LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#101 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by high_volume »

Logovan wrote: 11/07/2021 18:12 BRAVO LANA!!!

Image

:bih:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31413
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#102 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

Tako je prva stepnica se apsolvirala. Otpivala je onako kako plivaju sampioni!!! Roditelji, klub Orka, trenerica Alena Cemalovic, grad Mostar i Bosna i Hercegovina treba da se ponosi sa prvom evropskom medaljom u plivanju ikada. Nju je donjela MOSTARKA zaista VELIKA LANA PUDAR!!!! :bih: :bih: :bih:
Adobeg
Posts: 751
Joined: 24/02/2020 18:20

#103 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Adobeg »

Bravo Lana ,bravo i Jovane 5 medalja moguca i 6 veceras vi ste ponos drzave,nadam se da ce vas adekvatno nagraditi zasluzili ste. :bih:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20526
Joined: 12/08/2013 12:51

#104 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by insaneinthebrain »

Pliva Lana ko delifn :shock: :izet: :bih:
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#105 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Better Man »

Predivna naša velika Heroina Lana Pudar. Naklon do poda.
User avatar
hrasno38
Posts: 31413
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#106 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

Steta je jedino sto nije napravila zadnji zaveslaj nego se pustila jer je vidjela da je bila dominantna. Skinula bi vrijeme A norme za Olimpijadu i svoje najbolje vrijeme jer je razlika 30 stotinki. :bih: :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31413
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#107 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

Adobeg wrote: 11/07/2021 18:25 Bravo Lana ,bravo i Jovane 5 medalja moguca i 6 veceras vi ste ponos drzave,nadam se da ce vas adekvatno nagraditi zasluzili ste. :bih:
Na zalost Jovan je zavrsio kao cetvrti ali i to je izvrstan rezultat! Skinut apslolutni rekord BiH za 5 sekundi!!!
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#108 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by pepeljara »

Bravo mala, ponos si drzave koja te ne podrzava.

svaka cast timu :bih:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#109 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by 90minut »

pepeljara wrote: 11/07/2021 20:20 Bravo mala, ponos si drzave koja te ne podrzava.

svaka cast timu :bih:
ne mora se sve protiv države baljezgati prvo se malo informiši
User avatar
hrasno38
Posts: 31413
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#110 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

90minut wrote: 11/07/2021 20:33
pepeljara wrote: 11/07/2021 20:20 Bravo mala, ponos si drzave koja te ne podrzava.

svaka cast timu :bih:
ne mora se sve protiv države baljezgati prvo se malo informiši
Ovaj put se slazem sa onim sto si napisao 100%!

Mostar joj je dao 5000, F BiH 9.500....

Olimpijski komitet BiH maestralni uspjeh Lane Pudar i njenog trenera nagradio s 22.000 KM i stipendijom od 800 KM mjesečno

Olimpijski komitet BiH plivačicu Lanu Pudar, koja je u Beogradu na plivačkom mitingu isplivala A olimpijsku normu u disciplini 100 metara - delfin, nagradio je sa 5.000 KM, a njenog trenera Alenu Čemanović sa 2.000 KM.

Brilijantnoj 15-godišnjoj plivačici Olimpijski komitet BiH dodijelio je i olimpijsku stipendiju u visini od 800 KM mjesečno te se tako pridružila timu od 15 sportista koji već uživaju stipendiju za OI „Tokyo 2020“.

Također, cilju što bolje pripreme za Olimpijske igre, Lana Pudar će sa sportistima koji su već kvalifikovani za OI „Tokyo 2020“ i pretendiraju na najviše plasmane, a to su Amel Tuka, Mesud Pezer i Larisa Cerić, koristiti i „Program plus“ podršku Olimpijskog komiteta BiH te će time finansijski biti podržana sa 15.000 KM u svim nastupima i putovanjima do održavanja Igara", saopštili su iz OK BiH.
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#111 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by vaučer »

Ako žele zadržati ovo čudo od djeteta i motivirati tko zna koliko novih Lana - moraju po kratkom postupku napraviti gradski bazen. Sve drugo je nedovoljno.
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#112 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mk ultra »

vaučer wrote: 11/07/2021 21:20 Ako žele zadržati ovo čudo od djeteta i motivirati tko zna koliko novih Lana - moraju po kratkom postupku napraviti gradski bazen. Sve drugo je nedovoljno.
Evo ima u sarajevu pa nista :mrgreen:

Ne znam koliko sam puta napisao, u sportu je motiv br 1, finansije su na 5tom mjestu doslovno.

