LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#951 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by detroit-mercy »

Point. wrote: 16/08/2022 23:48
detroit-mercy wrote: 16/08/2022 19:06
A tebe recimo nije stid sjediti u Svedskoj i uzivati sve blagodati svedskog sistema, peridicno izmedju odmora se pojaviti u BL, hlapiti cevape kod Muje i nazad u blagodati skandinavskih drustava :skoljka:.
Btw, moj prvi komsija je godinama bio sportski radnik, igrac, trener, sta sve jos ne i kada mi prica u kakvom stanju se nalazi nas sport i kakav boli kurac vlada u svim sferama sporta onda savrseno razumijem svakog sportistu koji napravi takav korak, posebno iz ovih malih sportova od kojih se neces ovajditi u zivotu a potrosit ces svoje vrijeme/mlados koje bi mogao iskoristiti u druge svrhe.
Što bi me bilo stid? Da je Švedska i njeni satelizi u BiH ravnala BL, tad bi me bilo stid i nikada ne bih branio boje te države. Znamo sve šta se sve dešavalo u Mostaru, nečemo se sad praviti šašavi zar ne? Tako da ti je poređenje nula bodova.

Da je uzela da pliva za recimo Sloveniju, niko joj ne bi a spomenuo. Njoj, a i onima koji brane ovakav postupak Emine, pardon Amine, su očito stan, neka školarina, ekonomski razlozi ili čime su je već kupili, važniji od vlastitog ponosa i samopoštovanja. Ako ne njenog, bar onda njenih sugrađana, komšija i rodbine.

Nije u šoldama sve. A nije baš i da nema za gaća.
Super, kad nije sve u soldama onda se lijepo vrati iz Svecke u Banja Luku, ako ti se pak ne svidja Banja Luka mozes i u Cazin ili Bihac pa fino siri patriotizam sa 600kmova plate, bori se za drzavu, gradi drzavu i sve ono sto uz to ide. Sve drugo je kao sto nas narod kaze, ... tudjim kurcem gloginje mlatiti.
Amina vec godinam trenira u Dubrovniku, pliva za hrvatske klubove, od nasih saveza i plivackih i inih je imala vjerovatno samo belegiju. I na kraju otisla je da pliva za one koji su je zvali.
Mada nije tema ali mani se supljeg patriotizma sa svedskom platom od koje ne odustajes :skoljka:.
Btw, rat je zavrsen 1995e.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4185
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#952 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by skrbavi-admin »

detroit-mercy wrote: 17/08/2022 13:27 Super, kad nije sve u soldama onda se lijepo vrati iz Svecke u Banja Luku, ako ti se pak ne svidja Banja Luka mozes i u Cazin ili Bihac pa fino siri patriotizam sa 600kmova plate, bori se za drzavu, gradi drzavu i sve ono sto uz to ide. Sve drugo je kao sto nas narod kaze, ... tudjim kurcem gloginje mlatiti.
Amina vec godinam trenira u Dubrovniku, pliva za hrvatske klubove, od nasih saveza i plivackih i inih je imala vjerovatno samo belegiju. I na kraju otisla je da pliva za one koji su je zvali.
Mada nije tema ali mani se supljeg patriotizma sa svedskom platom od koje ne odustajes :skoljka:.
Btw, rat je zavrsen 1995e.
:thumbup:
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#953 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Karikaturist »

Idemo s bismiletom.
FORZA LANA! :bih:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#954 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by So What! »

Thorgerson wrote: 16/08/2022 10:23 Sto neko rece za Aminu, ono ok znamo da je tesko ovdje, moras ici dalje.

Al od 200 drzava jebemu uzmes Hrvatsku. Pa koji qrac.

A Lana, sta reci nego fenomen.
Amina Kajtaz je kcerka Seada Kajtaza, proslavljenog sportiste i covjeka koji bio dio NFSBiH, dakle sportskog radnika u ovoj zemlji i nekoga ko je doprinosio sportskom establismentu u ovoj zemlji.

