sta voze..Papak je papak,nebitno vozi li vw,hondu ili fiat.. Ne treba generalizovati,mi u Bosni najvise to radimo..
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#124 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by citroen xm »

Ja sam ti to i rekao. Ne svrstavam vozače po tome šta voze već po ponašanju. Pa pola moje familije, prijatelja, jarana vozi neko njemačko auto. Naravno da ima normalnih ljudi. Ali ti nikada ne pljuvaju po drugim autima i drugim vlasnicima. Ja tako nazivam konkretno te bahate i ove što se ljavljaju ovde pljuvajući po svemu što nije VW, one što kupuju VW zato što misle da imaju neki status u društvu na osnovu auta.


Ja samo tražim da ovi što pljuvaju Alfu, a uzdižu VW i Audi u nebo navedu bar jedan razlog zbog koga bi čovjek umjesto AR 166 i Lanče Tesis kupio A6 iz site godine proizvodnje. Najlakše je pljuvati, a ne dati argument. :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#125 Re: Lancia Thesis i Alfa Romeo 166 facelift - koji odabrati?

Post by Qler »

Pa audi ima argument da je realno jeftiniji za odrzavanje. Tj. ekvivalentni dijelovi su jeftiniji, a danas ljudi gledaju da ustede 2KM ako mogu.

Ostalo je sve na strani Alfe :D
Post Reply