Ivanisevic je sa jednim reketom i majcom osvojio vinbldon
User avatar
JohnnyS
Posts: 13605
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#113 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by JohnnyS »

mk ultra wrote: 11/07/2021 21:21
vaučer wrote: 11/07/2021 21:20 Ako žele zadržati ovo čudo od djeteta i motivirati tko zna koliko novih Lana - moraju po kratkom postupku napraviti gradski bazen. Sve drugo je nedovoljno.
Evo ima u sarajevu pa nista :mrgreen:

Ne znam koliko sam puta napisao, u sportu je motiv br 1, finansije su na 5tom mjestu doslovno.

Ivanisevic je sa jednim reketom i majcom osvojio vinbldon
Dvije majice i tri reketa :D

http://www.prometej.ba/clanak/copy-past ... lopte-2564

Prekjučer bilo 20 godina :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#114 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mk ultra »

JohnnyS wrote: 11/07/2021 21:23
mk ultra wrote: 11/07/2021 21:21

Evo ima u sarajevu pa nista :mrgreen:

Ne znam koliko sam puta napisao, u sportu je motiv br 1, finansije su na 5tom mjestu doslovno.

Ivanisevic je sa jednim reketom i majcom osvojio vinbldon
Dvije majice i tri reketa :D

http://www.prometej.ba/clanak/copy-past ... lopte-2564

Prekjučer bilo 20 godina :D
Ma znam da je nesto tako
Sjecam se intervju bio
Kaze ne smije majcu da skine da baci u polufinalu, nece imati majce...
User avatar
hrasno38
Posts: 31413
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#115 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

mk ultra wrote: 11/07/2021 21:21
vaučer wrote: 11/07/2021 21:20 Ako žele zadržati ovo čudo od djeteta i motivirati tko zna koliko novih Lana - moraju po kratkom postupku napraviti gradski bazen. Sve drugo je nedovoljno.
Evo ima u sarajevu pa nista :mrgreen:

Ne znam koliko sam puta napisao, u sportu je motiv br 1, finansije su na 5tom mjestu doslovno.

Ivanisevic je sa jednim reketom i majcom osvojio vinbldon
Pazi u Sarajevu je napravljen bazen kad nije bilo ni priblizno kvaalitetnog plivaca u njemu i nakon toga puno te djece je doguralo do Balkanskih, Evropskih, Univerzijada itd itd iz Sarajeva ali nisu imali vrhunske rezultate jer upravo za taj korak su im nedostajala sredstva. Recimo Zlatko Alic je bio STRASAN delfinas ali on se vise posvetio skolovanju i izabrao taj put, Arnel Dudic iz Zenice je presao u Sarajevo i isao na Evropska prvenstva i jos neka veca tamicenja ali opet za neki veci iskorak su trebala sredstava. Slicno je sa nekim mladjim plivacima kao sto su Andjelo Simic slobodno i delfin sprinterske discipline, Emina Pasukan prsni stil koja je otisla u USA da studira i pliva, Hena Mesic u ledjnom stilu, Amar Sapcanin u prsnom stilu itd itd. Svi su oni pokorili BiH i za neki veci iskorak trebalo je novca ali i boljih trenera. Dakle bazen u sarajevu je eekstremno populizirao plivanje i da nije bilo ovih sranja sa Coronom sigurno bi tu bilo jos plivackih velikih talenata. Pa evo Iman Avdic je iz Sarajeva i plivackog kluba Sport Time kojeg vodi njen otac i to je djevojcica koja je trenirala u plasteniku u improvizovanom bazenu kada bazen Otoka nije radio. I ona je bila na ovom EP ali nije postigla zapazene rezultate ali niju tu sto se to nekome sviddjelo nego sto ima normu.
U Mostaru je obratno i iz nicega je izniklo plivacko cudo od djeteta koje po svim pokazateljima moze cuda da napravi. Ima tu jos djece koja ce se pojaviti jer Marina Balic iz Veleza godinama i godinama radi sa mostarskom djecom u Velezu i njen produkt je Amina Kajtaz.
Dakle Mostar ima za koga da pravi 50m bazen a Sarajevo kada je pravilo je to radilo da se plivanje u Sarajevu tek pocne razvijati. Orka je najmladji mostarski klub ali ima strasnu ekipu ljudi koja radi u klubu ali opet svi oni su nekada bili kod Marine u Velezu. Ja vjerujem sa 50m bazenom da bi Mostar za 2--3 godine postao krema evropskog plivanja. Jednostavno ljudi iz Mostara su preodredjeni za plivanje jer ko pliva u Neretvi on je vec dobar plivac.
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#116 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mk ultra »