Iako se ne radi o istom sportu, Amina Kajtaz svakako nije neko obespravljeno dijete, nekih random ljudi u ovoj zemlji, te ako je iko imao neke uslove ovdje to je ona.

Nastup za Hrvatsku mi je licno potez poput onih kada nekih talentovan igrac iz Premijer Lige, dobije prvu iole ozbiljniju ponudu iz Turske lige, ode za parama i tako sebe za zivota ogranici.

Odavno ona silji da nastupa za njih i na svu srecu radi se o prosjecnoj plivacici, pa iskreno rado je ustupamo. Sa nekim vecim uspjehom vjerujem da bi u BiH privukla sponzore kao i svi ostali uspjesni sportisti.

Damir Dzumhur, Amel Tuka, Sanjin Pehlivanovic pa i Lana Pudar, dobili su solidne iznose od raznih instanci vlasti i sponzora, sto javno sto tajno nakon sto su ostavarili incijalne uspjehe.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#955 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Koliko sam ja primjetio, Hrasno nije nazvao čitav narod ustašama nego određene političare. Toga ima koliko hoćeš na forumu. Zaključak da je on zvao čitav narod ustašama može se izvući jedino ako se, bez ikakvog osnova, usuđujemo tumačiti šta Hrasno misli a nije napisao. Na osnovu onoga što pretpostavljaš da neko misli ne bi trebalo formirati ni mišljenja ni akcije prema toj osobi. Plus, on da čitav narod smatra ustašama ne bi branio Komšića onoliko na onoj temi.

I kao što rekoh, toliko toga ima na forumu.

Hrasno je važan diskutant na ovoj temi.

Da li to znači da ja više Vučića ne smijem zvati četnikom?
Last edited by Osmi Socrates on 17/08/2022 14:52, edited 3 times in total.
User avatar
Ozimician
Posts: 5536
Joined: 05/09/2012 23:21

#956 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Ozimician »

So What! wrote: 17/08/2022 14:22 Damir Dzumhur, Amel Tuka, Sanjin Pehlivanovic pa i Lana Pudar, dobili su solidne iznose od raznih instanci vlasti i sponzora, sto javno sto tajno nakon sto su ostavarili incijalne uspjehe.
https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... rol/691864

Tacno. Evo jos jedan primjer zasto sponzori s oprezom ulazu u te "mlade talente". Evo ovaj momak je dobio od HIFA Petrol 10 000€ i par mjeseci nakon toga, nakon prvog uspjeha, ispalio se da nastupa za Srbiju.

Svi individualni sportisti vrlo brzo (cak i u BiH) nadju sponzore, cim ostvare prvi zapazen rezultat. Amini sigurno nije falilo podrske, ne fali ni Lani.

Znamo ko u BiH koci sve, pa i reprezentativni sport, zbog toga je Aminin potez dosao na noz, jer je otisla onima koji preko svojih satelita koce razvoj sporta u BiH (bazen u Mostaru je jedan primjer).

Takodjer da dodam, mozemo mrziti ili voljeti domace firme (tajkune), ali cinjenica je da su BH Telecom i HIFA mnogo novca dali za sport i kulturu, vise nego ijedna druga hvaljena strana firma.
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#957 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by splinter »

Evo malo oko bazena u Mo, gdje , šta i kako zapinje:

https://bljesak.info/gospodarstvo/ulaga ... lja/391189
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#959 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by konektovan »

Osmi Socrates wrote: 17/08/2022 14:35 Koliko sam ja primjetio, Hrasno nije nazvao čitav narod ustašama nego određene političare. Toga ima koliko hoćeš na forumu. Zaključak da je on zvao čitav narod ustašama može se izvući jedino ako se, bez ikakvog osnova, usuđujemo tumačiti šta Hrasno misli a nije napisao. Na osnovu onoga što pretpostavljaš da neko misli ne bi trebalo formirati ni mišljenja ni akcije prema toj osobi. Plus, on da čitav narod smatra ustašama ne bi branio Komšića onoliko na onoj temi.