Taj zenićan puši ko čiro, a mogao je da je imao motiv, para nikad nije problem. Nikad.
Može se i u tarzankama plivati

Ja sam od stipendije placao gaće (100KM mjesec jednu godinu poslije nisam dobijao jer su roditelji radili :run: ), recimo arena mi je najvise pasala 70€ plus carinu uvijek jer je tad limit bio 50KM, a u prodavnicama nije bilo jammers dokoljenica

Te gaće traju 200h plivanja.
Naocale cca 4mj max, 50-60KM

Ja sam trenirao dosta, nisam se takmicio vise za svoju dusu
Dosta tih mi nikad nije vjerovalo, što plivam bezveze

Dođi na trening
Jel trener okrene glavu zajebancija pocinje
Kod nas ti je vise daj ga u sport eto nako, nek dijet nije kući
Last edited by mk ultra on 11/07/2021 21:55, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#117 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by 90minut »

mk ultra wrote: 11/07/2021 21:52 Taj zenićan puši ko čiro, a mogao je da je imao motiv, para nikad nije problem. Nikad.

Ja sam trenirao dosta, nisam se takmicio vise za svoju dusu
Dosta tih mi nikad nije vjerovalo, što plivam bezveze

Dođi na trening
Jel trener okrene glavu zajebancija pocinje
Kod nas ti je vise daj ga u sport eto nako, nek dijet nije kući
A što je najgore svuda je to tako samo što je razlika što u vecim zemljama imaš vecu populaciju pa ti mora više njih isplivati na površinu što se kaže.
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#118 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mk ultra »

90minut wrote: 11/07/2021 21:54
mk ultra wrote: 11/07/2021 21:52 Taj zenićan puši ko čiro, a mogao je da je imao motiv, para nikad nije problem. Nikad.

Ja sam trenirao dosta, nisam se takmicio vise za svoju dusu
Dosta tih mi nikad nije vjerovalo, što plivam bezveze

Dođi na trening
Jel trener okrene glavu zajebancija pocinje
Kod nas ti je vise daj ga u sport eto nako, nek dijet nije kući
A što je najgore svuda je to tako samo što je razlika što u vecim zemljama imaš vecu populaciju pa ti mora više njih isplivati na površinu što se kaže.
Vjeruj mi da nije... ljudi vani jedu sport, ne da dok ne izgura do pobjede
Nas mentalitet je ko i pjesme, bosno moja poharana, ko ne skace mrzi bosnu i tako to

Neki marš, boj, borba, to nema.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#119 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by 90minut »

mk ultra wrote: 11/07/2021 21:58
90minut wrote: 11/07/2021 21:54

A što je najgore svuda je to tako samo što je razlika što u vecim zemljama imaš vecu populaciju pa ti mora više njih isplivati na površinu što se kaže.
Vjeruj mi da nije... ljudi vani jedu sport, ne da dok ne izgura do pobjede
Nas mentalitet je ko i pjesme, bosno moja poharana, ko ne skace mrzi bosnu i tako to

Neki marš, boj, borba, to nema.
Ne nego i tamo propada u istim procentima kao ovdje drugo je što ti širiš defetizam kao što hljeb jedeš razlika je što tamo imaš više programa koje gura država s parama i logicno je da mi ne možemo imati kao oni isto jer smo mi smiješno mala država.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#120 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Rockefeller »

mk ultra wrote: 11/07/2021 21:21
vaučer wrote: 11/07/2021 21:20 Ako žele zadržati ovo čudo od djeteta i motivirati tko zna koliko novih Lana - moraju po kratkom postupku napraviti gradski bazen. Sve drugo je nedovoljno.
Evo ima u sarajevu pa nista :mrgreen:

Ne znam koliko sam puta napisao, u sportu je motiv br 1, finansije su na 5tom mjestu doslovno.