I kao što rekoh, toliko toga ima na forumu.

Hrasno je važan diskutant na ovoj temi.

Da li to znači da ja više Vučića ne smijem zvati četnikom?
7 dana

































:mrgreen:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#960 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by So What! »

Ozimician wrote: 17/08/2022 14:39
So What! wrote: 17/08/2022 14:22 Damir Dzumhur, Amel Tuka, Sanjin Pehlivanovic pa i Lana Pudar, dobili su solidne iznose od raznih instanci vlasti i sponzora, sto javno sto tajno nakon sto su ostavarili incijalne uspjehe.
https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... rol/691864

Tacno. Evo jos jedan primjer zasto sponzori s oprezom ulazu u te "mlade talente". Evo ovaj momak je dobio od HIFA Petrol 10 000€ i par mjeseci nakon toga, nakon prvog uspjeha, ispalio se da nastupa za Srbiju.

Svi individualni sportisti vrlo brzo (cak i u BiH) nadju sponzore, cim ostvare prvi zapazen rezultat. Amini sigurno nije falilo podrske, ne fali ni Lani.

Znamo ko u BiH koci sve, pa i reprezentativni sport, zbog toga je Aminin potez dosao na noz, jer je otisla onima koji preko svojih satelita koce razvoj sporta u BiH (bazen u Mostaru je jedan primjer).

Takodjer da dodam, mozemo mrziti ili voljeti domace firme (tajkune), ali cinjenica je da su BH Telecom i HIFA mnogo novca dali za sport i kulturu, vise nego ijedna druga hvaljena strana firma.
To je ono na cemu ja insistiram, nas narod je gladan uspjeha, pogotovo u sportu, a bilo kakav tracak nade da bi neko mogao napraviti nesto u individualnim sportovima biva nagradjen.

Treba samo naglasiti da su HIFA-e dvije, jedna je ova veca HIFA Group, druga je HIFA Petrol, manja i koriste crnu boju kao boju brenda, vlasnik je jedan od brace i registrovana je u Sarajevu. HIFA Petrol gura sportiste, Amela Tuku su davno uzeli kao zastitno lice i dali mu solidan sponzorski deal, a i Dzumhur je bio tu.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#961 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Nemam ja nikakav problem sa banom i meni. A jbg, ako je suđeno, suđeno je. :lol:

Ja pokušavam pristojno razgovarati sa svima ovdje, mada bih ponekad imao razloga da budem i oštriji. Pristojno sam napisao i svoje mišljenje oko "Hrasno afere". :lol:

Bezveze je i napadati moderatore nepristojno, čak i kad vidiš da možda, po tvom mišljenju, griješe. I to su ljudi. Niko nije savršen.

Anyway, napisao šta mislim, and that's it. :lol:
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#962 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by smijesni_ste »

Čitam članak o ovom Rumunu što dominira na prvenstvu i izdvajam rečenicu koja mi je zapala za oči.

"...U dobi od devet godina počeo je trenirati u Aqua Team Bucharest, pod vodstvom trenera Adriana Rădulescua, bivšeg plivača s doktoratom atletskih performansi specijaliziranim za plivanje...."

Imamo li mi ovakvih stručnjaka posebno u individualnim sportovima? Imamo, ali u qrcu :D

Po meni je to veći problem od nedostatka novca i infrastrukture, govorim općenito ne samo za plivanje.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#963 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mk ultra »

pa zato da dođe taj adrian bilo bi automatski ta će on, dobar za šljivu otrest
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#964 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Obrazovanje je, generalno, problem država kao što je BIH.

Ne stvara se doktor u bilo čemu ni iz čega. Niti ostaje u državi u kojoj vidi da nema dovoljno prostora za djelovanje.

Dakle, reorganizacija obrazovanja da bi se moglo pričati dalje.
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#965 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Karikaturist »

smijesni_ste wrote: 17/08/2022 15:24 Čitam članak o ovom Rumunu što dominira na prvenstvu i izdvajam rečenicu koja mi je zapala za oči.

"...U dobi od devet godina počeo je trenirati u Aqua Team Bucharest, pod vodstvom trenera Adriana Rădulescua, bivšeg plivača s doktoratom atletskih performansi specijaliziranim za plivanje...."

Imamo li mi ovakvih stručnjaka posebno u individualnim sportovima? Imamo, ali u qrcu :D

Po meni je to veći problem od nedostatka novca i infrastrukture, govorim općenito ne samo za plivanje.
Imamo. U Njemackoj ili negdje drugdje. :izet:
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#966 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by izvrsni direktor »

So What! wrote: 17/08/2022 14:22
Damir Dzumhur, Amel Tuka, Sanjin Pehlivanovic pa i Lana Pudar, dobili su solidne iznose od raznih instanci vlasti i sponzora, sto javno sto tajno nakon sto su ostavarili incijalne uspjehe.
U prevodu, vi se snadjite kako znate, kad postanete uspjesni i dodjete u fokus javosti onda cemo vam se mi nakacit da bi bilo i nas u toj prici.
Postavlja se pitanje, gdje su te instance vlasti kad treba stvoriti vrhunskog sportistu? Sta ce oni koji ne udju u fokus javnosti i medija, pa samim time nisu interesantni ovim da se nakace na njih?
Jadno je uopste pohvaliti tako nesto
User avatar
Ozimician
Posts: 5536
Joined: 05/09/2012 23:21

#967 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Ozimician »

izvrsni direktor wrote: 17/08/2022 16:00
So What! wrote: 17/08/2022 14:22
Damir Dzumhur, Amel Tuka, Sanjin Pehlivanovic pa i Lana Pudar, dobili su solidne iznose od raznih instanci vlasti i sponzora, sto javno sto tajno nakon sto su ostavarili incijalne uspjehe.
U prevodu, vi se snadjite kako znate, kad postanete uspjesni i dodjete u fokus javosti onda cemo vam se mi nakacit da bi bilo i nas u toj prici.
Postavlja se pitanje, gdje su te instance vlasti kad treba stvoriti vrhunskog sportistu? Sta ce oni koji ne udju u fokus javnosti i medija, pa samim time nisu interesantni ovim da se nakace na njih?
Jadno je uopste pohvaliti tako nesto
Izvini druze, gdje to ima u svijetu tako kako si ti naveo? I U Njemackoj roditelji djeci placaju treninge kao i svugdje, naravno imaju finansijsku mogucnost i potrebnu infrastrukturu. A sport kao sport je lijepa stvar, ali nije profitabilna da se ulaze toliko, ruzno je reci, ali 99% firmi ima pametnijih stvari u koje moze uloziti novac nego u sponzoriranje nekog sportiste. Uslovi su bitni, ali daleko od presudnih, bitna je prije svega "sportska kultura naroda" - banalan primjer: Ako se bavis nekim sportom, nece te nana i tetka nagraditi sa 20KM, ako dobijes peticu hoce, ako proucis sta u dzamiji - hoce.

Sta bi po tebi trebala uciniti vlast kad treba stvoriti vrhunskog sportistu? Finansirati 10 000 djece koja to zele biti ili sta vec ?
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#968 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by So What! »

izvrsni direktor wrote: 17/08/2022 16:00
So What! wrote: 17/08/2022 14:22
Damir Dzumhur, Amel Tuka, Sanjin Pehlivanovic pa i Lana Pudar, dobili su solidne iznose od raznih instanci vlasti i sponzora, sto javno sto tajno nakon sto su ostavarili incijalne uspjehe.
U prevodu, vi se snadjite kako znate, kad postanete uspjesni i dodjete u fokus javosti onda cemo vam se mi nakacit da bi bilo i nas u toj prici.
Postavlja se pitanje, gdje su te instance vlasti kad treba stvoriti vrhunskog sportistu? Sta ce oni koji ne udju u fokus javnosti i medija, pa samim time nisu interesantni ovim da se nakace na njih?
Jadno je uopste pohvaliti tako nesto
U sustini, sponzori su se pojavili kada su navedeni sportisti pokazali potencijal, kasnije su svi navedeni ostvarili tek neke znacajnije uspjehe. Na kraju krajeva treniranje sportova je nesto sto svagdje manje-vise u pocetku porodica finansira. Vazno je samo prepoznati talent rano, a npr. Amela Tuku je otkrila njegova nastavnica Tjelesnog odgoja, koja ga je ohrabrila da ode u tom pravcu.