Ivanisevic je sa jednim reketom i majcom osvojio vinbldon
Ma finansije su isto bitne stari moj. Dobro, mozda u plivanju jeste drugacije ali dok sam se fudbalom bavio i bio golman, nema sta mi nije trebalo. A stari imo jos dvoje djece da prehrani. Od kluba nikad nista nisam dobio, sve moro sam kupovat i krpit. Rukavice jbt-e usiv‘o. Na kraju treb‘o u Austriju na probni trening otic, nisam im‘o para i tako se i poselamim sa karijerom.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#121 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Rockefeller »

Hvala Lana, bravo :bih:
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#122 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mk ultra »

90minut wrote: 11/07/2021 22:01
mk ultra wrote: 11/07/2021 21:58
Vjeruj mi da nije... ljudi vani jedu sport, ne da dok ne izgura do pobjede
Nas mentalitet je ko i pjesme, bosno moja poharana, ko ne skace mrzi bosnu i tako to

Neki marš, boj, borba, to nema.
Ne nego i tamo propada u istim procentima kao ovdje drugo je što ti širiš defetizam kao što hljeb jedeš razlika je što tamo imaš više programa koje gura država s parama i logicno je da mi ne možemo imati kao oni isto jer smo mi smiješno mala država.
Kreni od Hrvatske, nikud dalje

Para ni oni nemaju
Srbija jos manje a pogledaj gdje su sve, hoces reci da su 1998 kad su osvojili zlatno na svjetskom u košarci imali para?

Razumijem da ti treba ulaganje drzave da imas bob stazu i reprezentaciju, ali za ove osnovne sportove ne. Iskljucivo volja i motiv pojedinca i tima.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#123 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by 90minut »

Daj bolan uozbilji se i hrvati i srbi za nas njemacka!

A nedo bog da se mora igrati za državu u kojoj si rođen zapitaj se šta bi tek tad bili!
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#124 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by mk ultra »

90minut wrote: 11/07/2021 22:16 Daj bolan uozbilji se i hrvati i srbi za nas njemacka!

A nedo bog da se mora igrati za državu u kojoj si rođen zapitaj se šta bi tek tad bili!
Neke stvari moras otici vani da naucis
Dzeko bi vozao korpu po gradu danas da je ostao u Želji. Mrtva sredina.

I njemu su govorili dobar je za šljivu otrest
To je BiH

Ili uzmi dzemu trkača
Frajer ubija, motiv¹⁰⁰⁰⁰⁰⁰
Para baš i nema.
Dođe mu stari i kaže dijete kuda ćeš ko će krave...
Narod: vid one budale sa kolicima, bolji bi bio u autu garant
Taj mentalitet je problem. Nadam se da smo se razumjeli.
User avatar
hrasno38
Posts: 31413
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#125 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

mk ultra wrote: 11/07/2021 21:52 Taj zenićan puši ko čiro, a mogao je da je imao motiv, para nikad nije problem. Nikad.
Može se i u tarzankama plivati

Ja sam od stipendije placao gaće (100KM mjesec jednu godinu poslije nisam dobijao jer su roditelji radili :run: ), recimo arena mi je najvise pasala 70€ plus carinu uvijek jer je tad limit bio 50KM, a u prodavnicama nije bilo jammers dokoljenica

Te gaće traju 200h plivanja.
Naocale cca 4mj max, 50-60KM

Ja sam trenirao dosta, nisam se takmicio vise za svoju dusu
Dosta tih mi nikad nije vjerovalo, što plivam bezveze

Dođi na trening
Jel trener okrene glavu zajebancija pocinje
Kod nas ti je vise daj ga u sport eto nako, nek dijet nije kući
Potpuno netacno. Prvo ja Dudica u zivotu nisam vidio da je zapalio cigaru. Kao drugo para je ubjedljivo najveci problem jer onoga trenutka kada dodje se do statusa da plivac treba da postize vece rezultate i da ga klub gura tu se pric zavrsava. GKVS iz Sarajeva je imao strasnu generaciju plivaca dok ih je vodio Janko Gojkovic i trenirao Igor Bilas i cim su dosli u situaciju da se bore za jace rezultate a sto bi iziskivalo minimalno kutiju wayn proteina koja je tada bila oko 100 KM pocela je zajebanica po klubu i jedan po jedan plivaac je napustao klub.
Sto se tice Zenice ona je bila rasadnik talenata dok ih je vodio Nusret i kad je on neslavno otisao iz plivanja i bazen je prestao da radi i zenicko plivanje je nestalo.
Za ozbiljno plivanje oprema je najjeftinija stavka a najskuplja ishrana i suplementacija bez koje jednostavno danas ne mozes da se takmicis jer plivas protiv uzasno napucanih protivnika koji su na granici krsenja dopinga.
Arnel Dudic je momak nevidjene gradje i on je iz Zenice presao u GKVS ii plivao sve dok nije trebalo da se napravi taj iskorak kada ga je Bilas poceo da koci.
I ta teorija da se moze u tarzankama plivati je takodje potpuno netacna. Moze u bazenu u Brezi ili Trebinju ali ne EP ne moze jer tiu pobjedjuju stotinke.
Locked