A sportisti se uz znatno losije uslove od nasih stvaraju diljem svijeta, kenijski bacac koplja, Julius Yego, srebreni sa Olimpijade u Riju, koplje je naucio bacati preko YouTubea, dok je npr zlatna bacacica koplja iz Rija, hrvatica Sara Kolak, se preselila kod svog trenera u Andreja Hajnseka u Celja i roditelji su je finansirali.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#969 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Osmi Socrates »

Usudio bih se reći da je u atletici daleko lakše "isplivati ni iz čega" nego u plivanju. Zavisi i od atletske discipline, ali, plivanje traži veće financijsko ulaganje ako hoćeš uspjehe.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#970 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Point. »

detroit-mercy wrote: 17/08/2022 13:27
Point. wrote: 16/08/2022 23:48
Što bi me bilo stid? Da je Švedska i njeni satelizi u BiH ravnala BL, tad bi me bilo stid i nikada ne bih branio boje te države. Znamo sve šta se sve dešavalo u Mostaru, nečemo se sad praviti šašavi zar ne? Tako da ti je poređenje nula bodova.

Da je uzela da pliva za recimo Sloveniju, niko joj ne bi a spomenuo. Njoj, a i onima koji brane ovakav postupak Emine, pardon Amine, su očito stan, neka školarina, ekonomski razlozi ili čime su je već kupili, važniji od vlastitog ponosa i samopoštovanja. Ako ne njenog, bar onda njenih sugrađana, komšija i rodbine.

Nije u šoldama sve. A nije baš i da nema za gaća.
Super, kad nije sve u soldama onda se lijepo vrati iz Svecke u Banja Luku, ako ti se pak ne svidja Banja Luka mozes i u Cazin ili Bihac pa fino siri patriotizam sa 600kmova plate, bori se za drzavu, gradi drzavu i sve ono sto uz to ide. Sve drugo je kao sto nas narod kaze, ... tudjim kurcem gloginje mlatiti.
Amina vec godinam trenira u Dubrovniku, pliva za hrvatske klubove, od nasih saveza i plivackih i inih je imala vjerovatno samo belegiju. I na kraju otisla je da pliva za one koji su je zvali.
Mada nije tema ali mani se supljeg patriotizma sa svedskom platom od koje ne odustajes :skoljka:.
Btw, rat je zavrsen 1995e.
Mojne mi ovog patetisanja. Uspoređuješ nešto što nema veze jedno sa drugim. Pojedine će ubiti defitizam i samokukanje. Buhu, država nije dala ništa, kad se vidi kako se brzo popišala na istu neka ni nije.

Super ako je to završio, reci to Zoki, Plenkiju, Draganu i ostaloj švadri.

Toliko, sad bi se rado vratio Lani i temi.

Sretno djevojko :bih:
Last edited by Point. on 17/08/2022 18:05, edited 1 time in total.
convict
Posts: 2946
Joined: 10/02/2008 01:20

#971 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by convict »

dajte ljudi da ne kvarimo Laninu temu. postoji niz tema na podforumu sport za sve ostale sportiste i jos vise na podforumu politika za sve drugo sto izlazi iz okvira sporta.

Lana je vec sad jedna od nasih najboljih sportistkinja ikad i sigurno ce nas u buducnosti jos mnogo puta obradovati. bilo bi lijepo da tema ostane posvecena njoj i njenim uspjesima.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#972 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by insaneinthebrain »

ima li kakav stream
:?
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#973 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Sociolog »

Ignorisite ovog papka..seljacica iz Svedske "pointa".
Kad su mu usta puna Bosne..nek se vrati ove i rinta 10 sati za 700km..

Samo ga na foe stavite
User avatar
mirota
Posts: 2244
Joined: 11/01/2018 11:42

#974 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mirota »

idemooo Lanaaaa, drzim fige ko da moja cerka pliva, idemooooo :izet: :izet: :izet: :izet: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4185
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#975 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by skrbavi-admin »

ja se kladim da niko sa teme nije preplivo za jedan trening nekoliko kilometara a komentarise se i baljezga naveliko.

ja jesam pa cu dozvolit sebi komentar na sve gore....

- niko ne trazi ovdje sadaku za Lanu, niti sama Lana trazi sadaku... prvo to da rascistimo... dakle njeni roditelji su odlucili da curicu podrze na svaki nacin u onom sto radi - plivanju - jer to voli, da pliva pod zastavom BIH jer se smatraju BIH narodom.

- plivanje je pojedinacan sport, Lana osvaja medalje na svjetskom nivou i gura se u vrh samog svijeta u guzvu jedne Kine, USA, Australije - je l uvazena gospoda misle da je to tek tako - lako? :lol:

- plivanje je sport koji je tezak rudnik sam od sebe, dakle ko god misli sa ove teme da je to lagan sport slobodno nek u vodu i prepliva par kilometara za sat vremena - vrhunsko vrijeme za kraul je oko 15 minuta za kilometar i po

- vrhunsko plivanje zahtjeva gori dril od vojnog - sto se tice ishrane, spavanja, treniranja - trenira se po 5 sati dnevno - a najveci efekat treninga je trening oko 5 ujutro pred rucak i vecernji trening (i jos jedan koji bi bio teretana uguran medju kasnojutarnji i vecernji)

- za to sve ciljana osoba mora organizovat skolu, obaveze, ishranu, treninge

- postavljam pitanje za uvazenu gospodu - da li uopste postoji bazen (ne postoji u Mostaru, dakle bazen joj je u udaljenoj lokaciji od kuce) i pristojna teretana (Hajmo reci da ovo postoji)

- da li vi znate koliko košta 5-6 sati bazena i teretane dnevno, valja ugrijat vodu, tuseve, ciscenje i slicno

- citam komentar (ni Njemacka ne daje besplatno bla bla bla), daje šefe i to samo tako daje....jer postoji sistem, postoji plivacki savez, postoje sponzori, naravno da nece ni Njemacka dat da dzaba koristis bazen ako dodjes na po sata u bazen da se okupaš.... :mrgreen: al ako postoji nadprosjecna vjerovatnoca da u tebi cuci talenat - bazen neces platit kao clan sportskog kolektiva koji ide na takmicenja, dobices trenera, dobices bazen, opremu po zelji, takmicenja, prevoz, a ako jos vise pokazes - dolaze i sponzori...

- sve gledate kroz prizmu BIH, vi gospodo niste svjesni kako je BIH propala kao drustvo, sport i drzava.... realno je ocekivat sabotaze zbog nacionalnog predznaka i slicne gadosti koje gledamo u fudbalu - kad se skandira Ratku Mladicu dobije se 3000 maraka, kad se postavi podrska Atifu - dobije se zabrana igranja pod raznim sankcijama.... kad se u Beogradu skandira Noz Zica sve je ok, mi idemo da iskazemo izvinjenje :mrgreen: :lol: a u BIH ambasada USA iskaze zgrazanje nad prebrojavanjem (koje je BTW kurcina)

- plivanje nije profesionalni sport u svojoj sustini kao sto je fudbal, ali je jako popularan, pa da sportisti mogu sami sebi zaradit - platu, ali te plate i u fudbalu dolaze od sponzora a bogami evo kako vidim i iz budzeta - pa sta je problem platiti osobi koja predstavlja drzavu troskove treninga....

- na kraju: hvala Veliboru Pudaru pa nam njegovo zlatno dijete priusti malo radosti u svakodnevnom crnilu od drzave koje je toliko crno da bi i Lani nasli neku zamjerku
Locked